Poszukiwania nowego tytułu z uwzględnieniem preferencji żony...

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4742
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1247 times
Been thanked: 1466 times

Re: Poszukiwania nowego tytułu z uwzględnieniem preferencji żony...

Post autor: Mr_Fisq »

arturmarek pisze: 12 lis 2022, 19:04 Widzę mało propozycji abstraktów, moja żona lubi praktycznie każdy, którego próbowaliśmy:
1. Kaskadia i Calico już się pojawiły
2. Azul - ja najbardziej lubię klasycznego, bo 2-osobowo jest najbardziej mięsisty, ale inne też się powinny nadać (chociaż nie grałem we wszystkie)
3. Sagrada - swego czasu żona chciała w to grać na okrągło, fajnie chodzi w każdym składzie osobowym
Ekchem ...
Seble pisze: 12 lis 2022, 08:33 Calico czy ewentualnie Azul, Sagrada itd - schemat rozgrywki nie dla nas chyba, wszystkie te 3 gry już przeglądaliśmy.
;)
Sprzedam: Root z dodatkami, Lands of Galzyr, Sands of Shurax, Etherfields KS PL, Inferno i inne
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero, Space Station Zero, This is not a Test), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1486
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 257 times
Been thanked: 724 times

Re: Poszukiwania nowego tytułu z uwzględnieniem preferencji żony...

Post autor: arturmarek »

Mr_Fisq pisze: 12 lis 2022, 19:28
Spoiler:
;)
To się przynajmniej wyjaśniło czemu tak mało abstraktów proponujecie :)
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2026
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1507 times
Been thanked: 1154 times

Re: Poszukiwania nowego tytułu z uwzględnieniem preferencji żony...

Post autor: Bruno »

tomwro pisze: 12 lis 2022, 16:55 Zamiast Palladynów jak chcesz kupić to lepiej Wicehrabiów.
Teza - jak każda dotycząca gustu - dyskusyjna :wink:
Co prawda nie miałem okazji zagrać w Wicehrabiów, ale z tego co pamiętam z czasu, gdy szukałem info na temat tego tytułu, to jest tam poutykane sporo różnych mechanik, gdy tymczasem Paladyni ZK są mechanicznie bardziej spójni. Zatem - co kto lubi i czego szuka!

A jeszcze ws. porad - ja za Brassem na dwie osoby nie przepadam, natomiast na 3-4 to jest gra genialna. W duecie podobno lepiej chodzi Lancashire, natomiast w większym gronie polecam raczej Birmingham, ale i L. daje radę :) Czy nie jest za długi? To zależy. Jak ktoś ma przemożną potrzebę optymalizacji absolutnej, to downtime może być srogi, ale jeśli gracze mają poczucie pewnej odpowiedzialności za w miarę płynną rozgrywkę, to gra może dostarczyć kapitalnych emocji i dużo satysfakcji!
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
Seble
Posty: 16
Rejestracja: 12 kwie 2021, 22:20
Has thanked: 22 times
Been thanked: 2 times

Re: Poszukiwania nowego tytułu z uwzględnieniem preferencji żony...

Post autor: Seble »

Podsumowanie dla zainteresowanych;)

Po dzisiejszym studiowaniu opinii, wspólnym wybieraniu, która okładka i zawartość ładniejsza, i przeglądnięciu materiałów na YT - złożyłem zamówienie:D

Jedzie do nas Arnak, Bór i dorzuciliśmy kolejny tytuł z "uniwersum" Kruków - Koty.

Okazało się, że Barrage na który byliśmy nastawieni odpada ze względu na ilość miejsca na stole. Brass kupimy jak najmłodsza podrośnie, bo aktualnie nie wygospodarujemy tyle czasu ciągiem, żeby wczuć się w gre:D
Dodatkowo na liste zakupów wskoczył też Smallworld of Warcraft - koniecznie w tej wersji, bo ładny + ja jestem fanem. Paladyni i 7CŚ Architekci w przyszłym miesiącu;)

Jeszcze raz ogromnie dziękuję za cały odzew, pozdrawiam!
agt
Posty: 1189
Rejestracja: 17 sie 2020, 13:48
Has thanked: 638 times
Been thanked: 323 times

Re: Poszukiwania nowego tytułu z uwzględnieniem preferencji żony...

Post autor: agt »

Gratuluję zakończenia procesu decyzyjnego :)
I dzięki za podzielenie się rezultatem :)

Jedna rzecz mnie bardzo zaskoczyła: 7CŚ Architekci. Bo to gra ładna, ale, z tego co się orientuję, bardzo prosta. Odstaje od Waszych pozostałych wyborów.
Ma za to inne walory: do 7 osób, krótka rozgrywka, proste zasady - więc może się przydać gdy chce się zagrać z kimś świeżym albo gdy czasu lub sił mało :)
Więc może też tym się kierowaliście.

Dużo radości z grania :)
Seble
Posty: 16
Rejestracja: 12 kwie 2021, 22:20
Has thanked: 22 times
Been thanked: 2 times

Re: Poszukiwania nowego tytułu z uwzględnieniem preferencji żony...

Post autor: Seble »

agt pisze: 13 lis 2022, 21:23 Gratuluję zakończenia procesu decyzyjnego :)
I dzięki za podzielenie się rezultatem :)

Jedna rzecz mnie bardzo zaskoczyła: 7CŚ Architekci. Bo to gra ładna, ale, z tego co się orientuję, bardzo prosta. Odstaje od Waszych pozostałych wyborów.
Ma za to inne walory: do 7 osób, krótka rozgrywka, proste zasady - więc może się przydać gdy chce się zagrać z kimś świeżym albo gdy czasu lub sił mało :)
Więc może też tym się kierowaliście.

Dużo radości z grania :)
Dokładnie tak było - czasami mamy ochotę zagrać w 6 osobowym gronie:D Do tej pory w takich sytuacjach dwie osoby zajmowały się czymś innym lub po prostu przyglądały się rozgrywce:D
tomwro
Posty: 338
Rejestracja: 12 kwie 2021, 07:47
Has thanked: 21 times
Been thanked: 56 times

Re: Poszukiwania nowego tytułu z uwzględnieniem preferencji żony...

Post autor: tomwro »

ODPOWIEDZ