Boże Igrzysko czy Ikusa?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
jerz
Posty: 3
Rejestracja: 15 gru 2011, 20:31

Boże Igrzysko czy Ikusa?

Post autor: jerz »

Którą z tych gier wybrać?
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Boże Igrzysko czy Ikusa?

Post autor: schizofretka »

To zupełnie różne gry... Ikusa to takie lepsze ryzyko - wojna plastikowych żołnierzyków do upadłego. W Bożym Igrzysku wojny jako takiej nie ma w ogóle - trzeba w każdej prowincji wystawić co turę wojsko do obrony i tyle. Jest za to sporo różnych innych mechanizmów, ogólnie jest to gra znacznie bardziej skomplikowana, w dodatku z instrukcją pozostawiającą wątpliwości. Która lepsza obiektywnie trudno powiedzieć, Boże Igrzysko mnie zmęczyło i nie mam ochoty powtarzać, a w gry typu Ikusa nie gram (zwłaszcza, że początkowe siły mają wyraźnie nierówne szanse), preferując bardziej skomplikowane i mniej losowe tytuły. Niemniej, jakbym miał wybierać, pewnie zdecydowałbym się na to ostatnie, bo przynajmniej jest jakiś fun.

Powiedz coś więcej - w ile osób będziesz grać, jak doświadczonych (jak rozbudowanej gry oczekujesz), ile czasu chcesz przeznaczyć na grę, itd.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
Beti
Posty: 238
Rejestracja: 14 cze 2010, 09:48
Lokalizacja: Chorzów miasto jedno na sto

Re: Boże Igrzysko czy Ikusa?

Post autor: Beti »

Dla większej ekipy proponuje Conquest of the Empire:

1. Epicko wykonana
2. Ma 2 warianty:
- prosty, coś jak ambitniejsze Ryzyko
- zaawansowany, stawiający raczej na dyplomacje i taktyke niż beztroskie machanie szabelką
3. Epicko wykonana
Nie chodzi o to, żeby zmieniać świnie przy korycie.
Trzeba zabrać świniom koryto.
ODPOWIEDZ