[POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Banan2
Posty: 2617
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Banan2 »

Witam !
Bardzo dziękuję za szybki i pozytywny odzew.
Ja wyobrażam sobie to tak:
1. Od 11-13 bylibyśmy w "0"-ce. W klasie jest 25 dzieci co daje 5-6 stolików z grami. I taka liczba tłumaczących jest potrzebna, czyli moja żona, ja i ..... :) Zestaw gier na poprzednich zajęciach był taki: Zamek Appenzell, Carcassone, Hej to moja ryba, Pędzące Żółwie, Maniki.
2. Od 13.15 do 15.30 (15 minut na przenosiny) jesteśmy w klasie II. Podobna liczba dzieci i stolików. Poprzednio były: Ingenious, Carcassone, Hej to moja ryba, Pędzące Żółwie, Niagara, Jamaica, Ubongo i Kroniki Mutantów.
Oczywiście do tego zestawu coś można dodać lub ująć. Takie tytuły jak Alhambra, Wsiąść do pociągu czy Metro też powinny być dobre. Gier na poprzednich spotkaniach miałem więcej, ale po prostu zabrakło obsługi :wink:
Jest też możliwa wersja aby obie lekcje szły równolegle. To jest końcówka roku szkolnego i lekcji praktycznie nie ma. Z tym, że będzie to możliwe przy odpowiedniej liczbie pomagających. Generalnie ja gry przyniosę. Potrzebni są tłumaczący.
Pozdrawiam
P.S. I jeszcze raz dzięki za pomoc :D
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
Pjaj
Posty: 689
Rejestracja: 01 sie 2006, 23:54
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Pjaj »

Squirrel pisze:
rokter pisze:Ty to masz szczęście, Banan...
Teraz jak się Kaśka zgłosiła, to już kilku chłopaków masz pewnych do pomocy...
A kto wie, może nawet paru warszawiaków wpadnie :-)
Eh rokter, chyba mnie z moją sis pomyliłeś...jak ona weźmie udział to każde dziecko dorobi się indywidualnego planszówkowego trenera ;)
Myślę, że żeby przeciąć ten spór trzeba będzie wśród pomagających rozdać formularze z pytaniem:
Zdecydowałem się wziąć udział w lekcjach z planszówkami:
a) z uwagi na Kasię
b) z uwagi na Zosię
c) z innych względów
:lol:
Awatar użytkownika
Kmet
Posty: 169
Rejestracja: 12 wrz 2006, 11:04
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Kmet »

Pjaj pisze:
Squirrel pisze:
rokter pisze:Ty to masz szczęście, Banan...
Teraz jak się Kaśka zgłosiła, to już kilku chłopaków masz pewnych do pomocy...
A kto wie, może nawet paru warszawiaków wpadnie :-)
Myślę, że żeby przeciąć ten spór trzeba będzie wśród pomagających rozdać formularze z pytaniem:
Zdecydowałem się wziąć udział w lekcjach z planszówkami:
a) z uwagi na Kasię
b) z uwagi na Zosię
c) z innych względów
:lol:
Lepiej przestańcie w to brnąć , bo się na przekór nikt nie zgłosi.
Co by powiedziała czyjaś hipotetyczna żona/dziewczyna, gdyby dowiedziała się, że mąż idzie pomagać ze względu na Kasię lub Zosię :)
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: rokter »

Kasia sama się zgłosiła, Zosię wkopaliśmy, zgłośmy jeszcze kilka naszych pięknych dziewczyn, a żona nie pozwoli iść Bananowi...
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
Kmet
Posty: 169
Rejestracja: 12 wrz 2006, 11:04
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Kmet »

rokter pisze:Kasia sama się zgłosiła, Zosię wkopaliśmy, zgłośmy jeszcze kilka naszych pięknych dziewczyn... [...ciach...]
...wtedy sam się chętnie zgłoszę ! :lol:

Beata, jeżeli przypadkiem czytasz to forum - to są niewinne żarty :wink:
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: rokter »

Kmet pisze:
Beata, jeżeli przypadkiem czytasz to forum - to są niewinne żarty :wink:
CHICKEN!!!

aguś, jeżeli przypadkiem czytasz to forum - to są niewinne żarty
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: ragozd »

a sie nabijaja z warszawskich chlopakow :P
Chlopaki z warszawy szukaja taniego autobusu do Poznania i z powrotem
"Jesteś inżynierem - wszystko co mówisz jest nienormalne".
Moja lista gier Mój blog
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich
Awatar użytkownika
Pjaj
Posty: 689
Rejestracja: 01 sie 2006, 23:54
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Pjaj »

ragozd pisze: Chlopaki z warszawy szukaja taniego autobusu do Poznania i z powrotem
Warszawiacy są jednak niestali w uczuciach - myślałem, że jak już przyjedziesz do Poznania to nie będziesz miał ochoty wracać :P
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: rokter »

ty, ale ragozd naprawdę się przejął i pakuje gry do pokazania poznańskim dzieciakom.
spójrzcie tylko na jego podpis w stopce (wers drugi)
Ostatnio zmieniony 20 maja 2009, 15:28 przez rokter, łącznie zmieniany 1 raz.
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
Squirrel
Posty: 414
Rejestracja: 07 wrz 2007, 16:42

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Squirrel »

ragozd pisze:Chlopaki z warszawy szukaja taniego autobusu do Poznania i z powrotem
Polecam pociąg InterRegio :D

Piękne dziewczyny, pięknymi dziewczynami, a zobaczcie jak Prezes zachęca do grania z nim w TtA (pierwsze zdjęcie) O dziwo, sami chłopcy się zgłosili :P
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: rokter »

ragozd pisze: Do poznania: After the Flood, Conflict of Heroes, Indonesia, Imperial, Le Havre, Senji
Nie przywoź tych gier na lekcje do Poznania. (swoją drogą jak wy tam w Warszawie od zerówki pogrywacie w takie kobyły, to nic dziwnego, że w późniejszym wieku macie problemy ze skołowanie dziewczyn do Waszego "Agresora" ;-) )
Ostatnio zmieniony 20 maja 2009, 15:37 przez rokter, łącznie zmieniany 1 raz.
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 193 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: yosz »

w ogóle co to za liczba mnoga ;) jeden ragozd coś planuje, a tu już ploty chodzą że warszawka autobus wynajmuje ;P

Agnieszko mam nadzieję, że czytasz to forum i widzisz jaki jestem grzeczny :D
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: ragozd »

yosz - to sie nazywa "pod pantoflem" :P
rokter pisze:Nie przywoź tych gier na lekcje do Poznania. (swoją drogą jak wy tam w Warszawie od zerówki pogrywacie w takie kobyły, to nic dziwnego, że w późniejszym wieku macie problemy ze skołowanie dziewczyn do Waszego "Agresora" ;-) )
bez przesady - nie wiem jak z agrresssorrrrem, ale w ten piatek to slyszalem o transferze plci pieknej z Poznania do W-wy, wiec chyba tak zle nie jest ;)
"Jesteś inżynierem - wszystko co mówisz jest nienormalne".
Moja lista gier Mój blog
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Don Simon »

ragozd pisze: bez przesady - nie wiem jak z agrresssorrrrem, ale w ten piatek to slyszalem o transferze plci pieknej z Poznania do W-wy, wiec chyba tak zle nie jest ;)
Te poznanskie glupoty mnie w ogole nie interesuja... ale kto sie transferuje? 8)
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: rokter »

jakieś dziewczyny z własnej woli do Warszawy jadą?
a co? strajk pielęgniarek się szykuje?
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: ragozd »

Skoro, jak Squirrel twierdzi, dzialsz rokter tylko na facetow, to czemu sie dziwic ;)

Don Simon - a nty nie powinienes czasem nasladowac yosza? :P
"Jesteś inżynierem - wszystko co mówisz jest nienormalne".
Moja lista gier Mój blog
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: rokter »

ragozd pisze:Skoro, jak Squirrel twierdzi, dzialsz rokter tylko na facetow, to czemu sie dziwic ;)
Aaa... to DLATEGO Ciebie tak do Poznania ciągnie... :-)
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: mst »

ragozd pisze:Don Simon - a ty nie powinienes czasem nasladowac yosza? :P
Na razie nie musi - nie zdążył jeszcze powiedzieć żonie o swoim hobby. :P
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
Itsuma Oki
Posty: 208
Rejestracja: 18 maja 2008, 11:52

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Itsuma Oki »

rokter pisze:ejże, ejże, ale to co zacytowałeś, to bynajmniej, nie "rokter napisał/a", tylko ragozd tej ;-)
Ups, ale wpadka :oops:

Ale i tak rozłożę Was wszystkich :)

Bartek, tylko Wikingów do tej szkoły nie zabieraj, bo dzieciaki od Twojego tłumaczenia traumy dostaną i w życiu do planszówki nie siądą. :wink:

Przepraszam, ale dyskusja na forum zahaczyła o jakieś miasteczko Warszawa, czy chodzi o tą miejscowość pod Pruszkowem?
Nie szatan zdobi człowieka.

www.gramajda.pl
Robert (Harkonnen)
Posty: 106
Rejestracja: 15 kwie 2008, 22:14

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Robert (Harkonnen) »

Urlopu u mnie dostatek, za to podejścia do dzieciaków chyba nie mam, Hamanu jest w temacie bo rzadko go widujemy. Zobaczymy pomyślimy. Kasia i Zosia demoniczny duet hmm... Ciasteczka będą? :)
'Uratować kogoś przed omyłką to podarować mu raj.' Frank Herbert "Diuna"
Awatar użytkownika
demnogonis
Posty: 241
Rejestracja: 19 paź 2006, 13:28
Lokalizacja: Piekło
Has thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: demnogonis »

Od czasu do czasu powraca temat zmiany lokalu.

Otrzymałem niedawno ofertę na wynajem pomieszczeń. 2 spore pokoje + łazienka (zlew i kibelek) + piwniczka (była na wino, ale można też przechowywać tam inne rzeczy jak piwo czy pepsi), dobre światło, prąd oczywiście. Lokalizacja to niedaleko Alibi w zasadzie.

Koszt wynajmu czegoś takiego to lekko ponad 1000 zł miesięcznie.

Wady jakie znajduje to:
trzeba płacić co miesiąc niemałe pieniądze
dodatkowo trzeba by pokombinowac stoly i krzesła
możemy się nie pomieścić jak przyjdzie 60 osób
możliwe ze nowi będą mieli większe opory do przyjścia do jakiegoś "klubu" niż do alibi

Zalety:
Mamy swoje miejsce
Możemy trzymać tam gry coby ich nie nosić za dużo.
Możemy grywać / spotykać się częściej niż raz w tygodniu.
Pomieszczenie będzie po ogólnym remoncie.
Biedzie jasno i będzie można pić i jeść co się podoba (tzn co kto przyniesie)
Można organizować coś tam dodatkowo, albo np wynajmować na jakieś imprezy podobnego typu. Ew przekimać gości z w-awy czy wrocławia.

zapraszam do dyskucji
w co możesz zagrać co tydzień w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.30; klub Alibi -Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora)):
Awatar użytkownika
memnos
Posty: 83
Rejestracja: 24 paź 2007, 20:42
Lokalizacja: Wrocław

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: memnos »

Ew przekimać gości z w-awy czy wrocławia.
Myślę, że ten argument wszystko przesądza i powinniście natychmiast przyjąć tę propozycję, najlepiej przez akalamację, coby problemów nie było ;).
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: ragozd »

a jak wprowadzicie symboliczne oplaty za noclegi, to i sie wam zwracac zacznie ;)
"Jesteś inżynierem - wszystko co mówisz jest nienormalne".
Moja lista gier Mój blog
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: rokter »

demnogonis pisze: Koszt wynajmu czegoś takiego to lekko ponad 1000 zł miesięcznie.
Póki co, nie zabraliśmy jeszcze nawet połowy na płótno dla pjaja i ani złotówki dla malumana, który przedłużył nam możliwość użytkowania domeny gramajda.pl (a to dużo mniejsze pieniądze niż 1000 zł).

Jestem zdecydowanie przeciwny wprowadzaniu JAKICHKOLWIEK składek obowiązkowych, a z kapeluszem też mi się nie uśmiecha co tydzień biegać po prośbie. Dla mnie argument finansowy jest najistotniejszy i dlatego - bez względu na ilość ewentualnych plusów i minusów - obowiązek płacenia 1000 zł miesięcznie dyskwalifikuje w moich oczach tego typu przedsięwzięcie.
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
Pjaj
Posty: 689
Rejestracja: 01 sie 2006, 23:54
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Pjaj »

Całkowicie zgadzam się z Bartkiem. Zbieranie funduszy wyraźnie nie jest naszą mocną stroną - i nie mówię tego z pretensją za brak pieniędzy na sukna (przy okazji Bartek skrzętnie pominął, że za sukna zapłaciliśmy po połowie) - więc angażowanie się w jakikolwiek układ wymagający regularnego ponoszenia kosztów nie jest dobrym pomysłem. Dwie sale dla tylu osób również się zdecydowanie nie sprawdzą. Na chwilę obecną zresztą nie widzę potrzeby gwałtownego szukania nowego miejsca. Relacje z Alibi wyraźnie się ustabilizowały - nie ma może wzajemnej miłości, ale nikt raczej nikomu w drogę nie wchodzi (oczywiście byłoby miło, gdyby postanowili jednak naprawić światło w ostatniej sali). Wszyscy przełknęli raczej nową godzinę zamknięcia, ludzi przychodzi coraz więcej i (przynajmniej takie jest moje wrażenie) coraz więcej osób zamawia coś w barze, więc kierownictwo powinno być przynajmniej w miarę zadowolone. Nie sądzę, żeby chcieli nas wyrzucić, gdyż w poniedziałki w barze naprawdę nie ma absolutnie nikogo więc nasze zamówienia i tak pewnie stanowią większą część utargu w tym dniu.
ODPOWIEDZ