Space Hulk 3 ed. (Richard Halliwell)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Nowy Space Hulk

Post autor: Geko »

dasilwa pisze:
kaczkobrzuch:) pisze:Mam takie pytanie kompletnego nowicjusza. Jak wyjąć figurki z tych "plastikowych obwódek" bez ich niszczenia. Jakimś nożykiem? Czy jest potrzebny specjalny sprzęt?
Najlepiej cążki. Jak nie masz to w ostateczności może być nożyk ale trzeba bardziej uważać na palce.
I na domowników będących w pobliżu :P
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
kaczkobrzuch:)
Posty: 30
Rejestracja: 31 lip 2009, 00:12

Re: Nowy Space Hulk

Post autor: kaczkobrzuch:) »

Dzięki. Znalazłem cążki ale to bardzo precyzyjna robota. Boję się żeby czegoś nie uciąć przypadkiem, a ręce jak się trzęsą :P.
Awatar użytkownika
Gerard Heime
Posty: 67
Rejestracja: 04 paź 2004, 17:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowy Space Hulk

Post autor: Gerard Heime »

Ja użyłem sekatora do paznokci do stóp (serio, tak się to nazywa; wygląda jak cążki do cięcia drutu i można go spokojnie nimi zastąpić) aby powycinać elementy z wyprasek, a następnie cążek do paznokci by dociąć dokładnie wszystkie elementy. Jak zrobisz to delikatnie to nie będzie problemu.
Awatar użytkownika
Smoku
Posty: 464
Rejestracja: 17 lut 2006, 17:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Nowy Space Hulk

Post autor: Smoku »

Plastik jest dosyć twardy i raczej nie zdążysz zatrzymać ostrza przed następnym elementem ,przez co masz dużą szansę na nieplanowane uszkodzenia.
tencogoniema pisze:Duzo agresji w postach ale moze ktoś w końcu napisze coś wiecej niż "....niesamowita gra nigdy wczesniej nie grałem w SH ale wciągneła mnie niesamowicie szczegolnie wykonanie gry zrobiło na mnie wrazenie..." gram i grałem w nią odkąd się pojawiła i chciałbym przeczytac opinie kogos kto grał w 1 i 2 edycje żeby swoje odczucia opisał.
Dziekuje z góry :mrgreen:
No właśnie nic nie broni żebyś opisał "swoje" odczucia i opinię :roll:
Przecież w poprzednich postach ( po za agresją ???) jest sporo odniesień do poprzednich edycji ,różnice w zasadach itp...
Awatar użytkownika
wilczur
Posty: 282
Rejestracja: 29 maja 2008, 12:08
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Nowy Space Hulk

Post autor: wilczur »

Nie wiem co wspólnego ma SH z DESCENTEm ale mam to w d.... bo topic jest o SH :)

W związku z tym jedno pytanko:
Wczoraj rozegraliśmy w 3 (da się :P) 1 misję z Rulebooka i pojawiło się kilka pytań a ponieważ z angielskim jest dobrze :) to wolę zapytać:

1. Jeżeli genokrad wydaje punkt akcji na obrót przed Marynatą to to powoduje strzał na overwatchu?
2. Czy genki ustawione w korytarzu w którym po drugiej stronie marynata właśnie wszedł w Overwatcha mogą pierwszego nie ruszać i wycofać się pozostały nie wbudzając dziada do strzału?

3. Czy genek który dojdzie do rogu skrzyżowania w kształcie litedy T ostanim ruchem shodzi w korytarz to Marynacie przysługuje jeszcze strzał pożegnalny? Czy już uciekł mu z zasięgu widzenia?

Kod: Zaznacz cały

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
M |   |    |   |G |   |    |
XXXXXXXX G XXXXXXXXXX


4. Co w sytuacji w której idą dwa bipy po 3 i są odkrywane w jednej turze? Gdzie pomieścić Genki? Jak daleko mogą się pojawić od ostatniej lokalizacji bipa?

5. Czy Marines który chce obrócić się o 180 stopni korzysta z obrotu 2 x 90 i w trakcie tego obrotu może odkryć bipy w korytarzach? Przykład poniżej

Kod: Zaznacz cały

 początek: 
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
                ^
   |   |    | M  |  |   | B  |
XXXXXXXX   XXXXXXXXXX
             X   X
             X   X
             X B X
             X   X

Kod: Zaznacz cały

obrót o 90 - czy nstępuje odkrycie Bipa? (B)
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
   |   |    | M >|  |   | B  |
XXXXXXXX   XXXXXXXXXX
             X   X
             X   X
             X B X
             X   X

Kod: Zaznacz cały

obrót o 90 - czy nstępuje odkrycie Bipa? (B)
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
   |   |    | M |  |   | B  |
XXXXXXXX  |XXXXXXXXXX
             X   X
             X   X
             X B X
             X   X


5. Tylko jeszcze dla pewności ani z assaultcannona ani z Flamethrowera nie można zestrzelić drzwi?

6. Pytanie z początku gry czy jeżeli w misji jest napisane że Obcy zaczyna z 2 bipami to znaczy że w swojej pierwszej turze ma już 4 bipy? 2 za rozpoczęcie i 2 za dobieranie w fazie przegrupowania?

7. Ile utrzymuje się obszarówka z flamethrowera? i co w przypadku jak pokrywa też naszego marinsa?

8. Jeżeli Marinsi mogą zużywać punkty reputacji w turze genokardów to czy marines który zobaczył genka może wydać 2AP na danie mu overwatcha i od razu w ramach tego samego wydawania AP strzelić? Czy musi czekać znowu na ruch genka żeby overwatch zadziałał?

9. czy drzwi zajmują jedno pole czy mieszczą się pomiędzy polami? (techniczne)

10. Czy jeżeli genki są umieszczane na planszy z bipa w polu widzenia Marinsa będącego na overwatchu to ten marines strzela tylko do pierwszego z nich czy do wszystkich?
Mój Bloog
Moja kolekcja
Pozdrawiam
Wilczur
Awatar użytkownika
westwood
Posty: 432
Rejestracja: 04 gru 2007, 02:45
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowy Space Hulk

Post autor: westwood »

wilczur pisze: 1. Jeżeli genokrad wydaje punkt akcji na obrót przed Marynatą to to powoduje strzał na overwatchu?
Tak
wilczur pisze:2. Czy genki ustawione w korytarzu w którym po drugiej stronie marynata właśnie wszedł w Overwatcha mogą pierwszego nie ruszać i wycofać się pozostały nie wbudzając dziada do strzału?
Tak (ten pierwszy blokuje linię strzału (i wzroku przy okazji)
wilczur pisze:3. Czy genek który dojdzie do rogu skrzyżowania w kształcie litedy T ostanim ruchem shodzi w korytarz to Marynacie przysługuje jeszcze strzał pożegnalny? Czy już uciekł mu z zasięgu widzenia?
Uciekł i tyle go widzieli.
wilczur pisze:4. Co w sytuacji w której idą dwa bipy po 3 i są odkrywane w jednej turze? Gdzie pomieścić Genki? Jak daleko mogą się pojawić od ostatniej lokalizacji bipa?
1 Genek ustawiany jest na polu, na którym stał blip,a pozostałe na sąsiednich (odległość = 1 pole). W powyższym przykładzie, jeśli oba blipy stoją w korytarzu, to Genków nie da się pomieścić (wejdą tylko 4).
wilczur pisze:5. Czy Marines który chce obrócić się o 180 stopni korzysta z obrotu 2 x 90 i w trakcie tego obrotu może odkryć bipy w korytarzach? Przykład poniżej
Po każdym obrocie o 90 stopni odkrywa blipy w zasięgu jego wzroku.
wilczur pisze:5. Tylko jeszcze dla pewności ani z assaultcannona ani z Flamethrowera nie można zestrzelić drzwi?
Assault cannon rozwala drzwi na tych samych zasadach co Storm Bolter. Flamer nic drzwiom nie robi.
wilczur pisze:6. Pytanie z początku gry czy jeżeli w misji jest napisane że Obcy zaczyna z 2 bipami to znaczy że w swojej pierwszej turze ma już 4 bipy? 2 za rozpoczęcie i 2 za dobieranie w fazie przegrupowania?
Tak. Z tym, że 2 pierwsze rozmieszcza zaraz po tym jak gracz Marines rozmieści swoje figurki (czyli przed rozpoczęciem 1 tury).
wilczur pisze:7. Ile utrzymuje się obszarówka z flamethrowera? i co w przypadku jak pokrywa też naszego marinsa?
Jest usuwany po ruchu Genków (podczas Mission Status Phase).
Trafienie Marinsa traktowane jest jak trafienie Genka.
wilczur pisze:8. Jeżeli Marinsi mogą zużywać punkty reputacji w turze genokardów to czy marines który zobaczył genka może wydać 2AP na danie mu overwatcha i od razu w ramach tego samego wydawania AP strzelić? Czy musi czekać znowu na ruch genka żeby overwatch zadziałał?
Musi czekać.
wilczur pisze:9. czy drzwi zajmują jedno pole czy mieszczą się pomiędzy polami? (techniczne)
Zajmują pole
wilczur pisze:10. Czy jeżeli genki są umieszczane na planszy z bipa w polu widzenia Marinsa będącego na overwatchu to ten marines strzela tylko do pierwszego z nich czy do wszystkich?
Tego nie rozumiem. Przecież blip nie może dobrowolnie wejść w pole widzenia Marinsa.
Dla porządku dodam, że powyżej zastosowałem zasady 3 edycji.
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Nowy Space Hulk

Post autor: costi »

Blip nie moze wejsc, ale mozesz przy odkrywaniu blipa wystawic genki w polu widzenia Marine (np. blip za rogiem).
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
vder
Posty: 729
Rejestracja: 30 gru 2007, 20:20
Lokalizacja: warszawa
Has thanked: 301 times
Been thanked: 124 times

Re: Nowy Space Hulk

Post autor: vder »

costi pisze:Blip nie moze wejsc, ale mozesz przy odkrywaniu blipa wystawic genki w polu widzenia Marine (np. blip za rogiem).
w sumie nie do końca wiem jakie było pytanie, ale w instrukcji (strona 17) stoi :

Kod: Zaznacz cały

in the case of voluntary reveals, the genestealers may not be placed in line of sight of a space marine.
więc raczej NIE mozesz przy odkrywaniu blipa wystawic genki w polu widzenia Marine.
Awatar użytkownika
Łukasz Pach
Posty: 424
Rejestracja: 16 sty 2009, 10:35
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Nowy Space Hulk

Post autor: Łukasz Pach »

Dokładnie jak też tak to rozumiem, jeśli chcesz odkryć blipa z 3 genami - marynaty nie mogą cię widzieć, jeśli nie masz jak połozyć gena tak by był niewidoczny - ginie.
Łukasz Pach
Niegdyś pracownik Bard.pl aktualnie Grupa ADream
Dziękuję wszystkim z forum którzy mnie wspierali i którzy pomagali przy pracy nad Dominionem.
Promocji o kryptonimie "rozwalamy serwer" nigdy nie zapomnę. Dziękuję ;)
Adrahil
Posty: 76
Rejestracja: 06 sty 2005, 18:58
Lokalizacja: Lublin

Re: Nowy Space Hulk

Post autor: Adrahil »

vder pisze:costi napisał(a):
Blip nie moze wejsc, ale mozesz przy odkrywaniu blipa wystawic genki w polu widzenia Marine (np. blip za rogiem).


w sumie nie do końca wiem jakie było pytanie, ale w instrukcji (strona 17) stoi :


Kod:
in the case of voluntary reveals, the genestealers may not be placed in line of sight of a space marine.


więc raczej NIE mozesz przy odkrywaniu blipa wystawic genki w polu widzenia Marine.
W przypadku voluntary conversion: nie można wystawić genka w polu widzenia Marines (zasady str. 17).
W przypadku involuntary conversion: można (zazwyczaj nie ma innego wyjścia). Ponieważ jest to akcja, Marines musi odpowiedzieć ogniem, jeśli jest na overwatchu albo może wydać punkty CP na akcję.
Awatar użytkownika
Benedetto XVII
Posty: 207
Rejestracja: 01 sie 2009, 18:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 12 times

Re: Nowy Space Hulk

Post autor: Benedetto XVII »

Witam,

"Daremne" wg uzytkownika B prace (nad w tym przypadku moim egzemplarzem) Space Hulka zostały ukonczone - wszystkie termosy i genki popaciane.
Niniejszym chcialbym się pochwalic efektem jeszcze "cieplutkich" figurek - jak będę miał dostęp do lepszego swiatła i aparatu zrobie nieco lepsze fotki i wymienię.
Nie pstrykałem wszystkich genów bo są podobne i tak zlewają się w masę :)
Mam nadzieję że się spodoba :)

Zdjęcie 1: Wanna fight?
Obrazek

Zdjęcie 2: Follow the white rabbit :)
Obrazek

Zdjecie 3: Gdzie tu karmią takimi sterydami?
Obrazek

Zdjecie 4: Mecenas (hipek nazwany na czesc kumpla który tak wygląda na kazdej imprezie)
Obrazek

Zdjęcie 5: Sierżanci
Obrazek

Zdjęcie 6: Ręce do góry!
Obrazek

Zdjęcie 7: Więcej nas mama nie miała
Obrazek

Zdjecie 8: Knock Knock!!
Obrazek
Awatar użytkownika
Dzej
Posty: 1399
Rejestracja: 09 sty 2008, 12:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowy Space Hulk

Post autor: Dzej »

Zagrałem i żałuje z dwóch powodów.

Już sprzedałem swojego nieodpakowanego
Pewno kupie nowego :shock:

Problem w tym że gra mi się spodobała.Prawdziwe emocje kiedy genstalkerzy zbliżają się do marianow na overwatchu.Oczywiscie to zwykła turlanina i pewno znudzi się kiedyś nie mniej ślinotok figurkowy i setting gry rekompensuje wszystko.

Jak ktoś nie chce grać i nie przemawia do niego świat to niech chociaż obejrzy figurki na żywo 8)
Nigdy więcej karcianek kolekcjonerskich i pseudo kolekcjonerskich. [W trakcie infiltracji mafii Twilightowej ]
Awatar użytkownika
Benedetto XVII
Posty: 207
Rejestracja: 01 sie 2009, 18:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 12 times

Re: Nowy Space Hulk

Post autor: Benedetto XVII »

Tylko czy widziałeś, co się stało z bgg, jak wszystkim nagle przyszło do głowy dzielić się efektami swojej pracy (że o wielkości ostatniego posta nie wspomnę)?
Wątpię żeby pojawił się tu podobny wysyp fotek :)
Natomiast co do wielkosci zdjec i mojego posta, nie martw się. Nie jest to nic czego silnik forum nie jest w stanie uciągnac :)
Dziękuję za pozytywny komentarz.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Nowy Space Hulk

Post autor: costi »

Silnik forum uciagnie wszystko - gorzej z laczami uzytkownikow :P
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Dzej
Posty: 1399
Rejestracja: 09 sty 2008, 12:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowy Space Hulk

Post autor: Dzej »

Z dedykacją dla yosza oraz wszystkich fanów SH: którzy bardzo chcą go poznać :D

Obrazek

(tam jest napisane 10 min later,pierwotnie miało być na BGG ale odrzucają obrazek :P )

obrazek nr 1 Tak mam go!
obrazek nr 2 Tak sprzedałem go! :twisted:
Nigdy więcej karcianek kolekcjonerskich i pseudo kolekcjonerskich. [W trakcie infiltracji mafii Twilightowej ]
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 193 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: Nowy Space Hulk

Post autor: yosz »

A teraz napisz czy zarobiłeś na tym czy straciłeś? i czy w ogóle folia spadła z pudełka :P
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
Dzej
Posty: 1399
Rejestracja: 09 sty 2008, 12:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowy Space Hulk

Post autor: Dzej »

yosz pisze:A teraz napisz czy zarobiłeś na tym czy straciłeś? i czy w ogóle folia spadła z pudełka :P
Troszke :wink: Nie spadła ,ale grałem dwa dni wcześniej i o zgrozo podoba mi się gra :shock:
Pierwotny plan pozbycia się SH nie wypalił.Idze do mnie pocztą drugi...I zapowiada się że , zostanie na dłużej (do miesiąca :P )
Nigdy więcej karcianek kolekcjonerskich i pseudo kolekcjonerskich. [W trakcie infiltracji mafii Twilightowej ]
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 193 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: Nowy Space Hulk

Post autor: yosz »

tak mniej więcej wyglądałem jak to czytałem :arrow: :shock: :? :lol: :roll: :!: :|
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
Dzej
Posty: 1399
Rejestracja: 09 sty 2008, 12:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowy Space Hulk

Post autor: Dzej »

yosz pisze:tak mniej więcej wyglądałem jak to czytałem :arrow: :shock: :? :lol: :roll: :!: :|
Padłem :lol: Może uda się napisać jakąś "obiektywną" recenzje :P
Nigdy więcej karcianek kolekcjonerskich i pseudo kolekcjonerskich. [W trakcie infiltracji mafii Twilightowej ]
Awatar użytkownika
aro_kal
Posty: 39
Rejestracja: 12 sie 2009, 21:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowy Space Hulk

Post autor: aro_kal »

A zwróciliście uwagę, że ten tutaj to chyba stracił "rękę"?

Obrazek

Jest jeszcze jednak figurka (też występująca w dwóch wcieleniach), która jest kaleka.
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Nowy Space Hulk

Post autor: costi »

Coz, straty musza byc :P
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Dzej
Posty: 1399
Rejestracja: 09 sty 2008, 12:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowy Space Hulk

Post autor: Dzej »

Ja to ponoć jestem ponoć jeszcze bardziej niezdecydowany niż kobieta 8) Oczywiście nie kupuje Space Hulka bo ślinotok trwa 2-3 gry. Potem włącza się lampka ostrzegawcza : Czy na pewno chcesz postawić na półce 300 zł :P

Oczywiście ostatecznie nie kupiłem tej łamigłówki z kostkami :shock:
Nigdy więcej karcianek kolekcjonerskich i pseudo kolekcjonerskich. [W trakcie infiltracji mafii Twilightowej ]
bazyn
Posty: 288
Rejestracja: 16 lut 2008, 22:30
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Nowy Space Hulk

Post autor: bazyn »

Wie ktoś może ile klepsydra odmierza czasu? Informacja bardzo pożądana :)

e: Rozwiązane.
Mam
Chcę


Pragnę poznać: Above and Below, Arcadia Quest, Clank!, Pathfinder, Trickerion, Blood Rage, Mechs vs Minions
Awatar użytkownika
hallas
Posty: 187
Rejestracja: 09 wrz 2009, 14:06
Lokalizacja: Brodnica, Toruń

Re: Nowy Space Hulk

Post autor: hallas »

Pytanko do posiadaczy gry: czy te figurki da się bez poważnych problemów pomalować gdy są już w całości sklejone?

Z miejsca zaznaczam, że w malowaniu jestem lamą bo za niedługi czas będę próbował pierwszy raz i nie chciałbym uczyć się na figurkach do SH. Z drugiej strony nie chciałbym czekać kilkunastu/kilkudziesięciu tygodni do zagrania w grę za pomocą figurek.
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3079
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 90 times

Re: Nowy Space Hulk

Post autor: cezner »

Na sieci jest filmik jak pomalować figurki z SH. Pewnie ci to trochę pomoże:
http://www.youtube.com/watch?v=csgv4UYwwY8
ODPOWIEDZ