Gra na zimowe wieczory.

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Lukopio EN6
Posty: 6
Rejestracja: 20 lis 2010, 14:09

Gra na zimowe wieczory.

Post autor: Lukopio EN6 »

Witam wszystkich użytkowników forum.

Jako, że mały krokami zbliżają się święta i będę miał więcej wolnego czasu, planuję zakupić grę planszową dla +2 osób. Niestety w półświatku gier nie jestem zbytnio obeznany i nie wiem jakie tytuły są najlepsze. Chciałby kupić coś jak Runebound lub Ryzyko. Najlepiej jeśli będą bardzo skomplikowane zasady, równowaga i ładna oprawa graficzna. Coś co się nie znudzi po paru rozgrywkach. Angielski nie sprawia kłopotu. Mam do wydania ok. 100 zł.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Megamaniac
Posty: 123
Rejestracja: 10 lis 2009, 22:39
Lokalizacja: Białystok
Been thanked: 2 times

Re: Gra na zimowe wieczory.

Post autor: Megamaniac »

Jeśli angielski nie sprawia klopotu to polecam grę LE HAVRE. Niestety kosztuje więcej niż 100 złotych. Gra jest skomplikowana i ma fajny klimat, rozgrywka zajmuje okolo 3 godz.
Lukopio EN6
Posty: 6
Rejestracja: 20 lis 2010, 14:09

Re: Gra na zimowe wieczory.

Post autor: Lukopio EN6 »

Megamaniac pisze:Jeśli angielski nie sprawia klopotu to polecam grę LE HAVRE. Niestety kosztuje więcej niż 100 złotych. Gra jest skomplikowana i ma fajny klimat, rozgrywka zajmuje okolo 3 godz.
Nie, niestety nie mój klimat. Ja zamierzam palić i gwałcić a nie rozprowadzać towar po mieście. :lol:
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6482
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 608 times
Been thanked: 959 times

Re: Gra na zimowe wieczory.

Post autor: Odi »

Lukopio EN6 pisze: planuję zakupić grę planszową dla +2 osób. Niestety w półświatku gier nie jestem zbytnio obeznany i nie wiem jakie tytuły są najlepsze
Właśnie dla takich osób jak Ty, przygotowany został 'poradnik dla początkujących'. przeczytaj proszę :)
Lukopio EN6
Posty: 6
Rejestracja: 20 lis 2010, 14:09

Re: Gra na zimowe wieczory.

Post autor: Lukopio EN6 »

Odi pisze:
Lukopio EN6 pisze: planuję zakupić grę planszową dla +2 osób. Niestety w półświatku gier nie jestem zbytnio obeznany i nie wiem jakie tytuły są najlepsze
Właśnie dla takich osób jak Ty, przygotowany został 'poradnik dla początkujących'. przeczytaj proszę :)
Wszystko fajnie, ale chcę się dowiedzieć co myślą inni użytkownicy. Bardzo dobrze napisane dzieło. Myślę o Neuroshima HEX, chociaż nie jestem pewien.
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6482
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 608 times
Been thanked: 959 times

Re: Gra na zimowe wieczory.

Post autor: Odi »

To dzieło jest wspólne, nie tylko moje.

NHex to dobry wybór
Lukopio EN6
Posty: 6
Rejestracja: 20 lis 2010, 14:09

Re: Gra na zimowe wieczory.

Post autor: Lukopio EN6 »

A co myślicie o Warhammer Inavsion, bo zapowiada się ciekawie.
adamatom
Posty: 96
Rejestracja: 26 sty 2010, 22:02

Re: Gra na zimowe wieczory.

Post autor: adamatom »

Wiele słów już padło o W:I na tym forum ;)
Krótko mówiąc:
- zdecydowana większość bardzo chwali grę
- dużo osób wpadło w sidła i kupuje dodatki, nawet razy 3 ;P oraz szuka sposobów aby sprzedawać/wymieniać się kupionymi niepotrzebnymi kartami
- gra TYLKO dla dwóch osób. Ani więcej ani mniej, choć na forum padły już propozycję jak grać w trzy czy cztery osoby. Założeniem gry jest gra tylko dwuosobowa.
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6482
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 608 times
Been thanked: 959 times

Re: Gra na zimowe wieczory.

Post autor: Odi »

Nie do końca...

Już teraz, pomimo braku oficjalnych zasad gry wieloosobowej, są obecne karty przygotowane do wpływania na działania kilku graczy.
Jestem przekonany, że w 2011 roku wyjdzie jakiś dodatek z zasadami multi
ryba555
Posty: 144
Rejestracja: 18 sty 2009, 12:15
Has thanked: 1 time

Re: Gra na zimowe wieczory.

Post autor: ryba555 »

Może smallworld ale tam znowu zasady nie są skomplikowane. A Neuroshime Hex polecam chodź tam też nieskomplikowane zasady są.
Awatar użytkownika
Targowo.Istore
Posty: 176
Rejestracja: 19 mar 2010, 08:43

Re: Gra na zimowe wieczory.

Post autor: Targowo.Istore »

Jeśli przeczytałes poradnik dla początkujacych,to wiesz że oprócz budżetu jaki możesz wydac,warto określic także gatunek danej gry. Padło hasło Warhammer Inavsion i uważam że warto się nad tym tytułem zastanowic,co prawda nie będziesz tam gwałcił,ale palił i grabił jak najbardziej :)
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3370
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 122 times
Been thanked: 131 times

Re: Gra na zimowe wieczory.

Post autor: maciejo »

Lukopio EN6 pisze:
Megamaniac pisze:Jeśli angielski nie sprawia klopotu to polecam grę LE HAVRE. Niestety kosztuje więcej niż 100 złotych. Gra jest skomplikowana i ma fajny klimat, rozgrywka zajmuje okolo 3 godz.
Nie, niestety nie mój klimat. Ja zamierzam palić i gwałcić a nie rozprowadzać towar po mieście. :lol:
nie zastanawiaj sie tylko bierz NH.Tam spalisz zmiazdzycz i skopiesz dupy wielu frajerom.niestety co do gwaltow to NH zaliczyl bym do gier dla gejow-niestety :mrgreen:
moze w przyszlosci wyjdzie dodatek dla hetero :idea: lub przynajmniej dla bi :roll:


:wink:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
SeeM
Posty: 936
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Gra na zimowe wieczory.

Post autor: SeeM »

maciejo pisze:niestety co do gwaltow to NH zaliczyl bym do gier dla gejow-niestety :mrgreen:
A neodżungla, a roboty, a mutanci? :) Cholera wie co oni tam mają.

Co do gier w długie wieczory, to masz Lukopio rację z tym Runeboundem - szybko robi się ciemno, to myśleć się nie chce i generalnie człowiek robi się senny, więc lekka przygodówka na 2-3 osoby nie zaszkodzi. Mam Runiego, sporo dodatków (w tym porządne Korona Starszych Królów oraz Piaski Al Khalim) i zaskakująco często sobie ostatnio pykam. Jeszcze ze dwa miesiące długich wieczorów przed nami, a w przyszłym roku zawsze można dokupić kolejne dodatki.

Oczywiście skoro już jesteśmy przy przygodówkach, to rozważ Horror w Arkham - też potwory i łażenie po planszy, tylko wszystkiego 2 razy więcej, wliczając ilość reguł niestety. To dosyć ważne, bo jak coś kupisz, to będziesz chciał dodatki, a na dokupywanie ich do dwóch przygodówek potrzeba sporo pieniędzy.
+ (BGG)
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3370
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 122 times
Been thanked: 131 times

Re: Gra na zimowe wieczory.

Post autor: maciejo »

SeeM pisze:
maciejo pisze:niestety co do gwaltow to NH zaliczyl bym do gier dla gejow-niestety :mrgreen:
A neodżungla, a roboty, a mutanci? :) Cholera wie co oni tam mają.

Co do gier w długie wieczory, to masz Lukopio rację z tym Runeboundem - szybko robi się ciemno, to myśleć się nie chce i generalnie człowiek robi się senny, więc lekka przygodówka na 2-3 osoby nie zaszkodzi. Mam Runiego, sporo dodatków (w tym porządne Korona Starszych Królów oraz Piaski Al Khalim) i zaskakująco często sobie ostatnio pykam. Jeszcze ze dwa miesiące długich wieczorów przed nami, a w przyszłym roku zawsze można dokupić kolejne dodatki.

Oczywiście skoro już jesteśmy przy przygodówkach, to rozważ Horror w Arkham - też potwory i łażenie po planszy, tylko wszystkiego 2 razy więcej, wliczając ilość reguł niestety. To dosyć ważne, bo jak coś kupisz, to będziesz chciał dodatki, a na dokupywanie ich do dwóch przygodówek potrzeba sporo pieniędzy.
no ok.ale w dalszym ciagu jest to rodzaj meski-gdyby to byly mutantki to co innego :?

:wink:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
ODPOWIEDZ