Jaka Strategia

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
zaba
Posty: 235
Rejestracja: 21 sie 2008, 09:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Jaka Strategia

Post autor: zaba »

Witam potrzebuje waszej pomocy mianowicie chciałbym zakupić którąś z wymienionych gier :
War of the Ring lub Bitwy Westeros

Oba tytuły przekonują mnie klimatem ale zależy mi na tym aby czas gry był max 3-4h zasady nieskomplikowane za bardzo, im prościej tym lepiej.
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Jaka Strategia

Post autor: janekbossko »

W takim razie tylko Bitwy Westeros
Awatar użytkownika
farmer
Posty: 1768
Rejestracja: 08 gru 2007, 10:27
Lokalizacja: Oleśnica
Has thanked: 381 times
Been thanked: 94 times

Re: Jaka Strategia

Post autor: farmer »

Wojna o Pierścień to epicka gra strategiczna, w skali Państw i armii. Wielka i długa. No epicka.

Bitwy Westeros to coś zupełnie innego - skala taktyczna, jedno pole bitwy, oddziały na nim.
Przy czym, bitew masz wiele, więc będzie spora różnorodność.
Rozgrywka szybsza i chyba prostsza.

W pierwszej martwisz się polityką, najlepszymi punktami obrony państwa, trasą drużyny pierścienia, miejscem do przyjęcia bitwy, przeprowadzenia ofensywy. Wielka wojna.

W drugiej martwisz się, czy piechota wysłana do zajęcia wzgórza podoła temu działaniu, czy nie wysłać im łuczników dla wsparcia i gdzie jest ten cholerny Stark, którego masz pojmać... Pojedyncze bitwy.

Sam wybierz, co Ci bardziej odpowiada - dla mnie osobiście, te gry są słabo porównywalne. Z punktu widzenia eurogracza, to okej - obie pozycje są wojenne. Ale patrząc na gry wojenne jako takie, to obie powyższe pozycje są czymś zupełnie innym.

Ale obie są dobre :). Przy czym ja jednak preferuję skalę strategiczno-operacyjną, zmagania państw, gospodarek, systemów politycznych ponad zmagania pikinierów przeciw konnicy w walkach o to wzgórze na lewo od zagajnika :). Choć i taktycznymi bitwami nigdy nie pogardzę :).

pozdr,
farm
W czasie wojny, milczą prawa.
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda.


W to gram...
Awatar użytkownika
zaba
Posty: 235
Rejestracja: 21 sie 2008, 09:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Jaka Strategia

Post autor: zaba »

Po przeanalizowaniu instrukcji jednak bliżej mi do Wojny o Pierścień, dzięki farmer za małą analizę :D teraz tylko szukać kto by chciał odsprzedać tą Epicką grę może kogoś znacie ?
Awatar użytkownika
Targowo.Istore
Posty: 176
Rejestracja: 19 mar 2010, 08:43

Re: Jaka Strategia

Post autor: Targowo.Istore »

Poszukaj też w sklepach internetowych z grami planszowymi,często można trafić na oryginalne tytuły. Osobiście wybrałbym Bitwy Westeros z racji tego,że to moje klimaty,a poza tym rozgrywka nie jest zbyt skomplikowana.
ODPOWIEDZ