Conflict of Heroes: Price of Honour

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
bogg
Posty: 62
Rejestracja: 08 wrz 2010, 10:41
Has thanked: 1 time

Conflict of Heroes: Price of Honour

Post autor: bogg »

Czy ktoś może doradzić mi, czy aby grać w dodatek Conflict of Heroes: Price of Honour jest potrzebna wyłacznie podstawka Conflict of Heroes - Storms of Steel, czy też wystarczy 2-go podstawowa Conflict of Heroes - Awakening the Bear?
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6486
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 610 times
Been thanked: 966 times

Re: Conflict of Heroes: Price of Honour

Post autor: Odi »

Wystarczy AtB, tyle że oczywiście nie zagrasz we wszystkie scenariusze z PoH, bo część z nich wymaga SoS
bogg
Posty: 62
Rejestracja: 08 wrz 2010, 10:41
Has thanked: 1 time

Re: Conflict of Heroes: Price of Honour

Post autor: bogg »

Dzięki, czyli mogę zastosować manewr polegający na dokupieniu teraz PoH, a potem liczyć na w miarę niedrogie zakupienie SoS. I tak propozycji w sklepach nie jest za dużo w tym zakresie.
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 81 times
Been thanked: 92 times

Re: Conflict of Heroes: Price of Honour

Post autor: Olgierdd »

bogg pisze:Dzięki, czyli mogę zastosować manewr polegający na dokupieniu teraz PoH, a potem liczyć na w miarę niedrogie zakupienie SoS. I tak propozycji w sklepach nie jest za dużo w tym zakresie.
Ja tak zrobiłem i mozna spokojnie grać bez SoS. w PoH scenariuszy jest od groma, więc braku SoS nawet nie poczujesz.
Awatar użytkownika
Vernix
Posty: 85
Rejestracja: 25 sie 2010, 13:29
Lokalizacja: Białystok/Czarna Biał.

Re: Conflict of Heroes: Price of Honour

Post autor: Vernix »

Dokładnie, tak jak mówią poprzednicy - wystarczy mieć ATB. Sam dodatek świetny (piękne mapy!).
bogg
Posty: 62
Rejestracja: 08 wrz 2010, 10:41
Has thanked: 1 time

Re: Conflict of Heroes: Price of Honour

Post autor: bogg »

Vernix - mówiąc o pięknych mapach, który dodatek masz na myśli
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Conflict of Heroes: Price of Honour

Post autor: ozy »

Grafika map z 1 ed. AoB jest inna, niż grafika z SoS, PoH i 2 ed. AoB. Te trzy ostatnie mają juz spójną grafę. To się tyczy również żetonów.
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
bogg
Posty: 62
Rejestracja: 08 wrz 2010, 10:41
Has thanked: 1 time

Re: Conflict of Heroes: Price of Honour

Post autor: bogg »

Cieszę się, że kolega Ozy też się wypowiedział, a trudno chyba o lepszego eksperta w tej kwestii w Polsce :) .
Gra podobać się musi, począwszy od szaty graficznej, jakości wykonania, aż po mechanikę (chochiaż ta ostatnia, jak widzę na bgg, czy też na stronie wydawcy i forach - ewoluuje, ale rozwój, to przecież naturalna i pozytywna rzecz). To, co jest problemem, to moim zdaniem - jak zwykle przy grach z "zachodu" - cena oraz dostępnośc w zaledwie kilku polskich sklepach.
Ale z drugiej strony - jak jakiś czas temu zauważył jeden z kolegów - hobby, to hobby, a zakup jest raczej na lata. No i ta jakość...
Oby tylko dodatki ukazywały się regularnie i uwzględniały mniej popularne u zachodnich producentów teatry wojny (jak dodatek "polski"). :D
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Conflict of Heroes: Price of Honour

Post autor: ozy »

Jest i inna zasada. Jak masz czas na granie, to nie masz pieniędzy na gry. Jak już masz pieniądze na gry, to nie masz czasu na granie. ;)
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
bogg
Posty: 62
Rejestracja: 08 wrz 2010, 10:41
Has thanked: 1 time

Re: Conflict of Heroes: Price of Honour

Post autor: bogg »

:lol: No to ja jestem ewenementem, bo z kasą kiepsko,a z czasem jeszcze gorzej :lol:
bogg
Posty: 62
Rejestracja: 08 wrz 2010, 10:41
Has thanked: 1 time

Re: Conflict of Heroes: Price of Honour

Post autor: bogg »

Mam jeszcze jedno pytanie, jeśli można.
Ile wnosi do gry dodatek: Conflict of Heroes Expansion: Map #6 - The Swamp :?:
Awatar użytkownika
michaldz1
Posty: 274
Rejestracja: 18 paź 2011, 11:36
Has thanked: 80 times
Been thanked: 103 times

Re: Conflict of Heroes: Price of Honour

Post autor: michaldz1 »

To jedna mapka z numerem 6 przedstawiająca bagno i dwa scenariusze do Awakening The Bear. Jest też potrzebna do jednego scenariusza z Price of Honour. Niestety nie wiem czy i jak rozszerza Storms of Steel
bogg
Posty: 62
Rejestracja: 08 wrz 2010, 10:41
Has thanked: 1 time

Re: Conflict of Heroes: Price of Honour

Post autor: bogg »

Hm
Czy więc warto wydać te 40-50 zł :?:
Awatar użytkownika
B
Posty: 795
Rejestracja: 01 cze 2007, 21:08
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: Conflict of Heroes: Price of Honour

Post autor: B »

Nie wiem czy warto.
Nie wypowiem się na temat tych dwóch scenariuszy z AtB v1 do niej przypisanych, bo w nie nie grałem.
Natomiast w PoH ta mapa użyta jest tylko w jednym scenariuszu - i jest to scenariusz trójstronny i olbrzymi, z dość małymi praktycznymi szansami na zagranie go kiedykolwiek...

Nie wiadomo jeszcze czy te dwie oryginalne potyczki na bagnach zostaną uaktualnione do standardu v2.
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 81 times
Been thanked: 92 times

Re: Conflict of Heroes: Price of Honour

Post autor: Olgierdd »

Moim zdaniem nie warto, jeżeli ma się SoS lub PoH. Przy tak dużej liczbie scenariuszy na prawdę jest w co grać, więc można się bez tej mapki obyć.
bogg
Posty: 62
Rejestracja: 08 wrz 2010, 10:41
Has thanked: 1 time

Re: Conflict of Heroes: Price of Honour

Post autor: bogg »

A co w przypadku, gdy uzytkownik będzie żył długo i sczęśliwie i doczeka się większej ilości scenariuszy lub sam sobie takowe wymysli :?: :lol: :lol: :lol:
bogg
Posty: 62
Rejestracja: 08 wrz 2010, 10:41
Has thanked: 1 time

Re: Conflict of Heroes: Price of Honour

Post autor: bogg »

I jeszcze jedno:
na bgg jest dostępna ta mapka dościągnięcia gratis (oczywiście trzeba mieć czym, a a szczególnie naczym to wydrukować.
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 81 times
Been thanked: 92 times

Re: Conflict of Heroes: Price of Honour

Post autor: Olgierdd »

bogg pisze:A co w przypadku, gdy uzytkownik będzie żył długo i sczęśliwie i doczeka się większej ilości scenariuszy lub sam sobie takowe wymysli :?: :lol: :lol: :lol:
domyślam się, że to zdanie z lekkim przymrużeniem oka, jednak nadal uważam, że AtB + SoS + PoH to tak duża ilość scenariuszy, że dużo czasu upłynie zanim w każdy zagra się chociaż jeden raz.
ODPOWIEDZ