Gra z sześcioma "kolorami" kart

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Legun
Posty: 1802
Rejestracja: 20 wrz 2005, 19:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 78 times
Been thanked: 167 times

Gra z sześcioma "kolorami" kart

Post autor: Legun »

Szukam gry, w której jest sześć "kolorów" (rozumieniu tradycyjnej talii) a w każdym z nich kart 1-10 i do tego koniecznie co najmniej 5 kart specjalnych (jak król-dama-walet-as-jocker). Chciałbym takimi kartami zagrać w "Food Truck" w więcej niż 6 osób. Może komuś się przypomni taka gra. Reguły mogą być do bani, bo chodzi o komponenty.
Najlepsze gry to te, w które wygrywa się dzięki wybitnej inteligencji, zaś przegrywa przez brak szczęścia...
Awatar użytkownika
sliff
Posty: 937
Rejestracja: 29 maja 2020, 15:27
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 328 times
Been thanked: 383 times

Re: Gra z sześcioma "kolorami" kart

Post autor: sliff »

Jest coś takiego jak deck6 ale to raczej egzotyka, a i tak brakuje kart specjalnych

Może wykorzystać 2 talie zwykłych kart i duplikaty kolorów oznaczyć jakoś.

edit: Z 6 "kolorami" kojarzy mi się jeszcze tarantula tango - wystarczyło by dopisać numery, tylko format kart jest niestandardowy.
Ostatnio zmieniony 22 wrz 2021, 14:15 przez sliff, łącznie zmieniany 1 raz.
azazelmo
Posty: 921
Rejestracja: 12 sie 2019, 10:49
Has thanked: 153 times
Been thanked: 295 times

Re: Gra z sześcioma "kolorami" kart

Post autor: azazelmo »

Czy te karty specjalne muszą występować po pięć w każdym kolorze? Czy pięć w całej talii?
Awatar użytkownika
anitroche
Posty: 775
Rejestracja: 23 kwie 2020, 10:09
Has thanked: 688 times
Been thanked: 790 times
Kontakt:

Re: Gra z sześcioma "kolorami" kart

Post autor: anitroche »

Takiej gry nie kojarzę, ale podzielę się pomysłem na DIY:

Ja to bym chyba kupiła dwa zestawy kart takich zwykłych talii, ale z rozmiarem kart 63x88 mm (trzeba uważać, bo np. Trefl wydaje karty w innym rozmiarze często). Teraz można na rynku znaleźć tradycyjne talie kart wydane np. z dzielami sztuki na nich czy widoczkami, zamiast tradycyjnych 1,2,król,królowa itp. - tradycyjne symbole są tylko w rogach kart. Dokupiłabym jeszcze koszulki Rebela z pleckami kolorowymi i tak zagrała. Gracze by musieli np. jeden grać kartami z kier ale jeden by miał krajobrazy a inny gracz dzieła sztuki.

Albo dwa zestawy (czy ile tam potrzeba) czystych kart z mepel.pl i sobie na nich narysować mazakami (tu polecam zakoszulkowac po narysowaniu, żeby przy tasowaniu się tyły kart nie poznaczyły od mazaka) odpowiednie symbole różne - kwiatki, gwiazdki, krzyże itd. z rozróżnieniem na 6 graczy (ale nie wiem jak ładnie chcesz, żeby to wyglądało :D, bo w moim przypadku to by były rysuneczki jak u 5-latka): https://mepel.pl/czyste-karty-43,5x67,5mm
"Cześć, mam na imię Ania i dzisiaj pokażę wam jak wygląda rozgrywka w wariancie solo w..."

Zapraszam na mój kanał z pełnymi rozgrywkami solo: Gram Solo na YouTube
Awatar użytkownika
Legun
Posty: 1802
Rejestracja: 20 wrz 2005, 19:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 78 times
Been thanked: 167 times

Re: Gra z sześcioma "kolorami" kart

Post autor: Legun »

azazelmo pisze: 22 wrz 2021, 13:51 Czy te karty specjalne muszą występować po pięć w każdym kolorze? Czy pięć w całej talii?
Pięć w każdym kolorze.
Najlepsze gry to te, w które wygrywa się dzięki wybitnej inteligencji, zaś przegrywa przez brak szczęścia...
Awatar użytkownika
cactusse
Posty: 482
Rejestracja: 10 sty 2012, 15:50
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 401 times
Been thanked: 338 times

Re: Gra z sześcioma "kolorami" kart

Post autor: cactusse »

Nowe wydanie "Zaginionych Miast" (z grafikami Dutraita) ma szóstą ekspedycję.

"Rage" ma karty od 0 do 15 w sześciu kolorach.
Na Drivethroughcards można zamówić Badger Deck z roszerzeniami, podstawowa wersja ma cztery kolory z kartami 0-10 i 11 kartami specjalnymi, rozszerzenia to po prostu kolejne kolory.
Awatar użytkownika
Legun
Posty: 1802
Rejestracja: 20 wrz 2005, 19:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 78 times
Been thanked: 167 times

Re: Gra z sześcioma "kolorami" kart

Post autor: Legun »

cactusse pisze: 22 wrz 2021, 13:58Na Drivethroughcards można zamówić Badger Deck z roszerzeniami, podstawowa wersja ma cztery kolory z kartami 0-10 i 11 kartami specjalnymi, rozszerzenia to po prostu kolejne kolory.
To jest genialne! Do tego bardzo ładne. Można też pomyśleć o dodatkowych kartach specjalnych. Rozumiem, że wysyłają zamówienia do Polski?
Najlepsze gry to te, w które wygrywa się dzięki wybitnej inteligencji, zaś przegrywa przez brak szczęścia...
Awatar użytkownika
cactusse
Posty: 482
Rejestracja: 10 sty 2012, 15:50
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 401 times
Been thanked: 338 times

Re: Gra z sześcioma "kolorami" kart

Post autor: cactusse »

Wysyłać podobno wysyłają, ale koszt wysyłki może bardzo boleć.
Do dzisiaj żyłem w świadomości, że mają już partnera na EU, ale patrząc po ostatnich watkach na BGG może to nie być pewne.
Awatar użytkownika
The Fifth Horseman
Posty: 155
Rejestracja: 09 sie 2021, 12:35
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 172 times
Been thanked: 56 times

Re: Gra z sześcioma "kolorami" kart

Post autor: The Fifth Horseman »

ODPOWIEDZ