Agricola: Cave Farmers

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
pabula
Posty: 2110
Rejestracja: 10 cze 2008, 14:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 2 times
Been thanked: 70 times

Agricola: Cave Farmers

Post autor: pabula »

Przeczytałem, że Uwe pracuje nad kolejną Agricolą:
Agricola: Cave Farmers
Nie jest to jednak dodatek a osobna gra.
Zamiast domu mamy jaskinię...

Oto co napisał o prototypie Grzegorz:
I've already the prototype version of the Cave Farmers. Yes, this is a stand-alone game. It is different enough from Agricola, so once it's out, everyone may consider its purchase.

Basicly, you now have a cave (your home), where you can dig for minerals or build rooms in. Also, you have fields outside that you can hold cattle on or grow crops. You buy weapons to go on quests. However, as of the date I was playing the game, quests just were a mechanism to get bonus stuff, nothing special. You won't get the feel of really crashing some orcs or something. It was kept simple. However, this still is a neat addition - the more free stuff you can get, the better are the actions you take as quests are combo-actions (like renovation+fences in Agricola 1.0).

And, last but not least, there were a bunch of major improvements, but I don't remember them too well anymore.
Link gdzie to znalazłem:
http://www.boardgamegeek.com/blogpost/2 ... prototypes
Awatar użytkownika
Pastorkris
Posty: 901
Rejestracja: 10 lis 2009, 07:30
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Agricola: Cave Farmers

Post autor: Pastorkris »

Heh, no brzmi ciekawie. Trochę takie połączenie Minecraft ze Stone Age :) Gdybyś śledził temat na bieżąco możesz znów coś podrzucić, chętnie poczytam ;)
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: Agricola: Cave Farmers

Post autor: yosz »

A mi się wydaje że to niezłe dojonko. "Weźmy coś co już wszyscy znają, lekko zmieńmy i sprzedajmy jeszcze raz". Chociaż Grzegorz pisze, że gra wystarczająco różni się od swojego pierwowzoru to jednak - hodowanie zwierząt, budynki, drążenie tuneli przypomina mi oczyszczanie planszy z torfu i lasów w Agricola: Torfowiska. No i dochodzą jeszcze karty usprawnień.
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
pabula
Posty: 2110
Rejestracja: 10 cze 2008, 14:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 2 times
Been thanked: 70 times

Re: Agricola: Cave Farmers

Post autor: pabula »

yosz pisze:A mi się wydaje że to niezłe dojonko. "Weźmy coś co już wszyscy znają, lekko zmieńmy i sprzedajmy jeszcze raz". Chociaż Grzegorz pisze, że gra wystarczająco różni się od swojego pierwowzoru to jednak - hodowanie zwierząt, budynki, drążenie tuneli przypomina mi oczyszczanie planszy z torfu i lasów w Agricola: Torfowiska. No i dochodzą jeszcze karty usprawnień.
Nie chciałem tego mówić, ale mam podobne odczucia...
Nawet jako wierny fan jego gier.
Na pewno zakupię Ora et Labora ale nad tym czymś się poważnie zastanowię.
Chyba że funduszy będzie aż nadto :)
Awatar użytkownika
Salgi
Posty: 184
Rejestracja: 17 lut 2009, 21:04
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Agricola: Cave Farmers

Post autor: Salgi »

Uwe pokazał fasolkami, że dojonko ma opanowane do perfekcji :wink:
Też bardzo lubię jego gry ale przychylam się do opinii, że to bardzo trąci wyciąganiem kasy. Jak to piszą na bgg tylko czekać na Agricola: gra karciana :lol:

Choć nie byłbym zawiedziony gdybym się mylił, a gra okazała by się interesującą pozycją :)
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Agricola: Cave Farmers

Post autor: Geko »

No faktycznie pachnie akcją "dój dojną krówkę póki możesz" :mrgreen: Ale zobaczymy. Choć nie czuję nawet zainteresowania. Agri z Torfowiskiem mam, bardzo lubię od czasu do czasu, ale już mi wystarczy tej tematyki. Nawet nie potrzebuję dodatkowych kart, bo po moich kilkudziesięciu partiach ciągle daleko do dobrego znania wszystkich kart.

Na razie jestem ciekaw jaka będzie Ora et Labora. Le Havre mnie za bardzo nie porwał (mechanika niby elegancka, ale w praktyce strasznie męczące to analizowanie wszystkich dostępnych budynków, choć muszę jeszcze zagrać), Merkatora boję się próbować...
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
ODPOWIEDZ