Alien Frontiers (Tory Niemann)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
wicked
Posty: 205
Rejestracja: 23 lip 2009, 01:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: Alien Frontiers

Post autor: wicked »

Znudzenie grą to tak indywidualne odczucie, że trudno na ten temat dyskutować. Chyba że po prostu opracuje się sposób, który niezależnie od różnych czynników przynosi sukces. Wtedy rzeczywiście warto powiedzieć, że gra jest skopana i nie ma sensu bawić się w nią. Na przykład dla mnie regrywalność gier przygodowych jest niska. Wracanie po raz kolejny do tego samego tytułu kojarzy mi się z oglądaniem filmu, który już znam. Ale nie brakuje osób grających dziesiątki razy w Runebounda czy Arkham Horror i za każdym razem ekscytujących się rozgrywką.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Alien Frontiers

Post autor: kwiatosz »

Do recenzji Władcy żywiołów zagrałem w to 25 razy. W sumie w 30 minut :lol: :lol:
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
palladinus
Posty: 1494
Rejestracja: 29 paź 2010, 14:10
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Re: Alien Frontiers

Post autor: palladinus »

Ktoś tu kiedyś pisał, że ma się pojawić wersja elektroniczna Alien Frontiers. Czy to będzie oficjalna wersja? Coś bliżej wiadomo?
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: Alien Frontiers

Post autor: yosz »

Tak to będzie oficjalna wersja. wywiadu z developerami można posłuchać w ostatnim Dice Tower http://audio.funagain.com/thedicetower/ ... ode213.mp3 (od około 55 minuty) : http://mirthworks.com/

Poza tym kiedyś Clever Mojo Games pokazywało koncepcyjne screeny z ipada i iphone'a ale nie wiem na jakim etapie to jest.
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: Alien Frontiers

Post autor: Tycjan »

yosz pisze:Poza tym kiedyś Clever Mojo Games pokazywało koncepcyjne screeny z ipada i iphone'a ale nie wiem na jakim etapie to jest.
To chyba było to?
http://boardgamegeek.com/image/890268/alien-frontiers
http://boardgamegeek.com/image/890269/alien-frontiers

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
Filippos
Posty: 2466
Rejestracja: 02 sty 2007, 16:54
Lokalizacja: Wawa, sercem w Wawie, nogą w wawie i innymi częściami ciała też;))

Re: Alien Frontiers

Post autor: Filippos »

Ja po jednej partii jestem bliski zachwytu. Pierwsze wrażenie jest takie że to najlepsza gra typu dice placement, czy też worker rolling póki co. :wink: Znacznie lepsza od Alea Iacta Est, nie wpominając już o jakichś tam Kingsburgach. :P

Jest dużo opcji, z każdym rzutem coś sensownego da się zrobić, fajne połączenie z territory control i potencjalnie bardzo fajne karty techów, pozwalające w teorii albo pójść na rush i trochę wystawianie się na ślepy los, albo inwestycję w techy i manipulacje.

Po pierwszej partii mam tylko wątpliwość czy właśnie strategia na rush nie będzie tu optymalna. Ja w pierwszej partii kupiłem w trzy pierwsze ruchy trzy kostki i na sześciu statkach poszedłem w najprostsza strategię. Olałem całkowicie techy i po prostu wrzucałem jak najwięcej kolonii na planszę. Wygrałem ze sporą przewagą.

Jeśli ta pierwsza partia/strategia nie jest zasadą to dla mnie to jedna z najlepszych gier w tym roku i must have jak tylko pojawi się w znośnej cenie. :)
Zwykle gram w to co mam
Moja strona o projektowaniu: http://milunski.com/
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: Alien Frontiers

Post autor: yosz »

Filippos pisze:Ja w pierwszej partii kupiłem w trzy pierwsze ruchy trzy kostki i na sześciu statkach poszedłem w najprostsza strategię
Bodajże w cztery - jedną turę miałeś prostą i ukradłeś nam cały kamień ;)

Gra moim zdaniem jest po prostu rushem i nie ma co latać i się dozbrajać tylko trzeba się skupić na kolonizacji i blokowaniu innych. Trochę pechowe rzuty na początku gry nie dałby nam z Agą możliwości walki. W środku gry zaczęliśmy doskakiwać i Cię blokować ale mało skutecznie. Fajna partia była :)
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
melee
Posty: 4341
Rejestracja: 28 cze 2007, 20:20
Lokalizacja: Warszawa / CK
Been thanked: 3 times

Re: Alien Frontiers

Post autor: melee »

my graliśmy chyba w 4 os. i jakoś tak wyszło, że pierwszą dodatkową kostkę mogłem kupić w 4-5 rundzie, nie powalczyłem w tej partii :)
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: Alien Frontiers

Post autor: yosz »

No to moje przemyślenia na temat gry w postaci recenzji: http://www.gamesfanatic.pl/2011/08/07/a ... smoooosie/
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
bartek_mi
Posty: 655
Rejestracja: 13 sie 2008, 20:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Alien Frontiers

Post autor: bartek_mi »

yosz pisze:No to moje przemyślenia na temat gry w postaci recenzji: http://www.gamesfanatic.pl/2011/08/07/a ... smoooosie/
ciekawe co teraz zrobi locworks...
Dice Hate Me :(
Awatar użytkownika
palladinus
Posty: 1494
Rejestracja: 29 paź 2010, 14:10
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Re: Alien Frontiers

Post autor: palladinus »

Czy wiadomo już jaka ostateczna decyzja zapadła w sprawie polskiego wydania? Jest na co czekać czy pozostaje nam angielska wersja?
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Alien Frontiers

Post autor: Geko »

Moim zdaniem, jak już się wycofali, to pewnie już tego nie cofną.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Alien Frontiers

Post autor: janekbossko »

wszystko przez bardzo kiepskie recenzje
idąc tym tropem to oni chyba niczego nie wydadzą
Awatar użytkownika
Arkadiusz
Posty: 1289
Rejestracja: 23 lis 2010, 08:54
Lokalizacja: Toruń

Re: Alien Frontiers

Post autor: Arkadiusz »

janekbossko pisze:idąc tym tropem to oni chyba niczego nie wydadzą
Pan Piotr pisał już niejednokrotnie, że Locworks to jedna osoba. W takim przypadku chęć podejmowania ryzyka jest sprawą czysto indywidualną - skoro miał duże obawy, że przedsięwzięcie się nie opłaci, jak najbardziej rozumiem podjętą decyzję. Następnym razem nakręcajcie hype po premierze gry a nie kilka miesięcy po tym jak już dawno opadły emocje. ;) Wiem, nakład był mały, nikt nie jest tu "winny".
"Those who don't believe in magic, will never find it."

BGG
Awatar użytkownika
palladinus
Posty: 1494
Rejestracja: 29 paź 2010, 14:10
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Re: Alien Frontiers

Post autor: palladinus »

Nie rozpoczynajmy znów tej samej dyskusji.

Chciałbym po prostu wiedzieć czy decyzja o zawieszeniu wydania polskiej edycji jest już ostateczna.
Awatar użytkownika
bartek_mi
Posty: 655
Rejestracja: 13 sie 2008, 20:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Alien Frontiers

Post autor: bartek_mi »

Nie wytrzymalem i kupilem wersje angielska (a obiecywalem sobie, ze kupie pl...).

Jestem po pierwszej rozgrywce (dwuosobowej poki co) i jedno slowo: REWELACJA

Nie wiem co jest optymalne co nie, nie wiem czy losowe czy nie ale rozgrywka mi sie bardzo podobala :)
Gra wskakuje do mojego top ten i na pewno bede ja polecal.

Jak ktos lubi "kulanie kostkami" to jest to must have.

A no i jeszcze slowo o wykonaniu - jest naprawde swietne. Wysoka jakosc planszy, zetonow i przede wszystkim kostek zapewniaja przyjemna rozgrywke.
Co do trwalosci kart to ciezko cos powiedziec ale wygladaja calkiem dobrze (poszly w koszulki).
Dice Hate Me :(
Awatar użytkownika
Fiszu
Posty: 197
Rejestracja: 01 mar 2010, 18:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: Alien Frontiers

Post autor: Fiszu »

Mi ta gra jak ją zobaczyłem od razu skojarzyła się z grą na PC: Fragile Allegiance.
Mam z nią miłe wspomnienia,
mam nadzieję że będzie tak i z Alien Frontiers jak dostanę ją już w swoje łapki.
Awatar użytkownika
BloodyBaron
Posty: 1308
Rejestracja: 15 sie 2007, 12:25
Lokalizacja: War Shau - czyli szał wojny? :)
Been thanked: 1 time

Re: Alien Frontiers

Post autor: BloodyBaron »

AF trafiło w końcu i pod moją strzechę, rozegrałem 3 partie: dwie testowo sam - prowadząc 3 kolory, i jedną dwuosobową. Jestem pod dużym wrażeniem. Mimo, że jest to w sumie złożona i mięsista gra ze sporą ilością decyzji i opcji, ale dzięki temu, że wszystkie zasady narysowano ikonkami na planszy i kartach, jest banalnie prosta do wyjaśnienia i pozwala bardzo szybko zacząć zabawę. Moja żona jest zachwycona.

Elementy są super: kostki duże, masywne, fajnie leżą w dłoni (dużej, męskiej) ;) nie jakieśtam okruszki - uczciwe statki kosmiczne ;), plansza ładna, czytelna, funkcjonalna. Cała gra utrzymana jest w świetnie dopasowanej kolorystyce i trzyma klimat takiego sci-fi retro. W sumie najsłabiej wypadają karty: w moim nowym egzemplarzu karty skleiły się ze sobą, i przez to na awersach poniektórych kart pozostały ślady po farbie w rewersów kart, z którymi były one slepione. Nie przeszkadza to jednak w żaden sposób w grze - moja żona nawet tego nie zauważyła.

Mnóstwo radości daje w tej grze układanie kombosów z kart i specjalnych zdolności, które pomagają generować punkty zwycięstwa: ja np. wziąłem sobie karty Alien tech, które pozwalały dodawać i odejmować 1 oczko na kostkach, w pierwszej kolejności zdobyłem obszary planety, które pozwalały obniżać koszt aktywacji kart Alien Tech a potem koszty produkcji statków w stoczni i w 3-4 rundy zwodowałem 3 kolonie metodą - mam 4 kostki - jedną z nich zamieniam na kolonię (majac naturalną szóstkę lub podnosząc z piątki), na pozostałych kostkach tworzyłem dublet (akurat tak się rzucało, że miałem jak dopasować) i za darmo dostawałem statek, pozostałą 4 kością pozyskiwałem paliwo lub rudę, żeby mieć na kolonię w następnej rundzie.

Moja żona zbudowała sobie podobne kombo, tylko pod wykorzystanie colony constructora, miała cały czas dużo kości i jeszcze korzystając z Mind Control Helmet korzystała z jednej z moich.

W tej chwili solidne 9/10 i spory głód grania.
_________
Moje gry
czyzyk29
Posty: 86
Rejestracja: 21 kwie 2011, 22:36
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Alien Frontiers

Post autor: czyzyk29 »

Odgrzebuje temat.
Dowiadywałem się co z wersja PL i otrzymałem info że jest w planach na po Essen :)
Będzie to wersja wielojęzyczna co oznacza dwustronną planszę i zestaw karty tłumaczony w 2 językach (rewers jeden język awers drugi) dla jednego pudełka.
Z racji tego że będą to 4 języki wygląda na to że będą przygotowane w sposób następujący (to jest tylko przykład bo nie wiem jakie języki z jakimi będą się łączyły):
PL + CZE - jedno pudło
HUG + ROM - drugie pudło

Z plansza dwustronną miałem do czynienia w Smallword i jakoś do tej pory mimo wielu rozegranych partii nie doszło do uszkodzeń (poza tym nie będę korzystał z innego języka aniżeli z PL). Nie miałem natomiast w ręku kart z takim dwustronnym wykonaniem, ale miejmy nadzieję, że będzie przyzwoicie i co najważniejsze w ojczystym języku :) (najwyżej dorzuci się w koszulki coś przysłaniającego drugi język na kartach).
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Alien Frontiers

Post autor: pan_satyros »

czyzyk29 pisze:Odgrzebuje temat.
Dowiadywałem się co z wersja PL i otrzymałem info że jest w planach na po Essen :)
Będzie to wersja wielojęzyczna co oznacza dwustronną planszę i zestaw karty tłumaczony w 2 językach (rewers jeden język awers drugi) dla jednego pudełka.
Z racji tego że będą to 4 języki wygląda na to że będą przygotowane w sposób następujący (to jest tylko przykład bo nie wiem jakie języki z jakimi będą się łączyły):
PL + CZE - jedno pudło
HUG + ROM - drugie pudło

Z plansza dwustronną miałem do czynienia w Smallword i jakoś do tej pory mimo wielu rozegranych partii nie doszło do uszkodzeń (poza tym nie będę korzystał z innego języka aniżeli z PL). Nie miałem natomiast w ręku kart z takim dwustronnym wykonaniem, ale miejmy nadzieję, że będzie przyzwoicie i co najważniejsze w ojczystym języku :) (najwyżej dorzuci się w koszulki coś przysłaniającego drugi język na kartach).
Oby pokrycie planszy nie było matowe jak w oryginale, bo moja od nowości wygląda jakby była używana ;/
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Alien Frontiers

Post autor: pan_satyros »

Ruszyła przedsprzedaż dodatków:
http://www.luzodajnia.pl/sklep/2012/02/ ... frontiers/
Ceny nie tak "kosmiczne" jak tematyka, acz i tak sporo.
Awatar użytkownika
Wladek
Posty: 330
Rejestracja: 15 kwie 2008, 20:59
Lokalizacja: Vienna

Re: Alien Frontiers

Post autor: Wladek »

i dlaczego jest promocja? Gdyby jej nie było nie miałbym dylematu, a tak pewnie się skuszę :(


Na marginesie, skoro jest dodatek do AF z kickstartera, to pewnie i do EbZ będzie. Kolejny wydatek... A ja nawet nie mam czasu/okazji grać :( Cóż, zaczekają na lepsze czasy.
Awatar użytkownika
bartek_mi
Posty: 655
Rejestracja: 13 sie 2008, 20:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Alien Frontiers

Post autor: bartek_mi »

Nie ma wyjscia - trzeba zamowic
Dice Hate Me :(
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Alien Frontiers

Post autor: pan_satyros »

bartek_mi pisze:Nie ma wyjscia - trzeba zamowic
Pewnie też się skuszę,bo w tej cenie 3 dodatki (no 2,5) to i tak nieźle (patrząc na dzisiejsze standardy).
Awatar użytkownika
bartek_mi
Posty: 655
Rejestracja: 13 sie 2008, 20:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Alien Frontiers

Post autor: bartek_mi »

pan_satyros pisze:
bartek_mi pisze:Nie ma wyjscia - trzeba zamowic
Pewnie też się skuszę,bo w tej cenie 3 dodatki (no 2,5) to i tak nieźle (patrząc na dzisiejsze standardy).
No ja juz zamowilem...
Dice Hate Me :(
ODPOWIEDZ