Portal Games - plany wydawnicze 2022

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1363
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 27 times
Been thanked: 303 times
Kontakt:

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: Portal Games »

Apostolus pisze: 29 wrz 2022, 22:03 Może nie byłem precyzyjny - jeśli tak, to przepraszam.

W obu instrukcjach (z pierwszego, rebelowego, wydania oraz z wydania obecnego - mam na myśli to, co znalazłem w pudełku, a nie to, co Portal umieścił już jako poprawiony pdf) na grafice widać to samo, czyli po cztery żetony na gracza. Nasuwa mi się wniosek: ktoś to po prostu bezmyślnie skopiował. Jeśli jest inaczej, to ciekawym odpowiedzi Portalu, bo zadałem to samo pytanie, co tutaj, na ich stronie (jeśli w ogóle ktoś się do tego odniesie...).

A co do nazw: podać trzy różne nazwy tych samych żetonów, to jest już jakaś aberracja...
Odezwij się do nas na priv na FB - nasza ekipa z Działu Developmentu wyjaśni wszystkie wątpliwości w sprawie żetonów do Basilici.
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1363
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 27 times
Been thanked: 303 times
Kontakt:

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: Portal Games »

Jak w każdy pierwszy piątek miesiąca… Zaraz, zaraz… Wyjątkowo w ostatni piątek miesiąca ruszamy z październikowymi przedsprzedażami! Jak zawsze przygotowaliśmy dla Was świetne nowości. Do niektórych przedsprzedaży dorzucamy ekskluzywne bonusy. Niestety ich liczba jest mocno ograniczona i dostępne są tylko w sklepie Portal Games. Nie czekajcie i cieszcie się grami z dodatkową zawartością jeszcze przed oficjalną premierą!

Virtù
Area control w renesansowym klimacie. Wciel się we władcę jednego z kluczowych miast Włoch i uczyń je prawdziwą potęgą. Czekają na Ciebie asymetryczne frakcje i wiele dróg do zwycięstwa. Gra z oceną 8.2 w serwisie BoardGameGeek.

Zapomniane Morza
Ahoj, przygodo! Zapomniane Morza to nowa gra twórców kultowej Martwej Zimy. Wejdź w buty pirata i stań za sterami okrętu w przygodowej grze planszowej o życiu załogi odkrywającej niezwykłe krainy.

OATH
Duchowy spadkobierca kultowego ROOTa. OATH to połączenie rozbudowanego area control z grą narracyjną i motywem legacy. Świetne ilustracje i piękne komponenty – w środku ponad 200 kart, 100 drewnianych pionków, 17 kości i plansza w formie neopranowej maty.

Proszę Wsiadać
Zbierz jak najwięcej pasażerów, zatrzymuj się w ciekawych miejscach i stwórz najlepszą linię autobusową. Proszę Wsiadać to pięknie zilustrowana gra, która łączy w sobie proste zasady ze strategicznym potencjałem.

Suburbia + rozszerzenia
Suburbia to gra o budowaniu miasta, w której tworzysz infrastrukturę i samonapędzające się silniki ekonomiczne. Optymalizuj swoją dzielnicę, planuj inwestycje, buduj nowe obiekty. Każda decyzja wpłynie na Twoje dochody, populacje i reputacje.

Ark Nova (dodruk)
Ciężka gra strategiczna i 4. pozycja w rankingu najlepszych gier serwisu BoardGameGeek ze średnią ocen 8.6. Stwórz nowoczesne ZOO, wspieraj projekty ochrony przyrody i zapewnij przetrwanie zagrożonych gatunków.

Wszystkie gry w przedsprzedaży są dostępne tutaj: https://sklep.portalgames.pl/kategoria/przedsprzedaz
Atk
Posty: 1406
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 501 times
Been thanked: 288 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: Atk »

Portal Games pisze: 02 paź 2022, 22:12 Jak w każdy pierwszy piątek miesiąca… Zaraz, zaraz… Wyjątkowo w ostatni piątek miesiąca ruszamy z październikowymi przedsprzedażami! Jak zawsze przygotowaliśmy dla Was świetne nowości. Do niektórych przedsprzedaży dorzucamy ekskluzywne bonusy. Niestety ich liczba jest mocno ograniczona i dostępne są tylko w sklepie Portal Games. Nie czekajcie i cieszcie się grami z dodatkową zawartością jeszcze przed oficjalną premierą!

Virtù
Area control w renesansowym klimacie. Wciel się we władcę jednego z kluczowych miast Włoch i uczyń je prawdziwą potęgą. Czekają na Ciebie asymetryczne frakcje i wiele dróg do zwycięstwa. Gra z oceną 8.2 w serwisie BoardGameGeek.

Zapomniane Morza
Ahoj, przygodo! Zapomniane Morza to nowa gra twórców kultowej Martwej Zimy. Wejdź w buty pirata i stań za sterami okrętu w przygodowej grze planszowej o życiu załogi odkrywającej niezwykłe krainy.

OATH
Duchowy spadkobierca kultowego ROOTa. OATH to połączenie rozbudowanego area control z grą narracyjną i motywem legacy. Świetne ilustracje i piękne komponenty – w środku ponad 200 kart, 100 drewnianych pionków, 17 kości i plansza w formie neopranowej maty.

Proszę Wsiadać
Zbierz jak najwięcej pasażerów, zatrzymuj się w ciekawych miejscach i stwórz najlepszą linię autobusową. Proszę Wsiadać to pięknie zilustrowana gra, która łączy w sobie proste zasady ze strategicznym potencjałem.

Suburbia + rozszerzenia
Suburbia to gra o budowaniu miasta, w której tworzysz infrastrukturę i samonapędzające się silniki ekonomiczne. Optymalizuj swoją dzielnicę, planuj inwestycje, buduj nowe obiekty. Każda decyzja wpłynie na Twoje dochody, populacje i reputacje.

Ark Nova (dodruk)
Ciężka gra strategiczna i 4. pozycja w rankingu najlepszych gier serwisu BoardGameGeek ze średnią ocen 8.6. Stwórz nowoczesne ZOO, wspieraj projekty ochrony przyrody i zapewnij przetrwanie zagrożonych gatunków.

Wszystkie gry w przedsprzedaży są dostępne tutaj: https://sklep.portalgames.pl/kategoria/przedsprzedaz
Jak już Lacerda w transporcie, to może szepniecie w jakim przedziale gotówkowym znajdzie się gra? <400-500< ???
Awatar użytkownika
Arcziwald
Posty: 243
Rejestracja: 31 mar 2018, 09:54
Has thanked: 72 times
Been thanked: 43 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: Arcziwald »

Czy drugi dodatek do Architektów będzie wydany przez Portal? Jeśli tak to kiedy?
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2110
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 277 times
Been thanked: 437 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: tomp »

Arcziwald pisze: 04 paź 2022, 17:19 Czy drugi dodatek do Architektów będzie wydany przez Portal? Jeśli tak to kiedy?
Z pewnością taka informacja zostanie ogłoszona na Portalcon, zbyt gruby tytuł, aby wypuścić go cichaczem w środku roku.
Pytanie kiedy? mam nadzieję, że już na Portalconie w 2023 roku.
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1602
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 637 times
Been thanked: 550 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: eveni »

Mam nadzieję, że razem z dodatkami do Wicehrabiów i dwoma Collector's box-ami :D
Awatar użytkownika
Kwestor
Posty: 250
Rejestracja: 13 lis 2019, 14:38
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 186 times
Been thanked: 90 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: Kwestor »

Atk pisze: 03 paź 2022, 18:10
Portal Games pisze: 02 paź 2022, 22:12 ...
Jak już Lacerda w transporcie, to może szepniecie w jakim przedziale gotówkowym znajdzie się gra? <400-500< ???
Podadzą pewnie na przedsprzedażach miesiąca na Listopad albo Grudzień.
Atk
Posty: 1406
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 501 times
Been thanked: 288 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: Atk »

Kwestor pisze: 04 paź 2022, 20:19
Atk pisze: 03 paź 2022, 18:10
Portal Games pisze: 02 paź 2022, 22:12 ...
Jak już Lacerda w transporcie, to może szepniecie w jakim przedziale gotówkowym znajdzie się gra? <400-500< ???
Podadzą pewnie na przedsprzedażach miesiąca na Listopad albo Grudzień.
Listopad myślę, bo z tego co kojarzę to nie wiedzieli czy wejdzie na transport teraz, dlatego nie zapowiedzieli na ten miesiąc.
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1363
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 27 times
Been thanked: 303 times
Kontakt:

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: Portal Games »

Dużo chcielibyście wiedzieć, natomiast nie możemy wszystkiego zdradzić. Trzeba cierpliwie poczekać :)

PS. Mamy też dla Was dobre info i niespodziankę! Z okazji zbliżającego się Halloween przygotowaliśmy dla Was nowiuteńki scenariusz do Zombicide. Nasza magazynowa ekipa będzie go pakowała do wszystkich Waszych paczek przez cały PAŹDZIERNIK!

PS2. Czy wspominaliśmy, że już jutro do sklepów wpadną dwie premiery? Mowa oczywiście o dwuosobowej grze z negatywną interakcją - Basilica oraz kampanijnym dodatku solo do Królestw Północy - Gniew Latarni.
Awatar użytkownika
aduko
Posty: 420
Rejestracja: 05 lut 2013, 10:47
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 182 times
Been thanked: 144 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: aduko »

Portal Games a co z dodatkami do Bloodborne: Gra planszowa? Chodzi bardziej które to będą dodatki, na jednym z ostatnich live Grzesiek wspominał, że odpowie w komentarzach jak potwierdzi, ale nic nie ma. O datę premiery nie pytam :)
Awatar użytkownika
itsthisguyagain
Posty: 502
Rejestracja: 04 lut 2020, 22:27
Has thanked: 218 times
Been thanked: 350 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: itsthisguyagain »

Ja powtórzę pytanie sprzed 2 tygodni: Kiedy można się spodziewać polskiej premiery gry Mosaic? I w jakim przedziale będzie SCD?
Awatar użytkownika
Kwestor
Posty: 250
Rejestracja: 13 lis 2019, 14:38
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 186 times
Been thanked: 90 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: Kwestor »

itsthisguyagain pisze: 05 paź 2022, 17:18 Ja powtórzę pytanie sprzed 2 tygodni: Kiedy można się spodziewać polskiej premiery gry Mosaic? I w jakim przedziale będzie SCD?
Przytaczając politykę zapowiedzi Portalu:

- zapowiedzi są ogłaszane na planszówkach.tv
- ceny są ogłaszane przy starcie przedsprzedaży, na planszówkach.tv
Atk
Posty: 1406
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 501 times
Been thanked: 288 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: Atk »

itsthisguyagain pisze: 05 paź 2022, 17:18 Ja powtórzę pytanie sprzed 2 tygodni: Kiedy można się spodziewać polskiej premiery gry Mosaic? I w jakim przedziale będzie SCD?
Mogę się mylić, ale zdaje się że q1 2023.
Awatar użytkownika
Kwestor
Posty: 250
Rejestracja: 13 lis 2019, 14:38
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 186 times
Been thanked: 90 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: Kwestor »

Atk pisze: 08 paź 2022, 21:35
itsthisguyagain pisze: 05 paź 2022, 17:18 Ja powtórzę pytanie sprzed 2 tygodni: Kiedy można się spodziewać polskiej premiery gry Mosaic? I w jakim przedziale będzie SCD?
Mogę się mylić, ale zdaje się że q1 2023.
Były też pudełka z Mosaic na zdjęciach z Essen, więc może to ta gra-niespodzianka na 10.10? Aczkolwiek na wtedy to spodziewałbym się czegoś mniejszego/tańszego.
Atk
Posty: 1406
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 501 times
Been thanked: 288 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: Atk »

Kwestor pisze: 08 paź 2022, 21:59
Atk pisze: 08 paź 2022, 21:35
itsthisguyagain pisze: 05 paź 2022, 17:18 Ja powtórzę pytanie sprzed 2 tygodni: Kiedy można się spodziewać polskiej premiery gry Mosaic? I w jakim przedziale będzie SCD?
Mogę się mylić, ale zdaje się że q1 2023.
Były też pudełka z Mosaic na zdjęciach z Essen, więc może to ta gra-niespodzianka na 10.10? Aczkolwiek na wtedy to spodziewałbym się czegoś mniejszego/tańszego.
Jakby nie patrzeć Partal już dawno temu zapowiedział, że będzie to wydawać. Nie wiem czemu ale ja to odczytałem, jakby portal miał wydawać coś swojego autorstwa. Równie dobrze mogą Lacerde zapowiedzieć, bo WM już jest w transporcie z resztą zapowiedzi z ostatnich planszowek. Z drugiej strony mają bombę na listopad. Co by nie było cieszyc się będę z obojętnie którego tytułu, jeśli w ogóle będzie to któraś z tych gier.
Awatar użytkownika
sydonia
Posty: 353
Rejestracja: 28 maja 2017, 15:34
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 11 times
Been thanked: 389 times
Kontakt:

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: sydonia »

W najbliższy wtorek, 11 października, gościem Planszowych Newsów będzie Grzesiek. Zaktualizujemy statusy zapowiedzianych przez Portal gier, pogadamy o Essen i spróbujemy wycisnąć z Grześka jakieś fajne informacje :D

Start: godz. 21.00 na kanale YT Planszowych Newsów.

(link w obrazku :))

Obrazek
Marbel
Posty: 222
Rejestracja: 13 sie 2021, 08:03
Has thanked: 101 times
Been thanked: 29 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: Marbel »

A może tajemniczą gra na dziś to wyczekiwana reedycja Zombiaków? Szybka w dystrybucji po sieci sklepów w dość dużych partiach. Byłbym zainteresowany ;D
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1623
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 742 times
Been thanked: 1109 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: ave.crux »

Marbel pisze: 10 paź 2022, 07:09 A może tajemniczą gra na dziś to wyczekiwana reedycja Zombiaków? Szybka w dystrybucji po sieci sklepów w dość dużych partiach. Byłbym zainteresowany ;D
Jak trzymam kciuki za Betrayal at house on hill PL
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
Awatar użytkownika
Kwestor
Posty: 250
Rejestracja: 13 lis 2019, 14:38
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 186 times
Been thanked: 90 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: Kwestor »

Atk pisze: 08 paź 2022, 23:50 Nie wiem czemu ale ja to odczytałem, jakby portal miał wydawać coś swojego autorstwa.
Planszowe Newsy pisały ostatnio:
Planszowe Newsy pisze: W ramach świętowania Dnia Gier Planszowych Portal Games Polska ogłosi wydanie polskiej edycji pewnej gry.
co wygląda na coś tłumaczonego.
Atk
Posty: 1406
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 501 times
Been thanked: 288 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: Atk »

Kwestor pisze: 10 paź 2022, 09:38
Atk pisze: 08 paź 2022, 23:50 Nie wiem czemu ale ja to odczytałem, jakby portal miał wydawać coś swojego autorstwa.
Planszowe Newsy pisały ostatnio:
Planszowe Newsy pisze: W ramach świętowania Dnia Gier Planszowych Portal Games Polska ogłosi wydanie polskiej edycji pewnej gry.
co wygląda na coś tłumaczonego.
Tak tak pisałem to, przed zobaczeniem wiadomości PN. Z resztą już tytuł znany i jest tłumaczony.
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1363
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 27 times
Been thanked: 303 times
Kontakt:

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: Portal Games »

Cześć! Świętujemy Dzień Gier Planszowych ogłoszeniem nowej gry. Oto "Ostatnia Wiadomość", czyli świetna gra dla fanów towarzyskich tytułów pełnych szalonych rysunków i dedukcji. Każda rozgrywka rozpoczyna się od przestępstwa, zaś naszym zadaniem będzie odnalezienie winnego w gęstym tłumie. Na szczęście ofiara pozostawia wiadomości, a na nieszczęście... część z nich jest wymazywana przed przekazaniem do śledczych. Więcej info o samej grze jest dostępne tutaj:

https://portalgames.pl/pl/ostatnia-wiad ... tal-games/

PS. Tak jak wspomniałam ekipa z Planszowych Newsów, już jutro (we wtorek) o godzinie 21 gościem na specjalnym LIVE będzie Grzegorz z Portal Games, któremu będziecie mogli zadawać wszelkie pytania :)
Awatar użytkownika
Irr3versible
Posty: 993
Rejestracja: 09 cze 2019, 01:03
Lokalizacja: Kraków/Zabierzów
Has thanked: 631 times
Been thanked: 543 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: Irr3versible »

Czy program lojalnościowy miał zawsze działać? (twój stały rabat)
W aktualnej promocji DGP2022 wprowadzając kod, usuwany jest rabat lojalnościowy. Chyba nie tak to miało działać - jeśli jak coś przeoczyłem (np newsy o zmianach w programie) to byłbym wdzięczny za informację.
PS. Rabat lojalnościowy działa na cały sklep (przedsprzedaż czy nie, promocja cenowa konkretnej pozycji itp), nie kumuluję się z rabatem uzyskanym z kodu.

Ktoś pamięta idee?
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11114
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3387 times
Been thanked: 3286 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: japanczyk »

Irr3versible pisze: 10 paź 2022, 12:10 Czy program lojalnościowy miał zawsze działać? (twój stały rabat)
W aktualnej promocji DGP2022 wprowadzając kod, usuwany jest rabat lojalnościowy. Chyba nie tak to miało działać - jeśli jak coś przeoczyłem (np newsy o zmianach w programie) to byłbym wdzięczny za informację.
PS. Rabat lojalnościowy działa na cały sklep (przedsprzedaż czy nie, promocja cenowa konkretnej pozycji itp), nie kumuluję się z rabatem uzyskanym z kodu.

Ktoś pamięta idee?
Kod rabatowy nie sumuje sie z programem lojalnosciowym - wybierany jest wyzszy rabat
Za kazdym razem dostaje pytania czy sumuje sie kod + rabat - 35% to jest prog ponizej rentownosci sprzedazy, ogarnijcie cebule :P

Tu masz regulamin:
https://sklep.portalgames.pl/strona/regulamin-promocji
8. Kod Rabatowy nie łączy się z programem lojalnościowym. W przypadku gdy wykorzystania kodu oraz programu lojalnościowego system wybierze tą formę rabatowania, która daje największą zniżkę do danego zamówienia.
Awatar użytkownika
Irr3versible
Posty: 993
Rejestracja: 09 cze 2019, 01:03
Lokalizacja: Kraków/Zabierzów
Has thanked: 631 times
Been thanked: 543 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: Irr3versible »

japanczyk pisze: 10 paź 2022, 12:11
Irr3versible pisze: 10 paź 2022, 12:10 Czy program lojalnościowy miał zawsze działać? (twój stały rabat)
W aktualnej promocji DGP2022 wprowadzając kod, usuwany jest rabat lojalnościowy. Chyba nie tak to miało działać - jeśli jak coś przeoczyłem (np newsy o zmianach w programie) to byłbym wdzięczny za informację.
PS. Rabat lojalnościowy działa na cały sklep (przedsprzedaż czy nie, promocja cenowa konkretnej pozycji itp), nie kumuluję się z rabatem uzyskanym z kodu.

Ktoś pamięta idee?
Kod rabatowy nie sumuje sie z programem lojalnosciowym - wybierany jest wyzszy rabat
Za kazdym razem dostaje pytania czy sumuje sie kod + rabat - 35% to jest prog ponizej rentownosci sprzedazy, ogarnijcie cebule :P

Tu masz regulamin:
https://sklep.portalgames.pl/strona/regulamin-promocji
8. Kod Rabatowy nie łączy się z programem lojalnościowym. W przypadku gdy wykorzystania kodu oraz programu lojalnościowego system wybierze tą formę rabatowania, która daje największą zniżkę do danego zamówienia.
Dlatego podchwytliwie pytałem czy ktoś pamięta idee przy prezentowaniu programu lojalnościowego ;)
Bardziej z ciekawości pytałem, bo przysiągłbym że było dumnie ogłaszane: na zawsze, na stałe, od wszystkiego :D

Dobra, kończę bo wyjdzie że pisze rant na portal a nie taka była "idea". Dzięki japanczyk

Edit po poniższego wpisu:
Tak, tak. Dokładnie tak to działa jak opisałeś i regulamin o tym jednoznacznie mówi.
Ostatnio zmieniony 10 paź 2022, 12:28 przez Irr3versible, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11114
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3387 times
Been thanked: 3286 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: japanczyk »

Irr3versible pisze: 10 paź 2022, 12:19 Bardziej z ciekawości pytałem, bo przysiągłbym że było dumnie ogłaszane: na zawsze, na stałe, od wszystkiego :D
Ale rabat lojalnosciowy masz dalej - na zawsze, na stałe, od wszystkiego - zwyczajnie gdy wbijasz kod to sie nie kumuluje tylko wybierana jest wyzsza wartosc :D
Zablokowany