[Tychy] Spotkania planszówkowców w Wenecji

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AvantaR »

I tym milym akcentem witamy Veto na forum :)

To moze ja juz zaczne robic liste na Wysokie Napiecie na przyszly tydzien. Prosze - niech ktos zagra :D

1. AvantaR
2. Neurocide
3. Pat Garret
4. Mrowka
5. Neo
6. Iza (?)

:)
Ostatnio zmieniony 11 gru 2006, 15:17 przez AvantaR, łącznie zmieniany 4 razy.
Gór mi mało i trzeba mi więcej
Awatar użytkownika
Neurocide
Posty: 565
Rejestracja: 14 sie 2004, 11:19
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Post autor: Neurocide »

Dopisz mnie :) Avantarze
Veto pisze:A ja się nie spodziewałem, że po raz drugi z rzędu będziesz mi chciał wbić nóż w plecy
No ta gra polega na tym, żeby zdobyć - o ile to możliwe - 7 miast i w ten sposób wygrać. Jeśli jesteś w z kims w sojuszu przez 3 całe tury, to wiedz, że ten sojusz można określić mianem sojuszu który trwał bardzo długo. Nasz trwał dobre 5 tur, był żelaznym sojuszem. To cholernie długo jak na GoT'a. Wspieraliśmy się, razem walczyliśmy z czerwono-czarną zarazą, a ja jeszcze zmagałem się z zieloną cholerą. Naprawdę byłem pochłonięty sytuacją na mojej stronie planszy, a wygladała ona w zasadzie okropnie. Musteringi mnie już nie wzmacniały, lecz dodawały sił mojemy zaciętemu wrogowi Tyrellowi. Czerwony zabił mi dwie konnice. Moje supply było w opłakanym stanie, można powiedzieć, że żyłem na kredycie 3 beczek - jedna karta i mogłem leżeć na całej długości. Pojawiła się okazja - zrezygnowałeś ze wspierania swoich jednostek z morza, ja w myśl układu ciągle cię wspirałem z morza. Zrozum, że miałem nóż na gardle - w następnej turze (mogło wyjść supply i z głodu padłby kwiat moich jednostek, albo co gorsza, nastąpiłby atak dzikich z siłą 12) - a nie wiem jak Neo rozdysponowałby zniszczenia - może strzeliłby czarnego, żeby samemu zdobyc jego twierdze, a może stuknąłby mnie i zajmując dwa moje miasta samemu wygrałby partię. Tak naprawdę to on kontrolował sytuację. Mój gest był poprostu panicznym rzutem na taśmę.
Sprzedam: Arkham Horror - edycja PL - Cena: 130 pln
Awatar użytkownika
Pat_Garret
Posty: 205
Rejestracja: 20 kwie 2006, 21:01
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Pat_Garret »

Kolejne udane spotkanie za nami. Udało mi się zagrać w GoTa i w NS Hex. I teraz krótki komentarz. W GoTcie wylosowali mi się Tyrellowie, i muszę powiedzieć że poprzez łamanie sojuszy i brak określonej strategi, a co ważniejsze celu, od początku nie miałem szans na wygraną :?. Nie wiem czy prędko znów usiądę przy GoTcie, nie chodzi o to że gra mi się nie podoba, bo uważam ją za jedną z najlepsztch strategii, ale moja świetność w tą grę już dawno wygasła i coś czuję, że cierpię na brak koncepcji jeżeli chodzi o tak ciężkie tytuły, no ale mam nadzieję że to tylko chwilowe i szybko wrucę do formy :wink:. Następnie dosiadłem się do NS i rozegrałem dwie partyjki. Do zobaczenia za tydzień.

Acha, dopiszcie mnie do WN.

Pzdr
"Over the hills and far away..."
Veto
Posty: 158
Rejestracja: 09 gru 2006, 16:27
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 1 time

Post autor: Veto »

Neurocide pisze:Mój gest był poprostu panicznym rzutem na taśmę.
No i bardzo dobrze zagrałeś...
Przez zdecydowana większość gry oczy moich wojsk były skierowane na zachód, gdzie piraci nękali mnie atakami i w ogóle nie zwróciłem uwagi na rozkład sił na południu.
Ale w niczym nie zmienia to faktu, że to już po raz drugi TY mi wbiłeś nóż w plecy ;)
Jeszcze kilka takich gier i dojdę do wniosku, że mnie nie lubisz ;) (sarkazm)

Pozdrawiam
Veto
kaset0
Posty: 32
Rejestracja: 10 gru 2006, 23:09
Lokalizacja: tychy

Post autor: kaset0 »

Hejka mam 13 lat i lubie planszówki narazie grałem tylko w takie mało rozwinięte, ale szybko się ucze :P. Nie wiem czy mogę tam do was przyjść bo jestem troche "młody' :P mam nadzieje że nie będzie wam to przeszkadzało. :)
Awatar użytkownika
Pat_Garret
Posty: 205
Rejestracja: 20 kwie 2006, 21:01
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Pat_Garret »

No jasne że nie będzie to nikomu przeszkadzać, nie tylko ty jesteś (jak to ująłeś) "młody" :P w Avanti. Wpadnij w przyszły piątek :wink:.
"Over the hills and far away..."
Awatar użytkownika
mrowka
Posty: 163
Rejestracja: 11 lis 2006, 14:16
Lokalizacja: Tychy

Post autor: mrowka »

1. My mlodzi musimy sie trzymac razem (ja sie w kazdym badz razie czuje mlody) :)
2. Neurocide, no jak to wszystko przeczytalem o twojej ciezkiej sytuacji we GoTcie to az mi sie Ciebie zal zrobilo. Dopoki sobie nie przypomnialem, ze tez tam bylem i wszystko widzialem :P :P :P
Awatar użytkownika
Neurocide
Posty: 565
Rejestracja: 14 sie 2004, 11:19
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Post autor: Neurocide »

Neurocide, no jak to wszystko przeczytalem o twojej ciezkiej sytuacji we GoTcie to az mi sie Ciebie zal zrobilo. Dopoki sobie nie przypomnialem, ze tez tam bylem i wszystko widzialem
Powiedział lawirant, który przez 100% czasu gry miał na ręku dowódcę o sile 3 z dwoma mieczami, miał dobrze chronione południe przez sojusz z czerwonym i praktycznie obezwładnionego białego. Wygrałem picem, siły były po twojej stronie, inicjatywa po twojej, fajne tokeny władzy u ciebie. Z dowódcy 3 wyplułem sie w drugiej rundzie. Ostanie dwie karty jakie miałem to 1. Żyłem na kredycie 3 beczek, właśnie straciwszy doborowe jednostki kawalerii i mając pod King's Landing czerwono-zieloną koalicję. Jeszcze Filip prowadził zilonych jak rasowy barbarzyńca, w taki sposób, ze nie byłem w stanie przewidzieć jego ruchów. Przemilczę fakt, że złota częśc mojej floty szachowała ciebie na północy, wspierając starka zawsze na +1, zamiast supportować jak należy moje własne ziemie. A od osaczonego Adilfa Hitlera różni mnie tylko to, że wygrałem swoje Ardeny.

P.S.
Jako prawowity król zdecydowałem się pozbawić głów: Starka, Tyrella i Greyjoya - poćwiartować ich ciała i wysłać w beczkach na daleką północ, w postaci pomocy humanitarnej dla Dzikich.
Ma się rozumieć: Lanistera mianowałem swoim pierwszym generałem. Zasłużył na to. Potrafimy docenic geniusz osób, które umieją rozgromić i rozetrzeć w pył jazdę Baratheona.
Sprzedam: Arkham Horror - edycja PL - Cena: 130 pln
Awatar użytkownika
mrowka
Posty: 163
Rejestracja: 11 lis 2006, 14:16
Lokalizacja: Tychy

Post autor: mrowka »

Drogi Neurocide najwyrazniej musimy raz zagrac w GoTa rodami graniczacymi ze soba. Nie bedziemy innym psuli szykow tylko radosnie sie powyrzynamy.

ps moj Greyjoy sam uciekl do Dzikich. Ma zamiar pojawic sie z tym atakiem o sile 12, ktory wisial nad nami :D Drzyj samozwanczy krolu! Msciciele nadchodzą na mamutach!

pps konczmy ta dyskusje i przejdzmy do mieczy, z tym, ze nie wiem kiedy znowu. Jak mi sie uda byc w piatek, to tez bym chcial byc na:

1. Wysokie Napiecie
2. Torres lub Tikal :)
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AvantaR »

Zostaly jeszcze 2 miejsca na WN :)

Jesli aeragram dotrze to tez z checia zagram w Tikala :)

Pozdrawiam

Ps. Moze jakas analiza GoTa w osobnym temacie :P ?
Gór mi mało i trzeba mi więcej
Neo
Posty: 7
Rejestracja: 24 lis 2006, 13:04
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Neo »

Dopisz mnie do listy w WN.
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AvantaR »

Done, lista zamknieta. Jako, ze Iza nie jest jeszcze pewna - jedno miejsce mozliwe, ze bedzie jeszcze wolne ;)

Pzdr
Gór mi mało i trzeba mi więcej
Veto
Posty: 158
Rejestracja: 09 gru 2006, 16:27
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 1 time

Post autor: Veto »

jako, że WN jest już zajęte... to może ktoś rzuci kolejny pomysł ?
tak na marginesie to ja bym chętnie zagrał w Shadows of Camelot 8) (czy jakoś tak ;) )
Awatar użytkownika
aeragram
Posty: 47
Rejestracja: 27 wrz 2004, 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: aeragram »

Cześć,

Lista na Tikal

1. aeragram
2. Veto
3.
4.


Zapraszam
Ostatnio zmieniony 12 gru 2006, 15:01 przez aeragram, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
muerte
Posty: 7
Rejestracja: 01 sie 2006, 09:46
Lokalizacja: Katowice

Post autor: muerte »

Witam
Panowie, czy wy grywacie swoją zwartą i zamkniętą grupą w tych Tychach? Tak czytam ten wątek i aż mi żal się zrobiło, że moja grupa znajomych nie ma chęci do częstego grania. Chętnie bym się dołączył, GoT mnie fascynuje od dawna, nie kupowałem bo nie byłoby z kim grać.

pozdr
muerte
Dyplomacja to sztuka mówienia "Miły piesek!" do czasu znalezienia odpowiedniego kamienia.
Veto
Posty: 158
Rejestracja: 09 gru 2006, 16:27
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 1 time

Post autor: Veto »

aeragram> a co tam... dopisz mnie do Tikala ;)

muerte> myślę, że większość ( jeśli nie wszyscy ) nie będą mieli nic przeciwko żebyś do nas zajrzał ;)
Awatar użytkownika
muerte
Posty: 7
Rejestracja: 01 sie 2006, 09:46
Lokalizacja: Katowice

Post autor: muerte »

Veto pisze:muerte> myślę, że większość ( jeśli nie wszyscy ) nie będą mieli nic przeciwko żebyś do nas zajrzał ;)
A dziękuję...
Tylko że w trakcie czytania wątku znalazłem jeszcze niepokojącą informację o... wieku graczy. Wygląda na to, że jakbym się zjawił w Avanti to paru grających mogłoby z wrażenia dzwonić po pogotowie sądząc, że jakiś starzec z zawałem się wtoczył :lol:

pozdr
muerte
Dyplomacja to sztuka mówienia "Miły piesek!" do czasu znalezienia odpowiedniego kamienia.
Awatar użytkownika
aeragram
Posty: 47
Rejestracja: 27 wrz 2004, 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: aeragram »

Szanowny ZawałowyStarcze,

Ile masz lat ?
Może nareszcie ktoś inny będzie rozpoczynał gry, w których stoi "... rozpoczyna najstarszy gracz ..."

Pozdrawiam i zapraszam na wspólne granie.
Veto
Posty: 158
Rejestracja: 09 gru 2006, 16:27
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 1 time

Post autor: Veto »

jeśli nie przekroczyłeś jeszcze wieku 150 lat to śmiało możesz się pojawić ;)
W przeciwnym wypadku, bez osobistej pielęgniarki wstęp wzbroniony :lol:
Awatar użytkownika
Pat_Garret
Posty: 205
Rejestracja: 20 kwie 2006, 21:01
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Pat_Garret »

muerte pisze:jakbym się zjawił w Avanti to paru grających mogłoby z wrażenia dzwonić po pogotowie sądząc, że jakiś starzec z zawałem się wtoczył :lol:
Spoko, zapewniam Cię że nikt po pogotowie dzwonić nie będzie :wink:. Zapraszamy.
"Over the hills and far away..."
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AvantaR »

Kurcze, ludzie maja jakies kompleksy na punkcie swojego wieku :)

muerte - zapraszamy serdecznie, przedzial wiekowy naprawde bardzo szeroki (kilkanascie lat), takze mysle, ze nie bedzie zupelnym dinozaurem :)
Gór mi mało i trzeba mi więcej
Awatar użytkownika
Neurocide
Posty: 565
Rejestracja: 14 sie 2004, 11:19
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Post autor: Neurocide »

Muerte - nie stanowimy zwartej grupy - ja kilku znajomych przyszliśmy i jak ty znikąd i całą resztę poznaliśmy jakiś miesiąc temu :) - to otwarta impreza :)
Sprzedam: Arkham Horror - edycja PL - Cena: 130 pln
Awatar użytkownika
muerte
Posty: 7
Rejestracja: 01 sie 2006, 09:46
Lokalizacja: Katowice

Post autor: muerte »

Sądzę, że na jakiś czas przejąłbym pierwszeństwo w grach, które zaczyna najstarszy gracz. W tym roku zaliczyłem 37 lat. Na szczęscie pielęgniarka póki co potrzebna nie jest, chyba że jako dodatkowy gracz :).
Bójcie się, bo chęć pojawienia się zasugerowały również dwie staruchy, moja dziewczyna i jej koleżanka :wink: grają w Neuroshime HEX, Puerto Rico i parę innych
Dyplomacja to sztuka mówienia "Miły piesek!" do czasu znalezienia odpowiedniego kamienia.
Veto
Posty: 158
Rejestracja: 09 gru 2006, 16:27
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 1 time

Post autor: Veto »

muerte pisze: grają w Neuroshime HEX
:twisted: może wreszcie mnie ktoś pokona w NH 8) :twisted:
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AvantaR »

Veto pisze:
muerte pisze: grają w Neuroshime HEX
:twisted: może wreszcie mnie ktoś pokona w NH 8) :twisted:
Czekaj, czekaj - na dniach powinna dojsc do mnie paczka z Rebela z NS. Potrenuje i bedziesz mial godnego przeciwnika ;>
Gór mi mało i trzeba mi więcej
ODPOWIEDZ