Gra miesiąca - czerwiec 2009

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Andreus
Posty: 1568
Rejestracja: 01 mar 2009, 19:55
Has thanked: 6 times

Re: Gra miesiąca - czerwiec 2009

Post autor: Andreus »

Dla mnie czerwiec był bardzo udany, udało się zagrać wiele razy zarówno we znane tytuły, jak i te dla mnie nowe. Bardzo ciężko wybrać tę najlepszą grę, ale po długich przemyśleniach tytuł gry miesiąca przyznaję grze Brass. Za nim uplasowały się Puerto Rico, RftG, Comuni i Aton. W poczekalni są Le Havre, Snow Tails, Cytadela, Notre Dame, Royal Palace i GoT. Wszystkie gry wspaniałe, we wszystkie chciałoby się grać i grać i grać...
Awatar użytkownika
Tommy
Posty: 1739
Rejestracja: 25 lut 2008, 15:18
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 108 times
Been thanked: 27 times

Re: Gra miesiąca - czerwiec 2009

Post autor: Tommy »

Ja miałem standardowo (na ten rok) żenujący miesiąc planszówkowy. Zagralem z pamięci licząc w 6 tytułów w sumie 9 rozgrywek (2 x dominion, 1 x Osadnicy+Rycerze, 1xSW, 1xHazienda, 1xStone Age, 3x TtR:Europa).

Nawet nie bardzo jest co wybrać .... zastanawiam się na Dominionem (fajne dwie rozgrywki 1vs1, a TtR w trzy osoby z kupą śmiechu).

Najlepiej bawiłem się (jednocześnie wybieram ten tytuł jako moja gra miesiąca) przy Ticket to Ride: Europa czyli stare ale jare.
"I used to roll the dice
feel the fear in my enemy's eyes"
Awatar użytkownika
pingus
Posty: 755
Rejestracja: 25 lut 2008, 18:50
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: Gra miesiąca - czerwiec 2009

Post autor: pingus »

Czerwiec to świetny pomaturalny okres planszówkowy. Udało się odświeżyć Tygrys i Eufrat, Bohnanzę, Blue Moon City, Osadników, Banga, Condottiere, Ghost Stories i Pandemic. Poza tym zagrałem w sporo nowych pozycji Arkham Horror (wyjątkowo nieudana gra), Kraków, Liar's Dice, Battlestar Galactica i Arimaa (trzy ostatnie gorąco polecam). Rozegrałem także mnóstwo gier w D:Intrigue, tak że już prawie nie mogę na niego patrzeć, ale grą miesiąca zostaje Smallworld szczególnie w granym przez nas wariancie 2v2 gdzie punkty drużynom liczymy wspólnie pod koniec gry. Świetne grafiki, dobra skalowalność, mnóstwo opcji, szybkość gry i jej lekkość, tylko gdzie dodatek? :)
Awatar użytkownika
Wilk
Posty: 683
Rejestracja: 19 cze 2007, 15:21
Lokalizacja: Wawa

Re: Gra miesiąca - czerwiec 2009

Post autor: Wilk »

Napoleon's Triumph bez dwóch zdań. Zawsze się spodziewałem, że może mi się spodobać, ale nie myślałem, że aż tak mnie "weźmie". :D
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3370
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 124 times
Been thanked: 131 times

Re: Gra miesiąca - czerwiec 2009

Post autor: maciejo »

siemka

a ja w koncu kupilem (po miesiacah gry w sieci) swoj egzemplarz NEUROSHIMY HEX :oops: :roll:
rozegralem chyba z milion partii,w koncu na oryginale.

bezapelacyjnie gra miesiaca :!: :!: :!: ,zaraz za nia MR JACK :D

pozdrawiam i zycze udanych wakacji.. z planszowkami oczywiscie :wink:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
bartek_mi
Posty: 655
Rejestracja: 13 sie 2008, 20:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gra miesiąca - czerwiec 2009

Post autor: bartek_mi »

40 rozgrywek mozna uznac za calkiem dobry miesiac plnszowkowy

ilosciowo wygral Ratlesnake - lekkie, latwe, smieszne i sympatyczne.
ze wzgledu na wyjazd do lask wrocily robale i 6 nimmt.

ale zwyciezca zostaje:
ubongo das duell
niby ukladanka ale wciagajaca.

a po 2 grach w gore pna sie Fitsy :)
Dice Hate Me :(
shagy
Posty: 238
Rejestracja: 13 kwie 2009, 13:42
Lokalizacja: Krotoszyn, Wrocław
Has thanked: 2 times

Re: Gra miesiąca - czerwiec 2009

Post autor: shagy »

najpierw lista :) :
-FormulaD 10 partii
-Dungeoneer 6 partii
-chang cheng 4 partie
-neuroshima hex! 4 partie
-Carcassonne 4 partie
-Prawo Dżungli 3 partie
-Memoir'44 3 partie
-Robo Rally 3 partie
-Runebound 3 partie
-Manila 2 partie
-Niagara 2 partie
-Make'N'Break 2 partie
-Abalone 1 partia
-Beowulf (ten nowszy ,ta gra logiczna) 1 partia
-Zombiaki 1 partia

Ogólnie 49 partii w 15 gier
W sumie grałem dużo,najwięcej rozgrywek dwu osobowych jednak jak ktoś przyszedł to szybko jakaś gra na więcej osób.
Najpierw wyróżnienia przyznam 3:
-Neuroshima Hex! - Nawet jak nie chce mi się grać w żadne gry to gram w to, najczęściej z bratem w dwie osoby
- Robo Rally - Grę dostałem pod koniec miesiąca wiec i rozgrywek mało, na razie gramy na prostych trasach ale obkumałem już całą mechanikę i jest git :D
- Manila - gra dostała ostatni nagrodę miesiąca ,tym razem tylko wyróżnienie w grę grałem mało ale zawsze grało się fajnie.

A nagrodę miesiąca otrzymuje FormulaD
Grałem w nią najwięcej razy i najbardziej mi się podobała.Zawsze jest dużo emocji i rywalizacji, podoba mi się też dlatego , że bardzo często wygrywam.
Awatar użytkownika
BloodyBaron
Posty: 1308
Rejestracja: 15 sie 2007, 12:25
Lokalizacja: War Shau - czyli szał wojny? :)
Been thanked: 1 time

Re: Gra miesiąca - czerwiec 2009

Post autor: BloodyBaron »

U mnie partii sporo, ale faworyt jeden - San Juan z dodatkami z Alea Schatzkiste powraca w wielkim stylu jako jeszcze lepsza gra. Pisałem już o tym nieco TUTAJ.
8 partii w 4 osoby - rzeźnia i chcę więcej :)
_________
Moje gry
Marc
Posty: 89
Rejestracja: 18 gru 2008, 11:46
Lokalizacja: Poznań

Re: Gra miesiąca - czerwiec 2009

Post autor: Marc »

U mnie grą miesiąca zostaje zdecydowanie Age of Steam. Świetny zakup, nie żałuję żadnej wydanej złotówki.
Marc
Awatar użytkownika
godpuppet
Posty: 592
Rejestracja: 30 gru 2008, 12:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gra miesiąca - czerwiec 2009

Post autor: godpuppet »

21 rozgrywek w 6 gier, czyli jak na mnie nieźle :)
grą czerwca zostaje świeżo nabyty Stone Age (5 rozgrywek) przed TtR: Europe (6 rozgrywek)
All work and no play makes Jack a dull boy!
Filip z Lublina
Posty: 1683
Rejestracja: 13 paź 2007, 08:46
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 27 times
Been thanked: 19 times

Re: Gra miesiąca - czerwiec 2009

Post autor: Filip z Lublina »

u mnie miesiąc całkiem ładny:)
najwięcej partii w świerzą Razzię! bardzo, bardzo przyjamna gra. Knizia to jest jednak dobry gość.
poznałem też kilka nowości lepszych i gorszych(Goa - kolejna "genialna" gra okazuje się totalnym niewypałem jeśli chodzi o mój gust).
grą miesiąca zostaje natomiast Arkadia - łatwa, prosta, przyjamna, niedługa i do pomyślenia:)
EstEst
Posty: 282
Rejestracja: 02 sty 2007, 13:29
Lokalizacja: Kraków

Re: Gra miesiąca - czerwiec 2009

Post autor: EstEst »

W tym miesiącu sporo partyjek w rozmaite gry, ale jeszcze raz (zapewne ostatni na jakiś czas) dominuje Battlestar Galactica.

Kontrkandydaci (z dużą stratą): Blue vs. Gray (lekka, bardzo losowa lecz klimatyczna karcianka GMT o wojnie secesyjnej), Bang, Pandemic, WP:Konfrontacja, Neuroshima i El Grande.
Sługa Koła. Młot na humanistów. Miecz w ręku dyrekcji.

Gry EstEsta
ODPOWIEDZ