Aeon's End (Kevin Riley)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
doczek
Posty: 213
Rejestracja: 26 sie 2018, 19:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 39 times
Been thanked: 37 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: doczek »

https://grybezpradu.eu/Aeons-End-Legacy ... cja-polska

Tylko nie wiem czy będą jeszcze mieć no i cena 50pln więcej niż za standard.
shuji
Posty: 1293
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 37 times
Been thanked: 220 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: shuji »

kozz84 pisze: 25 sty 2021, 14:27 Te karty promocyjne dostaje się tylko, jak się zamawia z sklepu portalu, czy z dowolnego sklepu?

Info z portalu:
"Kupując Aeon’s End Legacy w przedsprzedaży przez nasz sklep oraz wybrane sklepy z planszówkami, otrzymasz promocyjne karty do Aeon’s End Legacy! Dwa zestawy promocyjnych kart są (podobnie jak wszystkie karty w pudełku) płótnowane, a więc trwalsze."

Ale nigdzie nie mogę znaleźć oferty w sklepach, że sprzedają razem z kartami promocyjnymi.
Bonusowe tylko w oficjalnym sklepie portalu, tylko problem polega na tym, że bonus mega słaby (w sensie te karty) a cena o prawie 70 zł wyższa - (np. https://shopgracz.pl/gry-planszowe/1367 ... 83447.html)
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11137
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3388 times
Been thanked: 3286 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: japanczyk »

Z rabatem wychodzi 222 zł, wiec nie tak źle - czy 4 dychy za promki to duzo? To juz kazdy niech sam osadzi ;-)
Awatar użytkownika
gnysek
Posty: 403
Rejestracja: 30 kwie 2020, 14:28
Has thanked: 40 times
Been thanked: 97 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: gnysek »

Za to, że to w pewnym sensie unikat - to cena spoko. Patrząc jednak na jakość i koszt ich produkcji, który przy tej ilości jest śmiesznie niski (to tylko zwykłe karty, nawet nie tekturki), to jest to dużo, bo sporo planszówek ma w ramach limitowanych rzeczy np. dodatkowe plastikowe znaczniki w tej samej cenie.
Wosho
Posty: 1442
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Wosho »

Patrzac ile sie placi za promki podczas ks to normalna cena :)
Rafal75
Posty: 304
Rejestracja: 21 gru 2012, 20:54
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Rafal75 »

Kurcze, nie wiem dlaczego ale mi jakoś Aeon's End nie podeszło. Może to te grafiki, nie wiem, zagrałem dwa razy i jakoś chyba pójdzie na sprzedaż
Golin
Posty: 329
Rejestracja: 13 paź 2016, 20:04
Has thanked: 17 times
Been thanked: 32 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Golin »

panowie dlaczego w accesory packu jest tyle dodatkowych kart głownie krzyształów, bo k10 to do oznaczania hp minionów?
sasquach
Posty: 1849
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 941 times
Been thanked: 588 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: sasquach »

Żebyś mógł sobie przegotować gotowe talie startowe dla wszystkich magów - minimalnie krótszy setup :)
Awatar użytkownika
qreqorek
Posty: 427
Rejestracja: 26 maja 2015, 22:42
Has thanked: 197 times
Been thanked: 562 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: qreqorek »

Czy ktoś się pokusi aby wrzucić fotę pokazującą różnice między kartami z podstawki i Legacy PL? Ponoć nie tylko gramatura i odcień reversu je różni, ale też promień zaokrąglenia narożników. Pytanie brzmi, czy jak karta z Legacy będzie na wierzchu stosu, to czy to będzie tak bardzo oczywiste, czy trzeba by się wpatrywać aby to stwierdzić.
sasquach
Posty: 1849
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 941 times
Been thanked: 588 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: sasquach »

Było wcześniej: viewtopic.php?p=1307782#p1307782

A co do problemu to wszystko zleży od człowieka. Np. w nemesis kumpel bez problemu dostrzegał różnicę w odcieniach silnika, a ja się musiałem przypatrywać (był taki problem z wersją KS).
shuji
Posty: 1293
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 37 times
Been thanked: 220 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: shuji »

Hej, a ja mam pytanie o playmate. Niestety w sklepie portalu niedostępna. Czy ktos z Was może korzystał z playmaty.pl albo jakiejś innej firmy do zrobienia sobie maty do tej gry ? Jeśli tak to będę wdzięczny za wskazanie gdzie była robiona, jak jakość i ewentualnie podzieleniem się grafiki z jakiej było to robione - będę ogromnie wdzięczny :)
Awatar użytkownika
Scamander
Posty: 500
Rejestracja: 05 gru 2018, 14:20
Has thanked: 156 times
Been thanked: 146 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Scamander »

Ja bym poczekał na dostawę mat od Portalu, na pewno wyjdzie taniej niż druk na zamówienie (a Portal już te maty do AE dodrukowywał kilkukrotnie także zbyt mają to i pewnie za jakiś czas wróci do ich sklepu).
shuji
Posty: 1293
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 37 times
Been thanked: 220 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: shuji »

Scamander pisze: 27 sty 2021, 23:17 Ja bym poczekał na dostawę mat od Portalu, na pewno wyjdzie taniej niż druk na zamówienie (a Portal już te maty do AE dodrukowywał kilkukrotnie także zbyt mają to i pewnie za jakiś czas wróci do ich sklepu).
no tak, tylko, że żaden ze słynnych geniuszy marketingu Portalu nie wpadł na to, że kończą się im maty za to zbliża premiera Aeons End Legacy. Dodatkowo znając to wydawnictwo mogę czekać i 2 lata na ich dodruk (np. monolity do hexa), podczas gdy grę odbieram jutro i chciałbym w nią pograć w najbliższym czasie :) Więc w praktyce zostaje mi grać bez maty, albo ją wydrukować gdzie indziej. No ale trudno, kupując gry od tego wydawnictwa trzeba się liczyć z tym, że są dobre, ale jednocześnie z brakiem jakiejkolwiek organizacji i synchronizacji działań :)
SnoWho
Posty: 173
Rejestracja: 25 mar 2020, 10:10
Has thanked: 30 times
Been thanked: 29 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: SnoWho »

Huh, chyba nieświadomie kupiłem jedną z ostatnich dostępnych mat do gry :D

Dziś odebrane Legacy - trochę rozsypało mi się komponentów po pudełku w czasie wysyłki - mam nadzieję że wszystko jest.

Co do jakości kart - jest zauważalna - różnice też widać w koszulkach (sloyca standard). Same karty mają białe krawędzie więc patrząc z boku na talie mocno się wyróżniają na tle szarych z podstawki. Mimo wszystko w Aeon's End nie powinno to być aż taki problemem, no może poza talią Nemesis.
sasquach
Posty: 1849
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 941 times
Been thanked: 588 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: sasquach »

Ale szare ramki to mają randomizery, a nie karty do grania :)
SnoWho
Posty: 173
Rejestracja: 25 mar 2020, 10:10
Has thanked: 30 times
Been thanked: 29 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: SnoWho »

sasquach pisze: 28 sty 2021, 15:49 Ale szare ramki to mają randomizery, a nie karty do grania :)
Jak napisałem chodziło o krawędzie, czyli kolor papieru z którego są wykonane, nie ramki :) jak położysz całą talie (nawet w koszulkach) to gołym okiem z boku widać które karty są z legacy.
Wosho
Posty: 1442
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Wosho »

Pytanie do tych co graja po ang.
Czy New Age mozna przejsc na hardzie bez wczensiejszych magów i ustawiania rynku?
Czy lepiej przejśc pierwszy raz z historią na normalu a później korzystając z nowego trybu grac hardy?
Awatar użytkownika
Chudej
Posty: 399
Rejestracja: 18 sty 2020, 13:52
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 342 times
Been thanked: 309 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Chudej »

Odebrałem dziś i zagrałem w swoje AE Legacy. Wrażeń póki co nie opiszę, bo 1 rozdział to tutorial, ale mogę od razu powiedzieć, że także padłem ofiarą podwójnej zielonej babki na arkuszu maga - nie przeszkadza mi to za bardzo, bo i tak byśmy nie wybrali tego chłopa :D Gorzej jednak, że te arkusze miałem 2 z 4 już poobdzierane.
qreqorek pisze: 26 sty 2021, 21:51 Czy ktoś się pokusi aby wrzucić fotę pokazującą różnice między kartami z podstawki i Legacy PL? Ponoć nie tylko gramatura i odcień reversu je różni, ale też promień zaokrąglenia narożników. Pytanie brzmi, czy jak karta z Legacy będzie na wierzchu stosu, to czy to będzie tak bardzo oczywiste, czy trzeba by się wpatrywać aby to stwierdzić.
Może średnio widać na tym zdjęciu, ale tak to mniej więcej wygląda jeśli chodzi o zaokrąglenie (na wierzchu karta z Wiecznej Wojny, pod spodem ta czerwona z Legacy):
Spoiler:
Jak ktoś nie stosuje koszulek, to napewno zauważy różnicę. Bardziej rażąca niż te zaokrąglenie dla mnie jest jednak tekstura samej karty (gładka vs z "siatką" jak wcześniej), tutaj zdecydowanie czuć różnicę bez koszulek, czuć ją w dotyku i co najgorsze widać ją też gołym okiem (pod światło + grafiki mają jakby podwyższony kontrast względem podstawki i WW). Jeśli ktoś grał w Pax Pamir 2nd ed, to do tej gry najbliższe są karty Legacy w dotyku.
meDarq
Posty: 78
Rejestracja: 13 sty 2020, 22:23
Has thanked: 15 times
Been thanked: 15 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: meDarq »

A ja mam pytanie do rozgrywki kampanii i do ilości magów. Normalnie gramy z żoną tylko na 2. Zastanawiam się, czy jeśli chcielibyśmy po całej kampanii dalej używać wszystkich 4 postaci z kampanii, to musimy teraz używać wszystkich 4 magów, czy możemy spokojnie grać dwoma a pozostałą dwójkę można jakoś uzupełnić na koniec? Czy to raczej nie miałoby sensu?
Wosho
Posty: 1442
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Wosho »

Nie bardzo mozesz ich pozniej uzywac bo beda mocniejsi niz zwykli, aczkolwiek sa jakies zasady do tego.
Awatar użytkownika
aduko
Posty: 421
Rejestracja: 05 lut 2013, 10:47
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 182 times
Been thanked: 144 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: aduko »

meDarq pisze: 29 sty 2021, 07:53 A ja mam pytanie do rozgrywki kampanii i do ilości magów. Normalnie gramy z żoną tylko na 2. Zastanawiam się, czy jeśli chcielibyśmy po całej kampanii dalej używać wszystkich 4 postaci z kampanii, to musimy teraz używać wszystkich 4 magów, czy możemy spokojnie grać dwoma a pozostałą dwójkę można jakoś uzupełnić na koniec? Czy to raczej nie miałoby sensu?
Spokojnie możesz uzupełnić po rozgrywce, na tych samych zasadach co podczas rozgrywki. Ale finalnie postacie z Legacy są mocniejsze niż z poprzednich gier. W rozgrywce będzie to wyjaśnione i napisane co robić.
Damon22
Posty: 205
Rejestracja: 13 gru 2018, 20:09
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 95 times
Been thanked: 42 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Damon22 »

Ale grzebiąc przy tym pudle (Legacy) można się nieźle wkurzyć. I zepsuć sobie niespodziankę...
Otwórzcie co każą i NIC nie ruszajcie więcej!

Karty faktycznie gorsze i inne od pozostałych AE, z tym, że subiektywną sprawą jest czy to będzie później komuś przeszkadzało.
_leigam_
Posty: 951
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 113 times
Been thanked: 197 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: _leigam_ »

Chudej pisze: 29 sty 2021, 00:31 Odebrałem dziś i zagrałem w swoje AE Legacy. Wrażeń póki co nie opiszę, bo 1 rozdział to tutorial, ale mogę od razu powiedzieć, że także padłem ofiarą podwójnej zielonej babki na arkuszu maga - nie przeszkadza mi to za bardzo, bo i tak byśmy nie wybrali tego chłopa :D Gorzej jednak, że te arkusze miałem 2 z 4 już poobdzierane.
qreqorek pisze: 26 sty 2021, 21:51 Czy ktoś się pokusi aby wrzucić fotę pokazującą różnice między kartami z podstawki i Legacy PL? Ponoć nie tylko gramatura i odcień reversu je różni, ale też promień zaokrąglenia narożników. Pytanie brzmi, czy jak karta z Legacy będzie na wierzchu stosu, to czy to będzie tak bardzo oczywiste, czy trzeba by się wpatrywać aby to stwierdzić.
Może średnio widać na tym zdjęciu, ale tak to mniej więcej wygląda jeśli chodzi o zaokrąglenie (na wierzchu karta z Wiecznej Wojny, pod spodem ta czerwona z Legacy):
Spoiler:
Jak ktoś nie stosuje koszulek, to napewno zauważy różnicę. Bardziej rażąca niż te zaokrąglenie dla mnie jest jednak tekstura samej karty (gładka vs z "siatką" jak wcześniej), tutaj zdecydowanie czuć różnicę bez koszulek, czuć ją w dotyku i co najgorsze widać ją też gołym okiem (pod światło + grafiki mają jakby podwyższony kontrast względem podstawki i WW). Jeśli ktoś grał w Pax Pamir 2nd ed, to do tej gry najbliższe są karty Legacy w dotyku.
A dało się to tak łatwo rozegrać, zamiast kombinować jak nie wiem kto, dodać te parę kart które można mieszać (a jest ich niezbyt dużo) w wersji jak w polskiej edycji dodatkowo (zgrać to z dodrukami/nowymi dodatkami). Oni by więcej sprzedali egzemplarzy i jeszcze więcej by na tym zarobili. Ale Portal... najtaniej i krótkowzrocznie... typowo...
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Dice Settlers +promka Wyspa dinozaurów Calico+promka Twisted Fables ALL-IN + mata i inne
Awatar użytkownika
aduko
Posty: 421
Rejestracja: 05 lut 2013, 10:47
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 182 times
Been thanked: 144 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: aduko »

Nie wiesz jakie mają umowy więc nie komentuj. Może akurat Legacy musiało być drukowane w tej samej fabryce co inne wersje językowe?
_leigam_
Posty: 951
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 113 times
Been thanked: 197 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: _leigam_ »

aduko pisze: 29 sty 2021, 12:36 Nie wiesz jakie mają umowy więc nie komentuj. Może akurat Legacy musiało być drukowane w tej samej fabryce co inne wersje językowe?
Nie wiesz jakie mieli umowy to nie komentuj.
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Dice Settlers +promka Wyspa dinozaurów Calico+promka Twisted Fables ALL-IN + mata i inne
ODPOWIEDZ