Parks (Henry Audobon)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
crazygandalf
Posty: 435
Rejestracja: 14 lut 2016, 16:25
Has thanked: 79 times
Been thanked: 517 times
Kontakt:

Re: Parks (Henry Audobon)

Post autor: crazygandalf »

Dzisiaj wrzuciliśmy naszą prezentację gry i opinię o niej. Może kogoś zainteresuje.
https://youtu.be/wX2fFCoC6bY
mementomoris
Posty: 145
Rejestracja: 21 wrz 2020, 12:09
Has thanked: 66 times
Been thanked: 41 times

Re: Parks (Henry Audobon)

Post autor: mementomoris »

predki pisze: 19 cze 2021, 22:37 Podsumowując, to podejrzewam, że cena Parks może być wyźsza niż kopii angielskich.
No i się sprawdziło. SCD to 230zł. Na stronie Albi za 207zł będzie. Wersję angielską można w Polsce dostać za 190zł. Na razie żadna recenzja nie usprawiedliwiła w moich oczach takiej ceny w porównaniu do innych gier (nawet uwzględniając, że ceny poszły o 20%, ze względu na koszty).
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11078
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3382 times
Been thanked: 3278 times

Re: Parks (Henry Audobon)

Post autor: japanczyk »

Za 130 zl ta gra bylaby spoko, za 190... grubo ;)
Nie rozumiem polityki Albi - poza Gloomhaven to te gry w zaporowych cenach srednio sie im chyba sprzedają (Wahadlo, Mariposas)
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4563
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1701 times
Been thanked: 2142 times

Re: Parks (Henry Audobon)

Post autor: PytonZCatanu »

To kolejna gra, której polska wersja jest droższa od angielskiej. Smutny trend. Do tej pory często czekałem na polskie wydania, teraz chyba będę kupował angielskie.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11078
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3382 times
Been thanked: 3278 times

Re: Parks (Henry Audobon)

Post autor: japanczyk »

PytonZCatanu pisze: 20 sie 2021, 10:33 To kolejna gra, której polska wersja jest droższa od angielskiej. Smutny trend. Do tej pory często czekałem na polskie wydania, teraz chyba będę kupował angielskie.
Zobacz, ze na razie to tylko Albi - tak naprawde czeskie wydawnictwo, wydające dodatkowo gry po polsku
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4563
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1701 times
Been thanked: 2142 times

Re: Parks (Henry Audobon)

Post autor: PytonZCatanu »

japanczyk pisze: 20 sie 2021, 10:39
PytonZCatanu pisze: 20 sie 2021, 10:33 To kolejna gra, której polska wersja jest droższa od angielskiej. Smutny trend. Do tej pory często czekałem na polskie wydania, teraz chyba będę kupował angielskie.
Zobacz, ze na razie to tylko Albi - tak naprawde czeskie wydawnictwo, wydające dodatkowo gry po polsku
No czekam właśnie na ceny polskich Dominantów ;) Ale też i gry od Portalu nie różnią sie cenowo od swoich oryginałów. v
Awatar użytkownika
Blacksad
Posty: 284
Rejestracja: 14 lut 2014, 01:02
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 35 times
Been thanked: 9 times

Re: Parks (Henry Audobon)

Post autor: Blacksad »

Dodajmy rozszerzenie do kompletu (+ SCD 110 PLN) i wyjdzie spora kwota... może wydawnictwo/sklepy pokuszą się o sprzedaż w komplecie bo przy takich cenach to może być nieciekawie. Inna kwestia, że oryginał - co by nie mówić - jest pięknie wydany, zastanawiam się czy wersja PL utrzyma poziom jakościowy.
litk
Posty: 849
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 126 times

Re: Parks (Henry Audobon)

Post autor: litk »

Chwilowo się zainteresowałem tytułem do czasu ujrzenia ceny pl i naprawde nie wiem co w tej grze miałoby być pięknego, dla mnie jest brzydka, kolory są blade, przypomina mi równie brzydkiego roota.
Awatar użytkownika
rand
Posty: 493
Rejestracja: 03 lis 2008, 22:07
Lokalizacja: Gdańsk Zaspa
Has thanked: 118 times
Been thanked: 88 times

Re: Parks (Henry Audobon)

Post autor: rand »

Jak tylko usłyszałem, że Albi ma wydać Parki to wiedziałem, że cena będzie gruba. Do tego oni strasznie małe upusty dają sklepom. Zazwyczaj ich gry w sklepach to około 85-90% ceny SCD :-/
Totalnie nie rozumiem skąd takie ceny u nich, ale chyba trzeba będzie wrócić do kupowania wersji angielskich niektórych gier.
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4114
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2660 times
Been thanked: 2573 times

Re: Parks (Henry Audobon)

Post autor: Gizmoo »

Akurat Parks to gra rodzinna. Chciałbym w nią zagrać z rodzicami, którzy nie znają angielskiego. Ja wiem, że tekstu na kartach jest niewiele, ale jest i rozumieć go trzeba. Także pewnie kupię, bez względu na wyższą cenę. Tak to już jest, niestety. Gry dla gamerów mogę mieć po angielsku, bo większość hardkorowych graczy raczej dobrze język zna. Ale np. mój najlepszy przyjaciel nie zagra w żadną grę w języku obcym i w jego wypadku, albo muszę mieć coś językowo niezależnego, albo po polsku.

A co do ceny Parków... Jak ktoś wspierał na KS, to zapłacił jeszcze więcej. Pytanie tylko, czy polska edycja zachowa jakość oryginału. :wink:

P.S. Insert z GT mógłby zostać poprawiony, bo nie mieści kart w koszulkach! :evil: :evil: :evil:
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4563
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1701 times
Been thanked: 2142 times

Re: Parks (Henry Audobon)

Post autor: PytonZCatanu »

litk pisze: 20 sie 2021, 11:43 Chwilowo się zainteresowałem tytułem do czasu ujrzenia ceny pl i naprawde nie wiem co w tej grze miałoby być pięknego, dla mnie jest brzydka, kolory są blade, przypomina mi równie brzydkiego roota.
Root jest BRZYDKI? :shock: :shock: :shock:
pcyzm
Posty: 700
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 210 times
Been thanked: 215 times

Re: Parks (Henry Audobon)

Post autor: pcyzm »

Abstrahując od polityki cenowej Albi, to wydaje mi się, że przy przeliczniku kwota zakupu/liczba potencjalnych partii, którą zagram (i będzie z kim) to ta cena może nie wyjdzie taka zła także wszystko zależy od kontekstu.

Jeżeli nie zepsują czegoś w instrukcji albo w jakości komponentów to raczej wezmę od razu z dodatkiem.
Awatar użytkownika
Legun
Posty: 1798
Rejestracja: 20 wrz 2005, 19:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 78 times
Been thanked: 167 times

Re: Parks (Henry Audobon)

Post autor: Legun »

PytonZCatanu pisze: 20 sie 2021, 12:57
litk pisze: 20 sie 2021, 11:43 Chwilowo się zainteresowałem tytułem do czasu ujrzenia ceny pl i naprawde nie wiem co w tej grze miałoby być pięknego, dla mnie jest brzydka, kolory są blade, przypomina mi równie brzydkiego roota.
Root jest BRZYDKI? :shock: :shock: :shock:
W żadnej nie ma przecież cycatej baby w skąpym, choć złotym, biusthalterze ;).
Najlepsze gry to te, w które wygrywa się dzięki wybitnej inteligencji, zaś przegrywa przez brak szczęścia...
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4486
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa/Zielonka
Has thanked: 1445 times
Been thanked: 1103 times

Re: Parks (Henry Audobon)

Post autor: garg »

Legun pisze: 20 sie 2021, 13:10
PytonZCatanu pisze: 20 sie 2021, 12:57
litk pisze: 20 sie 2021, 11:43 Chwilowo się zainteresowałem tytułem do czasu ujrzenia ceny pl i naprawde nie wiem co w tej grze miałoby być pięknego, dla mnie jest brzydka, kolory są blade, przypomina mi równie brzydkiego roota.
Root jest BRZYDKI? :shock: :shock: :shock:
W żadnej nie ma przecież cycatej baby w skąpym, choć złotym, biusthalterze ;).
Jakoś tak dyskryminacyjnie założyłeś, że podobają mu się kobiety :mrgreen: .
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
poxi
Posty: 241
Rejestracja: 28 kwie 2020, 21:37
Has thanked: 51 times
Been thanked: 108 times

Re: Parks (Henry Audobon)

Post autor: poxi »

Cena odpowiednia do angielskiej wersji. Nie rozumiem zaskoczenia. Polecam, zdecydowanie z dodatkiem. Sama podstawka dla większości forumowiczów będzie za prosta.
Awatar użytkownika
Legun
Posty: 1798
Rejestracja: 20 wrz 2005, 19:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 78 times
Been thanked: 167 times

Re: Parks (Henry Audobon)

Post autor: Legun »

garg pisze: 20 sie 2021, 13:15
Legun pisze: 20 sie 2021, 13:10
PytonZCatanu pisze: 20 sie 2021, 12:57
Root jest BRZYDKI? :shock: :shock: :shock:
W żadnej nie ma przecież cycatej baby w skąpym, choć złotym, biusthalterze ;).
Jakoś tak dyskryminacyjnie założyłeś, że podobają mu się kobiety :mrgreen: .
E tam od razu kobiety - może tylko złote biusthaltery :roll:
Najlepsze gry to te, w które wygrywa się dzięki wybitnej inteligencji, zaś przegrywa przez brak szczęścia...
Mendaks
Posty: 243
Rejestracja: 04 mar 2020, 20:57
Been thanked: 53 times

Re: Parks (Henry Audobon)

Post autor: Mendaks »

Zapraszam was na moją recenzję gry Parks wraz z dodatkiem Nightfall

https://youtu.be/9gKsEemvJHQ
Awatar użytkownika
rand
Posty: 493
Rejestracja: 03 lis 2008, 22:07
Lokalizacja: Gdańsk Zaspa
Has thanked: 118 times
Been thanked: 88 times

Re: Parks (Henry Audobon)

Post autor: rand »

Rozważając w dlaszym ciągu zakup Parków, zajrzałem na ich stronę i wychodzi na to, że data premiery została ustalona na 19.11.2021.
Z tego co pamiętam miał być październik ale wiadomo w tych czasach chyba każda gra ma mały poślizg.... ;-)
rogal
Posty: 249
Rejestracja: 14 maja 2020, 19:15
Has thanked: 29 times
Been thanked: 45 times

Re: Parks (Henry Audobon)

Post autor: rogal »

@Albi kiedy odpalicie przed sprzedaż ?
wczoraj była promka w waszym sklepie i Parki już sa a nawet zostały nią objęte ale nie da się zamówić :)

i czy dodacie jakiś opis czy drewniane będą komponenty jak w wersji US czy będą inserty albo czy będą jakieś różnice miedzy wasza wersją a zagraniczną ?
pcyzm
Posty: 700
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 210 times
Been thanked: 215 times

Re: Parks (Henry Audobon)

Post autor: pcyzm »

rogal pisze: 11 paź 2021, 19:49 @Albi kiedy odpalicie przed sprzedaż ?
wczoraj była promka w waszym sklepie i Parki już sa a nawet zostały nią objęte ale nie da się zamówić :)
No właśnie też tak polowałem i nic. Tak trochę cisza ostatnio to chyba ta listopadowa premiera nie jest do końca taka pewna :(
Awatar użytkownika
rand
Posty: 493
Rejestracja: 03 lis 2008, 22:07
Lokalizacja: Gdańsk Zaspa
Has thanked: 118 times
Been thanked: 88 times

Re: Parks (Henry Audobon)

Post autor: rand »

Tymczasem Albi po cichu przesunęło premierę na luty 2022....

Obrazek
pcyzm
Posty: 700
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 210 times
Been thanked: 215 times

Re: Parks (Henry Audobon)

Post autor: pcyzm »

rand pisze: 27 paź 2021, 15:37 Tymczasem Albi po cichu przesunęło premierę na luty 2022....
Szkoda, w takim razie budżet listopadowy pójdzie gdzie indziej.
Awatar użytkownika
esubotowicz
Posty: 340
Rejestracja: 31 paź 2015, 10:59
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 442 times
Been thanked: 135 times

Re: Parks (Henry Audobon)

Post autor: esubotowicz »

SCD 230zł :shock:

Może się kiedyś trafi okazja, na ten moment pas.
Ewa
Awatar użytkownika
Legun
Posty: 1798
Rejestracja: 20 wrz 2005, 19:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 78 times
Been thanked: 167 times

Re: Parks (Henry Audobon)

Post autor: Legun »

Zaciekawiła mnie jedna rzecz, gdy chciałem spróbować gry na BGG. Normalnie gra się tam szybciej niż na planszy. System pokazuje z resztą, ile trwa przeciętna rozgrywka w dany tytuł. Np. dla 7 Cudów pokazuje obecnie już tylko 8 minut. Tymczasem dla Parków, które mają pudełkowy czas 20-40 min, pokazuje 69 minut. Z czego to może wynikać? Czy gra jest tak kłopotliwa on-line? Czy to jakiś błąd w algorytmie i on uśrednia też czas wszystkich tych, którzy nie stawiają sobie limitów? Na razie się nie decyduję, lecz może w jakiś świąteczny poranek mógłbym się skusić. Tylko ta wątpliwość trochę mnie przyhamowuje, bo nie chciałbym się potem spóźnić na świąteczne śniadanie...
https://boardgamearena.com/gamepanel?game=parks
Najlepsze gry to te, w które wygrywa się dzięki wybitnej inteligencji, zaś przegrywa przez brak szczęścia...
Awatar użytkownika
sydonia
Posty: 353
Rejestracja: 28 maja 2017, 15:34
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 11 times
Been thanked: 389 times
Kontakt:

Re: Parks (Henry Audobon)

Post autor: sydonia »

Legun pisze: 22 gru 2021, 16:30 dla Parków, które mają pudełkowy czas 20-40 min, pokazuje 69 minut. Z czego to może wynikać?
Pudełkowo to jest 40+, a nawet i do 60 min. wg BGG. Ja grałam w Parki tylko na BGA, w 3 osoby. Faktycznie trwało to jakąś godzinkę i szczerze, to dłużyło mi się nieco.
ODPOWIEDZ