Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 972
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 39 times
Been thanked: 188 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: krecilapka »

Ostatnimi czasy odpaliłem sobie solo kampanię Kwitnących Ludzi z dodatku Rycerza Kwiatów.
Bawię się nieźle, i w zasadach trochę miesza fakt, że wszyscy nowonarodzeni mają -2 czerwone połączenia. Wyłącza to wiele naprawdę fajnych efektów. Narracyjnie osada roślinno kwietnych ćpunów mi pasuje. Abstrahując od doznań jakie mi dostarczyła kampania, to wyskoczyły mi takie dwa fakty natury ogólnej:
1) Dołączyłem do kampanii jako potwora na którego można polować Sunstalkera / Światłożercę. I tak rozkładając walkę zwróciłem uwagę, że w zasadach gry nie opisano jak działa jego tor słoneczny! Jest na nim pole 1, pole 2 i pole 3 na którym następuje rozbłysk światła. W zasadach napisano tylko, że po rozegraniu karty AI odkłada się je na ten tor. Domyślić się trzeba, że np. one nie układają się w talię, tylko 1 karta idzie na pole 1, 2 karta na pole 2, a 3 karta po rozegraniu zawsze uruchomi efekt tego rozbłysku światła.
Już kiedyś się na to naciąłem i zapomniałem. Przypomniałem sobie dopiero w trakcie rozgrywki jak to działa. Ale naprawdę łatwo sobie zjebać starcie, bo tego dobrze nie wyjaśnili :evil: . Wyliczyłem, że mój Światłożerca przeleżał na półce prawie dwa lata zanim wrócił do walki, i wyleciało mi z głowy jak z nim grać.

2) Zawiodła mnie także pamięć i stworzyłem sobie podwójnie trudną finałową bitwę z Watcherem / Obserwatorem. A wydawało mi się, że w miarę dobrze pamiętam wszelkie zasady gry, a wyłożyłem się na takiej pierdole :P. Wrzucam to w spoiler, dla tych którzy walkę z Obserwatorem mają przed sobą i nie chcą nic o nim wiedzieć.
Ja po prostu walcząc z nim zastosowałem zasady z wersji gry dla 5-6 osób! Czyli:
Spoiler:
Ciekaw jestem czy ktoś jeszcze sobie tak utrudniał tę walkę i wydłużył tak to starcie. Prawdę mówiąc teraz to zaczynam patrzeć na Obserwatora z pewnym pobłażaniem... Co najmniej takim jak na mają biegłość w ogarnianiu zasad KDM-a :lol: :lol: :lol:

A teraz wracam czekać co to zaoferują w sklepie na Black Friday :)
QuBek
Posty: 221
Rejestracja: 06 kwie 2018, 15:17
Has thanked: 28 times
Been thanked: 12 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: QuBek »

BTW, ja chciałem zwrócić uwagę, że we wrześniu jak był preorder to kilka osób mocno powątpiewało (by nie powiedzieć dosadniej), że w listopadzie dostarczą dodatki.
Oczywiście, te wszystkie uwagi nie były bezzasadne.

Tym niemniej, chciałem oddać tutaj szanownemu autorowi, że myliliśmy się. I to srodze.
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 795
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 113 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: pavel »

Update 100! Gamechanger, GCE drukują. Chyba biorę znowu podstawkę 😀 Same promki na BF, takie sobie. O już ich nie ma…

@krencilapka
Spoiler:
Kurde, masz tych rozgrywek za sobą🙂 Pamiętam, że sprawdzałem kiedyś na bgg czy z Watcherem wszystko ok. Wraca chęć po tej aktualizacji. W GCE jest tego tyle, że nie ogarniałem tego w głowie jeszcze.

@Qubek
Bije się w pierś, ale czekanie kilka lat na reprint dodatków…? Fani KDM są jednak uzależnieni od Poots’a, Wish 1,2,3 🫣
QuBek
Posty: 221
Rejestracja: 06 kwie 2018, 15:17
Has thanked: 28 times
Been thanked: 12 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: QuBek »

pavel pisze: 25 lis 2022, 06:36 Update 100! Gamechanger, GCE drukują. Chyba biorę znowu podstawkę 😀 Same promki na BF, takie sobie. O już ich nie ma…
Bardzo takie sobie. Chyba tylko echoes of death jest spoko.
Swoją drogą, czy ktoś mi powie czy Pinupy of death daja coś grywalnie fajnego? Nie wiem czy dorzucać do koszyka
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 795
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 113 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: pavel »

QuBek pisze: 25 lis 2022, 08:42
pavel pisze: 25 lis 2022, 06:36 Update 100! Gamechanger, GCE drukują. Chyba biorę znowu podstawkę 😀 Same promki na BF, takie sobie. O już ich nie ma…
Bardzo takie sobie. Chyba tylko echoes of death jest spoko.
Swoją drogą, czy ktoś mi powie czy Pinupy of death daja coś grywalnie fajnego? Nie wiem czy dorzucać do koszyka
Dodają grywalność, ale taką w wersji mini. No i trzeba dobrze przeczytać opis, bo są takie co wchodzą w zawartość np. dodatku (manhunter itp.) więc czytać opis dokładnie jest wskazane.

Nie pojmuje tego ich taxes, z EU. Koszty dodatkowe i wysyłka za core box’a to 500zł. Złudna moja nadzieja na darmową dostawę.
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3370
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1045 times
Been thanked: 2038 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Ardel12 »

W końcu GCE poszło do drukarni, no to rok i pewnie wszyscy dostaną. Ja najbardziej to się odpaliłem jak przejrzałem podsumowanie GCE co wrzucili do sklepu, które oczywiście jest tym samym updatem z KS. Ile tego tam jest, o matko. Sama aktualizacja świetna. Figurek w opór do sklejania i malowania będzie. Mam nadzieję, ze feldherr stworzy kolejne pudło pod figurki. Nie wiem gdzie je wcisnę, no ale cóż :D problem na przyszłość.

Podobało mi się też podsumowanie kampanii z 4 fali. No ogólnie hype w kosmos i jakbym nie miał Blackest Bundle już kupionego to pewnie już bym zamawiał :D a tak zostaje mi odpalenie kampanii i pogranie znowu.

Nie zapominajmy też o w końcu podaniu terminów na kolejne dodatki. Zaraz za GCE dostaniemy żabe i rycerza, więc jak będą wrzucać je w takich paczkach po 2-3 potworki to w 2024 to będę grał kampanię za kampanią :D

Hype over 3000!
Awatar użytkownika
qreqorek
Posty: 426
Rejestracja: 26 maja 2015, 22:42
Has thanked: 197 times
Been thanked: 558 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: qreqorek »

Czy teraz jest jakaś opcja aby zamówić GCE? W oficjalnym Shop nie widzę.
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 972
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 39 times
Been thanked: 188 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: krecilapka »

qreqorek pisze: 25 lis 2022, 15:02 Czy teraz jest jakaś opcja aby zamówić GCE? W oficjalnym Shop nie widzę.
No teraz to już raczej nie. Chociaż zawsze tak było, że przy Black Fridayu otwierali pledge managera w Kickstarterze, do którego każdy mógł się dołączyć i wesprzeć. Ale nie wiem, czy da się tak jeszcze Gamblera wesprzeć skoro poszedł do druku. Przez sklep jako taki to tego nigdy nie było w sprzedaży. Tak mi się wydaje ;).

Odniosę się tylko do przydatności białych dodatków / Pinupów.
Mnie nie pasują niektóre klimatycznie. No np. jakieś wersje s-f, lolitowate uczennice czy takie produkcje dla piwniczniaka z anime laskami o wielkich cycach, w pancerzach z mikro bikini ;). Gdyby po planszy zamiast standardowej figurki Rzeźnika czy Łowcy ganiałby mi jej cycaty odpowiednik to nie jest dla mnie żadna szczególna wartość dodana.
Ale w tym zalewie rozerotyzowanego plastiku są też elementy mające wpływ na grywalność. Na pojedyncze ekwipunki bym machnął ręką ale:

1) Dochodzą karty wydarzeń na łowach. Standardowo wiele graczy nawet nie wykłada tych kart podczas łowów no bo po co, skoro każda i tak pokazuje rzuć kostką na wydarzenie z książki przygód. Ale z dodatkiem Samotne drzewo, dochodzi karta którą należy wtasować w te talię i ona może w losowy sposób pojawić się. Znam jeszcze 3 pinupy które wrzucają karty ze swoimi wydarzeniami w te talie. W ich wyniku można pozyskać np. kozackie miecze. To uatrakcyjnia łowy, te karty teraz mają sens.

2) Ringtail Vixen. Ta postać dodaje wydarzenie do osady które jednorazowo chroni przed 1 wyrzuconą podczas porodu. Rodzice zamiast ginąć znajdują "specjalne dziecko". W kolejnych kampaniach rzuca się kością czy to wydarzenie się uaktywni czy też nie.

3) Dodatki wnoszące fightning art, strain. Trochę to wydłuża proces fazy osady. Bo przy sprawdzaniu kamieni milowych powinno się przeczytać każdą kartę czy nie wydarzyło się zapisane na niej wydarzenie. A to są takie rzadkie. Że np. para z tym samym jednym zaburzeniem ma dzieci, Hand wyleczy złamaną nogę łucznikowi itp. Jeśli to się wydarzy, można już na zawsze dobrać do talii sztuk walki nową nietypową. mocną sztukę walki.

To są takie smaczki. Smakowite, ale jednak to przystaweczki. Wątpiących w ten tytuł nijak nie przekonają, ale coś tam nowego jest :).
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 795
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 113 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: pavel »

qreqorek pisze: 25 lis 2022, 15:02 Czy teraz jest jakaś opcja aby zamówić GCE? W oficjalnym Shop nie widzę.
Jest opcja. Jak zwykle na BF

https://kingdom-death-monster-15.backer ... ePL7lHTWdE
Awatar użytkownika
qreqorek
Posty: 426
Rejestracja: 26 maja 2015, 22:42
Has thanked: 197 times
Been thanked: 558 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: qreqorek »

pavel pisze: 25 lis 2022, 15:55
qreqorek pisze: 25 lis 2022, 15:02 Czy teraz jest jakaś opcja aby zamówić GCE? W oficjalnym Shop nie widzę.
Jest opcja. Jak zwykle na BF

https://kingdom-death-monster-15.backer ... ePL7lHTWdE
Ooo! Własnie na to liczyłem na BF, a nie mogłem znaleźć. Dzięks!
bosik111
Posty: 304
Rejestracja: 12 gru 2013, 13:53
Has thanked: 8 times
Been thanked: 32 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: bosik111 »

Orientuje się ktoś czy w Polsce można dostać te 2 calowe strony do segregatora na karty ekwipunku?
Awatar użytkownika
Zmij
Posty: 577
Rejestracja: 29 gru 2016, 11:00
Has thanked: 114 times
Been thanked: 211 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Zmij »

bosik111 pisze: 25 lis 2022, 21:01 Orientuje się ktoś czy w Polsce można dostać te 2 calowe strony do segregatora na karty ekwipunku?
Pewnie że można, niezmiennie sklep marcia - LINK
Grahf
Posty: 166
Rejestracja: 08 mar 2020, 10:03
Has thanked: 41 times
Been thanked: 25 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Grahf »

Na backerkicie można zamówić Gambler's Chest, tanio nie jest (400 dolców) i chciałbym się zapytać co to za content w środku i czy warto 8)
Awatar użytkownika
Zmij
Posty: 577
Rejestracja: 29 gru 2016, 11:00
Has thanked: 114 times
Been thanked: 211 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Zmij »

Grahf pisze: 25 lis 2022, 21:32 Na backerkicie można zamówić Gambler's Chest, tanio nie jest (400 dolców) i chciałbym się zapytać co to za content w środku i czy warto 8)
Zawartość w zasadzie jest porownywalna do podstawki więc cena jest adekwatna. Wielka kampania z nowymi przeciwnikami i świetnymi modelami. Jak masz ograna podstawkę i chciałbyś nowej kampanii to napewno zakup obowiązkowy
bosik111
Posty: 304
Rejestracja: 12 gru 2013, 13:53
Has thanked: 8 times
Been thanked: 32 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: bosik111 »

Zmij pisze: 25 lis 2022, 21:53
Grahf pisze: 25 lis 2022, 21:32 Na backerkicie można zamówić hi Gambler's Chest, tanio nie jest (400 dolców) i chciałbym się zapytać co to za content w środku i czy warto 8)
Zawartość w zasadzie jest porownywalna do podstawki więc cena jest adekwatna. Wielka kampania z nowymi przeciwnikami i świetnymi modelami. Jak masz ograna podstawkę i chciałbyś nowej kampanii to napewno zakup obowiązkowy
Tylko z tego co rozumiem to te nowe modele będą większe niż w podstawce i przez co będą źle wyglądać jakbyś chciał je miksować.
Awatar użytkownika
Zmij
Posty: 577
Rejestracja: 29 gru 2016, 11:00
Has thanked: 114 times
Been thanked: 211 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Zmij »

bosik111 pisze: 25 lis 2022, 22:43 Tylko z tego co rozumiem to te nowe modele będą większe niż w podstawce i przez co będą źle wyglądać jakbyś chciał je miksować.
Mają być większe?w sumie nawet jeżeli to fajnie, będzie się lepiej malować a jak będę chciał używać nowych modeli w podstawce to trzeba będzie używać wszystkich 4 z GC więc nie widzę tu jakiegoś problemu
QuBek
Posty: 221
Rejestracja: 06 kwie 2018, 15:17
Has thanked: 28 times
Been thanked: 12 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: QuBek »

Zmij pisze: 25 lis 2022, 22:56
bosik111 pisze: 25 lis 2022, 22:43 Tylko z tego co rozumiem to te nowe modele będą większe niż w podstawce i przez co będą źle wyglądać jakbyś chciał je miksować.
Mają być większe?w sumie nawet jeżeli to fajnie, będzie się lepiej malować a jak będę chciał używać nowych modeli w podstawce to trzeba będzie używać wszystkich 4 z GC więc nie widzę tu jakiegoś problemu
Dokładnie. "Źle będą wyglądać" jest określeniem niezwykle subiektywnym.
Jak dla mnie te modele sa imponujące i lepiej się sprawdzą na ogromnej planszy
bosik111
Posty: 304
Rejestracja: 12 gru 2013, 13:53
Has thanked: 8 times
Been thanked: 32 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: bosik111 »

QuBek pisze: 25 lis 2022, 22:57
Zmij pisze: 25 lis 2022, 22:56
bosik111 pisze: 25 lis 2022, 22:43 Tylko z tego co rozumiem to te nowe modele będą większe niż w podstawce i przez co będą źle wyglądać jakbyś chciał je miksować.
Mają być większe?w sumie nawet jeżeli to fajnie, będzie się lepiej malować a jak będę chciał używać nowych modeli w podstawce to trzeba będzie używać wszystkich 4 z GC więc nie widzę tu jakiegoś problemu
Dokładnie. "Źle będą wyglądać" jest określeniem niezwykle subiektywnym.
Jak dla mnie te modele sa imponujące i lepiej się sprawdzą na ogromnej planszy
Problem jest nie że są większe, tylko że dziwnie to będzie wyglądac jakbyś chciał używać armorów z podstawki i dodatków z postaciami z gamblers chest.
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 972
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 39 times
Been thanked: 188 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: krecilapka »

Pierwsze słyszę o tym, żeby modele miały być większe. No to się zaskoczyłem. W zasadzie ciężko mi to sobie wyobrazić skoro plansza się nie zmienia i są te same pola przecież.
Może chodzi o to, że w zestawie są np. te modele Bone Eaterów, ekipy ludojadów polujących na ludzi, którzy są przedstawieni jako giganci i są więksi?
Mnie nigdzie o uszy nie obiło się by modele miały być wykonane w innej skali prawdę mówiąc. Chyba coś przeoczyłem, skąd to info?
Grahf
Posty: 166
Rejestracja: 08 mar 2020, 10:03
Has thanked: 41 times
Been thanked: 25 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Grahf »

Tak apropos planszy, ta nowa plansza wygląda mega, ale 200 dolców to trochę przesada...
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3370
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1045 times
Been thanked: 2038 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Ardel12 »

krecilapka pisze: 25 lis 2022, 23:23 Pierwsze słyszę o tym, żeby modele miały być większe. No to się zaskoczyłem. W zasadzie ciężko mi to sobie wyobrazić skoro plansza się nie zmienia i są te same pola przecież.
Może chodzi o to, że w zestawie są np. te modele Bone Eaterów, ekipy ludojadów polujących na ludzi, którzy są przedstawieni jako giganci i są więksi?
Mnie nigdzie o uszy nie obiło się by modele miały być wykonane w innej skali prawdę mówiąc. Chyba coś przeoczyłem, skąd to info?
Też nigdzie nie widziałem, by ocaleni mieliby być więksi od tych z podstawki.
Grahf pisze: 25 lis 2022, 23:40 Tak apropos planszy, ta nowa plansza wygląda mega, ale 200 dolców to trochę przesada...
Brałbym, ale jak nie było się wspierającym kampanię to nie widzę opcji by ją obecnie dobrać, więc czekam aż pojawi się w sklepie a na świat wyjdą pierwsze opinie o jej wartości.
Awatar użytkownika
Lossentur
Posty: 311
Rejestracja: 09 maja 2018, 14:49
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 146 times
Been thanked: 147 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Lossentur »

Ardel12 pisze: 26 lis 2022, 08:46
Grahf pisze: 25 lis 2022, 23:40 Tak apropos planszy, ta nowa plansza wygląda mega, ale 200 dolców to trochę przesada...
Brałbym, ale jak nie było się wspierającym kampanię to nie widzę opcji by ją obecnie dobrać, więc czekam aż pojawi się w sklepie a na świat wyjdą pierwsze opinie o jej wartości.
Jest na samym dole backerkit za 200 USD ale dopiero Wave 4. Chyba że mowa o innej :P
Spoiler:
bosik111
Posty: 304
Rejestracja: 12 gru 2013, 13:53
Has thanked: 8 times
Been thanked: 32 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: bosik111 »

Drogawo jakby jeszcze z planszą dodali jakieś promki to poł biedy, ale 200 dolców za taki kawał plastiku? Toż to ekwiwalent krasnala z DMD, ale on przynajmniej dodaje jakiś content. Osobiście trudno mi jakoś uzasadnić taki zakup, ale na pewno będą chętni bo nie brakuje osób które chcą mieć wszystko do gry. No i jeszcze z hektolitr farby będzie trzeba żeby to pomalować. Nie ma co mówić, wygląda fajnie, ale zdecydowanie produkt jest targetowany do tych ultimate fanów.
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3370
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1045 times
Been thanked: 2038 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Ardel12 »

Lossentur pisze: 26 lis 2022, 09:39
Ardel12 pisze: 26 lis 2022, 08:46
Grahf pisze: 25 lis 2022, 23:40 Tak apropos planszy, ta nowa plansza wygląda mega, ale 200 dolców to trochę przesada...
Brałbym, ale jak nie było się wspierającym kampanię to nie widzę opcji by ją obecnie dobrać, więc czekam aż pojawi się w sklepie a na świat wyjdą pierwsze opinie o jej wartości.
Jest na samym dole backerkit za 200 USD ale dopiero Wave 4. Chyba że mowa o innej :P
Spoiler:
Zatrzymałem się na Tip Jar xD Dla mnie jest to w sumie jedyny jeszcze brakujący content i pewnie się skuszę finalnie, bo idealnie będzie to współgrać z 3D terenami, które już mam :D Ciekawe ile kg będzie ważyć sama plansza.
QuBek
Posty: 221
Rejestracja: 06 kwie 2018, 15:17
Has thanked: 28 times
Been thanked: 12 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: QuBek »

Ardel12 pisze: 26 lis 2022, 15:26
Lossentur pisze: 26 lis 2022, 09:39
Ardel12 pisze: 26 lis 2022, 08:46

Brałbym, ale jak nie było się wspierającym kampanię to nie widzę opcji by ją obecnie dobrać, więc czekam aż pojawi się w sklepie a na świat wyjdą pierwsze opinie o jej wartości.
Jest na samym dole backerkit za 200 USD ale dopiero Wave 4. Chyba że mowa o innej :P
Spoiler:
Zatrzymałem się na Tip Jar xD Dla mnie jest to w sumie jedyny jeszcze brakujący content i pewnie się skuszę finalnie, bo idealnie będzie to współgrać z 3D terenami, które już mam :D Ciekawe ile kg będzie ważyć sama plansza.
A jak Ci się sprawdzają tereny? Wydawały mi się strasznie niewygodne do stawiania ocalałych na nich.
ODPOWIEDZ