(Warszawa) Agresor - Piątek WIBHiIŚ PW

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Kostyr
Posty: 374
Rejestracja: 18 gru 2009, 12:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Kostyr »

To tak dla przypomnienia o 17:00 Merchants & Marauders.

1. Kostyr
2. Inermis
3. Wasylus
4. Voynar
Awatar użytkownika
jingowawa
Posty: 888
Rejestracja: 12 kwie 2010, 22:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: jingowawa »

GrzeL pisze:Chętnie zagram w Dominant Species, Brassa, Caylusa.
Brassa i Caylusa mogę przynieść.
jingowawa pisze:Ja bym w piątek przytachał Taluve oraz Befoe the Wind, więc jeśli są jacyś chętni, to zapraszam.
Napisz o której będziesz bo w Taluve bym zagrał przed lub po głównej grze.
Będę po pracy, czyli w okolicach 17.
Awatar użytkownika
jingowawa
Posty: 888
Rejestracja: 12 kwie 2010, 22:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: jingowawa »

Dziękuje wszystkim współgraczom za wczorajsze partie w 7 cudów oraz Metropolys. Za tydzień znów będę miał Taluve i Before the Wind;)
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: staszek »

No właśnie tak czekałem czy coś było grane.
Widzę,że coś tam było ;)
Awatar użytkownika
zephyr
Posty: 2373
Rejestracja: 27 paź 2007, 00:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: zephyr »

Ja zagrałem w Caylusa, jednak nie jestem takim świetnym graczem, niby wygrałem, ale jednym punktem i jakby inni trochę inaczej zagrali w ostatniej turze spadłbym na drugie albo trzecie miejsce. Nawet na ostatnie miałem szansę bo gracz który zamknął stawkę nastawiał się na jeszcze jedną turę i mógłby sporo zyskać. Bardzo fajna wyrównana partia, zwłaszcza że grę bardzo lubię, dziękuję współgraczom.

Na zakończenie partyjka Claustrophobii, jako "descent light" sprawdza się bardzo fajnie. Nie udaje ze jest wieloosobowa - jeden gracz potworami drugi poszukiwaczami. Losowość duża, balans nie wyglądał dobrze (ale ciężko sensownie ocenić po jednej partii), ale plastik ładny i klimat jest. Mała ilość zasad i prosty setup sprawiają że nie trzeba rezerwować 5h na partię, ale poziom skomplikowania jest na tyle duży żeby było ciekawie i klimatycznie. Strategom nie polecam, fanom błąkania się po lochach polecam gorąco. Rebel coś pokpił korektę bo na kartach poszukiwaczy są dość rażące błędy gramatyczne, ale podobno wysyłają poprawione wypraski [eclipse też miał jakieś problemy, może warto zatrudnić pro korektora]. Dzięki za pożyczenie gry [zupełnie nowa kopia, ja lubię wyciągać żetony z wyprasek].
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool.
R.Feynman
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Pierzasty »

To ja z Tobą grałem w Claustro? Dzięki za dobrą grę :)

No i jeszcze Mall of Horror (czy jak to się tam nazywało?) Ciekawy pomysł. Szczególnie z tym, żeby zjedzony do końca gracz dostawał zombiaka i mógł w następnej turze uwalić tego, kto go zdradził :)
Brzostek
Posty: 50
Rejestracja: 05 paź 2011, 22:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Brzostek »

jingowawa pisze:Dziękuje wszystkim współgraczom za wczorajsze partie w 7 cudów oraz Metropolys.
Również dziękuję, w oba tytuły bardzo dobrze się grało :)
zephyr pisze:Rebel coś pokpił korektę bo na kartach poszukiwaczy są dość rażące błędy gramatyczne, ale podobno wysyłają poprawione wypraski [eclipse też miał jakieś problemy, może warto zatrudnić pro korektora]. Dzięki za pożyczenie gry [zupełnie nowa kopia, ja lubię wyciągać żetony z wyprasek].
No widzisz, mieliście zaszczyt wyciągnąć wszystkie żetony, trochę szkoda, że mnie ta zabawa ominęła, no ale cóż, w końcu ktoś musiał to zrobić ;) Swoją drogą będę musiał zgłosić te błędy. Niby nie przeszkadza to tak bardzo, ale fajnie by było mieć wszystko tak, jak powinno być.
adamatom
Posty: 96
Rejestracja: 26 sty 2010, 22:02

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: adamatom »

W tym wątku również zapytam. Czy ktoś posiada i chciałby (a nie ma z kim) zagrać w Star Treka: Fleet Captains. Chętnie zagram, poznam i prawdopodobnie jeszcze bardzie zachęcę siebie samego do zakupu, ale to już moje zmartwienie ;)
Szturmo
Posty: 65
Rejestracja: 01 paź 2011, 05:57
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Szturmo »

Również świetnie mi się grało w Caylusa. Wcześniej grałem w Caylusa karcianego i dobrze było poznać tego zwykłego, który jest nieco bardziej rozbudowany i przez to ciekawszy. Rozgrywka była zacięta i emocjonująca, gdyż każdy stosował nieco odmienną strategię. Do końca nie było wiedomo kto wygra. Musimy kiedyś zagrać rewanż. Dziękuję współgraczom za grę i wytłumaczenie zasad (również za San Juan). Pozdrawiam Maciek.
Awatar użytkownika
Przemekk
Posty: 344
Rejestracja: 19 maja 2009, 09:08
Lokalizacja: Ząbki

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Przemekk »

Będę jak zawsze 17:15.

Przyznam, że najchętniej zagrałbym w Antike, natomiast wezmę ze sobą Automobile w który również mam ochotę pograć.
Grze zawsze trzeba dać drugą szansę, a czasem nawet trzecią, czwartą i piątą.

Moje gry
Awatar użytkownika
Andreus
Posty: 1568
Rejestracja: 01 mar 2009, 19:55
Has thanked: 6 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Andreus »

W sumie miałem zagrać w coś lekkiego, ale skoro Przemek jest chętny na Antike, to pojawię się w piątek właśnie z tą grą. Dalsi chętni poszukiwani :)
Przemekk pisze:Będę jak zawsze 17:15.

Przyznam, że najchętniej zagrałbym w Antike, natomiast wezmę ze sobą Automobile w który również mam ochotę pograć.
Awatar użytkownika
dasilwa
Posty: 1128
Rejestracja: 18 maja 2005, 18:33
Lokalizacja: Stolica
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: dasilwa »

Ma ktoś ochotę na No Retreat!? Zapewne jakiś scenariusz bo na kampanię nie ma szans z czasem się wyrobić.
Awatar użytkownika
GrzeL
Administrator
Posty: 1140
Rejestracja: 24 paź 2011, 15:13
Lokalizacja: okolica Warszawy
Has thanked: 9 times
Been thanked: 57 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: GrzeL »

Andreus pisze:W sumie miałem zagrać w coś lekkiego, ale skoro Przemek jest chętny na Antike, to pojawię się w piątek właśnie z tą grą. Dalsi chętni poszukiwani :)
Przemekk pisze:Będę jak zawsze 17:15.

Przyznam, że najchętniej zagrałbym w Antike, natomiast wezmę ze sobą Automobile w który również mam ochotę pograć.
Mogę się dołączyć do obu gier, choć bardziej mi zależy, aby zagrać w Automobile.
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: staszek »

Andreus pisze:W sumie miałem zagrać w coś lekkiego, ale skoro Przemek jest chętny na Antike, to pojawię się w piątek właśnie z tą grą. Dalsi chętni poszukiwani :)
Przemekk pisze:Będę jak zawsze 17:15.

Przyznam, że najchętniej zagrałbym w Antike, natomiast wezmę ze sobą Automobile w który również mam ochotę pograć.
Ja poszukuję chętnych do Shipyarda-nie grałem,ale moge przynieść.Ale jak nie wyjdzie chętnie w Antike zagram-zasady znam
Awatar użytkownika
tadzikg
Posty: 203
Rejestracja: 02 lis 2011, 22:48
Lokalizacja: Warszawa/Rymanów

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: tadzikg »

Tak wiem, nie za ambitna propozycja ale: Ktoś ma ochotę na osadnikow z catanu: na 2 graczy, karcianke?
Człowiek nie potrzebuje żadnej religii, gdy nie ma problemów.
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Geko »

Tadzik, sugeruję, żebyś zmniejszył czcionkę w podpisie, bo odciąga wzrok od Twoich postów.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
jingowawa
Posty: 888
Rejestracja: 12 kwie 2010, 22:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: jingowawa »

Ja bym spróbował jutro w Egizie, fajnie, gdyby chciał zagrać jeszcze ktoś znający zasady. Poza tym będę miał Taluve

Alternatywnie, jeśli Egizia nie wypali, mogę przytachać oba Tikale.
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: staszek »

Jeżeli nie znajdą się chętni na Shipyarda z chęcią zagram i w Egizie(już grałem) i w Antike.
Jakby było za dużo chętnych do tych gier obie mogę przynieść.
Awatar użytkownika
kromka
Posty: 246
Rejestracja: 27 paź 2008, 17:16
Lokalizacja: Wawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: kromka »

dasilwa pisze:Ma ktoś ochotę na No Retreat!? Zapewne jakiś scenariusz bo na kampanię nie ma szans z czasem się wyrobić.
Dawaj nie cofnę się przed tą propozycją ;], tylko jakbyś miał rulsy do podesłania to przyspieszyło by tumaczenie :>
Papież ?? A ile on ma dywizjii ??!! (J. Stalin)

Sushi? To jedzenie dla psów. My jemy ziemniaki (Alaksandr Łukaszenka)
Awatar użytkownika
dasilwa
Posty: 1128
Rejestracja: 18 maja 2005, 18:33
Lokalizacja: Stolica
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: dasilwa »

kromka pisze:
dasilwa pisze:Ma ktoś ochotę na No Retreat!? Zapewne jakiś scenariusz bo na kampanię nie ma szans z czasem się wyrobić.
Dawaj nie cofnę się przed tą propozycją ;], tylko jakbyś miał rulsy do podesłania to przyspieszyło by tumaczenie :>
http://www.gmtgames.com/p-303-no-retrea ... ition.aspx

Tutaj masz wszystko. Do 16 powinienem być już w Agresorze.
delavey
Posty: 34
Rejestracja: 12 wrz 2011, 21:01

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: delavey »

Chciałbym podtrzymac moja zajebiaszcza passe ani-jednej-wygranej-od-x-czasu i zostac rozgromiony przez kogos w twilight s :|
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Don Simon »

staszek pisze:Jeżeli nie znajdą się chętni na Shipyarda z chęcią zagram i w Egizie(już grałem) i w Antike.
Jakby było za dużo chętnych do tych gier obie mogę przynieść.
Poniewaz mi sie plany pozmienialy to co bys powiedzial jednak na partie Coloniala jutro zamiast (hipotetycznie) w poniedzialek? Jeszcze 1 osobe potrzebujemy i mozemy grac :).
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: staszek »

A jak myślisz ;)















:mrgreen:
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Don Simon »

No to wstepnie na okolice 17 sie umawiamy?

Ludzie - ktos jeszcze chetny (mamy 1 slota, bo bardzo bym wolal wersje 3-osobowa przetestowac)...
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: staszek »

Pewnie znajdę chętnego,ale jeszcze wieczorem potwierdzę
ODPOWIEDZ