Might & Magic Heroes

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Salah Ad-Din
Posty: 144
Rejestracja: 30 sie 2012, 20:55
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Might & Magic Heroes

Post autor: Salah Ad-Din »

jakie koszulki będą pasować do kart ? Muszę zamówić wraz z grą w REBELu :)
Awatar użytkownika
Red Baron
Wydawca
Posty: 235
Rejestracja: 03 lip 2004, 09:14

Re: Might & Magic Heroes

Post autor: Red Baron »

Karty maja wymiar: 63x42mm.
Awatar użytkownika
pabula
Posty: 2110
Rejestracja: 10 cze 2008, 14:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 2 times
Been thanked: 70 times

Re: Might & Magic Heroes

Post autor: pabula »

Przejrzałem zdjęcia na BGG.
Wydaje mi się, że powinniście liczby pisać słownie jeśli "1" nie jest "jeden"
Bo na jednej karcie nie wiem czy mam to rozumieć "w pierwszej turze" czy "w jednej turze"?
Taki zapis czyta się "w jeden turze" co jest bez sensu...
Ale graficznie podoba mi się. :)
Awatar użytkownika
Salah Ad-Din
Posty: 144
Rejestracja: 30 sie 2012, 20:55
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Might & Magic Heroes

Post autor: Salah Ad-Din »

czyli większy niż standard Mini American Board :/
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Might & Magic Heroes

Post autor: costi »

pabula pisze:Przejrzałem zdjęcia na BGG.
Wydaje mi się, że powinniście liczby pisać słownie jeśli "1" nie jest "jeden"
Bo na jednej karcie nie wiem czy mam to rozumieć "w pierwszej turze" czy "w jednej turze"?
Taki zapis czyta się "w jeden turze" co jest bez sensu...
Ale graficznie podoba mi się. :)
Jeśli jest napisane "w 1 turze" to czyta się to "w jednej turze". W języku polskim liczebniki porządkowe oznacza się kropką, więc "w pierwszej turze" byłoby zapisane jako "w 1. turze".
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Might & Magic Heroes

Post autor: Geko »

Tylko teraz wszyscy piszą "w 1-szej" :mrgreen: Bez 2-óch zdań!
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6131
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 649 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Might & Magic Heroes

Post autor: pan_satyros »

kiedy udostępnicie instrukcję? Myślę nad zamówieniem, ale to za duża gra by brać ją nie znając zasad.
Awatar użytkownika
Red Baron
Wydawca
Posty: 235
Rejestracja: 03 lip 2004, 09:14

Re: Might & Magic Heroes

Post autor: Red Baron »

Instrukcja będzie na dniach, trwają ostatnie poprawki w składzie instrukcji.
Awatar użytkownika
pabula
Posty: 2110
Rejestracja: 10 cze 2008, 14:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 2 times
Been thanked: 70 times

Re: Might & Magic Heroes

Post autor: pabula »

Skoro jeszcze trwają poprawki w składzie instrukcji, to na kiedy jest przełożona data premiery?
Początek grudnia już jest więc przypuszczam, że premiera jest przełożona?
Awatar użytkownika
Red Baron
Wydawca
Posty: 235
Rejestracja: 03 lip 2004, 09:14

Re: Might & Magic Heroes

Post autor: Red Baron »

Gra jest już w produkcji, datę premiery podamy w przyszłym tygodniu (będzie oscylować około 10 grudnia).
Awatar użytkownika
Atamán
Posty: 1347
Rejestracja: 13 kwie 2010, 12:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 562 times
Been thanked: 284 times

Re: Might & Magic Heroes

Post autor: Atamán »

Czyli wnioskuję z tego, że produkujecie w PL?
Awatar użytkownika
Salah Ad-Din
Posty: 144
Rejestracja: 30 sie 2012, 20:55
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Might & Magic Heroes

Post autor: Salah Ad-Din »

Red Baron pisze:Gra jest już w produkcji, datę premiery podamy w przyszłym tygodniu (będzie oscylować około 10 grudnia).
czyli 11 będę miał ją u siebie w domu ?? skoro już się zapisałem [ Rebel ]
Awatar użytkownika
Red Baron
Wydawca
Posty: 235
Rejestracja: 03 lip 2004, 09:14

Re: Might & Magic Heroes

Post autor: Red Baron »

Produkujemy w Polsce, gra trafi pewnie do domów w okolicach 11-12 grudnia.
Komimasa
Posty: 151
Rejestracja: 26 lis 2012, 11:09
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: Might & Magic Heroes

Post autor: Komimasa »

Nie powiem nic nowego, ale teraz gra prezentuje się dużo lepiej, a mapka jest naprawdę miła dla oka. Nie wydaje mi się również, by była nieprzejrzysta. Wielki szacunek do Was za uwzględnienie opinii fanów. Mechanika zapowiada się ciekawie, a dokładniej to, co napisaliście o interakcji, łącznie z kierowaniem potworami neutralnymi, przeciwnikowi na złość. Nie rozumiem tych głupich w moim mniemaniu pytań "a to wcześniej się nie da walczyć"? Kiedy to niby na początku rozgrywki się walczyło z przeciwnikiem? Wbijało na teren podkradało kopalnię, niszczyło jakiegoś łebka od zbierania surowców, ale to raczej na końcu dochodziło do głównej walki, więc jakoś mnie to nie dziwi. Cieszy mnie też zrezygnowanie z przejmowania zamku. W Herosie to było bardzo irytująca, że wróg gnił pod murami, taka zabawa w podchody, a atak na mury zawsze nosił duże ryzyko. Tylko jeszcze by ta instrukcja była, no nic poczekamy. Przesunięcie może i jest, ale za te grafiki imo jak najbardziej na korzyść.
KrecikOwsik
Posty: 23
Rejestracja: 13 sie 2012, 20:33

Re: Might & Magic Heroes

Post autor: KrecikOwsik »

Czy istnieje jakakolwiek możliwość, że gra będzie miała premierę później niż 14 grudnia?
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Might & Magic Heroes

Post autor: kwiatosz »

Doświadczenie człowieka, który już trochę rzeczy drukował - zawsze jest taka możliwość, nie znasz dnia ani godziny, kiedy w drukarni wybuchnie mały pożar albo coś w tym stylu.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Red Baron
Wydawca
Posty: 235
Rejestracja: 03 lip 2004, 09:14

Re: Might & Magic Heroes

Post autor: Red Baron »

W sumie jest tak jak kolega powyżej powiedział, poza mocno losowymi przypadkami gra na 100% będzie przed 14 w sklepach.
Awatar użytkownika
Jasiek22
Posty: 131
Rejestracja: 13 maja 2011, 23:45

Re: Might & Magic Heroes

Post autor: Jasiek22 »

Skoro robicie już tylko kosmetyczne poprawki w instrukcji, może warto ją już tutaj wrzucić? Będziemy beta testerami instrukcji i może komuś jakieś błędy wpadną w oko.
Awatar użytkownika
Salah Ad-Din
Posty: 144
Rejestracja: 30 sie 2012, 20:55
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Might & Magic Heroes

Post autor: Salah Ad-Din »

Jasiek22 pisze:Skoro robicie już tylko kosmetyczne poprawki w instrukcji, może warto ją już tutaj wrzucić? Będziemy beta testerami instrukcji i może komuś jakieś błędy wpadną w oko.
POPIERAM !
ernin
Posty: 555
Rejestracja: 20 lut 2012, 10:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 35 times
Been thanked: 27 times

Re: Might & Magic Heroes

Post autor: ernin »

I jak wygląda sprawa instrukcji pojawi się w wersji online przed premierą?
Krushvarrok
Posty: 29
Rejestracja: 10 lis 2010, 10:47
Lokalizacja: Słupsk/Gdańsk

Re: Might & Magic Heroes

Post autor: Krushvarrok »

Nie dajcie się nabrać. Moim zdaniem brak publikacji instrukcji przed premierą jest czystym zabiegiem marketingowym. Wydawca nie chce, żebyśmy poznali zasady gry bo wie, że pokażą mierność gry( innego wytłumaczenia nie potrafię znaleźć ). Tym samym przełoży się to na słabą sprzedaż gry. Nie publikując instrukcji ten kto będzie chciał poznać grę- będzie zmuszony ją kupić. Od początku wydanie tej gry wywołuje ogromne problemy lecz widzę, że wszyscy udają,że jest cacy. Cała ta sytuacja bardzo zniechęca mnie do nawet planowania kupna gry tego wydawnictwa.
Awatar użytkownika
wojo
Posty: 751
Rejestracja: 20 sie 2008, 13:40
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 3 times

Re: Might & Magic Heroes

Post autor: wojo »

O samej grze nic nie wiem, ale nie zakładałbym złej woli/zamiatania pod dywan. Gra jest na licencji i wiele rzeczy może być nią regulowane - np. licencjodawca musi "klepnąć" instrukcję, wyrazić zgodę na jej publikacje itp.

Natomiast to czy gra jest dobra czy zła i tak szybko wyjdzie w praniu i możesz porostu poczekać na opinię, tych którzy kupią jeżeli wahasz się czy warto samemu zainwestować. Jestem pewien że pojawi się masa recenzji tego tytułu.
Kolekcja na BGG, sprzedam
Jestem (współ)autorem: Bitwa pod Grunwaldem, Ora et Labora, Proch i Stal, Metallum
Awatar użytkownika
matoozik
Posty: 403
Rejestracja: 24 sie 2009, 14:19
Lokalizacja: Małopolska

Re: Might & Magic Heroes

Post autor: matoozik »

Niektóre wydawnictwa maja taka politykę i nie zamieszczają instrukcja wcale, a wcale np. PhalanxGames.
Nawet Queen Games pochowało swoje instrukcje, mimo iż wcześniej były dostępne :(
Małpa nie żyje. Przedstawienie skończone.
Moja skromna kolekcja: matoozik
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Might & Magic Heroes

Post autor: kwiatosz »

No właśnie - udostępnianie instrukcji to dobra praktyka, ale nie wszyscy z różnych względów się do niej stosują - to na tyle gorący tytuł, że nie będzie problemu z recenzjami dość szybkimi (czy choćby rzut okiem, który już dużo powie o jej jakości) - nie ma co moim zdaniem wieszać psów na wydawnictwie, tylko poczekać tydzień z zakupem.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
zedd
Posty: 331
Rejestracja: 24 sty 2007, 21:09
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 1 time

Re: Might & Magic Heroes

Post autor: zedd »

Krushvarrok pisze:Nie dajcie się nabrać. Moim zdaniem brak publikacji instrukcji przed premierą jest czystym zabiegiem marketingowym. Wydawca nie chce, żebyśmy poznali zasady gry bo wie, że pokażą mierność gry( innego wytłumaczenia nie potrafię znaleźć ). Tym samym przełoży się to na słabą sprzedaż gry. Nie publikując instrukcji ten kto będzie chciał poznać grę- będzie zmuszony ją kupić. Od początku wydanie tej gry wywołuje ogromne problemy lecz widzę, że wszyscy udają,że jest cacy. Cała ta sytuacja bardzo zniechęca mnie do nawet planowania kupna gry tego wydawnictwa.
no nie zawsze tak jest, że ktoś nie publikujący instrukcji robi to, aby zamaskować słabą grywalność gry. Bardzo wielu wydawców ma instrukcje dostępne tuż przed premierą, a bywają i tacy, których polityka w ogóle nie zakłada udostępniania instrukcji na sieci.

"nie ma instrukcji na sieci, to znaczy, że gra na pewno jest słaba" to wniosek zbyt daleko idący.

To jaka będzie gra możemy wróżyć bardziej z elementów, nazwiska autora, wydawcy. Nadal to będzie wróżenie, a i nawet przeczytanie instrukcji nie da nam 100% pewności, że rozgrywka będzie słaba.

Pozostaje tylko cierpliwie czekać :)
ODPOWIEDZ