Prosta z grywalnym 1 i 2 osobowym trybem

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
marcia666
Posty: 106
Rejestracja: 26 gru 2012, 20:03
Lokalizacja: Ełk
Kontakt:

Prosta z grywalnym 1 i 2 osobowym trybem

Post autor: marcia666 »

Potrzebne mi coś jak w tytule, prostego i przyjemnego jak Aton, Pan tu nie stał czy Beowulf gra planszowa ale, żeby dało się sensownie zagarać we 2 i w pojedynkę nie umierając z nudów.
Awatar użytkownika
easy
Posty: 73
Rejestracja: 08 lut 2012, 12:59
Lokalizacja: Wieliczka
Has thanked: 5 times

Re: Prosta z grywalnym 1 i 2 osobowym trybem

Post autor: easy »

Może Onirim
Awatar użytkownika
marcia666
Posty: 106
Rejestracja: 26 gru 2012, 20:03
Lokalizacja: Ełk
Kontakt:

Re: Prosta z grywalnym 1 i 2 osobowym trybem

Post autor: marcia666 »

to co szukam to z nastawieniem na prezent dla siostry - Onirim mam od niedawna i jak na razie tylko 1 podejście do rozgrywki ale nie sądzę że jej podpasuje.
Nie wiem czy to będzie przydatna podpowiedź ale siostra i jej mąż lubią Scrabble.
Awatar użytkownika
Sandman
Posty: 1406
Rejestracja: 11 lut 2009, 11:23
Lokalizacja: Wrocław

Re: Prosta z grywalnym 1 i 2 osobowym trybem

Post autor: Sandman »

Jeśli to ma być prezent dla pary to może wystarczy gra dla 2 osób? jeśli tak to zdecydowanie poleciłbym Mr Jacka lub Mr Jack w Nowym Jorku. Obie gry całkowicie niezależne językowo, ślicznie wydane i jakoś tak pomślałem, ze sam bym się z takiego prezentu ucieszył (obydwa Jacki mieliśmy i zostały ograne bardzo solidnie).
Planszowa przeszłość, teraźniejszość, przyszłość
Uzależniony od TtA :]
Visca el Barca!!!
Awatar użytkownika
marcia666
Posty: 106
Rejestracja: 26 gru 2012, 20:03
Lokalizacja: Ełk
Kontakt:

Re: Prosta z grywalnym 1 i 2 osobowym trybem

Post autor: marcia666 »

o Jacku to sama dla siebie myślę :)
a tu ważne jest żeby był wariant 1 osobowy - są takie tygodnie, że się prawie nie widzą bo tak szwagier zmiany ma :)
Awatar użytkownika
Issity
Posty: 15
Rejestracja: 22 gru 2011, 10:30
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 7 times

Re: Prosta z grywalnym 1 i 2 osobowym trybem

Post autor: Issity »

A może K2?

Zasady nie są bardzo złożone, a na końcu instrukcji jest pomocna rozpiska z opisem przebiegu tury krok po kroku.

Na prostej mapie w lecie da się często dojść bardzo wysoko i nie umrzeć z braku tlenu, a jakby zechcieli większego wyzwania, to jest trudniejsza mapa i zimowe kafelki pogody (i kombinacje - trudna mapa + lato / łatwa mapa + zima)

Fajnie się gra w dwie osoby, a i wariant solo jest ciekawy.
Awatar użytkownika
gemboj
Posty: 34
Rejestracja: 11 lis 2012, 07:30

Re: Prosta z grywalnym 1 i 2 osobowym trybem

Post autor: gemboj »

Tyrus będzie dobry jak szwagier wróci ze zmiany.
Po długiej nieobecności będzie miał wybór :mrgreen:
Wolę grać niż zastanawiać się kilka godzin co autor instrukcji miał na myśli.
janekb
Posty: 586
Rejestracja: 14 sty 2012, 14:28
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Re: Prosta z grywalnym 1 i 2 osobowym trybem

Post autor: janekb »

K2 fajne, ale moze jak lubia Scrabble to Boggle. Tradycyjna wersja bez problemu samemu da sie grac, a flash ponoc wogole fajny, tylko ze drogi.
Arawis
Posty: 77
Rejestracja: 09 sie 2012, 11:23
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Prosta z grywalnym 1 i 2 osobowym trybem

Post autor: Arawis »

A może jakaś kooperacja z wariantem solo? My mamy Yggdrasila, we dwójkę bardzo przyzwoicie, w wariancie solo tez całkiem całkiem. :) Zasady łatwe do szybkiego ogarnięcia - dość intuicyjne, duża regrywalność, bo można się wcielać w postacie różnych bóstw nordyckich, które mają różne cechy specjalne, są podstawowe karty wrogów, ale można również utrudnić sobie dorzucając karty specjalne, przyzwoite wykonanie, ładna oprawa graficzna, czas rozgrywki na 1-2 sztuki do ok 2h, trochę główkowania bo nie tak łatwo wygrać z grą :).
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Prosta z grywalnym 1 i 2 osobowym trybem

Post autor: Karit »

Arawis pisze:A może jakaś kooperacja z wariantem solo? My mamy Yggdrasila, we dwójkę bardzo przyzwoicie, w wariancie solo tez całkiem całkiem. :) Zasady łatwe do szybkiego ogarnięcia - dość intuicyjne, duża regrywalność, bo można się wcielać w postacie różnych bóstw nordyckich, które mają różne cechy specjalne, są podstawowe karty wrogów, ale można również utrudnić sobie dorzucając karty specjalne, przyzwoite wykonanie, ładna oprawa graficzna, czas rozgrywki na 1-2 sztuki do ok 2h, trochę główkowania bo nie tak łatwo wygrać z grą :).
Z takich kooperacyjnych to bym bardziej Robinsona polecił, chociaż poznanie zasad nie jest najprostsze (ale nie jest też bardzo trudne), sprawdza sie bardzo dobrze na 1 jak i 2 osoby. Cena jest jednak mankamentem...
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Aduanath
Posty: 495
Rejestracja: 31 paź 2012, 18:55
Lokalizacja: Legnica
Been thanked: 1 time

Re: Prosta z grywalnym 1 i 2 osobowym trybem

Post autor: Aduanath »

Karit pisze:
Arawis pisze:
Z takich kooperacyjnych to bym bardziej Robinsona polecił, chociaż poznanie zasad nie jest najprostsze (ale nie jest też bardzo trudne), sprawdza sie bardzo dobrze na 1 jak i 2 osoby. Cena jest jednak mankamentem...
Też polecam Robinsona. Mamy z Narzeczonym wiele wspólnych rozgrywek, jak również sama trochę grałam - sprawdza się świetnie! Cena niby jest wysoka, ale czas spędzony przy grze w 100% odpracuje wydaną kwotę ;)
Nasza kolekcja - ciągle się rozwija :)
ODPOWIEDZ