Inserty

Własnoręczne działania twórcze: upiększanie, inserty, malowanie figurek, tworzenie prototypów, stoły do planszówek itp.
Dreadfrog
Posty: 2
Rejestracja: 29 lis 2019, 20:04
Been thanked: 2 times

Re: Inserty

Post autor: Dreadfrog »

"Winda" do kostek mizerna ale się trzyma. Uchwyt obklejony "magikiem" do okoła + szpilka od spodu wbita po długości :wink: Kiedyś poprawię ale pojemniki na kości chciałem wysokie przez co kostki nie wypadają po obracaniu pudełka :)
Pynio
Posty: 860
Rejestracja: 14 sty 2013, 14:16
Has thanked: 122 times
Been thanked: 114 times

Re: Inserty

Post autor: Pynio »

Wiecie może gdzie w Krakowie można ciąć FoamCore w przyzwoitej cenie? Ewentualnie sklejkę?

Robię sporo projektów, ale jak przyjdzie ciąć to nożem / skalpelem, to jakakolwiek ochota przechodzi...
annaKowalska
Posty: 14
Rejestracja: 08 gru 2020, 19:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 17 times

Re: Inserty

Post autor: annaKowalska »

Hej :D niedawno zrobiłam insert do Robinsona i postanowiłam się podzielić, może komuś się przyda.
Insert jest zrobiony z pianki eva 3 i 5mm i klejony Butaprenem, jest w nim też metalowe pudełko po jakiś spinaczach ale z powodzeniem można je zastąpić pianką.

Insert mieści podstawkę i wiele mini dodatków, karty pomysłów są w koszulkach, reszta bez ale myślę, ze po drobnych modyfikacjach albo użyciu pianki tylko 3mm wszystko weszłoby w koszulkach.
Głównym celem jaki mi przyświecał było zrobienie insertu z którego nie muszę nic wyciągać (oczywiście poza rzeczami które muszą być na planszy). A więc zrobiłam taki, ze fragment można wyjąć razem z elementami i położyć obok planszy :)
"Kupne" inserty zawsze mnie wkurzały bo nie miały często właśnie tej cechy, można było sobie wszystko podzielić ale dalej trzeba było wyciągać poszczególne elementy albo te same elementy tylko z pudełeczkami więc dalej to samo :D
Albo całe pudło musiało stać na stole razem z tym co w danym momencie nawet nie było mi potrzebne i zajmowało tylko miejsce (np reszta pionków postaci czy kart wydarzeń których nie dolosowałam).

Karty bestii oraz przedmiotów mają także dodatkową przegrodę z pianki pomagającą przechowywać to czym akurat nie chce grać w danej partii, np szklane pomysły, czy dodatkowe bestie.

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
ObrazekObrazek Obrazek Obrazek
a22a
Posty: 105
Rejestracja: 31 lip 2019, 08:40
Has thanked: 15 times
Been thanked: 23 times

Re: Inserty

Post autor: a22a »

Chciałbym podzielić się wynikami małego eksperymentu. Zleciłem wycięcie laserowe insertu do Spirit Island z pleksi. Wykorzystałem pliki stąd https://boardgamegeek.com/filepage/1704 ... -organiser z ulepszeniem użytkownika Jonathan Griffiths.
Koszt z materiałem z odpadów (stąd kolory) 40 zł. Wszystko dobrze pasuje, sklejone klejem typu kropelka.

Zady:
  • Kolorystyka
  • Kruchość (nie rzucać z 1,5 m)
  • Widać kurz
  • Łatwo się rysuje
  • Estetyka tworzywa sztucznego
  • Ciężar

Walety:
  • Koszt
  • Niski nakład pracy
  • Łatwość obróbki (szlifowanie)
  • Pokrywki zapobiegają totalnemu chaosowi
  • Prawie brak uniesienia pokrywy (w środku tylko podstawka)
  • Spełnia zadanie
Gdyby ktoś chciał skorzystać z podobnego materiału, trzeba uważać na grubość płyty. Tu były wykorzystywane odpady z wielu płyty i jedna okazała się nieco grubsza. Trzeba było zrobić brzydkie szlify na przekładkach w pudełku na karty. Druga rzecz to materiał jest dosyć sztywny, więc żeby pokrywki dobrze się wsuwały musiałem lekko zeszlifować wypustki je trzymające i zrobić kliny na samych pokrywkach.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
rav126
Posty: 798
Rejestracja: 27 paź 2010, 00:56
Has thanked: 409 times
Been thanked: 506 times

Re: Inserty

Post autor: rav126 »

fajnie wygląda
OK, doczytałem jaki koszt :)
Awatar użytkownika
13thSON
Posty: 647
Rejestracja: 26 mar 2015, 10:19
Has thanked: 83 times
Been thanked: 194 times

Re: Inserty

Post autor: 13thSON »

Jak na mój gust to bardzo fajne te kolory (a nie jak zawsze czarne, albo takie drewniano podobne). Nawet kolorystycznie do pudełka to trochę pasuje.
Chcesz podziękować za wykonaną pracę? Postaw kawkę :) https://buycoffee.to/13thson
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5317
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1091 times
Been thanked: 1718 times
Kontakt:

Re: Inserty

Post autor: BOLLO »

Potrzebuje pomocy:
Chciałem skorzystać z przykładowych wzorów Insertów z tego linka
https://rpggeek.com/geeklist/115468/diy ... ist/page/1

Czy ktoś może wie jak można wyszukać konkretnej gry po nazwie żeby ją wpisać gdzieś i się pojawi jako wyszukiwana? Aktualnie nie widze sposobu żeby oprócz scrollowania i klikania poszczególnych stron to inaczej działało. Ale to przeciez bezsensu i na pewno jest na to jakiś myk.

A może macie jeszcze jakieś inne stronki o insertach do poszczególnych gier?
Awatar użytkownika
Qrzy
Posty: 865
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:15
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 65 times
Been thanked: 114 times
Kontakt:

Re: Inserty

Post autor: Qrzy »

BOLLO pisze: 15 lut 2021, 11:44 Potrzebuje pomocy:
Chciałem skorzystać z przykładowych wzorów Insertów z tego linka
https://rpggeek.com/geeklist/115468/diy ... ist/page/1

Czy ktoś może wie jak można wyszukać konkretnej gry po nazwie żeby ją wpisać gdzieś i się pojawi jako wyszukiwana? Aktualnie nie widze sposobu żeby oprócz scrollowania i klikania poszczególnych stron to inaczej działało. Ale to przeciez bezsensu i na pewno jest na to jakiś myk.

A może macie jeszcze jakieś inne stronki o insertach do poszczególnych gier?
W opisie geeklisty masz link do tego widoku samych tytułów ułożonych alfabetycznie:
https://boardgamegeek.com/geeklist/1154 ... tlesonly=1
Powinno pomóc ;)
a22a
Posty: 105
Rejestracja: 31 lip 2019, 08:40
Has thanked: 15 times
Been thanked: 23 times

Re: Inserty

Post autor: a22a »

Na szybko, wpisz w Googlach

Kod: Zaznacz cały

AAA site:https://rpggeek.com/geeklist/115468/diy-foam-core-insert-master-list
gdzie AAA to nazwa gry

np.

Kod: Zaznacz cały

Spirit Island site:https://rpggeek.com/geeklist/115468/diy-foam-core-insert-master-list
i drugi link od góry pokazuje stronę, na której można wyszukać grę.

EDIT: znacznik kodu, może będzie lepiej widać
Ostatnio zmieniony 15 lut 2021, 12:41 przez a22a, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5317
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1091 times
Been thanked: 1718 times
Kontakt:

Re: Inserty

Post autor: BOLLO »

Qrzy pisze: 15 lut 2021, 11:47
BOLLO pisze: 15 lut 2021, 11:44 Potrzebuje pomocy:
Chciałem skorzystać z przykładowych wzorów Insertów z tego linka
https://rpggeek.com/geeklist/115468/diy ... ist/page/1

Czy ktoś może wie jak można wyszukać konkretnej gry po nazwie żeby ją wpisać gdzieś i się pojawi jako wyszukiwana? Aktualnie nie widze sposobu żeby oprócz scrollowania i klikania poszczególnych stron to inaczej działało. Ale to przeciez bezsensu i na pewno jest na to jakiś myk.

A może macie jeszcze jakieś inne stronki o insertach do poszczególnych gier?
W opisie geeklisty masz link do tego widoku samych tytułów ułożonych alfabetycznie:
https://boardgamegeek.com/geeklist/1154 ... tlesonly=1
Powinno pomóc ;)
Jest to jakieś rozwiązanie bo wertuje raptem 10 stron a nie 97 jak wcześniej ale to jeszcze nie to.
a22a pisze: 15 lut 2021, 11:49 Na szybko, wpisz w Googlach
AAA site:https://rpggeek.com/geeklist/115468/diy ... aster-list
gdzie AAA to nazwa gry
Coś chyba nieumiejętnie robię bo nie wyszukuje mi.
krwlng
Posty: 438
Rejestracja: 12 sie 2018, 14:15
Has thanked: 111 times
Been thanked: 131 times

Re: Inserty

Post autor: krwlng »

BOLLO pisze: 15 lut 2021, 11:44
Spoiler:
Jeżeli szukasz insertu do konkretnej gry to wchodzisz w jej wpis w bazie BGG, z belki górnej (tam gdzie jest images, forums, versions, expansions) wybierasz strzałkę po prawej i z listy pozycję GeekLists, dajesz szeregowanie wg "hot" i szukasz tej/podobnej geeklisty w tym co wyskoczyło :)

Alternatywnie 2 sposoby powyzej też są dobre.

PeeS: przy opcji site: w Google link powinien być bezpośrednio po dwukropku, bez spacji, wtedy szukajka przegląda tylko podlinkowaną stronę
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5317
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1091 times
Been thanked: 1718 times
Kontakt:

Re: Inserty

Post autor: BOLLO »

krwlng pisze: 15 lut 2021, 12:49
BOLLO pisze: 15 lut 2021, 11:44
Spoiler:
Jeżeli szukasz insertu do konkretnej gry to wchodzisz w jej wpis w bazie BGG, z belki górnej (tam gdzie jest images, forums, versions, expansions) wybierasz strzałkę po prawej i z listy pozycję GeekLists, dajesz szeregowanie wg "hot" i szukasz tej/podobnej geeklisty w tym co wyskoczyło :)

Alternatywnie 2 sposoby powyzej też są dobre.

PeeS: przy opcji site: w Google link powinien być bezpośrednio po dwukropku, bez spacji, wtedy szukajka przegląda tylko podlinkowaną stronę
to też się nie sprawdza. Zobacz na przykładnie 51 stanu. mam ponad 500 wpisów do przejrzenia :-)
https://boardgamegeek.com/boardgame/192 ... /geeklists
Awatar użytkownika
Bart Henry
Posty: 976
Rejestracja: 15 sie 2013, 19:59
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 134 times
Been thanked: 685 times

Re: Inserty

Post autor: Bart Henry »

BOLLO pisze: 15 lut 2021, 13:08
krwlng pisze: 15 lut 2021, 12:49
BOLLO pisze: 15 lut 2021, 11:44
Spoiler:
Jeżeli szukasz insertu do konkretnej gry to wchodzisz w jej wpis w bazie BGG, z belki górnej (tam gdzie jest images, forums, versions, expansions) wybierasz strzałkę po prawej i z listy pozycję GeekLists, dajesz szeregowanie wg "hot" i szukasz tej/podobnej geeklisty w tym co wyskoczyło :)

Alternatywnie 2 sposoby powyzej też są dobre.

PeeS: przy opcji site: w Google link powinien być bezpośrednio po dwukropku, bez spacji, wtedy szukajka przegląda tylko podlinkowaną stronę
to też się nie sprawdza. Zobacz na przykładnie 51 stanu. mam ponad 500 wpisów do przejrzenia :-)
https://boardgamegeek.com/boardgame/192 ... /geeklists
Nie czytasz ze zrozumieniem i nie zrobiłeś tego, co kolega zasugerował. Tu link z sortowaniem po "hot", czwarty od góry Cię interesuje: https://boardgamegeek.com/boardgame/192 ... 1&sort=hot
krwlng
Posty: 438
Rejestracja: 12 sie 2018, 14:15
Has thanked: 111 times
Been thanked: 131 times

Re: Inserty

Post autor: krwlng »

BOLLO pisze: 15 lut 2021, 13:08 to też się nie sprawdza. Zobacz na przykładnie 51 stanu. mam ponad 500 wpisów do przejrzenia :-)
https://boardgamegeek.com/boardgame/192 ... /geeklists
Kliknąłeś na hot? 4. pozycja na liście
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5317
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1091 times
Been thanked: 1718 times
Kontakt:

Re: Inserty

Post autor: BOLLO »

Bart Henry pisze: 15 lut 2021, 13:12
BOLLO pisze: 15 lut 2021, 13:08
krwlng pisze: 15 lut 2021, 12:49
Jeżeli szukasz insertu do konkretnej gry to wchodzisz w jej wpis w bazie BGG, z belki górnej (tam gdzie jest images, forums, versions, expansions) wybierasz strzałkę po prawej i z listy pozycję GeekLists, dajesz szeregowanie wg "hot" i szukasz tej/podobnej geeklisty w tym co wyskoczyło :)

Alternatywnie 2 sposoby powyzej też są dobre.

PeeS: przy opcji site: w Google link powinien być bezpośrednio po dwukropku, bez spacji, wtedy szukajka przegląda tylko podlinkowaną stronę
to też się nie sprawdza. Zobacz na przykładnie 51 stanu. mam ponad 500 wpisów do przejrzenia :-)
https://boardgamegeek.com/boardgame/192 ... /geeklists
Nie czytasz ze zrozumieniem i nie zrobiłeś tego, co kolega zasugerował. Tu link z sortowaniem po "hot", czwarty od góry Cię interesuje: https://boardgamegeek.com/boardgame/192 ... 1&sort=hot
Racja teraz jest ok jak widze.
krwlng pisze: 15 lut 2021, 13:12
BOLLO pisze: 15 lut 2021, 13:08 to też się nie sprawdza. Zobacz na przykładnie 51 stanu. mam ponad 500 wpisów do przejrzenia :-)
https://boardgamegeek.com/boardgame/192 ... /geeklists
Kliknąłeś na hot? 4. pozycja na liście
Już gra dziękuję.
czebartek
Posty: 67
Rejestracja: 07 kwie 2020, 17:42
Has thanked: 12 times
Been thanked: 3 times

Re: Inserty

Post autor: czebartek »

Hej, czy ktoś z posiadaczy Bloodborne: The Board Game dopasowywał już jakiś insert do pudełka Core Boxa ?
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Inserty

Post autor: grzeslaw90 »

W celach ćwiczeniowych dobijany świadomością, że nie udało mi się jeszcze dokończyć żadnego drukowanego insertu postanowiłem od zera stworzyć i konsekwentnie skończyć insert do Zamków Burgundii w wersji Big Box.
Zaczynałem od tworzenia insertów z piankokartonu zarówno 5mm i 3mm. Na swoim koncie mam:
- Mage Knight ze wszystkimi dodatkami (nie Ultimate) - bardzo funkcjonalny i w pudełku od starej podstawki - pianko-karton
- Kolejka z Ogonkiem - identyczny jak oryginalny ale mieszczą się karty w koszulkach - pianko-karton
- Spartakus ze wszystkimi dodatkami - co tu dużo pisać... wreszcie wszystko się mieści w podstawce - pianko-karton
- Terraformacja Marsa ze wszystkimi oficjalnymi dodatkami i zestawami kart - niedokończony, bo w pewnym momencie zostało mi miejsce, które nie wiem jak zapełnić - pianko-karton
- Kemet ze wszystkimi dodatkami - niedokończony, historia ta sama co z TM, za to jest bardzo funkcjonalny - pierwszy w druku 3d

Oprócz tego nieduże funkcjonalne akcesoria do Eclipse 2nd dawn.

I wreszcie jest mój pierwszy dokończony insert w druku 3d. Potraktowałem to zadanie jako ćwiczenie zarówno mojego skilla w projektowaniu graficznym, planowania dostępnej przestrzeni oraz samej pracy z drukarką w kategoriach jakości wydruku i dobierania tolerancji przy elementach współpracujących, a dodatkowo udało mi się praktycznie do zera zużyć pozostałości starych filamentów. Najśmieszniejsze jest to, że Big Box jest na tyle big, że jakbym się nie starał go zapełnić to box nadal miał dużo pustego miejsca ale z tym też sobie jako tako poradziłem.

Nie przedłużając zapraszam do oceny mojej pracy. Miejcie na uwadze to, że w międzyczasie poprawiałem sporo rzeczy w ustawieniach druku więc niektóre wcześniejsze elementy mogłyby wyglądać lepiej ale na cele prototypowe spełniają swoją rolę.
Spoiler:
Czekam na Wasze uwagi. Z tego co sam zauważyłem to przydałoby się jakieś wycięcie w kieszonkach na kafle szlaku towarowego żeby łatwiej wyciągać planszetki. Podobnie w celu wyciągania białych pudełek.

Następne w kolejności są Klany Kaledonii :D
Awatar użytkownika
Bart Henry
Posty: 976
Rejestracja: 15 sie 2013, 19:59
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 134 times
Been thanked: 685 times

Re: Inserty

Post autor: Bart Henry »

Super robota, bardzo podoba mi się patent z dice towerami. Zrobiłbym je w kolorach graczy. Poza tym wygląda elegancko. Ja nadal męczę się ze złożeniem swojej Prusy, ale już niedługo będzie gotowa i też się wreszcie pobawię. :twisted:
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Inserty

Post autor: grzeslaw90 »

Bart Henry pisze: 16 mar 2021, 16:51 Super robota, bardzo podoba mi się patent z dice towerami. Zrobiłbym je w kolorach graczy. Poza tym wygląda elegancko. Ja nadal męczę się ze złożeniem swojej Prusy, ale już niedługo będzie gotowa i też się wreszcie pobawię. :twisted:
Dzięki :D Jakbym miał te kolory to bym tak druknął a tak to prototypowo poszły w ruch śmieci i tak chyba dla mnie prywatnie zostanie :D Jak klient będzie zamawiał to wtedy zrobię ładną wersję kolorystyczną ;)
Składaj czym prędzej, bo przed zabawą czeka Cię sporo nauki mimo, że Prusie bliżej do plug'n'play niż Enderowi :D
Awatar użytkownika
Propi
Posty: 1170
Rejestracja: 04 sty 2019, 19:06
Has thanked: 511 times
Been thanked: 349 times

Re: Inserty

Post autor: Propi »

Mam być może naiwne pytanie - czy jedna tubka kleju Magic (45g) starczy do sklejenia jednego insertu Folded Space (Gloomhaven konkretnie)? :-)
a22a
Posty: 105
Rejestracja: 31 lip 2019, 08:40
Has thanked: 15 times
Been thanked: 23 times

Re: Inserty

Post autor: a22a »

Na Viticulture poszło mniej niż 1/5 tubki. Strzelam, że starczy i polecam tubkę z dziobkiem, stożkową końcówką.
Awatar użytkownika
Propi
Posty: 1170
Rejestracja: 04 sty 2019, 19:06
Has thanked: 511 times
Been thanked: 349 times

Re: Inserty

Post autor: Propi »

a22a pisze: 02 kwie 2021, 11:37 Na Viticulture poszło mniej niż 1/5 tubki. Strzelam, że starczy i polecam tubkę z dziobkiem, stożkową końcówką.
Ten taki azaliż?

Obrazek
a22a
Posty: 105
Rejestracja: 31 lip 2019, 08:40
Has thanked: 15 times
Been thanked: 23 times

Re: Inserty

Post autor: a22a »

Tak jest.
Awatar użytkownika
Propi
Posty: 1170
Rejestracja: 04 sty 2019, 19:06
Has thanked: 511 times
Been thanked: 349 times

Re: Inserty

Post autor: Propi »

a22a pisze: 02 kwie 2021, 13:58Tak jest.
Kupiony, czekam na dostawę insertu :) Czy jakieś wskazówki przed pierwszym klejeniem? Instrukcje w Folded Space są czytelne i zrozumiałe dla lamusów? :)
Ostatnio zmieniony 02 kwie 2021, 17:26 przez Propi, łącznie zmieniany 1 raz.
a22a
Posty: 105
Rejestracja: 31 lip 2019, 08:40
Has thanked: 15 times
Been thanked: 23 times

Re: Inserty

Post autor: a22a »

To był mój pierwszy insert i nie miałem problemu. Wszystko ładnie pokazane na filmie. Nawet brak zdolności manualnych nie przeszkodził. Powodzenia!
ODPOWIEDZ