Marrakech - dla 2 osób

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Marrakech - dla 2 osób

Post autor: FortArt »

W wariancie dwuosobowym każdy z graczy powinien mieć stos złożony z dywanów w dwóch kolorach. Ale jak powinien był ułożony taki stos?
a) naprzemiennie
b) dowolnie wedle uznania gracza
c) losowo ?
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
Awatar użytkownika
WRS
Administrator
Posty: 2179
Rejestracja: 09 sty 2009, 09:39
Lokalizacja: Ropczyce
Has thanked: 7 times
Been thanked: 96 times
Kontakt:

Re: Marrakech - dla 2 osób

Post autor: WRS »

O ile pamiętam, nie jest to sprecyzowane w regułach.
Alle!
Logika wskazuje, że ułożenie naprzemienne daje rozgrywkę najbardziej zbliżoną do wieloosobowej.
Baruk Khazad!
Jak mawia Folko:
gry logiczne to kwintesencja rozrywki, to czysta postać gry: mechanika bez dodatkowej otoczki wnoszącej, lub starającej się coś wnieść do rozgrywki
i ja się (pod) tym podpisuję
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Marrakech - dla 2 osób

Post autor: FortArt »

Dziękuję za opinię, przekonuje mnie. W instrukcji, która jest w moim egzemplarzu też jest to niesprecyzowane.

Natomiast w sieci jest PDF z inną ładną i kolorową instrukcją
http://spiellust.net/2008/04/do-pobrani ... racza.html
i tam nakazują ... potasowanie dywanów!

Cokolwiek trudno wykonalne, to dywany nie podłoga PCV. :)
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
Awatar użytkownika
skanna
Posty: 1337
Rejestracja: 22 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 22 times

Re: Marrakech - dla 2 osób

Post autor: skanna »

O ile mnie pamięć nie myli, w instrukcji Suleiki również jest mowa o tasowaniu. Musiałam to czytać sama, bo pamiętam, że mnie rozbawiło :)
offtopikowa specjalistka - z góry przepraszam, to niezależne ode mnie i moich palców ;-)
Awatar użytkownika
Legun
Posty: 1800
Rejestracja: 20 wrz 2005, 19:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 78 times
Been thanked: 167 times

Re: Marrakech - dla 2 osób

Post autor: Legun »

OK - można potasować, można nie. Kluczowe jest jednak pytanie - czy dywany różnych kolorów należące do jednego gracza liczą się jako jeden obszar do płacenia, czy też nie?
W sumie daje to 4 warianty gry, które - jeszcze nie grałem w to wcale, lecz próbuję sobie wyobrazić - dają dość odmienny przebieg rywalizacji, czyż nie?
Najlepsze gry to te, w które wygrywa się dzięki wybitnej inteligencji, zaś przegrywa przez brak szczęścia...
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Marrakech - dla 2 osób

Post autor: Lothrain »

Zawsze każdy kolor traktowałem oddzielnie. W przeciwnym razie dość szybko można by doprowadzić niechcący do bankructwa przeciwnika.
ODPOWIEDZ