Pax Pamir/ 2nd Edition (Phil Eklund, Cole Wehrle)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
misiencjusz
Posty: 203
Rejestracja: 12 sie 2020, 17:42
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 164 times
Been thanked: 113 times

Re: Pax Pamir/ 2nd Edition (Phil Eklund, Cole Wehrle)

Post autor: misiencjusz »

Wszystkim tym co mówią, że gra powinna kosztować mniej bo nie ma figurek i w ogóle nie za wiele tam jest mam ochotę zaproponować żeby kupili sobie robota kuchennego. Grywalność taka sobie, ale za to ile plastikowych komponentów i to niektóre naprawdę spore. Pudło zajmie dwie półki na kallaxie. Powinni być w euforii po takiej inwestycji.
Rzeszów
BGG: misiencjusz; BGA: misiencjusz; TTS: 446182198
Mam i chętnie zagram Sprzedam Kupię
Awatar użytkownika
oduck
Posty: 149
Rejestracja: 07 paź 2013, 19:37
Has thanked: 443 times
Been thanked: 73 times

Re: Pax Pamir/ 2nd Edition (Phil Eklund, Cole Wehrle)

Post autor: oduck »

Ta dyskusja o cenie Pamira jest tak samo bezsensowna, jak gdyby perorować o tym, że dowolny film Marvela jest lepszy od Manchester by the sea, bo za tę samą cenę dostaje się więcej akcji i wybuchów, a poza tym budżet filmu był 100x większy więc ktoś tu kogoś chce rąbać na kasę. Szanujmy się :-)
Awatar użytkownika
Moonday
Posty: 989
Rejestracja: 25 gru 2015, 12:10
Has thanked: 241 times
Been thanked: 239 times

Re: Pax Pamir/ 2nd Edition (Phil Eklund, Cole Wehrle)

Post autor: Moonday »

oduck pisze: 17 gru 2021, 09:03 Ta dyskusja o cenie Pamira jest tak samo bezsensowna, jak gdyby perorować o tym, że dowolny film Marvela jest lepszy od Manchester by the sea, bo za tę samą cenę dostaje się więcej akcji i wybuchów, a poza tym budżet filmu był 100x większy więc ktoś tu kogoś chce rąbać na kasę. Szanujmy się :-)
Pozostając w żargonie planszówkowym można śmiało stwierdzić, że Manchester by the sea jest bardziej dopieszczony mechanicznie niż filmy Marvela i przez to jest produktem bardziej wartym swojej ceny :) Mnie co innego odstrasza od polskiej wersji Pax Pamir, a mianowicie są to błędy w tłumaczeniu niektórych elementów, na co uwagę zwrócili forumowicze. Łatwo jest tłumaczyć wzrost cen planszówek inflacją itd, ale dlaczego kupując grę za 300 zł wciąż muszę tłumaczyć współgraczom, że "to nie działa tak, jak jest napisane na karcie pomocy" itp.. Strasznie mnie ten fakt irytuje i dlatego mówię pas. Jak w dodruku będzie korekta, albo Galakta wydrukuje na nowo błędne elementy już z korektą, to wrócę do tematu zakupu Pax Pamira.
Ostatnio zmieniony 17 gru 2021, 10:17 przez Moonday, łącznie zmieniany 2 razy.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4726
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1242 times
Been thanked: 1457 times

Re: Pax Pamir/ 2nd Edition (Phil Eklund, Cole Wehrle)

Post autor: Mr_Fisq »

Errata (w formie poprawionych kart), nawet przy dodruku, byłaby miłym ukłonem w stronę klienta :+1:
Sprzedam: Sands of Shurax, Dawn of the Zeds, Etherfields KS PL i inne
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero, Space Station Zero, This is not a Test), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4669
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1984 times

Re: Pax Pamir/ 2nd Edition (Phil Eklund, Cole Wehrle)

Post autor: warlock »

A co jest nie tak na karcie pomocy?
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Pax Pamir/ 2nd Edition (Phil Eklund, Cole Wehrle)

Post autor: Lothrain »

warlock pisze: 17 gru 2021, 10:32 A co jest nie tak na karcie pomocy?
W darach jest słowo "dary", zamiast "dar". Z tekstu wynika, że możesz zapłacić 2/4/6 rupii za umieszczenie 1/2/3 darów. Plus jakieś nieścisłości z Wachanem. Wszystko na 10 stronie tego wątku.
Ostatnio zmieniony 17 gru 2021, 11:36 przez Lothrain, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
oduck
Posty: 149
Rejestracja: 07 paź 2013, 19:37
Has thanked: 443 times
Been thanked: 73 times

Re: Pax Pamir/ 2nd Edition (Phil Eklund, Cole Wehrle)

Post autor: oduck »

Lothrain pisze: 17 gru 2021, 10:35
warlock pisze: 17 gru 2021, 10:32 A co jest nie tak na karcie pomocy?
Jest fragment o "poruszaniu szpiega lub piona", zamiast "umieszczaniu szpiega lub piona". I jeszcze w darach jest słowo "dary", zamiast "dar". Z tekstu wynika, że możesz zapłacić 2/4/6 rupii za umieszczenie 1/2/3 darów. Plus jakieś nieścisłości z Wachanem. Wszystko na 10 stronie tego wątku.
Ale przecież takie rzeczy pamięta się nawet nie po dwóch rozgrywkach, po dwóch turach. Poza tym myślałem, że jest mowa o liczbie i jakości komponentów, a nie paru małych błędach tłumaczeniowo-redakcyjnych. Z przymrużeniem oka powiem, że może dlatego wersja polska jest tańsza od angielskiej (tak, wiem, że TERAZ angielską, 3 lata po jej premierze, można kupić taniej). :)
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Pax Pamir/ 2nd Edition (Phil Eklund, Cole Wehrle)

Post autor: Lothrain »

oduck pisze: 17 gru 2021, 10:59
Lothrain pisze: 17 gru 2021, 10:35
warlock pisze: 17 gru 2021, 10:32 A co jest nie tak na karcie pomocy?
Jest fragment o "poruszaniu szpiega lub piona", zamiast "umieszczaniu szpiega lub piona". I jeszcze w darach jest słowo "dary", zamiast "dar". Z tekstu wynika, że możesz zapłacić 2/4/6 rupii za umieszczenie 1/2/3 darów. Plus jakieś nieścisłości z Wachanem. Wszystko na 10 stronie tego wątku.
Ale przecież takie rzeczy pamięta się nawet nie po dwóch rozgrywkach, po dwóch turach. Poza tym myślałem, że jest mowa o liczbie i jakości komponentów, a nie paru małych błędach tłumaczeniowo-redakcyjnych. Z przymrużeniem oka powiem, że może dlatego wersja polska jest tańsza od angielskiej (tak, wiem, że TERAZ angielską, 3 lata po jej premierze, można kupić taniej). :)
Często jest tak, że nad instrukcją pracuje kilka osób, sprawdzają, weryfikują itd. A pomoc gracza jest traktowana po macoszemu, machnie to jedna osoba, co w tym przypadku nie wyszło na zdrowie.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4669
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1984 times

Re: Pax Pamir/ 2nd Edition (Phil Eklund, Cole Wehrle)

Post autor: warlock »

Lothrain pisze: 17 gru 2021, 10:35
warlock pisze: 17 gru 2021, 10:32 A co jest nie tak na karcie pomocy?
Jest fragment o "poruszaniu szpiega lub piona", zamiast "umieszczaniu szpiega lub piona". I jeszcze w darach jest słowo "dary", zamiast "dar". Z tekstu wynika, że możesz zapłacić 2/4/6 rupii za umieszczenie 1/2/3 darów. Plus jakieś nieścisłości z Wachanem. Wszystko na 10 stronie tego wątku.
Nie no z darami na karcie pomocy jest wszystko OK. Tam są liczebniki porządkowe z kropkami dotyczące liczby mnogiej. DARY: "Zapłać 2/4/6 rupii, aby kupić 1., 2. lub 3. dary", czytaj: pierwsze, drugie lub trzecie dary. Co tu jest nie tak? Byc może spójniej byłoby, gdyby trzymali się liczby pojedynczej, ale dla mnie to nie błąd.

Gdzie jest to błędne zdanie z poruszeniem szpiega/piona na karcie pomocy? Pytam serio bo nie pamiętam/nie zwróciłem uwagi ;).

Błąd na karcie solo Wachanu faktycznie jest.
Ostatnio zmieniony 17 gru 2021, 11:23 przez warlock, łącznie zmieniany 2 razy.
Dewon23
Posty: 38
Rejestracja: 27 cze 2016, 16:59
Has thanked: 3 times
Been thanked: 8 times

Re: Pax Pamir/ 2nd Edition (Phil Eklund, Cole Wehrle)

Post autor: Dewon23 »

warlock pisze: 17 gru 2021, 00:32 Ale masz tę grę? Kupiłeś? Zagrałeś? Czy tak tylko wpadłeś ponarzekać, że za droga?
To, że mam tylko 31 postów na koncie nie znaczy, że wpadam tylko żeby ponarzekać. O ile dobrze pamiętam mogę tylko czytać forum i nie mam obowiązku pisania postów.
Jeżeli czytałbyś dokładniej to zadał byś tylko jedno pytanie. Nie grałem jeszcze ponieważ żeby zagrać w grę to muszę ją kupić kupić, a po tym co napisałem wiadomo, że tego nie zrobię nawet jak by była wielce wychwalana. (Mam nadzieję że w przyszłym roku będzie okazja zagrać na jakimś konwencie).
Każdy ma prawo wyrazić swoje zdanie i wydawać swoje pieniądze tak jak chce. Dla mnie osobiście Clash of Cultures jest bardzo dobrą grą wykonaną na bardzo wysokim poziomie i nie chodzi tylko o zawartość pudełka.
Jeżeli ktoś chce wydawać takie pieniądze tylko dlatego, że gra wg niego jest bardzo dobra nie patrząc na zawartość i wykonanie to jego sprawa ja uważam, że powinna być tańsza co najmniej o 1/3 ceny. Jednak akceptując takie ceny względem małej zawartości a tylko dobrej mechaniki to doprowadzimy do jeszcze większego wzrostu cen gier, które rosną dość sporo niby ze względu wzrostu cen surowców i transportu.
Proponował bym już zakończyć temat ceny gry ponieważ w tym przypadku nigdy nie będzie zgody między graczami.
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Pax Pamir/ 2nd Edition (Phil Eklund, Cole Wehrle)

Post autor: Lothrain »

warlock pisze: 17 gru 2021, 11:16
Lothrain pisze: 17 gru 2021, 10:35
warlock pisze: 17 gru 2021, 10:32 A co jest nie tak na karcie pomocy?
Jest fragment o "poruszaniu szpiega lub piona", zamiast "umieszczaniu szpiega lub piona". I jeszcze w darach jest słowo "dary", zamiast "dar". Z tekstu wynika, że możesz zapłacić 2/4/6 rupii za umieszczenie 1/2/3 darów. Plus jakieś nieścisłości z Wachanem. Wszystko na 10 stronie tego wątku.
Nie no z darami na karcie pomocy jest wszystko OK. Tam są liczebniki porządkowe z kropkami dotyczące liczby mnogiej. DARY: "Zapłać 2/4/6 rupii, aby kupić 1., 2. lub 3. dary", czytaj: pierwsze, drugie lub trzecie dary. Co tu jest nie tak? Byc może spójniej byłoby, gdyby trzymali się liczby pojedynczej, ale dla mnie to nie błąd.

Błąd na karcie solo Wachanu faktycznie jest.
Nie mam teraz przed nosem instrukcji, ale wydaje mi się, że tłumaczenie było w liczbie pojedynczej, a więc, że możesz kupić jeden, drugi i trzeci dar. I tak samo powinno być to sformułowane na karcie pomocy. Kropki wskazują faktycznie na liczebniki porządkowe, ale jeśli ktoś tego nie ogarnia, to może zrozumieć ten fragment jako zapłacenie 6 rupii za 3 dary. Rzuć okiem do instrukcji, jeśli możesz, czy tam jest liczba pojedyczna, czy mnoga. Jeśli mnoga, to faktycznie wszystko jest w porządku, choć można było to napisać jaśniej, tzn. słownie.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4669
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1984 times

Re: Pax Pamir/ 2nd Edition (Phil Eklund, Cole Wehrle)

Post autor: warlock »

Dewon23 pisze: 17 gru 2021, 11:20 Każdy ma prawo wyrazić swoje zdanie i wydawać swoje pieniądze tak jak chce.
No nie, bo niżej piszesz, że jak kupuję Pax Pamir z taką "bieda zawartością" to przyczyniam się do psucia rynku. Czyli niby mogę wydawać pieniądze jak chcę, ale nie do końca.
Jeżeli ktoś chce wydawać takie pieniądze tylko dlatego, że gra wg niego jest bardzo dobra nie patrząc na zawartość i wykonanie
Ale ja patrzę na zawartość i wykonanie. I wykonanie jest ABSOLUTNIE piękne. Ciężkie zdobione piony z żywicy, materiałowa klimatyczna plansza, drewniane dyski regionów z nadrukami, grube pudełko ze zdobionym od wewnątrz wiekiem i dnem, błyszczące elementy pudełka, piękne ilustracje na kartach (KAŻDA karta ma inną grafikę), wypraska z plastikową przykrywką.
Lothrain pisze: 17 gru 2021, 11:28 choć można było to napisać jaśniej, tzn. słownie.
Pełna zgoda, problemem są liczebniki porządkowe, bo ludzie nie wiedzą jak je czytać. Mówię, karta pomocy przeczytana na głos jest w 100% jasna. Ale zapis słowny byłby dużo lepszy ;).

Ale tego błędu z umieszczaniem/przemieszczaniem autentycznie nie pamiętam/nie widziałem.
Ostatnio zmieniony 17 gru 2021, 13:19 przez warlock, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Pax Pamir/ 2nd Edition (Phil Eklund, Cole Wehrle)

Post autor: Lothrain »

warlock pisze: 17 gru 2021, 11:16
Lothrain pisze: 17 gru 2021, 10:35
warlock pisze: 17 gru 2021, 10:32 A co jest nie tak na karcie pomocy?
Jest fragment o "poruszaniu szpiega lub piona", zamiast "umieszczaniu szpiega lub piona". I jeszcze w darach jest słowo "dary", zamiast "dar". Z tekstu wynika, że możesz zapłacić 2/4/6 rupii za umieszczenie 1/2/3 darów. Plus jakieś nieścisłości z Wachanem. Wszystko na 10 stronie tego wątku.
Gdzie jest to błędne zdanie z poruszeniem szpiega/piona na karcie pomocy? Pytam serio bo nie pamiętam/nie zwróciłem uwagi ;).
Sprawdziłem i o tym poruszaniu wszystko jest dobrze, sorki. Na karcie pomocy jest tylko mowa o budowaniu w dowolnym regionie, a nie regionach, co może sugerować, że nie możesz budować w kilku miejscach. Instrukcja jest tu klarowna. W sumie to drobne nieścisłości.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4669
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1984 times

Re: Pax Pamir/ 2nd Edition (Phil Eklund, Cole Wehrle)

Post autor: warlock »

Tak, ograniczenie budowy do 1 regionu to już IMO błąd, faktycznie sugeruje brak możliwości rozdzielenia budowy ;). Ja już się niestety przyzwyczaiłem, że lokalizacja gry to tylko więcej szans na błędy ;).
pp198
Posty: 26
Rejestracja: 13 gru 2021, 08:56
Has thanked: 3 times
Been thanked: 14 times

Re: Pax Pamir/ 2nd Edition (Phil Eklund, Cole Wehrle)

Post autor: pp198 »

Czyli bledem Galakty jest to, ze ktos nie ma wiedzy z podstawowki jak sie czyta 1. 2. 3. ???
Golin
Posty: 329
Rejestracja: 13 paź 2016, 20:04
Has thanked: 17 times
Been thanked: 32 times

Re: Pax Pamir/ 2nd Edition (Phil Eklund, Cole Wehrle)

Post autor: Golin »

ja kupiłem razem z monetkami a do pakietu dodałem książkę "Wielka Gra. Sekretna wojna o Azję Środkową"

pomysł na kolejną część ? Pax Hussites
Awatar użytkownika
oduck
Posty: 149
Rejestracja: 07 paź 2013, 19:37
Has thanked: 443 times
Been thanked: 73 times

Re: Pax Pamir/ 2nd Edition (Phil Eklund, Cole Wehrle)

Post autor: oduck »

pp198 pisze: 17 gru 2021, 12:01 Czyli bledem Galakty jest to, ze ktos nie ma wiedzy z podstawowki jak sie czyta 1. 2. 3. ???
Myślę, że błędem (małym, ale jednak) jest przetłumaczenie "gift" jako "dary" (czyli zamiana liczby pojedynczej na mnogą). Zwłaszcza, że na ikonie jest jeden diamencik, a nie kilka.
Awatar użytkownika
oduck
Posty: 149
Rejestracja: 07 paź 2013, 19:37
Has thanked: 443 times
Been thanked: 73 times

Re: Pax Pamir/ 2nd Edition (Phil Eklund, Cole Wehrle)

Post autor: oduck »

Golin pisze: 17 gru 2021, 12:16 ja kupiłem razem z monetkami a do pakietu dodałem książkę "Wielka Gra. Sekretna wojna o Azję Środkową"

pomysł na kolejną część ? Pax Hussites
Ja kupiłem (ale jeszcze nie skończyłem czytać :( ) wspominany w instrukcji "Powrót króla" i jak na razie jestem zachywycony, ale tytuł podany przez Ciebie zapowiada się jeszcze ciekawiej, bazując na opisie z lubimyczytac. Dzięki.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4726
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1242 times
Been thanked: 1457 times

Re: Pax Pamir/ 2nd Edition (Phil Eklund, Cole Wehrle)

Post autor: Mr_Fisq »

pp198 pisze: 17 gru 2021, 12:01 Czyli bledem Galakty jest to, ze ktos nie ma wiedzy z podstawowki jak sie czyta 1. 2. 3. ???
Raczej, że sama Galakta nie wie :wink: patrz:
viewtopic.php?f=1&t=70219&start=225#p1420610
gdyby stało tam dar, to byłoby spójnie.
Sprzedam: Sands of Shurax, Dawn of the Zeds, Etherfields KS PL i inne
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero, Space Station Zero, This is not a Test), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
Pompa85
Posty: 163
Rejestracja: 07 sie 2018, 23:14
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: Pax Pamir/ 2nd Edition (Phil Eklund, Cole Wehrle)

Post autor: Pompa85 »

Naprawdę nie rozumiem komentarzy w stylu że skoro to kosztuje tyle to inna gra powinna kosztować tyle. Jeżeli ktoś uważa że za dużo to niech nie kupuje. Wycenianie komponentów których się nie nigdy widziało nie ma sensu.
Awatar użytkownika
612
Posty: 435
Rejestracja: 16 mar 2015, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 69 times
Been thanked: 564 times

Re: Pax Pamir/ 2nd Edition (Phil Eklund, Cole Wehrle)

Post autor: 612 »

Kraj ekspertów od wszystkiego, od katastrof lotniczych, przez skoki narciarskie po gry planszowe. Co poradzisz.
Awatar użytkownika
MataDor
Posty: 696
Rejestracja: 23 sty 2006, 16:02
Lokalizacja: Warszawa/Gocław
Has thanked: 300 times
Been thanked: 98 times

Re: Pax Pamir/ 2nd Edition (Phil Eklund, Cole Wehrle)

Post autor: MataDor »

Dla mnie to w sumie zakup roku. Nie liczyłem że dostanę wersję PL jakiegoś Paxa, a tu taka niespodzianka wynikła dzięki Galakcie. To gra z unikatową rozgrywką. Po prostu świetna.
Jak by jeszcze to się sprzedało dobrze i ktoś pokusił by się na wydanie PL Pax Porfiriana, Pax Renessance lub Pax Viking to był bym w niebo wzięty :)
Od razu też podmieniłbym moje wersie angielskie tych gier na polskie, jak zrobiłem z Pamirem (znajomi z którymi grywam preferują jak jest wszystko po polsku i w sumie dla mnie też milsze dla oka)
Take it easy (jak któś z Pragi Południe ma ochotę na w miarę regularne granie, proszę o PM)
kolekcja gier
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4669
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1984 times

Re: Pax Pamir/ 2nd Edition (Phil Eklund, Cole Wehrle)

Post autor: warlock »

Zagrałem również na cztery osoby i ta gra to absolutny sztos ;).
Awatar użytkownika
Nilis
Posty: 650
Rejestracja: 26 mar 2020, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 247 times
Been thanked: 373 times

Re: Pax Pamir/ 2nd Edition (Phil Eklund, Cole Wehrle)

Post autor: Nilis »

Ja zagrałem drugą grę w 3 osoby i było kapitalnie, do samego końca nikt nie wysunął się bardziej na prowadzenie niż inni więc 4 dominacja wskazała zwycięzcę. Jestem pod wrażeniem że w grze faktycznie działa zmiana lojalności, oczywiście przeprowadzona z głową i w odpowiednim momencie.

Jedyny minus to taki że gra jednak wymaga ciągłego sprawdzania zasad zagrywania karty, dominacji na danym terenie liczenia akcji itd. oraz ciągłego patrzenia co ma wystawione przeciwnik. Ja lubię jak jest dużo zależności i je dość szybko łapie jednak wiem że nie każdemu mogą pasować ciągłe ww. sprawdzania, zmiany w układzie na planszy i poszczególnych dworach graczy.

Ja w tę grę gram na stojąco, tak bardzo jestem wkręcony:)
Osobiście często bardziej wolę pograć z ludźmi w planszówki, niż słuchać, co wydaje im się, że mają do powiedzenia. feniks_ciapek
Awatar użytkownika
Beskid
Posty: 1011
Rejestracja: 29 sie 2021, 21:52
Has thanked: 750 times
Been thanked: 231 times

Re: Pax Pamir/ 2nd Edition (Phil Eklund, Cole Wehrle)

Post autor: Beskid »

Xoltro pisze: 13 gru 2021, 18:10 Na tych zdjęciach wyżej jest cała zawartość gry? To kosztuje 300 zł? Ładnie kogoś pogrzało i to abstrahując od tego jak dobra jest gra.
a Żelazna Kurtyna po 13 zł w TaniaKsiazka,
tak tylko zostawię w odniesieniu :mrgreen:
ODPOWIEDZ