Gra kooperacyjna z fabułą, ale nie Szczęki lwa

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1624
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 747 times
Been thanked: 1109 times

Gra kooperacyjna z fabułą, ale nie Szczęki lwa

Post autor: ave.crux »

Jak w tytule.
Szukam gry przygodowej/dungeon crawlera, który:
-Pozwoli grać w dwie osoby oraz dołączać/usuwać graczy pomiędzy scenariuszami
-Nie kosztuje więcej niż 300złotych
-Jest dobry
-Czuć klimat, nie musi być to specjalnie policzalna rozgrywka.

Argumenty dlaczego powinienem jednak wybrać Szczęki lwa mile widziane.

Czy Aeon's End Legacy się do tego zalicza?
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
Peter1975
Posty: 53
Rejestracja: 20 kwie 2020, 20:19
Has thanked: 39 times
Been thanked: 6 times

Re: Gra kooperacyjna z fabułą, ale nie Szczęki lwa

Post autor: Peter1975 »

ave.crux pisze: 08 lis 2021, 10:44 Czy Aeon's End Legacy się do tego zalicza?
IMO nie za bardzo, Aeon's to karcianka gdzie jest trochę tekstu między rozdziałami. Dungeon crawler z fabułą to polecam Sword and Sorcery tyle że skleroza i nie pamiętam już jak z dołączaniem graczy tym bardziej że graliśmy stabilną trójką. Obecnie na radarze u mnie z klimatem i fabułą Machina Arcana tylko pytanie kiedy będzie i za ile.
Cyel
Posty: 2593
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1234 times
Been thanked: 1455 times

Re: Gra kooperacyjna z fabułą, ale nie Szczęki lwa

Post autor: Cyel »

Peter1975 pisze: 08 lis 2021, 13:39 Obecnie na radarze u mnie z klimatem i fabułą Machina Arcana tylko pytanie kiedy będzie i za ile.
Nawet teraz na tym forum dwie osoby sprzedają Machinę Arcanę poniżej 300zł.

Ja polecam - klimat na medal, język, którym są stworzone opisy na kartach niesamowicie buduje Lovecraftowską atmosferę. Gra ciut za losowa dla mnie bym mógł z czystym sercem powiedzieć, że mechanicznie jest idealnie (acz jak najbardziej jest nad czym pogłówkować!), ale zabawa i tło fabularne są przednie.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4742
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1248 times
Been thanked: 1466 times

Re: Gra kooperacyjna z fabułą, ale nie Szczęki lwa

Post autor: Mr_Fisq »

Sprzedają tak tanio, bo nadchodzi wersja polska...
Sprzedam: Root z dodatkami, Lands of Galzyr, Sands of Shurax, Etherfields KS PL, Inferno i inne
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero, Space Station Zero, This is not a Test), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
Cyel
Posty: 2593
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1234 times
Been thanked: 1455 times

Re: Gra kooperacyjna z fabułą, ale nie Szczęki lwa

Post autor: Cyel »

Pisałem w odpowiedzi na "nie wiadomo kiedy będzie i za ile". Zresztą, znając (z tego forum) parę polskich tłumaczeń takich klimatycznych gier, wolałbym polskiej wersji MA nie tykać nawet metrowym kijem.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4742
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1248 times
Been thanked: 1466 times

Re: Gra kooperacyjna z fabułą, ale nie Szczęki lwa

Post autor: Mr_Fisq »

ave.crux pisze: 08 lis 2021, 10:44 Jak w tytule.
Szukam gry przygodowej/dungeon crawlera, który:
-Pozwoli grać w dwie osoby oraz dołączać/usuwać graczy pomiędzy scenariuszami
Wymagasz kampanii, czy mogą być niezależne scenariusze?
Może być wersja angielska, czy tylko polska wchodzi w grę?
Może być używka, czy tylko nówki Cię interesują?
ave.crux pisze: 08 lis 2021, 10:44 Argumenty dlaczego powinienem jednak wybrać Szczęki lwa mile widziane.
Nie przesadzałbym z tym klimatem w Szczękach Lwa...
To taki Dungeon Crawl dla Eurosucharzystów, choć w moim odczuciu jest lepiej niż w dużym Gloomhavenie.
ave.crux pisze: 08 lis 2021, 10:44 Czy Aeon's End Legacy się do tego zalicza?
Zupełnie nie nazwał bym tego Dungeon Crawlem, mimo że zwykły Aeons End widnieje na liście: https://boardgamegeek.com/thread/184835 ... ector-2021
Cyel pisze: 08 lis 2021, 14:48 Zresztą, znając (z tego forum) parę polskich tłumaczeń takich klimatycznych gier, wolałbym polskiej wersji MA nie tykać nawet metrowym kijem.
Ja mam nadzieję (może złudną), że Galakta mając duże doświadczenie w tłumaczeniu gier bazujących na Mitach nie pokpi sprawy. Nie spodziewam się jakiegoś arcydzieła, ale poziomu co najmniej ok.
Które klimaciarskie gry tak Cię zniechęciły do tłumaczeń?
Sprzedam: Root z dodatkami, Lands of Galzyr, Sands of Shurax, Etherfields KS PL, Inferno i inne
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero, Space Station Zero, This is not a Test), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
Cyel
Posty: 2593
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1234 times
Been thanked: 1455 times

Re: Gra kooperacyjna z fabułą, ale nie Szczęki lwa

Post autor: Cyel »

Mr_Fisq pisze: 08 lis 2021, 15:29
Które klimaciarskie gry tak Cię zniechęciły do tłumaczeń?
To nie tak, że teraz dam Ci listę tytułów, ale po prostu co jakiś czas mi macki opadają jak zobaczę jakiś przykład. Z ostatnich pamiętam nazwę "Lećcie, szaleńcy" do jakiejś gry z uniwersum Władcy pierścieni, (sławetne "Fly, you fools!", nie wiadomo czy śmiać się czy płakać) a w ostatniej partii Pandemic vol.2 dowiedzieliśmy się, że mieszkańcy odciętych od lądu platform tęsknią za... brudem (musiał być dirt :lol: ) Chyba też łopatologiczne tłumaczenie nazw w Gloomhaven, o którym czytałem na forum było ryjące beret. Za każdym razem też pluję sobie w brodę, że w Aeon's End wszedłem po polsku...
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4742
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1248 times
Been thanked: 1466 times

Re: Gra kooperacyjna z fabułą, ale nie Szczęki lwa

Post autor: Mr_Fisq »

Spoko, nie pytałem, żeby podważyć, ani nie oczekiwałem dokładnej listy 20 pozycji na potwierdzenie Twoich słów. Pytałem z ciekawości, i swoim postem ją w zupełności zaspokoiłeś.

Gloomhavena sam mam w wersji angielskiem (małego i dużego), kupowałem ze względu na cenę, ale tłumaczenia utwierdziły mnie w przekonaniu, iż podjąłem właściwą decyzję.
Natomiast w Arkham Horror: LCG/3ed jakiejś wielkiej tragedii chyba nie było, ale też trzeba przyznać, że AFAIK Arcana ma bardziej "poetyckie" opisy.
Sprzedam: Root z dodatkami, Lands of Galzyr, Sands of Shurax, Etherfields KS PL, Inferno i inne
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero, Space Station Zero, This is not a Test), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
Cyel
Posty: 2593
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1234 times
Been thanked: 1455 times

Re: Gra kooperacyjna z fabułą, ale nie Szczęki lwa

Post autor: Cyel »

Tak, w moim odczuciu opisy w Machinie przebijają jakością literacką chyba wszystkie planszówki, które znam. Wiadomo, w wielu grach grafomania po angielsku jest tłumaczona na grafomanię po polsku. W Machinie wydaje mi się, że trzeba tłumaczenie robić z naprawdę sporym skillem, żeby nie popsuć.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1624
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 747 times
Been thanked: 1109 times

Re: Gra kooperacyjna z fabułą, ale nie Szczęki lwa

Post autor: ave.crux »

Dzięki za odpowiedzi, padło na Horror w arkham LCG i Gloomhaven po kilkugodzinnej rozmowie z e-kolegą
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4742
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1248 times
Been thanked: 1466 times

Re: Gra kooperacyjna z fabułą, ale nie Szczęki lwa

Post autor: Mr_Fisq »

ave.crux pisze: 08 lis 2021, 16:50 Dzięki za odpowiedzi, padło na Horror w arkham LCG i Gloomhaven po kilkugodzinnej rozmowie z e-kolegą
Ja utopiłem w HwA: LCG.... kilka razy więcej niż 300PLN :mrgreen: Czuj się ostrzeżony.
Sprzedam: Root z dodatkami, Lands of Galzyr, Sands of Shurax, Etherfields KS PL, Inferno i inne
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero, Space Station Zero, This is not a Test), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
Alextasha
Posty: 271
Rejestracja: 15 kwie 2020, 19:00
Has thanked: 34 times
Been thanked: 107 times

Re: Gra kooperacyjna z fabułą, ale nie Szczęki lwa

Post autor: Alextasha »

Ja tam stale będę polecać magię i myszy :D
SPRZEDAM >> *click*
Awatar użytkownika
aduko
Posty: 421
Rejestracja: 05 lut 2013, 10:47
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 182 times
Been thanked: 144 times

Re: Gra kooperacyjna z fabułą, ale nie Szczęki lwa

Post autor: aduko »

Mr_Fisq pisze: 08 lis 2021, 14:35 Sprzedają tak tanio, bo nadchodzi wersja polska...
Cyel pisze: 08 lis 2021, 14:48 Pisałem w odpowiedzi na "nie wiadomo kiedy będzie i za ile". Zresztą, znając (z tego forum) parę polskich tłumaczeń takich klimatycznych gier, wolałbym polskiej wersji MA nie tykać nawet metrowym kijem.
Nie tyle co polska wersjia, ale III edycja.

Akurat galakta ma spore doświadczenie w tłumaczeniu gier obsadzonych w świecie Lovecrafta — czy to Horror w Arkaham 2ed i 3ed, karciany arkham i inne przygodowe gry. Po za tym można zapoznać się już z przetłumaczonymi materiałami z 3ed Machiny A. (instrukcja, wprowadzenie, przewodnik).

Więcej klimatu będziesz miał w Sword&Sorcery niż w Gloomhaven.
ODPOWIEDZ