(Warszawa) Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Filippos
Posty: 2466
Rejestracja: 02 sty 2007, 16:54
Lokalizacja: Wawa, sercem w Wawie, nogą w wawie i innymi częściami ciała też;))

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Filippos »

Solec Wiciu, Solec. Weź kołujące sępy - chętnie przetestuję. :) I zapraszam do testu Cosia - jako stary wargamer spojrzysz fachowym okiem na ten pierwszy prawie ameritrash w mym dorobku :D :wink:
Zwykle gram w to co mam
Moja strona o projektowaniu: http://milunski.com/
Awatar użytkownika
Witold Janik
Posty: 445
Rejestracja: 25 sty 2008, 13:00
Lokalizacja: spod Warszawy
Kontakt:

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Witold Janik »

No właśnie też mnie to coś zainteresowało :)
- Albo my graliśmy źle, albo wy (...), w naszej partii wyniki były w granicach 20-30. Co prawda gra skończyła się szybko (wcześnie papież umarł), ale chyba nie może to mieć aż takiego wpływu.
- U nas papież umarł w ostatniej turze - może stąd różnica.
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 13 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: stalker »

Przyłaź, przyłaź, ale na tyle wcześnie, żeby najpierw zagrać w nasze :twisted: bwachachaaaa!

Konev, poczekajcie na mnie z tym Twoim nowym, chcem zobaczyć!
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
gibon
Posty: 201
Rejestracja: 07 maja 2011, 14:55
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: gibon »

konev pisze: Przyniosę coś co w zamierzeniu ma być krótkim, karcianym party game, gdzie niektórzy z graczy są źli, niektórzy dobrzy i muszą sobie to nawzajem udowodnić. Chyba nie ma podobnych gier? :D W jakim stopniu rozgrzebania to będzie to się jeszcze okaże.
A wiesz, że nie dalej jak tydzień temu myślałem o czymś takim! Nic konkretnego co prawda nie wymyśliłem. Miało to być coś w stylu pojawiania się jakiejś kwestii i 3 metod jej rozwiązania (dobrej/złej/neutralnej). Coś w stylu komputerowej wersji Galactic Civilization. W GalCiv mieszkańcy twojej planety odkrywają np. bardzo cenne złoża minerałów, ale ich eksploatacja wiąże się z eksterminacją lokalnego ekosystemu. Możesz być frajerem i pozostawić ekosystem nietknięty lub wydobyć cenny surowiec uśmiercając jakieś robaczki. Sposób postępowania w grze determinuje charakter gracza, co z kolei determinuje dostęp do stosownych technologii.
Awatar użytkownika
konev
Posty: 2094
Rejestracja: 22 gru 2006, 12:39
Lokalizacja: Tewkesbury (UK)

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: konev »

gibon pisze:
konev pisze: Przyniosę coś co w zamierzeniu ma być krótkim, karcianym party game, gdzie niektórzy z graczy są źli, niektórzy dobrzy i muszą sobie to nawzajem udowodnić. Chyba nie ma podobnych gier? :D W jakim stopniu rozgrzebania to będzie to się jeszcze okaże.
A wiesz, że nie dalej jak tydzień temu myślałem o czymś takim! Nic konkretnego co prawda nie wymyśliłem. Miało to być coś w stylu pojawiania się jakiejś kwestii i 3 metod jej rozwiązania (dobrej/złej/neutralnej). Coś w stylu komputerowej wersji Galactic Civilization. W GalCiv mieszkańcy twojej planety odkrywają np. bardzo cenne złoża minerałów, ale ich eksploatacja wiąże się z eksterminacją lokalnego ekosystemu. Możesz być frajerem i pozostawić ekosystem nietknięty lub wydobyć cenny surowiec uśmiercając jakieś robaczki. Sposób postępowania w grze determinuje charakter gracza, co z kolei determinuje dostęp do stosownych technologii.
Noup... moje coś jest calkowicie inne, a opis celowo mial nawiązywać do innych takich gier, które już są (The Resistance, Bang!, Sabotażysta, Mafia itd.) :). Tak więc trochę tego jest i jeszcze więcej, ale chcę sprawdzić czy jest miejsce na jeszcze jedną taką gierką opartą na nieco innych zasadach :)
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych
Monsoon Group :: Aktualne Spotkania :: Facebook
gibon
Posty: 201
Rejestracja: 07 maja 2011, 14:55
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: gibon »

To chętnie zagram, zwłaszcza że nie znam niczego z wymienionych przez Ciebie.
gibon
Posty: 201
Rejestracja: 07 maja 2011, 14:55
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: gibon »

Poczytałem o Sabotażystach i przypomina mi to pewien pomysł który też mam w powijakach. Zainspirował mnie Hans Kloss. Gracze losują postaci spośród których kilku to żołnierze abwhery, a jeden lub dwóch to agenci. Zadaniem agentów jest oczywiście wykradanie informacji. Zadaniem żołnierzy jest pilnowanie tych informacji lub zdemaskowanie agentów. Całość ma działać w ten sposób, że przez większość gry nikt do końca nie wie kto jest kim. Brakuje mi tylko mechaniki czyli podstawy :-) ...
Awatar użytkownika
sipio
Posty: 1141
Rejestracja: 15 cze 2008, 21:38
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: sipio »

gibon pisze:Poczytałem o Sabotażystach i przypomina mi to pewien pomysł który też mam w powijakach. Zainspirował mnie Hans Kloss. Gracze losują postaci spośród których kilku to żołnierze abwhery, a jeden lub dwóch to agenci. Zadaniem agentów jest oczywiście wykradanie informacji. Zadaniem żołnierzy jest pilnowanie tych informacji lub zdemaskowanie agentów. Całość ma działać w ten sposób, że przez większość gry nikt do końca nie wie kto jest kim. Brakuje mi tylko mechaniki czyli podstawy :-) ...
Pomijając realia to praktycznie dokładnie opisałeś Ressitance :mrgreen

Ja będę na pewno i mam nadzieje, że przedstawię dwa pomysły do dyskusji ew. gry.
gibon
Posty: 201
Rejestracja: 07 maja 2011, 14:55
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: gibon »

sipio pisze: Pomijając realia to praktycznie dokładnie opisałeś Ressitance :mrgreen
No to dupcia
bazyn
Posty: 288
Rejestracja: 16 lut 2008, 22:30
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: bazyn »

Będziemy z Kasią troszkę po 17, pewnie bliżej 17:30 :) Chętnie zagramy w Coś albo w coś innego :P
Mam
Chcę


Pragnę poznać: Above and Below, Arcadia Quest, Clank!, Pathfinder, Trickerion, Blood Rage, Mechs vs Minions
Awatar użytkownika
oopsiak
Posty: 832
Rejestracja: 04 lip 2009, 00:48
Lokalizacja: Warszawa / gdzieś na morzu

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: oopsiak »

miałam inne plany na jutrzejszy wieczór, ale Karol każe mi do Was iść... No trudno, pojawię się : )
LICZBA graczy/punktów/żetonów

MAM / ODDAM / CHCĘ
Awatar użytkownika
Witold Janik
Posty: 445
Rejestracja: 25 sty 2008, 13:00
Lokalizacja: spod Warszawy
Kontakt:

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Witold Janik »

Wspaniale! Takie towarzystwo, że nie ma siły żebym się nie pojawił :D
Nawet jakbym był obłożnie chory to bym wstał i przyjechał.
A że dostałem dzisiaj z powrotem swój prototyp... :)
- Albo my graliśmy źle, albo wy (...), w naszej partii wyniki były w granicach 20-30. Co prawda gra skończyła się szybko (wcześnie papież umarł), ale chyba nie może to mieć aż takiego wpływu.
- U nas papież umarł w ostatniej turze - może stąd różnica.
Awatar użytkownika
Filippos
Posty: 2466
Rejestracja: 02 sty 2007, 16:54
Lokalizacja: Wawa, sercem w Wawie, nogą w wawie i innymi częściami ciała też;))

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Filippos »

No to zapowiada się wspaniała, co najmniej ośmioosobowa ekipa. Super :D

Będę ok 17.30. Do zobaczenia!
Zwykle gram w to co mam
Moja strona o projektowaniu: http://milunski.com/
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 193 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: yosz »

A mnie niet :(

niech mnie ktoś przytuli ;(
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
bazyn
Posty: 288
Rejestracja: 16 lut 2008, 22:30
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: bazyn »

<przytula yosza, głaszcze po główce i mówi, że wszystko będzie dobrze, Grajdołek już niedługo>
Mam
Chcę


Pragnę poznać: Above and Below, Arcadia Quest, Clank!, Pathfinder, Trickerion, Blood Rage, Mechs vs Minions
Awatar użytkownika
Mustafa
Posty: 537
Rejestracja: 31 gru 2007, 12:21
Lokalizacja: Szkocja

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Mustafa »

Mnie nie będzie, jutro mam ostatni ważny egzamin, a szkoda wiele gier do zjechania i wyrzucenia do kosza będzie :mrgreen:
Monsoon Group Rulez

A.J.Mustafa
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 13 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: stalker »

Chyba przyniosę talię do podróży/migawek i chciałbym wypróbować też z Wami kilka rundek nowego mechanizmu. Będzie mniej losowości a pojawi się jakieś *tadam* planowanie :P

Albo tylko mi się tak wydaje, no ale nikt inny niż Wy moim baboli tak nie obnaży (góra lukru).

Mustafa, uczysz się czytają forum! Synu, do nauki! :twisted:
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
konev
Posty: 2094
Rejestracja: 22 gru 2006, 12:39
Lokalizacja: Tewkesbury (UK)

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: konev »

Zlap se wiewiórke w lesie - do zmiany!
Dmuchnij w balona - do zmiany!
Oczko mu się odlepilo, temu misiu - do zmiany!
Dzień dobry. Ja dzwonię w sprawie... - do zmiany!
Zorka 5 - do zmiany!
Kac Vegas - do zmiany!
Jesz, czy nie jesz - do zmiany!

Relacja z wczorajszego dnia testowania :D. Każdy musi odnaleźć na liście swoją grę i wtedy będzie dopiero wiedzial, które uwagi są do niego ;).

Super bylo, ale... może być jeszcze lepiej, tak więc do zobaczenia za tydzień.

P.S. Na innych stolach byly grane jeszcze ze 3 prototypy o których nie warto wspominać, bo ja w nie nie gralem :twisted: .
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych
Monsoon Group :: Aktualne Spotkania :: Facebook
Awatar użytkownika
Filippos
Posty: 2466
Rejestracja: 02 sty 2007, 16:54
Lokalizacja: Wawa, sercem w Wawie, nogą w wawie i innymi częściami ciała też;))

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Filippos »

No pobiliśmy oficjalnie wszelkie rekorda naszego group :wink:

12 people...
with 9 prototypes...
on 4 tables...

...had changed the meaning of a words...

... game design!

This summer:

... competition!
... friendship
... great ideas!
... meeples
... and much much more... meeples!

It is not a life! It is a game... design!

The Monsoon Group :D

Było bosko! Wielkie dzięki. Ja mam działającego Cosia który wciąż potrzebuje szlifów ale jak na trzeci test jest dobrze i udowodnione przez Jasia i Kasię że strategia na agresora wciąż potrzebuje osłabienia w PlusMinusie.

Po dłuższym zastanowieniu nad problemem (a myślałem dziś między 5 a 6 rano chodząc z moim synem na rękach po mieszkaniu :D ) chciałbym sprawdzić wersję w której w ogóle nie będzie mechaniki zdobywania bazy przeciwnika i kończenia w ten sposób gry. :) Wyłącznie na punkty a zbijanie tylko po to by niszczyć przeciwnikowi układy. Zobaczymy jak to zadziała.

Konev pięknie opisujesz ale wybacz - to że do zmiany to żadne odkrycie - nasze gry zawsze są po testach do zmiany. :twisted:
Zwykle gram w to co mam
Moja strona o projektowaniu: http://milunski.com/
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 13 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: stalker »

konev pisze:Kac Vegas - do zmiany!
yea, ale mechanizm kaca mi się udał :D
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
Squirrel
Posty: 414
Rejestracja: 07 wrz 2007, 16:42

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Squirrel »

konev pisze:Zlap se wiewiórke w lesie - do zmiany!
:shock: Czy... czy my na pewno byliśmy na tym samym spotkaniu? :)

Swoją drogą było bardzo przyjemnie, okazało się, że do granego 2h Cosia uwag jest tyle co nic, zaś w granego 2 minuty Plusminusa całe mnóstwo. I weź tu bądź testerem! :D

Aha, szukanie misia - pomysł bardzo mi się spodobał. Żeby to najlepiej przetestować powinniśmy się wszyscy cofnąć w czasie o jakieś 20kilka lat. Nie komplikowałabym za bardzo mechaniki, bo już w formie zabawy memory-zgadywanki najmłodszym dzieciakom powinno przypaść do gustu.
Awatar użytkownika
konev
Posty: 2094
Rejestracja: 22 gru 2006, 12:39
Lokalizacja: Tewkesbury (UK)

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: konev »

Squirrel pisze:
konev pisze:Zlap se wiewiórke w lesie - do zmiany!
:shock: Czy... czy my na pewno byliśmy na tym samym spotkaniu? :)
No tak. To był pomysł, który mieliliśmy z sipio zanim ktokolwiek przybył. Na pocieszenie powiem, że chodziło o uśmiercanie różnych leśnych zwierzątek. Wiewiórka jakoś mi się tak niechcący nawinęła ;).
Squirrel pisze: Aha, szukanie misia - pomysł bardzo mi się spodobał. Żeby to najlepiej przetestować powinniśmy się wszyscy cofnąć w czasie o jakieś 20kilka lat. Nie komplikowałabym za bardzo mechaniki, bo już w formie zabawy memory-zgadywanki najmłodszym dzieciakom powinno przypaść do gustu.
Taaaaaak :!: :!: :!: Komuś podobał się mój pomysł :!: :!: :!: :D
Mechanika, a dokładniej obsługa gry, została jeszcze bardziej uproszczona :). Teraz zastanawiam się jak to udziwnić jakąś taką malutką wisienką na torcie. Jeszcze będę myślał :).
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych
Monsoon Group :: Aktualne Spotkania :: Facebook
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 13 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: stalker »

konev pisze:Mechanika, a dokładniej obsługa gry, została jeszcze bardziej uproszczona :). Teraz zastanawiam się jak to udziwnić jakąś taką malutką wisienką na torcie. Jeszcze będę myślał :).
I znowu nie wypróbowałem Twojego pomysłu :P
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
konev
Posty: 2094
Rejestracja: 22 gru 2006, 12:39
Lokalizacja: Tewkesbury (UK)

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: konev »

stalker pisze:
konev pisze:Mechanika, a dokładniej obsługa gry, została jeszcze bardziej uproszczona :). Teraz zastanawiam się jak to udziwnić jakąś taką malutką wisienką na torcie. Jeszcze będę myślał :).
I znowu nie wypróbowałem Twojego pomysłu :P
Zmienioną wersję przyniosę na środę i będę chcial byś ją zobaczyl, a może nawet przetestowal na swojej pociesze (?) ;).
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych
Monsoon Group :: Aktualne Spotkania :: Facebook
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 13 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: stalker »

Z chęcią, ale jak wezmę proto, to oddam za 2 tyg :) natomiast na Graj w Dołku mogę zrobić field-test
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
ODPOWIEDZ