Szukam małych gier do szpitala

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
zbajszek
Posty: 530
Rejestracja: 18 sie 2012, 19:18
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 7 times
Been thanked: 17 times

Szukam małych gier do szpitala

Post autor: zbajszek »

Witam.

Jako że za niecałe dwa miesiące odwiedzę na dłuższy czas (jakieś 6 miesięcy może z przerwami) szpital w Krakowie, to poszukuję z 1-2 gier, które nie są za duże (w sensie objętościowo, bo zasady mogą być jak najbardziej złożone :) ), dobrze działają w 2 osoby (choć miło byłoby gdyby można była też grać w więcej osób, a jakby jeszcze była opcja solo to byłoby super, jednak główny warunek to gra 2 osobowa). Co do tematyki to raczej wszystko (chociaż moja druga połowa, z którą nastawiam się na grę jak będzie do mnie przyjeżdżać, nie przepada za kosmosem, ale zawsze można coś przemycić ;) ) ważne żeby się dobrze grało i starczało na większą ilość partii. Domyślam się, że większość propozycji będzie karciankami, ale może jakaś fajna planszówka też się znajdzie? Co do cen to jakiś tam budżet limitowany jest, jednak tym będę się już przejmował podczas wyboru.

Na koniec cytując klasyka to "jak pomożecie?" :)
--------------------Zbajchu Plays--------------------
---Moja Planszoteczka --- Sprzedam/Wymienię Topic ---
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6486
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 610 times
Been thanked: 966 times

Re: Szukam małych gier do szpitala

Post autor: Odi »

Po pierwsze: D-Day Dice. Solo jest świetne, a i w dwie osoby da się pograć, choć emocje są ciut mniejsze niż w solo (jak to w grach kooperacyjnych bywa). Z miejscem tez nie powinno być problemu.
Wychodzi też nowa gra w tym klimacie: Airborne in my pocket. Tez niby solo, ale można tez grać kooperacyjnie. Tyle, że to już nie jest kościanka.

Po drugie: Cold War:Cia vs KGB (czyli Zimna Wojna od Galakty, taka mała karcianka) - działa tylko w dwie osoby, nieskomplikowana, oparta na blefie i zarządzaniu losowością. W sumie nawet całkiem klimatyczna.

Po trzecie: Mr Jack - podobnie jak Cold War, tyle że to juz planszówka. Miejsca wciąż nie zajmuje dużo, gra się szybko i przyjemnie. Również trochę blefu.

Po czwarte: różnego rodzaju karcianki solo, typu Onirim

Po piąte: Hawana lub Cytadela. Gry w praktyce dość podobne (Cytadela działa lepiej przy dużej ilości osób, choć w wariancie 2-3 os także ją bardzo lubię, z kolei hawana najlepiej własnie na 2-3), też sporo blefu, nie potrzeba wiele miejsca etc.

po szóste: ZDROWIEJ :)
Awatar użytkownika
loshameros
Posty: 43
Rejestracja: 02 mar 2011, 13:59
Lokalizacja: Wrocław i okolica
Been thanked: 7 times

Re: Szukam małych gier do szpitala

Post autor: loshameros »

Witam, ja też polecę Mr.Jack tyle że pocket gra się może krócej ale i pudełko dużo mniejsze. A do "grania" solo może gry paragrafowe - cała seria "Lone Wolf"
zdrowa życzę :D
Awatar użytkownika
Kasper
Posty: 210
Rejestracja: 04 gru 2010, 00:04
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Szukam małych gier do szpitala

Post autor: Kasper »

Witaj
Ja zaproponuje:
Fasolki - wersja dla 2 osób (Al Cabone to się chyba zwało);
Osadnicy z Catanu - szybka gra karciana;
Knights;
Agricola: Chłopi i ich zwierzyniec;
Anioł Śmierci (tematyka kosmos ale fajnie gra się solo).

I szybkiego powrotu do zdrowia :)
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Szukam małych gier do szpitala

Post autor: pan_satyros »

Aton
Konwój
Glen More
Jambo
Jaipur

Wszystkie małe lub bardzo małe.
Duża regrywalość
Niezbyt wysoka cena, jak się dobrze poszuka.
Awatar użytkownika
clown
Posty: 1226
Rejestracja: 13 sty 2009, 12:40
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 12 times

Re: Szukam małych gier do szpitala

Post autor: clown »

Dos de Mayo.
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Awatar użytkownika
RunMan
Posty: 1194
Rejestracja: 20 cze 2011, 12:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Szukam małych gier do szpitala

Post autor: RunMan »

Ja zdecydowanie polecam Onirima. Niby pasjans, ale daje sporo miejsca do pogłówkowania. Działa fajnie zarówno na 1 jak i na 2 osoby, dodatkowo gra zawiera od razu 3 dodatki, które można dowolnie mieszać, więc gra nie powinna się zbyt szybko znudzić :)
Awatar użytkownika
WRS
Administrator
Posty: 2179
Rejestracja: 09 sty 2009, 09:39
Lokalizacja: Ropczyce
Has thanked: 7 times
Been thanked: 96 times
Kontakt:

Re: Szukam małych gier do szpitala

Post autor: WRS »

Pojedynek robotów jest zaskakująco regrywalny.
Basilica
Blokus Duo
6. bierze
Rój
Pentago
SET


Zdrowia życzę!
Baruk Khazad!
Jak mawia Folko:
gry logiczne to kwintesencja rozrywki, to czysta postać gry: mechanika bez dodatkowej otoczki wnoszącej, lub starającej się coś wnieść do rozgrywki
i ja się (pod) tym podpisuję
Awatar użytkownika
szon
Posty: 125
Rejestracja: 22 sie 2012, 20:59
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time

Re: Szukam małych gier do szpitala

Post autor: szon »

RunMan pisze:Ja zdecydowanie polecam Onirima. Niby pasjans, ale daje sporo miejsca do pogłówkowania. Działa fajnie zarówno na 1 jak i na 2 osoby, dodatkowo gra zawiera od razu 3 dodatki, które można dowolnie mieszać, więc gra nie powinna się zbyt szybko znudzić :)
Jest jeszcze gdzieś dostępny Onirim ?
Awatar użytkownika
pawel1454
Posty: 231
Rejestracja: 31 paź 2008, 22:11
Lokalizacja: Biała Podlaska

Re: Szukam małych gier do szpitala

Post autor: pawel1454 »

Scrabble Podróżne, 6. bierze, Blokus Duo, Super Farmer, Rój.
No i życzę dużo zdrowia.
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Szukam małych gier do szpitala

Post autor: Rune »

Dla poprawy humoru: Dobble i Pędzące żółwie, dla delikatnego rozgrzania szarych komórek: Osadnicy z Catanu - szybka gra karciana, dla zmęczenia mózgownicy - Trio (jest wariant solo ;)
Zdrowia życzę!
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
Awatar użytkownika
RunMan
Posty: 1194
Rejestracja: 20 cze 2011, 12:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Szukam małych gier do szpitala

Post autor: RunMan »

szon pisze:Jest jeszcze gdzieś dostępny Onirim ?
I-Szop wypluwa tylko jeden sklep, ale być może są jeszcze gdzieś dostępne jeśli by poszukać :)
solkan
Posty: 239
Rejestracja: 05 lut 2010, 15:29
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 13 times
Been thanked: 3 times

Re: Szukam małych gier do szpitala

Post autor: solkan »

Z innego punktu widzenia: nie polecalbym Ci drogich gier do szpitala na tak dlugi pobyt, gdyz po takim czasie elementy gry z pewnoscia zostana... skolonizowane przez szpitalne drobnoustroje (nawet w pozornie czystych pokojach socjalnych czy pokojach dziennych dla pacjentow) i osobiscie nie wzialbym takiej gry z powrotem do domu, ale raczej zostawil na uzytek innych pacjentow oddzialu.

Natomiast zorientuj sie moze wczesniej, czy na oddziale, na ktorym bedziesz lezal, nie ma przypakiem juz gier planszowych (sic!). Na przyklad w jednym z wroclawskich szpitali, z tego co widzialem, pacjenci maja do dyspozycji m.in. oddzialowego Szoguna i Wysokie Napiecie:)

Duzo zdrowia!
Awatar użytkownika
Vernix
Posty: 85
Rejestracja: 25 sie 2010, 13:29
Lokalizacja: Białystok/Czarna Biał.

Re: Szukam małych gier do szpitala

Post autor: Vernix »

Może 303 IPN-u? :) Niedroga, nieduża, grałem kilka razy i było...no całkiem, całkiem przyzwoicie (w sensie zabawnie :wink: ).
Odi wspomniał o D-Day Dice - o, tak, jak najbardziej! A może jeszcze Maneouvre od GMT? Plansze niewielkie w sumie.
PS. Zdrówka życzę koledze! :)
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Szukam małych gier do szpitala

Post autor: schizofretka »

Abstrakty będą chyba najlepsze, jeśli je tolerujesz. Na tyle czasu to polecam GO + podręcznik do nauki, ale wszystkie Roje, Geniusze i Gimpfy (czy jak się zwały też będą dobre). Z bardziej tradycyjnych planszówek z małymi planszami to Dos de Mayo, King of Siam (choć mi nie przypadła do gustu). Jak byłem w szpitalu grałem w Reef Encounter (polecam!) i Through the Desert (trochę mniej, ale nie jestem fanem Knizii), a także Race'a, ale to kosmos. Knizia ma trochę małych, niegłupich dwuosobówek (Aton?), ale się w nich mało rozeznaję.

Fajne mogą być kościane fillery, Roll through the Ages jest najmniej głupiutkie.

Na więcej niż dwie osoby, malutkie są Modern Art i Razzia, a na tyle przystępne, że współsalowiczów mogłoby ci się dać namówić.

No i oczywiście Caylus się powinien zmieścić na łóżku!
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3370
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 124 times
Been thanked: 131 times

Re: Szukam małych gier do szpitala

Post autor: maciejo »

Ja też niedawno spędziłem trochę czasu w szpitalu i zagrywałem się w Onirim-jest bezkonkurencyjny :!: .
Polecam także D Day Dice i może jak będziesz miał kawałek stolika Anioła śmierci.
życzę zdrowia :wink:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
zbajszek
Posty: 530
Rejestracja: 18 sie 2012, 19:18
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 7 times
Been thanked: 17 times

Re: Szukam małych gier do szpitala

Post autor: zbajszek »

Po pierwsze dzięki za życzenia powrotu do zdrowia :). I oczywiście dzięki za propozycje.

Co do gier to :

- D-Day Dice trochę odstrasza mnie cena, ale na razie znalazłem weersję P&P na BGG więc na pewno przetestuje.
- Onirim mnie zaintrygował i poważnie rozważam zakup.
- Anioł Śmierci także wstępnie trafił na radar
- Konwój to nie wiem czy nie lepiej już kupić Nową Erę zdaje mi się że starcza na dłużej.
- Roll Through the Ages także trafiło na radar i to dość poważnie.

Z innych tytułów przez głowę przechodzą mi jeszcze

- Slavika
- Władca Pierścieni gra karciana
- Dominion
- Zombiaki - słyszałem że dość sympatyczne są

Choć ciężko mi oceniać bo w większość wymienionych gier nie grałem. Więc z takich swoich osobistych preferencji lubię jak w grze obcny jest temat. Z gier w które grałem to zakochałem się w Arkham Horror i bardzo mi się spodobały Claustrophobia, Battlestar Galactica, czy też Fury of Dracula i chyba wybór będzie ograniczony do tytułu/ów który/e potrafią najlepeij swój kilmat pokazać + może coś małego.
--------------------Zbajchu Plays--------------------
---Moja Planszoteczka --- Sprzedam/Wymienię Topic ---
Awatar użytkownika
Mateez
Posty: 208
Rejestracja: 08 paź 2011, 15:20
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 49 times
Been thanked: 70 times

Re: Szukam małych gier do szpitala

Post autor: Mateez »

A może Geniusz: Edycja Podróżna? Jest mała i nie wymaga stołu. Wspaniała gra dla 2-óch osób, nie sposób się nią znudzić. Jest przy tym bardzo prosta, bardzo szybka (partia w 10-15 minut). Można stworzyć całą ligę szpitalną.... :)
Życzę zdrowia!
ODPOWIEDZ