Dodatki do Fasolek

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
bartusm
Posty: 66
Rejestracja: 14 gru 2008, 15:45
Lokalizacja: Warszawa

Dodatki do Fasolek

Post autor: bartusm »

Dwa krótkie pytania: Czy zakup dodatków do fasolek do inwestycja, która ożywi rozgrywkę? Jeśli tak, to które dodatki polecacie?

Z góry dzięki za odpowiedź
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Dodatki do Fasolek

Post autor: Nataniel »

W zasadzie tylko pierwszy dodatek, dzięki któremu można pograć w więcej osób. Pozostałe to porażka i wyciąganie kasy.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
WRS
Administrator
Posty: 2179
Rejestracja: 09 sty 2009, 09:39
Lokalizacja: Ropczyce
Has thanked: 7 times
Been thanked: 96 times
Kontakt:

Re: Dodatki do Fasolek

Post autor: WRS »

Spotkałem się z taką samą opinią.
Ciekaw jestem, czy ktoś podejmie się obrony przeciwnego stanowiska ;)
Baruk Khazad!
Jak mawia Folko:
gry logiczne to kwintesencja rozrywki, to czysta postać gry: mechanika bez dodatkowej otoczki wnoszącej, lub starającej się coś wnieść do rozgrywki
i ja się (pod) tym podpisuję
Awatar użytkownika
nikozja_dg
Posty: 598
Rejestracja: 27 kwie 2009, 21:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Dodatki do Fasolek

Post autor: nikozja_dg »

Dodatków jeszcze nie wypróbowałam, ale oprócz Fasolek posiadam Al Cabohne - wersja dla dwóch osób oraz Spcae Beans i muszę powiedzieć, że w obydwie gry bardzo dobrze gra się :) Po Al Cabohne zawsze sięgamy, gdy nie mamy trzeciego gracza a chcemy znów zasiać i pościnać fasolki :) A space beans to dla nas miła odmiana po roku częstego grania w fasolki :)
W Opolu gry dostarczamy do domów - https://graszki.pl/
Awatar użytkownika
bartusm
Posty: 66
Rejestracja: 14 gru 2008, 15:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dodatki do Fasolek

Post autor: bartusm »

Nataniel pisze:W zasadzie tylko pierwszy dodatek, dzięki któremu można pograć w więcej osób. Pozostałe to porażka i wyciąganie kasy.
Rozumiem, że umożliwia tylko grę w większą liczbę osób. Czyli jeśli gra się zazwyczaj w cztery osoby, to nie jest to trafiony zakup?
mnw
Posty: 319
Rejestracja: 15 sty 2010, 17:29
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 150 times
Been thanked: 84 times

Re: Dodatki do Fasolek

Post autor: mnw »

Oprócz niezaprzeczalnej zalety, a więc możliwości gry w więcej osób, dodaje nowe rodzaje fasolek i zadania.
Zadania są wg mnie świetne, dzięki nim zmienia się trochę ciężar gry - nie zawsze trzeba koniecznie licytować wszystko, ile się tylko da, bo zadania też warto wykonać.
Ten dodatek mi wystarcza i nie widzę potrzeby nabywania innych (czytałem ich opisy i mnie nie przekonały, są chyba dla totalnych maniaków fasolowania). :)
ODPOWIEDZ