[Tychy] Spotkania planszówkowców w Wenecji

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
kacik
Posty: 232
Rejestracja: 19 maja 2012, 16:57
Been thanked: 1 time

Re: [Tychy] Spotkania planszówkowców w Wenecji

Post autor: kacik »

Jestesmy grupa otwarta i jak najbardziej nowe osoby sa mile widziana, tak wiec zapraszamy.
kacik
Posty: 232
Rejestracja: 19 maja 2012, 16:57
Been thanked: 1 time

Re: [Tychy] Spotkania planszówkowców w Wenecji

Post autor: kacik »

Kto chetny na jutro...?? Ja powinienem sie pojawic, moze nie punkt 17 ale bede.
Awatar użytkownika
tekknoboy
Posty: 420
Rejestracja: 20 lip 2011, 09:07
Has thanked: 17 times
Been thanked: 50 times

Re: [Tychy] Spotkania planszówkowców w Wenecji

Post autor: tekknoboy »

Ja jestemna banka. Ale tak przed 18 dopiero.
tylko mam też czas do 21
Awatar użytkownika
Evenfall
Posty: 612
Rejestracja: 25 cze 2007, 10:31
Lokalizacja: Kobiór
Has thanked: 97 times
Been thanked: 2 times

Re: [Tychy] Spotkania planszówkowców w Wenecji

Post autor: Evenfall »

Będzie ktoś dzisiaj ? Mam Innowacje i dodatek do Robinsona.
kacik
Posty: 232
Rejestracja: 19 maja 2012, 16:57
Been thanked: 1 time

Re: [Tychy] Spotkania planszówkowców w Wenecji

Post autor: kacik »

Bede - tak przed 18
kacik
Posty: 232
Rejestracja: 19 maja 2012, 16:57
Been thanked: 1 time

Re: [Tychy] Spotkania planszówkowców w Wenecji

Post autor: kacik »

Hej, jako, iż ostatnimi czasy podupadają gry planszowe w Tychach wypadałoby coś w tym aspekcie zmienić. Nie wiem może chodzi bardziej o dzień grania, miejsce czy cokolwiek innego. Jak jeszcze bylismy w Wenecji to troche ludzi się zbierało - teraz jest krótko mówiąc kapa. Tym samym proszę o informacje czy grupa Rafał + Karo grywa, a jeśli tak to gdzie i z kim. Jeżeli nie możemy się dogadać co do Victorii to może warto rozważyć jeszcze raz miejsce tak aby gry planszowe nie umarly w Tychach w takim wykonaniu jakim było dotychczas. Ostatnio na forum pojawiło się kilka nowych wpisów osób chętnych na granie, czy pojawiły się one w Wenecji...?? Niemniej myślę, że warto znaleźć jakieś rozwiązanie zaistniałej sytuacji bo powiem szczerze od kilku tygodni pojawia się u mnie głód grania!!!
Awatar użytkownika
tekknoboy
Posty: 420
Rejestracja: 20 lip 2011, 09:07
Has thanked: 17 times
Been thanked: 50 times

Re: [Tychy] Spotkania planszówkowców w Wenecji

Post autor: tekknoboy »

Polac temu panu!
Brakuje mi juz grania. Moze faktycznie piatek nie kazdemu "lezy"..
Nie wiem czy to kwestia dnia czy miejsca, ale widze ze jak z grupy zostal kacik, kolder, evenfall i ja to wystarczy zeby tylko jednemu z nas cos wyskoczylo i jest krucho.
A, zapomnialem. Z mojej strony nie ma zadnych oporow co do miejsca, jesli chodzi znow o wolne dni na granie to mam wolne wtorki (choc w sumie liga mistrow leci, ale nie zawsze Fcb gra), no i jeszcze czwartki (poczawszy od grudnia), weekendy tez nie sa zupelnie skreslone, ale to do dogadywania na biezaco, na pewno nic stalego.
Awatar użytkownika
Epyon
Posty: 1164
Rejestracja: 30 mar 2012, 08:07
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 8 times

Re: [Tychy] Spotkania planszówkowców w Wenecji

Post autor: Epyon »

Jeśli chodzi o nas z Karo to pn-czw. odpada, piątek leży jak ulał, problemem dla nas jest jedynie dojazd do Victorii. Wiemy, że kilka osób oferowało się z podwózką, ale wolałbym nie być od nikogo w tej kwestii zależny. Zwłaszcza że w soboty wstaję też dość wcześnie i nie chciałbym się zwijać później niż koło 22:00, a czasem się zdarza że jednak zostajecie dłużej. ;)

Rozumiem, że ciężko będzie znaleźć coś innego niż Victoria, skoro wszystko było tam w porządku, ale mimo wszystko dobre połączenie komunikacją miejską by się przydało. Może jakaś pizzeria?

Btw. Krzysiek (aeragram) do mnie ostatnio dzwonił też z chęcią pogrania w coś, ale z tego co zrozumiałem to też nie bardzo mu się chciało szukać Victorii.
kacik
Posty: 232
Rejestracja: 19 maja 2012, 16:57
Been thanked: 1 time

Re: [Tychy] Spotkania planszówkowców w Wenecji

Post autor: kacik »

W innym temacie jeszcze - jak ktos ma ochote wykorzystać 5% znizki w Rebel'u to zapraszam bo moze tez cos zamowie w zwiazku z otrzymanym rabatem urodzinowym - dodatkowo chyba jest darmowa dostawa z tego portalu - wiec mozna skumulowac korzysci.
Awatar użytkownika
Evenfall
Posty: 612
Rejestracja: 25 cze 2007, 10:31
Lokalizacja: Kobiór
Has thanked: 97 times
Been thanked: 2 times

Re: [Tychy] Spotkania planszówkowców w Wenecji

Post autor: Evenfall »

To gdzie idziemy jutro ?
kacik
Posty: 232
Rejestracja: 19 maja 2012, 16:57
Been thanked: 1 time

Re: [Tychy] Spotkania planszówkowców w Wenecji

Post autor: kacik »

Jezeli zbiera sie grupa w Wenecji, to moze tam zebysmy znow nie skonczyli w 2-3 osoby jak ostatnimi czasy. A ja sie zastanowie nad nowym lokalem co by mial jakas dobra, niedroga kuchnie, internet, sensowny wyglad no i jako taki dojazd.
kacik
Posty: 232
Rejestracja: 19 maja 2012, 16:57
Been thanked: 1 time

Re: [Tychy] Spotkania planszówkowców w Wenecji

Post autor: kacik »

Wczorajsze granie w Wenecji odbiło się bez echa - dalej ciemno w lokalu i frekwencja niska. Poza tym właścicielka dała do zrozumienia, że na grudniowe piątkowe wieczory ma zarezerwowaną restaurację i cytując: "... nie wyglądałoby to dobrze jakbyście się z grami rozkładali...". Tak więc wracamy do motywu szukania innego lokalu - mając na uwadze Victorię jako pierszy tym w przypadku jeżeli nie będzie innych propozycji bądź nowych osób.
Awatar użytkownika
tekknoboy
Posty: 420
Rejestracja: 20 lip 2011, 09:07
Has thanked: 17 times
Been thanked: 50 times

Re: [Tychy] Spotkania planszówkowców w Wenecji

Post autor: tekknoboy »

Skad biora sie tak ograniczeni, krotkowzroczni wlasciciele lokali.
Spoko. To szukamy.
kacik
Posty: 232
Rejestracja: 19 maja 2012, 16:57
Been thanked: 1 time

Re: [Tychy] Spotkania planszówkowców w Wenecji

Post autor: kacik »

Do tych o których zapomniałem w sms bądź tych do których nie mam numeru... Jak ktoś ma ochote napić się ze mną kielicha bądź inny trunek z okazji moich urodzin a przy okazji pograć w gierki to zapraszam w piatek do Victorii od godziny 18. UR all welcome...
Awatar użytkownika
Evenfall
Posty: 612
Rejestracja: 25 cze 2007, 10:31
Lokalizacja: Kobiór
Has thanked: 97 times
Been thanked: 2 times

Re: [Tychy] Spotkania planszówkowców w Wenecji

Post autor: Evenfall »

kacik pisze:Wczorajsze granie w Wenecji odbiło się bez echa - dalej ciemno w lokalu i frekwencja niska. Poza tym właścicielka dała do zrozumienia, że na grudniowe piątkowe wieczory ma zarezerwowaną restaurację i cytując: "... nie wyglądałoby to dobrze jakbyście się z grami rozkładali...". Tak więc wracamy do motywu szukania innego lokalu - mając na uwadze Victorię jako pierszy tym w przypadku jeżeli nie będzie innych propozycji bądź nowych osób.
LOL, nawet nie wiedziałem, że coś takiego Ci powiedziała. Przy płaceniu ?
kacik pisze:Do tych o których zapomniałem w sms bądź tych do których nie mam numeru... Jak ktoś ma ochote napić się ze mną kielicha bądź inny trunek z okazji moich urodzin a przy okazji pograć w gierki to zapraszam w piatek do Victorii od godziny 18. UR all welcome...
Będę. :D
kacik
Posty: 232
Rejestracja: 19 maja 2012, 16:57
Been thanked: 1 time

Re: [Tychy] Spotkania planszówkowców w Wenecji

Post autor: kacik »

Evenfall pisze:
kacik pisze:Wczorajsze granie w Wenecji odbiło się bez echa - dalej ciemno w lokalu i frekwencja niska. Poza tym właścicielka dała do zrozumienia, że na grudniowe piątkowe wieczory ma zarezerwowaną restaurację i cytując: "... nie wyglądałoby to dobrze jakbyście się z grami rozkładali...". Tak więc wracamy do motywu szukania innego lokalu - mając na uwadze Victorię jako pierszy tym w przypadku jeżeli nie będzie innych propozycji bądź nowych osób.
LOL, nawet nie wiedziałem, że coś takiego Ci powiedziała. Przy płaceniu ? .

Tak - przy płaceniu - powiedziała ze w grudniu ma zajęty lokal a że nas jakoś dlugo nie było to zakłada, że mamy inny lokal i kiedy przyjdą firmy to żebyśmy się raczej z grami nie rozkładali.
Awatar użytkownika
kolderek
Posty: 1368
Rejestracja: 15 paź 2007, 17:25
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 1 time

Re: [Tychy] Spotkania planszówkowców w Wenecji

Post autor: kolderek »

kacik pisze:Do tych o których zapomniałem w sms bądź tych do których nie mam numeru... Jak ktoś ma ochote napić się ze mną kielicha bądź inny trunek z okazji moich urodzin a przy okazji pograć w gierki to zapraszam w piatek do Victorii od godziny 18. UR all welcome...
też będę :-)
kacik
Posty: 232
Rejestracja: 19 maja 2012, 16:57
Been thanked: 1 time

Re: [Tychy] Spotkania planszówkowców w Wenecji

Post autor: kacik »

Doszło RoboRally i Piraci - tak wiec cos "nowego" przyniose.
Awatar użytkownika
tekknoboy
Posty: 420
Rejestracja: 20 lip 2011, 09:07
Has thanked: 17 times
Been thanked: 50 times

Re: [Tychy] Spotkania planszówkowców w Wenecji

Post autor: tekknoboy »

To i ja bede. Takich okazji sie nie przegapia.

Co do gier- gral ktos w smallworld,a?
A, kolder, troche zle wytlumaczylem zasade ze zbieraniem towarow ze sklepow w "pan tu nie stal".
kacik
Posty: 232
Rejestracja: 19 maja 2012, 16:57
Been thanked: 1 time

Re: [Tychy] Spotkania planszówkowców w Wenecji

Post autor: kacik »

tekknoboy pisze:
Co do gier- gral ktos w smallworld,a?
.
Zielak jest duzym fanem Smallword'a i bedzie w piatek a tak to nawet Dorotka z nami w to grala :)

Co do Seasons to tez sciulałes z zasadami:
1. Kostkami rzuca sie na zmiane
2. Dostaje sie punkty ujemne za niewykorzystane karty z reki
3. (chyba) za aktywowanie opcji przemiany energii w kryształy nie ma (+1) - tu nie jestem pewny ale tak mi sie wydawalo jak gralem na necie.
4. Za karte (nie pamietam nazwy) 3 pkt za kazdy magiczny przedmiot wystawiony - to nie za kazda karte jak grubcio policzyl tylko za magiczny przedmiot - sa to karty o innym kolorze.
5. Cos tam jeszcze miałem ale to tyle tak na szybko...

Tym samym czuje sie moralnym zwycięzcą.
Awatar użytkownika
tekknoboy
Posty: 420
Rejestracja: 20 lip 2011, 09:07
Has thanked: 17 times
Been thanked: 50 times

Re: [Tychy] Spotkania planszówkowców w Wenecji

Post autor: tekknoboy »

Ta. O kilku zasadach przypomnialo mi sie w trakcie. Ale to stwierdzilem ze jak juz zjebalem to trudno. Lepiej tak niz zmieniac zasady w trakcie trwania rozgrywki.
Nauczka dla mnie zeby jednak przejrzec instrukcje gry, jesli sie daaaaaaaawno nie gralo.
Sorry!

Ps. Who is zielak?
Interesuje mnie czy jak prsyniose ze soba w piatek to czy ktos to przetlumaczy tak zeby szlo zagrac?
Awatar użytkownika
Evenfall
Posty: 612
Rejestracja: 25 cze 2007, 10:31
Lokalizacja: Kobiór
Has thanked: 97 times
Been thanked: 2 times

Re: [Tychy] Spotkania planszówkowców w Wenecji

Post autor: Evenfall »

kacik pisze:
Tym samym czuje sie moralnym zwycięzcą.
Ha ha ha, jasne. :D
tekknoboy pisze: Ps. Who is zielak?
Interesuje mnie czy jak prsyniose ze soba w piatek to czy ktos to przetlumaczy tak zeby szlo zagrac?
Wytłumaczyć to ja też mogę, a Zielak częściej przychodził do Avanti niż do Wenecji, to go możesz nie kojarzyć. Nie ma go na forum.
Awatar użytkownika
tekknoboy
Posty: 420
Rejestracja: 20 lip 2011, 09:07
Has thanked: 17 times
Been thanked: 50 times

Re: [Tychy] Spotkania planszówkowców w Wenecji

Post autor: tekknoboy »

to ja wezme i licze na wasze tlumaczenie.
w sobote ide do znajomych i chce to zabrac zeby pograc.
przyda sie wiec wpierw poznac zasady :)
FPS_Carnage
Posty: 21
Rejestracja: 25 lis 2013, 15:30

Re: [Tychy] Spotkania planszówkowców w Wenecji

Post autor: FPS_Carnage »

Chętnie wpadnę od czasu do czasu na wasze Tyskie spotkania :D
Czy znajdę wśród was jakichś graczy Mage Wars?
Awatar użytkownika
watman
Posty: 809
Rejestracja: 22 kwie 2010, 14:33
Lokalizacja: Tychy

Re: [Tychy] Spotkania planszówkowców w Wenecji

Post autor: watman »

Hell-low!

Czy ktos chcialby zamawiac cos z promocji Lacerty (http://www.lacerta.pl/component/option, ... Itemid,96/)?
moglbym byc chetny na Furstenfeld, a nie mam zamiaru kupowac szrotu zeby dociagnac do minimalnych 120pln... Z checia bym sie podlaczyl do kogos lub zrobil wspolne zamowienie :)
Wstepnie moge zaoferowac, ze place za pelne koszta przesylki i biore tez karty do WN, chyba, ze ktos bedzie je chcial, to wtedy mozemy pogadac :)
Sepelite me facie versa in terram, osculetur me mortuum mundus in culum... | In omnia pericula tasta testicula
BGG | Piwo i Planszówki Blog | Fanpage na FB
ODPOWIEDZ