Race for the Galaxy (Thomas Lehmann)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
ghostdog
Posty: 645
Rejestracja: 20 sty 2006, 15:54
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: Race for the galaxy

Post autor: ghostdog »

wymienić? hmm. nie znalazłem tego w instrukcji - muszę doczytać - ślepy jestem - opis na karcie. Sorka za zamieszanie
Czy można przejmować każdy świat? Czy tylko militarny i windfallowy?
Ostatnio zmieniony 05 sie 2009, 16:56 przez ghostdog, łącznie zmieniany 1 raz.
"Obydwaj pochodzimy ze starożytnych plemion Obydwaj jesteśmy już na wymarciu Wszystko wokół nas zmienia się....."
moja lista
http://boardgamegeek.com/collection/use ... own=1&ff=1
Awatar użytkownika
Dzej
Posty: 1399
Rejestracja: 09 sty 2008, 12:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Race for the galaxy

Post autor: Dzej »

Doomed world ma swoją zasadę specjalną której nie ma wyjaśnionej w instrukcji. Możesz poświecić go aby wstawić inny świat z ręki[na jego miejsce] (nie-alienowy )
Nigdy więcej karcianek kolekcjonerskich i pseudo kolekcjonerskich. [W trakcie infiltracji mafii Twilightowej ]
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 193 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: Race for the galaxy

Post autor: yosz »

Dzej pisze:Doomed world ma swoją zasadę specjalną której nie ma wyjaśnionej w instrukcji.
Ale jest wyjaśniona na karcie.
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
Dzej
Posty: 1399
Rejestracja: 09 sty 2008, 12:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Race for the galaxy

Post autor: Dzej »

Byłem pewien że napisałem o tym :)
Nigdy więcej karcianek kolekcjonerskich i pseudo kolekcjonerskich. [W trakcie infiltracji mafii Twilightowej ]
Awatar użytkownika
ghostdog
Posty: 645
Rejestracja: 20 sty 2006, 15:54
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: Race for the galaxy

Post autor: ghostdog »

wiem znalazłem. a jak jest z tym przejmowaniem?
"Obydwaj pochodzimy ze starożytnych plemion Obydwaj jesteśmy już na wymarciu Wszystko wokół nas zmienia się....."
moja lista
http://boardgamegeek.com/collection/use ... own=1&ff=1
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 193 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: Race for the galaxy

Post autor: yosz »

na te 8 (wiem, wiem... ale będę nadrabiał w następnym tygodniu ;P) partii które rozegrałem jeszcze mi się nie zdarzyło. Ale czasem wystarczy sama świadomość, że ktoś może capnąć nam planetę, żeby się trochę powstrzymać.
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
ghostdog
Posty: 645
Rejestracja: 20 sty 2006, 15:54
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: Race for the galaxy

Post autor: ghostdog »

mój syn ma charakter wojownika :P i wolę się dopytać, że planet produkcyjnych nie można przejmować a jedynie militarne i windfallowe
"Obydwaj pochodzimy ze starożytnych plemion Obydwaj jesteśmy już na wymarciu Wszystko wokół nas zmienia się....."
moja lista
http://boardgamegeek.com/collection/use ... own=1&ff=1
Awatar użytkownika
wojo
Posty: 751
Rejestracja: 20 sie 2008, 13:40
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 3 times

Re: Race for the galaxy

Post autor: wojo »

Mozliwosc przejecia danej planety wogole nie zalezy od tego czy jest produkcyjna/windfall. Zagrozone sa jedynie planety militarne a konkretnie zalezy czy spelnione warunki na karcie ktora sie aktywuje w celu przejecia.

W skrocie zagrozone sa Twoje:
Planety militarne - jezeli masz sile militarna chociaz +1 /*jezeli przeciwnik ma karte Imperium Cloaking technology */
Planety militarne - jezeli masz choc jedna karte Impreium w swoim tableau /*jezeli przeciwnik ma karte Rebel Alliance *?
Planety militarne Rebel /*jezeli przeciwnik ma karte Imperium seat */

No i oczywiscie jezeli gracie z zasada ze przejecia sa aktywne (instrukcja poleca grac na przemian z ta opcja aktywna i nieaktywna)
Kolekcja na BGG, sprzedam
Jestem (współ)autorem: Bitwa pod Grunwaldem, Ora et Labora, Proch i Stal, Metallum
Awatar użytkownika
wojo
Posty: 751
Rejestracja: 20 sie 2008, 13:40
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 3 times

Re: Race for the galaxy

Post autor: wojo »

Przepraszam za post pod postem ale temat zupełnie nie związany z powyższym.

Moje wczorajsze przypadkowe odkrycie na BGG, z tego co pamiętam nie pojawiło się jeszcze nic o tym w naszym wątku.

W RFTG (z lub bez GS) można pograć po angielsku on-line na następującej stronce:
http://genie.game-host.org/

Stronka jest bardzo prosto zrobiona i nie wiele waży/nic nie trzeba ściągać (można też grać w trybie tylko tekstowym :) ), ale zdecydowanie wystarcza do rozgrywek (w zasadzie jedyna poważną wadą jest brak automatycznego odświeżania i powiadamiania o naszej kolejce, ale ktoś zrobił na BGG jakiś pomocny skrypcik). Polecam.
Kolekcja na BGG, sprzedam
Jestem (współ)autorem: Bitwa pod Grunwaldem, Ora et Labora, Proch i Stal, Metallum
Awatar użytkownika
Wilk
Posty: 683
Rejestracja: 19 cze 2007, 15:21
Lokalizacja: Wawa

Re: Race for the galaxy

Post autor: Wilk »

Owszem, fajna rzecz. Ciekawe tylko kiedy pojawi się RvI. ;)
Liarus
Posty: 397
Rejestracja: 09 maja 2009, 19:49
Lokalizacja: Pszczyna
Has thanked: 10 times
Been thanked: 14 times

Re: Race for the galaxy

Post autor: Liarus »

A jak wygląda klimat (atmosfera) w czasie rozgrywki? amy tylko mchanikę jak w dominionie, namiastki zarządzania jak w san Juan czy jednak idzie się wczuć w kolonizację i podbój komosu? Instrukcja napawa optymistycznie pod względem nastroju a jak to w praniu wychodzi?
Awatar użytkownika
Van
Posty: 1062
Rejestracja: 24 sie 2006, 19:10
Lokalizacja: Rybnik
Has thanked: 1 time
Been thanked: 16 times

Re: Race for the galaxy

Post autor: Van »

Nazwy kart są dopasowane do funkcji jakie spełnia karta, grafiki na kartach są bardzo klimatyczne. Kwestia tylko chęci wczucia się w podbój kosmosu. Jedynie "płacenie" kartami nie za bardzo pasuje do klimatu ale na pewno nie jest to sucha mechanika.
Van_Hoover
#Lista gier
Awatar użytkownika
pingus
Posty: 755
Rejestracja: 25 lut 2008, 18:50
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: Race for the galaxy

Post autor: pingus »

Z ktorego dodatku sa cele?
Grzech
Posty: 594
Rejestracja: 20 maja 2005, 13:55
Lokalizacja: Wrocław/Warszawa
Has thanked: 7 times
Been thanked: 10 times

Re: Race for the galaxy

Post autor: Grzech »

pingus pisze:Z ktorego dodatku sa cele?
Wprowadzone w pierwszym, kontynuowane w drugim.
ecco
Posty: 109
Rejestracja: 18 lis 2008, 18:28
Lokalizacja: Przeźmierowo (okolice Poznania)

Re: Race for the galaxy

Post autor: ecco »

właśnie troszkę grałem w R4tg z instrukcją na powyższym linku i muszę stwierdzić że trochę kapuję o co w tej gierce chodzi :)
tylko dużo trochę tych symboli jest :/
Awatar użytkownika
wojo
Posty: 751
Rejestracja: 20 sie 2008, 13:40
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 3 times

Re: Race for the galaxy

Post autor: wojo »

Nie martw sie po trzeciej/czwartej rozgrywce ikonki przestana przeszkadzac i okaza sie najlepsza pomoca :)
Kolekcja na BGG, sprzedam
Jestem (współ)autorem: Bitwa pod Grunwaldem, Ora et Labora, Proch i Stal, Metallum
Awatar użytkownika
ghostdog
Posty: 645
Rejestracja: 20 sty 2006, 15:54
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: Race for the galaxy

Post autor: ghostdog »

już po 2-3 łapie się o co chodzi. Ja wydrukowałem sobie opis symboli po polsku z bgg i bardzo pomogło. Wkurzająca jest tylko ta gra. Wciąga jak cholerka i za każdym razem rozgrywka jest inna i równie pasjonująca. Szkoda tylko, że znów zacząłem przegrywać :lol:
"Obydwaj pochodzimy ze starożytnych plemion Obydwaj jesteśmy już na wymarciu Wszystko wokół nas zmienia się....."
moja lista
http://boardgamegeek.com/collection/use ... own=1&ff=1
Awatar użytkownika
blazej
Posty: 483
Rejestracja: 06 lut 2005, 20:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: Race for the galaxy

Post autor: blazej »

A ja za niedługo wyjeżdżam na wczasy i trzeba było wybrać jedną grę (jako, że nie jedziemy samochodem).

Kryteria mniej więcej takie: szybka, lekka (żona w RFTG nie grywa), mała i raczej nie karciana, żeby wiatr kart nie porwał. No i wybrałem.... Race'a :mrgreen:
ecco
Posty: 109
Rejestracja: 18 lis 2008, 18:28
Lokalizacja: Przeźmierowo (okolice Poznania)

Re: Race for the galaxy

Post autor: ecco »

blazej pisze:A ja za niedługo wyjeżdżam na wczasy i trzeba było wybrać jedną grę (jako, że nie jedziemy samochodem).

Kryteria mniej więcej takie: szybka, lekka (żona w RFTG nie grywa), mała i raczej nie karciana, żeby wiatr kart nie porwał. No i wybrałem.... Race'a :mrgreen:
jeśli wyjeżdżasz do Władysławowa to nauczysz mnie grać w race'a :P
ecco
Posty: 109
Rejestracja: 18 lis 2008, 18:28
Lokalizacja: Przeźmierowo (okolice Poznania)

Re: Race for the galaxy

Post autor: ecco »

bo też jadę
ecco
Posty: 109
Rejestracja: 18 lis 2008, 18:28
Lokalizacja: Przeźmierowo (okolice Poznania)

Re: Race for the galaxy

Post autor: ecco »

ghostdog pisze:już po 2-3 łapie się o co chodzi. Ja wydrukowałem sobie opis symboli po polsku z bgg i bardzo pomogło. Wkurzająca jest tylko ta gra. Wciąga jak cholerka i za każdym razem rozgrywka jest inna i równie pasjonująca. Szkoda tylko, że znów zacząłem przegrywać :lol:
podasz link do opisu tych symboli ?
TomuSS
Posty: 188
Rejestracja: 13 lip 2009, 17:46

Re: Race for the galaxy

Post autor: TomuSS »

A ktoś miał takie szCzEscie ze zAgral w 4 osoby...?
Ja noszę sie z zamiarem kupienia race for the galaxy, ale tylko by pograć w więcej osób...
Jak to wygląda? Lepiej czy gorzej?
Awatar użytkownika
blazej
Posty: 483
Rejestracja: 06 lut 2005, 20:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: Race for the galaxy

Post autor: blazej »

ecco pisze:jeśli wyjeżdżasz do Władysławowa to nauczysz mnie grać w race'a :P
Akurat nie Władysłałowo, ale gdybym tam jechał to na pewno byśmy się zdzwonili :D
Awatar użytkownika
Wuja
Posty: 170
Rejestracja: 14 gru 2006, 15:33
Lokalizacja: Nakło nad Notecią \ Wrocław

Re: Race for the galaxy

Post autor: Wuja »

TomuSS pisze:A ktoś miał takie szCzEscie ze zAgral w 4 osoby...?
Hmm, nie jest źle, ale jak dla mnie Race jest idealną grą właśnie na 2 osoby. Chociażby z powodu możliwości wybierania 2 akcji w swojej turze, co znacznie przyspiesza grę i daje większe możliwości strategiczne. :wink:
Awatar użytkownika
zephyr
Posty: 2373
Rejestracja: 27 paź 2007, 00:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Race for the galaxy

Post autor: zephyr »

Ponieważ tury można wykonywać praktycznie równolegle RftG nieźle się skaluje, nie ma problemu downtimeu. Dochodzą za to problemy ze zorientowaniem się co się u kogo dzieje i ponieważ talia przewija się przez więcej rąk jest sporo większa losowość jak liczysz na konkretne karty.
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool.
R.Feynman
ODPOWIEDZ