Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5242
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 527 times
Been thanked: 1849 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Gambit »

BOLLO pisze: 28 sty 2021, 15:47 Czy zatem WY (do was youtuberzy piszę) mieliście kiedyś w tym planszówkowym świadku takie momenty że wydawcy was cisnęli "no powiedz coś pozytywnego o tej grze..no powiedz", "wiemy że produkt jest ciulowy ale powiedz coś dobrego to poklepiemy się po pleckach"....itd.
(...)
Czy nie jest Tomku tak że firma X pisze do ciebie "Tomek ta i ta gra jest u ciebie powiedz że jest cacy i bedziesz zadowolony" Ty odpowiadasz "Nie jest cacy i nie podoba mi się" oni mówią "Ok to nie było rozmowy damy to Jasikowi".....a dalej wiecie jak to się kończy.
Nie przypominam sobie takich "propozycji". Może z raz od ludzi, którzy chcieli kiedyś tam wydać swoją pierwszą grę i nie chcieli, żeby od razu grzebać ich marzenia. Ale wtedy chyba też nie wziąłem finalnie tego tytułu do ogarnięcia. Były też propozycje przekazania gry do recenzji, które rozwiewały się niczym mgła, kiedy mówiłem w jaki sposób oceniam gry, o czym mówię i że nie maluję trawy na zielono. Kasy, czy obietnicy stałej przyszłej współpracy nikt mi jeszcze nie zaproponował. Choć czasem niezrzeszeni autorzy pytają, czy biorę kasę za zrobienie recenzji prototypu przed wspieraczką. Odpowiedź zawsze taka sama - nie biorę.
Za to zdarzały się "pretensje" post factum. Że za nisko, że dlaczego nie skonsultowałem oceny, że chyba jestem śmieszny jeśli ten element gry mi się nie spodobał, że zrobiłem recenzję na złość. Jeden autor/wydawca obraził się nawet na tyle, że powiedział, że już nic od nich nie dostaniemy (ale to było w cholerę dawno - na moim starym kanale pod szyldem Gildii).
JoruslofKimKuczoński

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: JoruslofKimKuczoński »

mikeyoski pisze: 28 sty 2021, 17:22 Wrzuciłem nieprzychylny komentarz. Ciekawe jak szybko zadziałają 😀

Edit: szybko, bardzo szybko ;-) Szkoda gadać. Niech sobie żyje w tym swoim towarzystwie wzajemnej adoracji. Najlepsze, że z kilkoma znanymi mi blogerami, których no nie do końca szanuję. Ciągnie swój do swego ;-)
Żałosny typ. Moim zdaniem to forum robi więcej dla popularyzacji planszówek niż jakieś samozwańcze kółka adoracji. Warto byłoby to rozgłosić, dlatego Twój komentarz jest cenny. Empiryczna weryfikacja banowania za konstruktywną krytykę to po prostu kolejna z odmian autocenzury. W XXI wieku w świecie mediów cyfrowych takie coś nie jest mile widziane. Ale to jak w świecie głosowania portfelami, ban na takie pseudoplanszowe stronki działa najlepiej. W końcu dzieci dorastają i interesują się już jako dorośli poważnymi kanałami dopuszczającymi krytykę i polemikę. To dobry prognostyk dla hobby w najbliższych latach, jeśli mogę KONSTRUKTYWNIE ocenić stan rzeczy.
Awatar użytkownika
Losiek
Posty: 950
Rejestracja: 31 sie 2010, 03:12
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 314 times
Been thanked: 202 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Losiek »

pan_satyros pisze: 28 sty 2021, 16:54 Ok, to możemy wracać do tematu Trolla :lol:
Nie ma do czego wracać
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6132
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 650 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: pan_satyros »

Losiek pisze: 28 sty 2021, 20:24
pan_satyros pisze: 28 sty 2021, 16:54 Ok, to możemy wracać do tematu Trolla :lol:
Nie ma do czego wracać
To był żart 😂😂😂
Zdecydowanie nie ma.
allagainstyou
Posty: 152
Rejestracja: 19 lis 2020, 15:30
Has thanked: 33 times
Been thanked: 34 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: allagainstyou »

Ale jedziecie po tym trollu :D
Moim zdaniem Piotrek słusznie zdiagnozował, że powinien zmniejszyć ilość recenzji i zwiększyć ilość innych materiałów. Jak widać po patronite, wiele osób lubi jego filmiki i uważa, że warto go wspierać. Zaglądam do niego od czasu do czasu, choć niestety mamy chyba inny gust; jak oglądałem materiał dotyczący świątecznych planszówkowych prezentów to większość sugestii Piotrka zupełnie do mnie nie trafiało. Recenzje u Trolla oglądam rzadko, znam recenzentów których recenzje bardziej mi odpowiadają - jak oglądam recenzję to chcę subiektywnej opinii recenzenta, porówania z innymi grami, wytknięcia wad - bo nawet najlepsze gry mają wady. A jeśli gra się nie spodobała to chcę, żeby recenzent to powiedział - a żaden recenzent nie skacze z radości na myśl o krytykowaniu gry, którą dostało się za darmo od lubianego wydawcy / autora. No i chciałbym, żeby recenzje były podparte w miarę dużą liczbą partii bo jako gracz szukam gier które będą często lądowały na stole.
Swoją drogą, content Trolla jest bardzo podobny do contentu On Table i ich wsparcie jest też bardzo podobne (i wysokie). Oba kanały mają wybitnie profesjonalny montaż i poruszają różne tematy okołoplanszówkowe, wstawiając ~3 filmy na tydzień. Pod względem recenzji nie umywają się do takich legend świata planszówkowego jak Gambit i Tom Vasel czy choćby Zee Garcia, ale znaleźli swoją niszę i utrzymują się z tego co lubią robić i co sprawia im frajdę.

PS. Jeśli faktycznie GTTV cenzuruje opinie z którymi się nie zgadza (a nie tylko zwykły hejt), to słabo...
PPS. Jeśli macie propozycje z recenzentami którzy ogrywają gry tak rzetelnie jak Tomek Dobosz, a potem nawijają przez 10+ minut (a często 20+) o plusach i minusach gry to dajcie znać :)
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2762
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 330 times
Been thanked: 1257 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Yuri »

allagainstyou pisze: 28 sty 2021, 21:32 ...
PS. Jeśli faktycznie GTTV cenzuruje opinie z którymi się nie zgadza (a nie tylko zwykły hejt), to słabo...
PPS. Jeśli macie propozycje z recenzentami którzy ogrywają gry tak rzetelnie jak Tomek Dobosz, a potem nawijają przez 10+ minut (a często 20+) o plusach i minusach gry to dajcie znać :)
Wojennik i HumiGraj to moi cisi faworyci. No i Gradanie za mat. o "Arkham Horror 3ed". Wspominany tu Troll to dla mnie bardziej taki planszowkowy Pan Japa albo inna ZuluGula i nie mam potrzeby oglądania jego min i innych wygłupów. Poza tym nie recenzuje nawet tego, co mnie ciekawi, więc wicie-rozumicie Koledzy.
P. Tomek Dobosz jest merytorycznie ok, ale jakiś.... no nie po drodze nam razem. Niemniej nie poddaje się, może wyjdzie na którejś kolejnej "randce":)
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4737
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1245 times
Been thanked: 1461 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Mr_Fisq »

Yuri pisze: 28 sty 2021, 21:46 No i Gradanie za mat. o "Arkham Horror 3ed".
To był chyba materiał tylko dla wspierających, bo nie mogę go znaleźć...
Sprzedam: Root z dodatkami, Lands of Galzyr, Sands of Shurax, Etherfields KS PL, Inferno i inne
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero, Space Station Zero, This is not a Test), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
Awatar użytkownika
Ciuniek
Posty: 402
Rejestracja: 12 kwie 2012, 18:33
Lokalizacja: Babin k/ Lublina
Has thanked: 2 times
Been thanked: 376 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Ciuniek »

Mamy jakichś wspierających? Muszę skonsultować się z kolegami, czy czegoś przede mną nie ukrywają. I jestem też trochę ciekaw, czy w powyższym poście pomyłką było "Gradanie" czy "Arkham Horror". ;)
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1524
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: mikeyoski »

Trolla interesuje wyłącznie oglądalność. To jest biznes. Nie będzie marnował czasu na coś, co obejrzy zbyt mało widzów. To nie pasja jsk u wielu innych recenzentów, to sposób na zarabianie. I ja to rozumiem. Nie będzie robił recenzji, tylko neutralne nic nie wnoszące luźne opinie o grze (pewnie, żeby przypadkiem kogoś nie urazić). A cała reszta to jakaś taka publicystyka okołoplanszówkowa. Na to mi zdecydowanie szkoda czasu.

Jeśli już coś oglądam, to raczej skupiam się na jakimś gameplayu albo wyjaśnieniu zasad. Wolę i tak pisane recenzje, bo na zapoznanie się z nimi potrzebuje wielokrotnie mniej czasu.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6132
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 650 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: pan_satyros »

Ciuniek pisze: 28 sty 2021, 22:35 Mamy jakichś wspierających? Muszę skonsultować się z kolegami, czy czegoś przede mną nie ukrywają. I jestem też trochę ciekaw, czy w powyższym poście pomyłką było "Gradanie" czy "Arkham Horror". ;)
Ha, też zacząłem szukać zdziwiony, że nas ominęło słuchanie 😅😅
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1973
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 192 times
Been thanked: 869 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Neoptolemos »

mikeyoski pisze: 28 sty 2021, 22:56A cała reszta to jakaś taka publicystyka okołoplanszówkowa. Na to mi zdecydowanie szkoda czasu.
Dobra, ale jak już przy tym jesteśmy. Publicystyka okołoplanszówkowa. Jest potrzeba czegoś takiego czy nie?

Ja się staram regularnie wrzucać na bloga teksty niebędące wyłącznie recenzjami. Generalnie liczba wejść na bloga rośnie dość powoli, ale według Google Analytics zainteresowanie jest podobne albo i większe, niż w przypadku recenzji (aczkolwiek takie teksty mają krótszą żywotność, nikt nie będzie do nich wracać, a do recenzji jest pewna szansa). W Board Times też czasem wrzucamy wywiady, relacje (drzewiej) i oddzew jest nienajgorszy. Mnie trochę męczy pisanie recenzji pod presją czasu, a różne porównania/felietony/analizy jakoś łatwiej wychodzą.
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: kwiatosz »

Teksty można podrzucać jak się pojawi wątek na grupie gry-planszowe na przykład, gdy pasuje do pytania, ja dzięki temu co 4 lata odświeżam moje heheszki gifowe!
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Elemenek
Posty: 375
Rejestracja: 27 wrz 2016, 16:29
Lokalizacja: Cracovia
Has thanked: 31 times
Been thanked: 107 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Elemenek »

Co do materialow okoloplanszowkowych, to bardzo sobie cenie takie tresci. Brakuje mi czegos takiego w PL YT/Blogosferze. Oczywiscie mowie tutaj o wartosciowych, merytorycznych materialach. Fajnie w tej materi wypada:

Gambit z "dziwnymi" topkami.
Wojennik z kartami historii i grami wydanymi w danym roku.
PortalGames i PlanszowkiTV poruszajace tematy branzowe z punktu widzenia autora i wydawcy. Rewelacyjna sprawa!
Wszelakie Q&A zwlaszcza Gambita i ostatnie Gradania. Z tym ze po Gradaniu mam niedosty. Naprawde ma duzy potencjal taka formula w Waszym wykonaniu.
Planszowkowe Newsy i te ploteczki z branzy.

Oczywiscie to tylko takie przyklady z grubsza.

Nie wiem jak sklasyfikowac tutaj Wookiego z Przemkiem. Czasem gadaja jakby tylko po to zeby gadac, czasem jednak mozna dowiedziec sie ciekawych rzeczy.

Jak w tej materi wypada "ulubieniec forum"?
Tak bardzo nijako, ze naprawde nie znajduje tam ZADNYCH informacji ktore by mnie zaciekawily. Te szoki tygodnia, to jakies glupoty. Seria o historii gier planszowych slabo zrealizowana, a sporo oczekiwalem po Piotrku jako historyku (co sam podkresla co 4 filmy). Jedynie te dziwne gry planszowe co robili bylo w jakims stopniu ciekawe. Bardzo slabo wypadl "przyczynek" do historycznych gier planszowych. Nie powiem tutaj liczylem na sporo tresci merytorycznych, a nie (w moim odczuciu) przykrywki do reklamy gry. Tak zmarnowac taki temat (przez historyka podkreslam) to istny skandal. Mysle ze tutaj Wojennik TV ma pole do popisu :wink: .

Materialy o tematyce: historii gier planszowych, mechanikach, ciekawostki z branzy, proces powstawania danych tytulow, tematy zwiazane z BGG, anegdoty o autorach itp.
Naprawde mysle ze pole do popisu jest spore, a nie do konca wykorzystane. Prym tutaj wiedzie Portal, poruszajacy tego typu tematy. Apeluje tym samym do wyzej wymienionych oraz pozostalych osob - bierzcie to na warsztat!

Jeszcze co do GTTv. Obejrzalem wlasnie recenzje o Kingdom Rush. Material trwa bodaj 13 minut, a ja nie dowiedzialem sie niczego. Juz opisy gier z tylu pudelka maja wiecej wartosci i konkretow niz recenzje na najwiekszym kanale o planszowkach na polskim jutube.

Co do porownania Asi z OnTable do GTTV ze podobna formula itp. Zgadzam sie, z tym ze OnTable jest/stara sie (?) byc kanalem informacyjnym (ja tak to odbieram), a nie stricte recenzenckim. Recenzje to dodatek, a Trolle uwazaja sie za ekspertow i maja przeswiadczenie ze powiedza nam cos madrego o grze.

Co do Gradania, to naprawde jestem ciekaw recenzji Arkham Horror. Te smiechy, a w tle klimat Lovecrafta. To bylby miod! Mysle ze mogli by spojrzec naprawde z innej strony na ten tytul anizeli pozostali i dowiedzielibysmy sie czegos istotnego. I co do wspierania, ja sie Was staram wspierac, mentanie bo mentalnie i polecajac ludzia, ale zawsze. Podobnie jak tych ktorzy robia dobra robote. Niestety z braku czasu troche zaniedbalem slowo pisane, lecz obiecuje poprawe w tym temacie.
GAZDA
Posty: 103
Rejestracja: 11 sty 2015, 13:06
Has thanked: 6 times
Been thanked: 17 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: GAZDA »

Co do Trolla to także zauważyłem różnice w zachowaniu prowadzącego. Najbardziej mnie zaskoczył stream z okazji czarnego piątku, gdzie Piotrek zaczął wypominać innym kanałom, że robią swoje top 50 gier zgapiając od niego pomysł, tylko po to żeby się wypromować i mieć wyświetlenia (to chyba dobrze, że kanały o naszej tematyce chcą się promować?). Wydaje mi się że "dawny" troll cieszyłby się, że powstaje dużo nowych kanałów i nie traktował ich jak konkurencji (bo przecież można oglądać kilka kanałów) tylko jak fajnych nowych pozytywnych ludzi. Sprawa zakończyła się tak, że (o ile dobrze pamiętam, jeśli coś pomieszałem to kajam się, bo słuchałem tego streama robiąc 50 innych rzeczy ;P) Gambit na chacie napisał, że przecież sam zapytał Piotrka czy nie ma nic przeciwko, żeby zrobił topkę i Piotrek mu napisał, że nie ma sprawy. Cieszę się, że akurat tak trafiło i sprawa została zweryfikowana natychmiast na żywo bo nie było mowy o żadnym kasowaniu komentarzy. Przyznam, że wtedy zapaliła mi się lampka, że coś u trolla jest nie tak i może on nie jest taki super pozytywny na jakiego się kreuje ?
Ale to tylko moje przemyślenia. Planszówki traktuję jako hobby i nie lubię zagłębiać się w takie negatywne aspekty, w czymś, co ma mi sprawiać przyjemność, ale czasem to się samo narzuca :)
Szczerze mówiąc wydaje mi się, że popularność trolla zmieniła tylko Piotrka. Carlos i Marek (którego już prawie nie ma na kanale) wydają mi się tak samo pozytywni jak byli na początku i to ich materiały oglądam na trollu z największą przyjemnością :)
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2762
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 330 times
Been thanked: 1257 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Yuri »

Mr_Fisq pisze: 28 sty 2021, 22:14
Yuri pisze: 28 sty 2021, 21:46 No i Gradanie za mat. o "Arkham Horror 3ed".
To był chyba materiał tylko dla wspierających, bo nie mogę go znaleźć...
O losie. Zatem pewnie przypisałem im czyjs inny podcast...No nic, liczę że się nie obraża :)

P. S. I w sumie może faktycznie coś pomyślicie w temacie AH 3ed 😉
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1524
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: mikeyoski »

Neoptolemos pisze: 28 sty 2021, 23:04
mikeyoski pisze: 28 sty 2021, 22:56A cała reszta to jakaś taka publicystyka okołoplanszówkowa. Na to mi zdecydowanie szkoda czasu.
Dobra, ale jak już przy tym jesteśmy. Publicystyka okołoplanszówkowa. Jest potrzeba czegoś takiego czy nie?
Jest potrzebna. Jeśli tylko jest robioną z głową i nie jest pitoleniem o sam nie wiem o czym. Ma być krótko, zwięźle i na temat. Nie raz i nie dwa łapałem się na tym, że oglądałem coś o czułem, że po prostu marnuję czas.

BTW Ty piszesz, więc z automatu masz przewagę nad yt ;-)
Elemenek
Posty: 375
Rejestracja: 27 wrz 2016, 16:29
Lokalizacja: Cracovia
Has thanked: 31 times
Been thanked: 107 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Elemenek »

Yuri pisze: 29 sty 2021, 06:24
Mr_Fisq pisze: 28 sty 2021, 22:14
Yuri pisze: 28 sty 2021, 21:46 No i Gradanie za mat. o "Arkham Horror 3ed".
To był chyba materiał tylko dla wspierających, bo nie mogę go znaleźć...
O losie. Zatem pewnie przypisałem im czyjs inny podcast...No nic, liczę że się nie obraża :)

P. S. I w sumie może faktycznie coś pomyślicie w temacie AH 3ed 😉
Zrobili Posiadłość Szaleństwa to może będzie cykl o grach z Cthulu ;)
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1236
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 476 times
Been thanked: 447 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Shodan »

allagainstyou pisze: 28 sty 2021, 21:32
Swoją drogą, content Trolla jest bardzo podobny do contentu On Table i ich wsparcie jest też bardzo podobne (i wysokie). Oba kanały mają wybitnie profesjonalny montaż i poruszają różne tematy okołoplanszówkowe, wstawiając ~3 filmy na tydzień.
To ja zdecydowanie wolę Asię z On Table, bo robi materiały bez trollowego zadęcia i małpowania. Może to rzecz gustu, ale jej styl o wiele bardziej mi odpowiada.
Są jeszcze kolesie z PoGramy, którzy są sympatyczniejsi od Game Troll, ale jakość ich recenzji oscyluje na podobnym poziomie (tzn. bardzo pilnują się, żeby nie objechać nawet słabej gry - takie mam wrażenie). Mają też takie gameplaye z udziałem "celebrytów", niektóre są fajne, niektóre trochę drętwe, czasem bardziej skupiają się na pogaduszkach niż samej grze.
allagainstyou
Posty: 152
Rejestracja: 19 lis 2020, 15:30
Has thanked: 33 times
Been thanked: 34 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: allagainstyou »

Yuri pisze: 28 sty 2021, 21:46
allagainstyou pisze: 28 sty 2021, 21:32 ...
PS. Jeśli faktycznie GTTV cenzuruje opinie z którymi się nie zgadza (a nie tylko zwykły hejt), to słabo...
PPS. Jeśli macie propozycje z recenzentami którzy ogrywają gry tak rzetelnie jak Tomek Dobosz, a potem nawijają przez 10+ minut (a często 20+) o plusach i minusach gry to dajcie znać :)
Wojennik i HumiGraj to moi cisi faworyci. No i Gradanie za mat. o "Arkham Horror 3ed". Wspominany tu Troll to dla mnie bardziej taki planszowkowy Pan Japa albo inna ZuluGula i nie mam potrzeby oglądania jego min i innych wygłupów. Poza tym nie recenzuje nawet tego, co mnie ciekawi, więc wicie-rozumicie Koledzy.
P. Tomek Dobosz jest merytorycznie ok, ale jakiś.... no nie po drodze nam razem. Niemniej nie poddaje się, może wyjdzie na którejś kolejnej "randce":)
Wojennik niestety skupia się na grach nie dla mnie. Widziałem dwie jego recenzje i były bardzo dobre, ale on po prostu nie recenzuje gier, które mnie interesują. Widziałem chyba kiedyś jakiś materiał od HumiGraj, ale już dobrze nie pamiętam, będę musiał rzucić okiem, dzięki za sugestię.
Awatar użytkownika
Nilis
Posty: 654
Rejestracja: 26 mar 2020, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 247 times
Been thanked: 373 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Nilis »

Asia na stole :wink: robi bardzo fajne krótkie zwięzłe filmiki z newsami i tyle w jej temacie. Resztę można odpuścić.
GTTv to jakieś nieporozumienie. Materiały dla 8-10 latków
Gambit jest fajny bo nie pierdzi jednorożcami o każdej grze. Mowi jak jest nawet jak nie jest różowo.

Wookiego niestety nie rozumiem. Za duża wada wymowy. No i za dużo gadają z Przemkiem o tym kiedy biorą ślub, kiedy remontują dom i jakie bajki oglądają ich dzieci. Wookiemu najlepiej na kanale wyszła żona.
Osobiście często bardziej wolę pograć z ludźmi w planszówki, niż słuchać, co wydaje im się, że mają do powiedzenia. feniks_ciapek
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1486
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 257 times
Been thanked: 724 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: arturmarek »

Ja podobnie jak większość przedmówców nie jestem fanem Piotra Trolla. Raz na jakiś czas oglądam jakiś materiał GTTV i mam taką myśl, że PL zrobiłby sobie i kanałowi dobrze, gdyby odsunął się w cień i dał pokazywać się Markowi i Carlosowi. Wnioskuję, że organizacyjnie, zakulisowo Piotrek robi mega dużą i dobrą robotę, jednak przed kamerą wypada słabo, a już na pewno zdecydowanie najsłabiej z całej trójki.

Z innych tematów recenzenckich, ostatnio zaczęła się nowa edycja TOP100 Games of all time na Dice Tower. Mało DT oglądam, ale tę serię po prostu uwielbiam. Szczególnie podoba mi się interakcja między prowadzącymi, szkoda, że w Polsce nikomu nie udaje się zrobić topek w takims stylu, gdzie prezentujący dissują swoje wybory i mają porównywalą wiedzę na temat planszówek. Tutaj właśnie, mam wrażenie, GTTV mieli by szansę, którą totalnie zaprzepaszczając robiąc jakieś rozmyte top50 każdego (czyli nikogo). Gambit i GeekFactor podjęli próbę, mam nadzieję, że będą kontynuawać. Jednak, jak dla mnie byli "za grzeczni" i co druga gra byłą komentowana przez współprowadzących: "nie grałem".

PS: komentarz w wątku omawiającym recenzentów sugerujący, że tematy okołoplanszówkowe są niepotrzebne mnie rozbawił :wink:
Awatar użytkownika
anitroche
Posty: 775
Rejestracja: 23 kwie 2020, 10:09
Has thanked: 686 times
Been thanked: 790 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: anitroche »

arturmarek pisze: 29 sty 2021, 09:56 Z innych tematów recenzenckich, ostatnio zaczęła się nowa edycja TOP100 Games of all time na Dice Tower. Mało DT oglądam, ale tę serię po prostu uwielbiam.
Też bardzo lubię te ich top100, ale głównie dlatego, że oni naprawdę mam wrażenie starają się wrzucać na listę (przynajmniej na te część 100-50) gry bardzo różnorodne i naprawdę takie często dziwności, co w życiu bym o tej grze się nie dowiedziała z innego źródła (no chyba że od Gambita :D).
"Cześć, mam na imię Ania i dzisiaj pokażę wam jak wygląda rozgrywka w wariancie solo w..."

Zapraszam na mój kanał z pełnymi rozgrywkami solo: Gram Solo na YouTube
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6132
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 650 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: pan_satyros »

Yuri pisze: 29 sty 2021, 06:24
Mr_Fisq pisze: 28 sty 2021, 22:14
Yuri pisze: 28 sty 2021, 21:46 No i Gradanie za mat. o "Arkham Horror 3ed".
To był chyba materiał tylko dla wspierających, bo nie mogę go znaleźć...
O losie. Zatem pewnie przypisałem im czyjs inny podcast...No nic, liczę że się nie obraża :)

P. S. I w sumie może faktycznie coś pomyślicie w temacie AH 3ed 😉
Nie obrażamy się, a wręcz czujemy nobilitację :D zostać pomylonym z Gradaniem, to nie byle jaka pomyłka :mrgreen:
Awatar użytkownika
kdsz
Posty: 1401
Rejestracja: 17 gru 2010, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 456 times
Been thanked: 303 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: kdsz »

pan_satyros pisze: 29 sty 2021, 20:25 Nie obrażamy się, a wręcz czujemy nobilitację :D zostać pomylonym z Gradaniem, to nie byle jaka pomyłka :mrgreen:
Gradanie i Pełną parą to jedyne dwa podcasty, które słucham z dużą regularnościę (pewnie > 90% odcinków), więc coś w tym musi być.
Po danych yosza, że zarabia miliony (starych) złotych, zaczynam mieć wyrzuty sumienia, że obie audycje odsłuchuję na zdanplanszy, z pominięciem yt. Trzeba będzie coś z tym zrobić.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: kwiatosz »

kdsz pisze: 30 sty 2021, 11:52
pan_satyros pisze: 29 sty 2021, 20:25 Nie obrażamy się, a wręcz czujemy nobilitację :D zostać pomylonym z Gradaniem, to nie byle jaka pomyłka :mrgreen:
Gradanie i Pełną parą to jedyne dwa podcasty, które słucham z dużą regularnościę (pewnie > 90% odcinków), więc coś w tym musi być.
Po danych yosza, że zarabia miliony (starych) złotych, zaczynam mieć wyrzuty sumienia, że obie audycje odsłuchuję na zdanplanszy, z pominięciem yt. Trzeba będzie coś z tym zrobić.
W przypadku Gradania nie należy się krępować, nie ma monetyzacji na kanale.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
ODPOWIEDZ