Warhammer Inwazja - pytania i wątpliwości

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Hertil
Posty: 127
Rejestracja: 09 paź 2012, 20:58

Re: Warhammer Invasion

Post autor: Hertil »

Dziękuje bardzo :) Pewnie jeszcze nieraz poproszę o wyjaśnienie xD Wgl. nie ogarniam spaczen. Dla mnie to czarna magia :/ Kolejna seria pytań:

a) Karta Mistrzowska Runa Zwątpienia ( koszt zagrania jednostek rywala jest o 1 wiekszy) działa jednorazowo czy dopóki jej nie zniszczy rywal?

b) Kartę którą użyjemy jako rozwinięcie używamy za darmo i nie możemy jej cofnąć czytaj odwrócić by walczyła/broniła się ?
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4721
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: Warhammer Invasion

Post autor: BartP »

Obawiam się, że czytasz instrukcję mało uważnie, ponieważ pytasz o bardzo podstawowe rzeczy. Na spokojnie wczytaj się w całość i nie wymyślaj czegoś, czego nie ma.
a) Jeśli Mistrzowska Runa Zwątpienia jest rozwinięciem wsparciem, to działa cały czas. Jeśli taktyką, to tylko raz. Nie pamiętam dokładnie kart po nazwach, grałem 2 lata temu.
b) Rozwinięcie wystawiasz za darmo. W ramach standardowych reguł (czyli nie za pomocą kart, a są takie) rozwinięcie do końca gry pozostaje rozwinięciem, bez względu czy pod spodem kryje się jednostka, rozwinięcie, misja czy co tam. Nie może nic robić poza byciem rozwinięciem.

Edit: poprawka, dzięki szmajchel.
Ostatnio zmieniony 01 lip 2013, 18:37 przez BartP, łącznie zmieniany 1 raz.
szmajchel
Posty: 574
Rejestracja: 19 gru 2010, 21:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Warhammer Invasion

Post autor: szmajchel »

W punkcie A masz na myśli wsparcie, nie rozwinięcie :)
Również radzę przeczytać instrukcję i ewentualnie FAQ lub odpowiedni topik na tym forum
Hertil
Posty: 127
Rejestracja: 09 paź 2012, 20:58

Re: Warhammer Invasion

Post autor: Hertil »

Gomenasai za moją głupotę i arigato gozaimasu za pomoc. Przeczytam instrukcję jeszcze raz i raz.
drakula
Posty: 74
Rejestracja: 13 cze 2013, 19:57
Lokalizacja: Gryfino/Szczecin

Warhammer: Inwazja

Post autor: drakula »

Cześć.Dzisiaj chciałbym się Was zapytać czy w Warhammer: Inwazja da się grać w więcej niż 2 osoby?Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedzi:))
Awatar użytkownika
syd3r
Posty: 164
Rejestracja: 16 gru 2012, 11:28
Lokalizacja: Nidzica

Re: Warhammer: Inwazja

Post autor: syd3r »

Można, jeśli kupisz nadchodzący dodatek Kataklizm.
drakula
Posty: 74
Rejestracja: 13 cze 2013, 19:57
Lokalizacja: Gryfino/Szczecin

Re: Warhammer: Inwazja

Post autor: drakula »

A bez dodatku,czy istnieją może nieoficjalne,optymalne zasady?
Awatar użytkownika
farmer
Posty: 1768
Rejestracja: 08 gru 2007, 10:27
Lokalizacja: Oleśnica
Has thanked: 379 times
Been thanked: 94 times

Re: Warhammer: Inwazja

Post autor: farmer »

Istnieje bardzo wiele, ale nie pokusiłbym się o wytypowanie jednych, optymalnych.
Co kto lubi - musisz rozejrzeć się, poczytać i dobrać coś pod siebie.

Swego czasu sam w dziale "Modyfikacje" pokusiłem się o zaproponowanie jednego wariantu (na 4 bądź 6 osób).

pozdr,
farm
W czasie wojny, milczą prawa.
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda.


W to gram...
paralelizm
Posty: 140
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warhammer Invasion

Post autor: paralelizm »

czy jeśli w fazie bitwy po zadeklarowaniu przeze mnie atakowanej strefy przeciwnik zagra taktykę "warta poległych" i ilość punktów wytrzymałości wyłożonych do obrony jednostek jest wyższa od ilości obrażeń jakie będę mógł zadać tym jednostkom to bitwa mimo wszystko się odbywa? wydaje mi się, że tak, ale szukam jeszcze potwierdzenia :)
"trucizna w małych dawkach jest najlepszym lekarstwem"
Awatar użytkownika
syd3r
Posty: 164
Rejestracja: 16 gru 2012, 11:28
Lokalizacja: Nidzica

Re: Warhammer Invasion

Post autor: syd3r »

paralelizm pisze:czy jeśli w fazie bitwy po zadeklarowaniu przeze mnie atakowanej strefy przeciwnik zagra taktykę "warta poległych" i ilość punktów wytrzymałości wyłożonych do obrony jednostek jest wyższa od ilości obrażeń jakie będę mógł zadać tym jednostkom to bitwa mimo wszystko się odbywa? wydaje mi się, że tak, ale szukam jeszcze potwierdzenia :)
To zależy czy wyznaczysz jakąś jednostkę na atakującą. Jeśli wyznaczysz to walka się odbędzie, jeśli nie wyznaczysz to nie będzie walki.
Jeśli przeciwnik zagra Wartę poległych po tym jak wyznaczyłeś atakujących to walka musi być.

Przeczytaj Szczegółowy przebieg tury z FAQ 2.0. Tam jest wypunktowana kolejność działania.
paralelizm
Posty: 140
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warhammer Invasion

Post autor: paralelizm »

syd3r pisze:
paralelizm pisze:czy jeśli w fazie bitwy po zadeklarowaniu przeze mnie atakowanej strefy przeciwnik zagra taktykę "warta poległych" i ilość punktów wytrzymałości wyłożonych do obrony jednostek jest wyższa od ilości obrażeń jakie będę mógł zadać tym jednostkom to bitwa mimo wszystko się odbywa? wydaje mi się, że tak, ale szukam jeszcze potwierdzenia :)
To zależy czy wyznaczysz jakąś jednostkę na atakującą. Jeśli wyznaczysz to walka się odbędzie, jeśli nie wyznaczysz to nie będzie walki.
Jeśli przeciwnik zagra Wartę poległych po tym jak wyznaczyłeś atakujących to walka musi być.

Przeczytaj Szczegółowy przebieg tury z FAQ 2.0. Tam jest wypunktowana kolejność działania.
czytałem FAQ i stąd właśnie moje wątpliwości, tzn. intuicja podpowiadała mi, że wszystko zależy od tego na jakim etapie fazy bitwy przeciwnik wyłoży tę kartę
"trucizna w małych dawkach jest najlepszym lekarstwem"
Awatar użytkownika
eventide
Posty: 171
Rejestracja: 12 gru 2011, 14:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 23 times
Been thanked: 14 times

Re: Warhammer Inwazja - kilka niejasności

Post autor: eventide »

Ad a) Obrażeń nie możesz przenieść na swoją stolicę, bo po pierwsze nie będzie to przeniesienie, a po drugie nie będzie to "inna" (czy jak to jest na karcie oryginalnej "another") stolica. Obrażenia możesz więc przenosić na wybraną jednostkę (swoją lub czyjąś) lub stolicę innego przeciwnika (gdyż od niedawna w WHI mogą grać więcej niż 2 osoby).

Ad b) Swoją lub przeciwnika. Czasami przeciwnik może załączyć ci jakąś niechcianą supportkę i Wyburzenie to dobry sposób na pozbycie się jej. Za każdym razem, gdy na karcie widnieje słowo "wybrany" (ang. "target") możesz wybrać kartę swoją lub przeciwnika/-ów.

Ad c) Z ogólnej puli.

Ad d) Karty wsparcia nie mają punktów życia (poza drobnymi wyjątkami, gdzie jakiś efekt zamienia wsparcie w jednostkę).
parasite
Posty: 249
Rejestracja: 26 lis 2012, 08:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

warhammer inwazja - legendy - poszukuję zasad gry

Post autor: parasite »

Witam, poszukuję zasad po polsku, dotyczących dodatku legendy.
kYre
Posty: 64
Rejestracja: 14 sty 2013, 21:51
Kontakt:

Re: warhammer inwazja - legendy - poszukuję zasad gry

Post autor: kYre »

Legendy zagrywamy bezpośrednio na stolice, która posiada taki sam symbol lojalności jak legenda
Legendy są osobnym rodzajem kart, nie wpływają na nie efekty kart obierające za cel jednostki.
Każdy z graczy może posiadać tylko jedną kartę legendy na swojej stolicy, nie można zagrać innej, dopóki pierwsza gry nie opuści

Każda legenda posiada swój koszt w złocie i lojalności, ma też wytrzymałość i siłę
Dodaje też swoje młotki na każdą z 3 stref. Do królestwa dodaje złota, do misji karty, a przy polu bitwy może służyć tak jak zwykła jednostka.
Legenda nie jest jednostka, wiec nie działają na nie efekty kart skierowane przeciwko jednostką.

No i na koniec kiedy przeciwnik atakuje, może sobie wybrać czy atak idzie na stolice czy na legende. Jesli na legedne to wybiera najpierw ktora stefe atakuje, jak podczas ataku na stolic, z tą różnica, ze po wybraniu obroncow, obrażenia która przejda laduja na legendzie.

iii chyba tyle jesli chodzi o zasady
parasite
Posty: 249
Rejestracja: 26 lis 2012, 08:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: warhammer inwazja - legendy - poszukuję zasad gry

Post autor: parasite »

super, wielkie dzięki ! kupiłem używkę, bez instrukcji, a w necie nic po polsku nie znalazłem
Awatar użytkownika
syd3r
Posty: 164
Rejestracja: 16 gru 2012, 11:28
Lokalizacja: Nidzica

Re: warhammer inwazja - legendy - poszukuję zasad gry

Post autor: syd3r »

Zasady Legend są dołączone do każdego zestawu z cyklów Krwawej Wyprawy i Wiecznej Wojny, oraz w Ukrytych Krolestwach. Tutaj skan z Królestw:
Obrazek
CrossSleet
Posty: 291
Rejestracja: 17 gru 2013, 15:02
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 41 times
Been thanked: 61 times

Warhammer Inwazja - pytania i wątpliwości

Post autor: CrossSleet »

Witam,
kilka pytań:

-karty taktyk z X zamiast kosztu karty: rozumiem, że np: ''Akcja: zadaj X obrażeń wybranej jednostce'' oznacza, że mogę wydać na tę kartę dowolną ilość zasobów i ta ilość określa obrażenia (oczywiście sam koszt, bez lojalki)?

-w instrukcji nie jest dokładnie napisane: jeżeli ścierają się dwie jednostki, atakujący zadaje 2 obrażenia i ma 2 życia, broniący się zadaje 1 obrażenie i ma 2 życia=obrońca umiera, ale nadal zadaje obrażenia czy w wyniku śmierci one się nie liczą?

-W instrukcji napisano, że nie ma starć jednostka vs jednostka tylko atakujący vs broniący, ale nadal oznacza to, że mogę zsumować całe obrażenia moich jednostek i zadać je wybranym przeciwnikom, prawda? Atakuję 2 jednostkami razem 4 atak, 6 obrona, bronią się 3 jednostki-razem 4 atak, 4 obrona- mogę ich wszystkich zabić po kolei, tak? Jednocześnie sam stracę np: tylko 1 jednostkę, chyba, że przeciwnik postanowi rozłożyć obrażenia równomiernie? Chodzi o to czy mogę pokonywać jednostki po kolei czy jedynie wszystkich naraz poprzez zadanie równomiernych obrażeń?

-nie mam pojęcia o co chodzi w kartach misji: rzucam je z ręki czy w fazie wystawiania jednostek? Potem stawiam na niej jednostki i wypełnam cele i tyle? Np: poświęcam jednostkę i zadaję obrażenia przeciwnikowi- to cała misja? Poświęcenie jednostki występuje na zasadzie ''poświęcam tę jednostkę'' i tyle?

-jeszcze jedno: nie rozumiem rozwinięć- te karty stawiam okładką do góry i np: dodając w jednej ze stref dodaję tej strefie +1 wytrzymałości, czy ta karta już nigdy nie może zostać użyta? Nie mogę zdecydować, żeby wrociła do gry jako jednostka czy cokolwiek? Czy rozwinięciem może być każda dowolna karta: jednostka, taktyka, misja? Czy rozwinięcie do jednostki także daje jej +1 wytrzymałości czy tylko ew. efekt dodatkowy z karty?

Dzięki ;)
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4721
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: Warhammer Inwazja

Post autor: BartP »

Wątek z pytaniami do zasad jest tu:
http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 42&t=10585

Trudno go znaleźć, bo ma angielski tytuł.

Ad 1. Dobrze rozumiesz.

Ad 2. Tak, wciąż zadaje. I w WHI obrażenia są trwałe.

Ad 3. Dobrze rozumujesz, rozpisujesz obrażenia, jak chcesz.

Ad 4. Misje zagrywasz w fazie zagrywania jednostek. Misje zazwyczaj wymagają paru tur, aby "się wypełnić". Przede wszystkim jakaś jednostka musi misję wykonywać. Później w fazie Misji (albo jak każe karta) kładzie się żeton zasobów symbolizujący postęp w misji. Jak się ich ileś tam uzbiera, to wtedy można wykonać ostateczny efekt. Nie do końca wszystko pamiętam, więc nie chcę wprowadzać w błąd, ale może teraz jak ponownie przeczytasz ustęp o misjach, to więcej zrozumiesz.

Ad 5. Generalnie rozwinięcie pozostaje do końca gry rozwinięciem, chyba że specjalny efekt kart mówi inaczej. Rozwinięciem może być dowolna karta. Nie ma czegoś takiego jak "rozwinięcie do jednostki", rozwinięcia działają na strefę i podwyższają jej "próg spalenia" ;]. W praktyce dużo kart się kombi z rozwinięciami, np. "Ta jednostka dostaje +1 do ataku za każde rozwinięcie w jej strefie". Ale to tylko wtedy, gdy zdolności specjalne o tym mówią.
CrossSleet
Posty: 291
Rejestracja: 17 gru 2013, 15:02
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 41 times
Been thanked: 61 times

Re: Warhammer Invasion

Post autor: CrossSleet »

Jest jakieś ograniczenie kart w ręce?
kYre
Posty: 64
Rejestracja: 14 sty 2013, 21:51
Kontakt:

Re: Warhammer Invasion

Post autor: kYre »

Koniec talii, o innym nic mi nie wiadomo :P
CrossSleet
Posty: 291
Rejestracja: 17 gru 2013, 15:02
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 41 times
Been thanked: 61 times

Re: Warhammer Invasion

Post autor: CrossSleet »

Nastepne:
sytuacja:
gracz A atakuje 3 jednostkami- 4 obrażenia, 7 obrony
gracz B broni się 2 jednostkami, 2 obrażenia, 4 obrony

Gracz A wybiera strefę ataku, gracz B obrońców- przydzielane są obrażenia (przydzielane, nie zadawane), w tym momencie gracz B zagrywa taktykę, która zadaje X obrażeń (koszt) wybranej jednostce, wybór pada na taką jednostkę, która przy wybranym koszcie umiera. Czy obrażenia tej jednostki są zadawane czy nie?
Awatar użytkownika
syd3r
Posty: 164
Rejestracja: 16 gru 2012, 11:28
Lokalizacja: Nidzica

Re: Warhammer Invasion

Post autor: syd3r »

CrossSleet pisze: Gracz A wybiera strefę ataku, gracz B obrońców- przydzielane są obrażenia (przydzielane, nie zadawane), w tym momencie gracz B zagrywa taktykę, która zadaje X obrażeń (koszt) wybranej jednostce, wybór pada na taką jednostkę, która przy wybranym koszcie umiera. Czy obrażenia tej jednostki są zadawane czy nie?
Obrażenia, które są już przydzielone pozostają w grze nawet po śmierci jednostek, które je dodały do puli. Te obrażenia zostaną zadane.
CrossSleet
Posty: 291
Rejestracja: 17 gru 2013, 15:02
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 41 times
Been thanked: 61 times

Re: Warhammer Invasion

Post autor: CrossSleet »

To jak mogę anulować przydzielone obrażenia, ale nie zadane? Czyli, żeby nie otrzymać takich obrażeń powinienem zagrać taktyką jeszcze przed tą fazą, tak?
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4721
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: Warhammer Invasion

Post autor: BartP »

Mówiąc terminologią magicową, obrażenia w WHI "wchodzą na stos" w walce. Podczas walki jest faza przydzielania obrażeń i następnie zadawania obrażeń. Anulować należy przydzielone do jednostki obrażenia, ale jeszcze niezadane, czyli pomiędzy tymi dwiema fazami. To jest akurat dobrze w instrukcji wytłumaczone.
CrossSleet
Posty: 291
Rejestracja: 17 gru 2013, 15:02
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 41 times
Been thanked: 61 times

Re: Warhammer Invasion

Post autor: CrossSleet »

Ale anulować te obrażenia mogę w jaki sposób? Efektami kart, obroną? Nie mogę ''zdjąć'' atakującego, żeby uniknąć tych obrażeń?
ODPOWIEDZ