gra przygodowa o PIRATACH

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
nedvied
Posty: 22
Rejestracja: 30 sty 2011, 10:03

gra przygodowa o PIRATACH

Post autor: nedvied »

witam. szukam gry przygodowej o tematyce pirackiej. myślałem o PIRATE'S COVE albo PIRACI - Córka Gubernatora. może coś innego?
Banan2
Posty: 2617
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: gra przygodowa o PIRATACH

Post autor: Banan2 »

Lekki tytuł w klimatach pirackich: Jamaica.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: gra przygodowa o PIRATACH

Post autor: Tycjan »

Obecnie królem w tej kategorii jest Merchants & Marauders :)

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
FaLqUa
Posty: 87
Rejestracja: 04 sie 2005, 11:28
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Re: gra przygodowa o PIRATACH

Post autor: FaLqUa »

Tycjan pisze:Obecnie królem w tej kategorii jest Merchants & Marauders :)
Popieram - w chwili obecnej najlepsza gra przygodowa o piratach.
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: gra przygodowa o PIRATACH

Post autor: yosz »

tylko trzeba pamiętać że to nie jest taka sobie leciutka gra bo 3h spokojnie przy niej będziecie siedzieć
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
DJCrovley
Posty: 147
Rejestracja: 26 maja 2009, 00:26
Lokalizacja: Poland, Poznań

Re: gra przygodowa o PIRATACH

Post autor: DJCrovley »

I ze w polsce niedostepna. dodruk planowany jest na maj.
Ja sam zastanawiam sie nad sprowadzeniem z UK za 50 funtow.
'..You the mothers who sent their sons from far away countries, wipe away your tears. Your sons are now lying in our bosom and are in peace. Having lost their lives on this land they have become our sons as well.'
—Atatürk 1934
Kolekcja
nedvied
Posty: 22
Rejestracja: 30 sty 2011, 10:03

Re: gra przygodowa o PIRATACH

Post autor: nedvied »

no i z tego, co wiem, to Merchants & Marouders nie ma w polskiej wersji językowej... jak dwie wymienione przeze mnie sie do niej mają? którą byście proponowali kupić?
Awatar użytkownika
Arkadiusz
Posty: 1289
Rejestracja: 23 lis 2010, 08:54
Lokalizacja: Toruń

Re: gra przygodowa o PIRATACH

Post autor: Arkadiusz »

nedvied, mam pytanko kupiłeś sobie już jakąś grę? Kojarzę że 2 tygodnie temu założyłeś swój pierwszy temat, w międzyczasie pomysły Ci się zmieniały kilka razy. Prawda jest taka, że póki nie kupisz sobie kilku pierwszych tytułów to będziesz działał po omacku a początkowe zakupy przeważnie wiążą się z jakimś ryzykiem. Choćbyś nie wiem ile poczytał na temat różnych gier to i tak nie zmienisz tego faktu.
"Those who don't believe in magic, will never find it."

BGG
nedvied
Posty: 22
Rejestracja: 30 sty 2011, 10:03

Re: gra przygodowa o PIRATACH

Post autor: nedvied »

do STARSCREAM: tak, kupiłem OSADNIKÓW Z CATANU i WSIĄŚĆ DO POCIĄGU: EUROPA. teraz chcę kupić coś o piratach, łupieniu, grabieniu, poszukiwaniu skarbów...
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: gra przygodowa o PIRATACH

Post autor: sirafin »

PIRATE'S COVE to gra familijna. To generalnie taki tytuł w który można popykać w święta z rodzicami i rodzeństwem, albo ludźmi którzy z planszówek grają tylko w Chińczyka i Monopoly. Jest nieco zabawy psychologicznej gdy na początku każdej tury gracze w tajemnicy wybierają po jaki skarb popłyną i starasz się przewidzieć decyzje przeciwników, jest element zastraszania itp. Jeśli kilku graczy połasi się na ten sam skarb dochodzi do bitwy i tu do głosu dochodzą kostki. Wyniki bitew są często nieprzewidywalne i zdarza się że silniejszy statek ponosi klęskę bo przeciwnik miał więcej szczęścia przy rzucie kośćmi. Pojawiają się czasem smaczki w postaci tymczasowych sojuszów na czas bitwy, gdy np. dwóch słabszych piratów skupia się na ostrzale silniejszego wroga i dopiero gdy go zatopią rzucają się sobie do gardeł. Jednak ogólnie to wszystko jedna wielka radosna turlanina kostkami i prawdziwego planowania tam niewiele. Producentem jest DoW więc wykonanie stoi na najwyższym poziomie, wizualnie gra prezentuje się ślicznie, pionki w postaci okrętów wyglądają świetnie, a plansza-mapa od razu kojarzy się z filmami o piratach. Ku mojemu zaskoczeniu gra została ciepło przyjęta przez moich współgraczy od większych planszówek i czasem sami proszą by "Zatoka" trafiła na stół. Jednakże trzeba brać poprawkę, że jest to zgrana paczka ludzi, którzy czerpią radochę z samego faktu grania oraz spędzania wspólnie czasu i potrafią bawić się świetnie nawet przy losowej turlaninie, tylko po to żeby sobie pogadać po piracku i poobrzucać obelgami kapitanów wrogich okrętów przy salwach śmiechu ;)

Podsumowując, nie jest to tytuł stawiający jakieś wyzwania taktyczne przed graczem, czy wymagający główkowania, to bardzo lekka planszóweczka do której należy podchodzić z przymrużeniem oka. Nie zagrasz w nią z "poważnymi graczami" bo rozgrywka będzie drętwa i skończy się po dwóch turach, przy zblazowanych i zniesmaczonych minach.
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
nedvied
Posty: 22
Rejestracja: 30 sty 2011, 10:03

Re: gra przygodowa o PIRATACH

Post autor: nedvied »

SIRAFIN - dzięki za rzetelną opinię o grze. a co można powiedzieć o CÓRCE GUBERNATORA?
Awatar użytkownika
Targowo.Istore
Posty: 176
Rejestracja: 19 mar 2010, 08:43

Re: gra przygodowa o PIRATACH

Post autor: Targowo.Istore »

Ja również polecam Merchants & Marauders. Fakt że rozgrywka trwa kilka godzin,nam kiedyś udało się ją ukończyć w 2,5 godziny. Minusem może być takze brak wersji PL,ale to nie przeszkadza aż tak bardzo.
ODPOWIEDZ