(Gliwice) Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Macok
Posty: 171
Rejestracja: 18 gru 2011, 22:58
Lokalizacja: NeoGliwice 3
Has thanked: 10 times
Been thanked: 8 times

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: Macok »

migoq_aki pisze:Pisze by potwierdzic, ze stawimy sie z luba na jutrzejszym arkhamie :)
Oki, postaram sie druknac instrukcje albo chociaz jakis skrot zasad jezeli moja wiekowa drukarka nie odmowi posluszenstwa.
Spoiler:
Owned
trzewik

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: trzewik »

A ja dziś gram w Mage Wars i ciołkom znającym 3 gry na krzyż i grającym w nie w kółko z powodu hiper lenistwa mówię stanowcze nie ;)
Merry
Posty: 511
Rejestracja: 08 wrz 2009, 15:02
Lokalizacja: Gliwice

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: Merry »

trzewik pisze:A ja dziś gram w Mage Wars i ciołkom znającym 3 gry na krzyż i grającym w nie w kółko z powodu hiper lenistwa mówię stanowcze nie ;)

To może ja też.
tenzuo
Posty: 31
Rejestracja: 30 lip 2011, 22:20
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: tenzuo »

trzewik pisze:A ja dziś gram w Mage Wars i ciołkom znającym 3 gry na krzyż i grającym w nie w kółko z powodu hiper lenistwa mówię stanowcze nie ;)
Instrukcja oblatana, giera w założeniach prosta i intuicyjna, czuje że będzie dobrze się grało. Ale nie ma szans zeby przy pierwszej partii grać bez instrukcji. Tyle tam drobnych niuansów, niuansików, ech. Aż cieżko spamiętać. Nic to, damy radę!
Sinister
Posty: 11
Rejestracja: 30 maja 2013, 09:17

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: Sinister »

Panowie i panie, ja niestety nie dam rady. Muszę z psiakiem jechać do weterynarza, nie planowo ta sytuacja wypadła, i pewnie nie planowo kasa wypadnie z portfela. Pisze, bo pisałem się na Arkham, a nie chce zajmować miejsca ;) Do zobaczenia za tydzień!!! No i przyjemnej zabawy :)

Ps. Pytanie mam - czy są w klubie takie gry jak Vintage i Marco Polo? Potrzebuje polskiej instrukcji :)
Awatar użytkownika
sheva
Posty: 890
Rejestracja: 22 lis 2008, 09:10
Lokalizacja: Zabrze

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: sheva »

mój wspaniały pracodawca przypomniał sobie o kursie bhp w zwiazku z czym nie mogłem byc i bardzo mi z tym źle :( do zobaczenia za tydzien!
Posiadam kuku na muniu, poszukuje wspólnika z fiksum dyrdum ;)
Awatar użytkownika
migoq_aki
Posty: 37
Rejestracja: 11 cze 2013, 01:20
Lokalizacja: Zabrze/Gliwice

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: migoq_aki »

Yig po tym jak mnie zezarl (tak bardzo 3 szostki na rzuty na klatwe :P) rzutem na tasme dostal wpiernicz czym udalo nam sie zakonczyc gre zaraz przed zamknieciem, gdzie wszyscy nam juz szukali miejsc do spania :D. Gra jest naprawde swietna i jeszcze raz bardzo dziekujemy za tlumaczenie zasad i troche poprowadzenie gry :). Mysle, ze za dwa tygodnie chetnie bysmy zagrali w Ghost stories czy Robinsona, tak jak Macok wspominales w poprzednim poscie. Ewentualnie jakby znowu byli ludzie na arkhama to moze w wiekszym skladzie, ale wtedy moglibysmy nie skonczyc.

A ten Mage Wars jak wypadl? Zerkalem troche i wygladalo calkiem interesujaco.

Takie male pytanie - czy w klubie jest moze Brass? Nie widzialem na polkach, ale moglem przeoczyc.
Moje gry na BGG, z ktorym jeszcze nie jestem za pan brat

https://sites.google.com/site/doortosaturn/ - oficjalna strona i moje autorskie tlumaczenie fanowskiego dodatku do Horror w Arkham - Drzwi do Saturna (The Door to Saturn).
Awatar użytkownika
Ryu
Posty: 2750
Rejestracja: 28 gru 2009, 19:58
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 83 times
Been thanked: 161 times

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: Ryu »

Nie ma Brassa.

Jak możesz jednak to szybko edytuj posta i to zmaż. Jak Asiok zobaczy że jesteś chętny na Brassa to będziesz grał co tydzień... Po kilka razy... Wieczorami Asiok będzie do Ciebie przychodził i dzwonił do drzwi żebyś grał dalej... Nawet w wakacje będzie za Tobą jeździł... Ja musiałem przez to zmienić miejsce zamieszkania... :wink:
Awatar użytkownika
asiok
Posty: 1423
Rejestracja: 09 paź 2008, 17:29
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 331 times
Been thanked: 76 times

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: asiok »

Brass? Brass? Brass? CZY KTOŚ POWIEDZIAŁ BRASS???
Awatar użytkownika
Salgi
Posty: 184
Rejestracja: 17 lut 2009, 21:04
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: Salgi »

No jak można, to w przyszłym tygodniu chętnie przyniosę i zagram w Brassa :D
tenzuo
Posty: 31
Rejestracja: 30 lip 2011, 22:20
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: tenzuo »

Mage Wars. Partia trwała nieco ponad 2godz (gdzie te pudełkowe 45-90 min), nie obyło się bez instrukcji. Ale grało się bardzo przyjemnie i z chęcią zasiądę po raz kolejny do tej gry. Zasady liczne, ale bardzo intuicyjne. Przy ograniu obu graczy na pewno z czasem mozna zejść, na ile, nie wiem.

Mimo obecnych kości, to one wprowadzają kupe emocji, tak to by była sucha karcianka, a tak mamy połączenie planszówki, bitewniaka i karcianki. Jeszcze nigdy turlanie nie było tak fajne.
Gra bardzo przypomina taktyczne rpgi komputerowe, jakbym miał ją najkrócej opisać.

No i kuna FTW!!! (chodzi o takie zwierzątko :))

W skali BGG dla mnie na chwile obecna 10.
Awatar użytkownika
migoq_aki
Posty: 37
Rejestracja: 11 cze 2013, 01:20
Lokalizacja: Zabrze/Gliwice

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: migoq_aki »

@Ryu, asiok
my z luba myslimy juz o kolejnym tytule po aktualnie bedacej "na roznie" do kupienia i chcemy wlasnie jakiegos mozgozernego euro, w temacie nam polecali sporo gier i z tego co chcemy sprawdzic to wlasnie Brass, Agricola i Caylus. Po filmikach z jutuba chyba mi sie najbardziej podoba Caylus a jej chyba Agricola, ale praktyka zmienia wszystko, takze chetnie bysmy w Brassa zagrali, jesli mozna prosic o tlumaczenie zasad :). Agricole widzialem w klubie, Caylusa chyba nie. Jednakze my mozemy byc dopiero za 2 tygodnie, a i to nie jest pewne.

@tenzuo
zerkalem na to katem oka i wygladalo naprawde ciekawie, a ksiazeczka z milionem kart jednoczesnie wygladala strasznie i ciekawie :D. To jest fabularnie taki pojedynek magow 1v1? Bo tak wygladalo
Moje gry na BGG, z ktorym jeszcze nie jestem za pan brat

https://sites.google.com/site/doortosaturn/ - oficjalna strona i moje autorskie tlumaczenie fanowskiego dodatku do Horror w Arkham - Drzwi do Saturna (The Door to Saturn).
Awatar użytkownika
Wassago
Posty: 918
Rejestracja: 09 sty 2012, 20:11
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: Wassago »

Caylus ja mam jakby co :D Można się umówić na za dwa tygodnie :twisted:
Awatar użytkownika
magole
Posty: 714
Rejestracja: 12 sty 2010, 12:39
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 4 times
Been thanked: 33 times

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: magole »

Jak Caylus to może nawet ja wpadnę gościnnie :)
Mówicie że za dwa tygodnie, hmmm 8)
Awatar użytkownika
Ryu
Posty: 2750
Rejestracja: 28 gru 2009, 19:58
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 83 times
Been thanked: 161 times

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: Ryu »

@migoq_aki - ja teraz raczej nie dam rady. Początek lipca to urlop ale liczę że potem wracam do MDK'u. Ostrzegam jednak... Jak zaczniesz w końcu grać w normalne ( :) ) gry to potem już nie ma odwrotu ;) Mst mnie zaraził Le Havrem, Brassem, Agricolą, Shipyardem a potem już poszło.

Z trudniejszych polecam Agricole właśnie ze względu na kobietę. Moja żona uwielbia i zdecydowanie wyżej stawia niż Caylus czy Brass. Lepiej trafić w 10 z kobiecym gustem a potem łagodnie przejść do reszty. To takie tam moje zdanie. Zresztą Agricola jest świetna a Asiok i tak się nie zna bo on tylko Brass'a widzi a wywody o losowości w Agri można między bajki włożyć ;)

A tak po przemyśleniu śmiem twierdzić nawet że Brass jest bardziej losowy niż Agri z kartami (pomocnicy/usprawnienia) :twisted:
wajwa
Posty: 2236
Rejestracja: 18 sty 2008, 10:24
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 269 times
Been thanked: 418 times
Kontakt:

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: wajwa »

Ryu pisze: Mst mnie zaraził ... Agricolą ... a potem już poszło.
Z trudniejszych polecam Agricole ...
Zresztą Agricola jest świetna ...
a wywody o losowości w Agri można między bajki włożyć ;)
powiedział Ryu , który NIGDY nie odmawia gry w Agricolę :lol:
Always look on the bright side of life
Awatar użytkownika
Ryu
Posty: 2750
Rejestracja: 28 gru 2009, 19:58
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 83 times
Been thanked: 161 times

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: Ryu »

Nie będę tego tłumaczył po raz n-ty :? :roll:
wajwa
Posty: 2236
Rejestracja: 18 sty 2008, 10:24
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 269 times
Been thanked: 418 times
Kontakt:

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: wajwa »

Nie musisz , medycyna/psychologia i tak jest bezsilna wobec Twojego przypadku dziwaku :wink:
Always look on the bright side of life
Awatar użytkownika
Ryu
Posty: 2750
Rejestracja: 28 gru 2009, 19:58
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 83 times
Been thanked: 161 times

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: Ryu »

Zagrasz tyle razy z żoną co ja to pogadamy jak "równy z równym" :mrgreen:

Ostrzegam, że ja jednak nabijam ten licznik Wajwa tak że śpiesz się :P
Awatar użytkownika
migoq_aki
Posty: 37
Rejestracja: 11 cze 2013, 01:20
Lokalizacja: Zabrze/Gliwice

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: migoq_aki »

Mam od groma zapalu Ryu, za dzieciaka nakupowalem sporo duzych (jak dla mnie wtedy i teraz w sumie tez) gier strategicznych No1 Noviny, w ktore ani razu w zyciu nie zagralem, gdyz znajomi z podworka byli na to zawsze i wszedzie anty, a moja mama jak widziala instrukcje majaca 20+ stron to wybuchala pustym smiechem :P. Jedyne co to Srebrna Flota byla zagrana RAZ, a potem moj brat zgubil plansze jak zabral ja do znajomego. Poza tym mam jeszcze Bitwe pod Austerlitz i Kryptonim: Lew Morski. No i Celtyckie Miecze, ktore dostalem od owego znajomego w ramach rekompensaty, ze plansza zaginela na dobre kij wie gdzie :P. Takze, jak to ujales "normalne" i trudne gry mnie nie odstraszaja. Za rade tez dziekuje, choc moja luba nie ma problemow z klimatem i osadzeniem tematycznym w grach.
Moje gry na BGG, z ktorym jeszcze nie jestem za pan brat

https://sites.google.com/site/doortosaturn/ - oficjalna strona i moje autorskie tlumaczenie fanowskiego dodatku do Horror w Arkham - Drzwi do Saturna (The Door to Saturn).
Tolis
Posty: 1079
Rejestracja: 05 maja 2010, 09:02
Been thanked: 6 times

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: Tolis »

@migoq_aki - tak jak pisalem Ci na PW, polecalbym rowniez sprobowanie Neuland, na 2-3 osoby fajnie chodzi, na 4 downtime jednak jest spory przy osobach ktore lubia dlugo myslec. Asiok ma Nueland nawet dal 10 na BGG.
Ja jak bym sie kiedys zjawil to tez moge przyniesc.
Awatar użytkownika
migoq_aki
Posty: 37
Rejestracja: 11 cze 2013, 01:20
Lokalizacja: Zabrze/Gliwice

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: migoq_aki »

Czytalem Twa wiadomosc, lecz jakos umknelo mi odpisac, wybacz. Neuland, jedyne co znalazlem w sieci to krotka reklamowka po niemiecku - wyglada to fajnie, ale tylko tyle moge powiedziec. W praktyce chetnie bym oczywiscie sprobowal, ale nie wiadomo czy jak juz bedziemy sie decydowali z luba na konkretny tytul to bedzie gdzie dostac, wiec nie jest priorytetem:)
Moje gry na BGG, z ktorym jeszcze nie jestem za pan brat

https://sites.google.com/site/doortosaturn/ - oficjalna strona i moje autorskie tlumaczenie fanowskiego dodatku do Horror w Arkham - Drzwi do Saturna (The Door to Saturn).
Merry
Posty: 511
Rejestracja: 08 wrz 2009, 15:02
Lokalizacja: Gliwice

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: Merry »

Co tu sie dzieje?! Co za kółko rad domowych pt " w co grac z żonami";> halo!

Ryu, jak już wiesz, pogadamy na wakacjach. To juz wkrotce;-)
Awatar użytkownika
Ryu
Posty: 2750
Rejestracja: 28 gru 2009, 19:58
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 83 times
Been thanked: 161 times

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: Ryu »

Merry pisze:Co tu sie dzieje?! Co za kółko rad domowych pt " w co grac z żonami";> halo!
Cichaj kobieto :mrgreen: Nawracam ludzi na dobrą (euro) drogę i kto wie - może i kiedyś do Ligii dołączą 8)
Merry pisze:Ryu, jak już wiesz, pogadamy na wakacjach. To juz wkrotce;-)
Siur :D
Awatar użytkownika
Wassago
Posty: 918
Rejestracja: 09 sty 2012, 20:11
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: Wassago »

Ma ktoś z was może grę Kemet :D?
ODPOWIEDZ