Little Town (Shun Taguchi, Aya Taguchi)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
tekknoboy
Posty: 420
Rejestracja: 20 lip 2011, 09:07
Has thanked: 17 times
Been thanked: 50 times

Re: Little Town (Shun Taguchi, Aya Taguchi)

Post autor: tekknoboy »

Cześć grupo,

Jako, że Little town jest u nas w miarę często wracającym na stół tytułem zastanawiam się nad dodatkiem.
Wpierw jednak chciałem się dopytać o wasze wrażenia - spoko, czy taki sobie? Must have czy kompletnie zbędny?

Dajcie znać ktoś, kto już rozegrał jakieś gry z dodatkiem
pcyzm
Posty: 704
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 210 times
Been thanked: 220 times

Re: Little Town (Shun Taguchi, Aya Taguchi)

Post autor: pcyzm »

tekknoboy pisze: 09 mar 2023, 13:25 Must have czy kompletnie zbędny?
No właśnie nie jest niezbędny, bo sama podstawka działa dobrze, ale dla fanów LT, tych co grają więcej partii, gra z dodatkiem będzie jakimś odświeżeniem.

Ja ostatnio więcej jednak gram z Rzemieślnikami, aczkolwiek nie jest tak, że czasem nie mam ochoty pograć w samą podstawkę.
Awatar użytkownika
kuleczka91
Posty: 419
Rejestracja: 10 lut 2020, 18:27
Has thanked: 627 times
Been thanked: 415 times

Re: Little Town (Shun Taguchi, Aya Taguchi)

Post autor: kuleczka91 »

Też miałam okazję zagrać w LT z dodatkiem i uważam go bardziej jako odświeżenie gry niż niezbędny do posiadania. Jak uwielbiam LT tak nie uważam, żeby ten dodatek był niezbędny do szczęścia. Owszem można troszkę w inny sposób pokombinować żeby coś więcej zyskać, a przy tym sobie rozbudować rzemieślników na lepszy poziom. Mi się udało porobić ładne kombo, że o żywność to ja się nie musiałam w ogóle martwić pod koniec rundy. Rzekłabym, że dodatek ułatwia robotę, w gołej podstawce trzeba się więcej nagłowić, tu punkty jakoś za szybko mi szły ;p
litk
Posty: 849
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 126 times

Re: Little Town (Shun Taguchi, Aya Taguchi)

Post autor: litk »

Ja mam mieszane uczucia po zaledwie jednej partii z dodatkiem, wiem że to mało żeby obiektywnie ocenić, ale po prostu czułem mniej Little Town w Little Town Artisans, po prostu dlatego że bardziej pochałaniła mnie mechanika rzemieślników niż budowa miasteczka.
Awatar użytkownika
kuleczka91
Posty: 419
Rejestracja: 10 lut 2020, 18:27
Has thanked: 627 times
Been thanked: 415 times

Re: Little Town (Shun Taguchi, Aya Taguchi)

Post autor: kuleczka91 »

litk pisze: 13 mar 2023, 14:41 Ja mam mieszane uczucia po zaledwie jednej partii z dodatkiem, wiem że to mało żeby obiektywnie ocenić, ale po prostu czułem mniej Little Town w Little Town Artisans, po prostu dlatego że bardziej pochałaniła mnie mechanika rzemieślników niż budowa miasteczka.
No w sumie coś w tym jest, ja zaczęłam miasto budować bardzo późno z braku laku, bo nie miałam co robić z tymi surowcami więc stwierdziłam czemu by nie, zawsze to jakieś dodatkowe punkty xD Ogólnie to uważam, że sama podstawka jest ciekawsza sama w sobie, bo się skupiamy na samej grze, a nie na pobocznych rzeczach, z których można mieć lepsze korzyści, że zbytnio nie widzi się sensu rozbudowy miasta, bo równie dobrze można iść w punkty za rzemieślników, których uda się ulepszyć na największy poziom do końca rozgrywki.
pcyzm
Posty: 704
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 210 times
Been thanked: 220 times

Re: Little Town (Shun Taguchi, Aya Taguchi)

Post autor: pcyzm »

Oj tam, to jest taka kwintesencja dodatku. Widać, że to nie jest zawartość wycięta wcześniej z podstawki, daje jakieś inne tory rozgrywce i trochę więcej wyciąga z tej nader małej gry. Jednak na plus ;)
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1028 times

Re: Little Town (Shun Taguchi, Aya Taguchi)

Post autor: RUNner »

Ja nie kupiłem dodatku. Uznałem, że niczego więcej nie oczekuję od LT i sama podstawka mi w zupełności wystarcza. Jest idealnym filerem i wprowadzeniem w mechanikę worker placement.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
ODPOWIEDZ