2+, piękna, przyjemna, po polsku

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Wajar
Posty: 111
Rejestracja: 17 wrz 2011, 09:37
Lokalizacja: Wymysłów

2+, piękna, przyjemna, po polsku

Post autor: Wajar »

Czołem!

Od kilku tygodniu poszukuję gry dla piękniejszej połówki i mam totalny misz-masz w głowie.
Szukam pozycji, ładnej, dobrze działającej we dwoje, ciekawej i najlepiej wydanej w ojczystym języku. Dobrzy by było, gdyby miała też wysoką regrywalność i syndrom "jeszcze jednej partii".
(ważne, żeby chociaż dwa wymagania się zgadzały) ;-)

Zdecydowanie więcej klimatu niż eurogłowienia. Może to być kooperacja, może być walka o zwycięstwo.
Z ceną chciałbym zamknąć się w okolicach 100-150 zł.

Do tej pory zastanawiałem się nad Porami Roku, Tajemniczym Domostwem.

Poratujecie jakimiś dodatkowymi propozycjami, bądź wypowiecie się na podane przeze mnie?

pozdrawiam
W.
Sprzedałem na forum:
Spoiler:
http://www.boardgamegeek.com/collection/user/Wajar
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1381
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 191 times

Re: 2+, piękna, przyjemna, po polsku

Post autor: Brylantino »

Obie propozycje się bardzo dobrze sprawdzą, ja podrzucę coś jeszcze prostszego: Tokaido. Piękna, kobiety bardzo ją lubią, a wariant na dwóch graczy jest IMO dużo fajniejszy, aniżeli w większej ilości, gdyż pojawia się już jakaś interakcja pomiędzy graczami (do gry dochodzi neutralny pionek, którym steruje osoba będąca na końcu i służy on jedynie do blokowania pozostałego gracza).
Awatar użytkownika
Wajar
Posty: 111
Rejestracja: 17 wrz 2011, 09:37
Lokalizacja: Wymysłów

Re: 2+, piękna, przyjemna, po polsku

Post autor: Wajar »

Brylant! :D

Tokaido na pewno przejrzę.

Do tej pory najczęściej grywaliśmy w Quarriors!(uwielbia ładne kostki), Rój, Netrunnera i czasem w Świat Dysku - Ankh Morpork(głównie ze względu na sam Świat Dysku;P) i oczywiście Netrunnera.
Najlepiej byłoby, gdyby udało się znaleźć grę łączącą grafikę Seasons/Faeria z klimatem potworności.

Myślałem także o Władcach Podziemi, bądź Pupilach podziemi, ale nie wiem jak to wypada w praktyce na dwie osoby.
Sprzedałem na forum:
Spoiler:
http://www.boardgamegeek.com/collection/user/Wajar
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: 2+, piękna, przyjemna, po polsku

Post autor: Yavi »

Sesons na dwie osoby jest fajny, u nas narzeczona zawsze namawia mnie do grania w to (dla mnie jest za mało interakcji, ale gra i tak ok).
Może podeszłaby Wam Claustrophobia - niedawno zakupiliśmy, ładnie wykonana, z figurkami, klimatyczna i prosta.
Awatar użytkownika
TV3
Posty: 1257
Rejestracja: 09 lut 2013, 15:07
Been thanked: 25 times

Re: 2+, piękna, przyjemna, po polsku

Post autor: TV3 »

Jedną z efektowniejszych od strony wizualnej gier jest jak sądzę Stone Age (Epoka Kamienia). I ten skórzany kubek do kości : ).

Poza tym spełnia wszystkie pozostałe warunki. Poza "potwornością". Chyba, że za "potworność" uznamy wyprawę prehistorycznych kmieci w ilości trzech na łowy i ich powrót ze zdobyczą w postaci jagód w ilości dwóch.
Awatar użytkownika
polaquinha
Posty: 251
Rejestracja: 29 gru 2012, 11:49
Lokalizacja: Łódź

Re: 2+, piękna, przyjemna, po polsku

Post autor: polaquinha »

Zakazaną Wyspę polecę (mój Boże wciąż ją polecam ale co tam 8) ) - kooperacja, regrywalna, prześlicznie wydana (metalowe pudełko, artefakty, urzekająca grafika). I do tego za 70 zł :)
Awatar użytkownika
WRS
Administrator
Posty: 2179
Rejestracja: 09 sty 2009, 09:39
Lokalizacja: Ropczyce
Has thanked: 7 times
Been thanked: 96 times
Kontakt:

Re: 2+, piękna, przyjemna, po polsku

Post autor: WRS »

A ja tam polecam Świat bez końca - urocza plansza i każda runda jakże bolesna ;)
Baruk Khazad!
Jak mawia Folko:
gry logiczne to kwintesencja rozrywki, to czysta postać gry: mechanika bez dodatkowej otoczki wnoszącej, lub starającej się coś wnieść do rozgrywki
i ja się (pod) tym podpisuję
Awatar użytkownika
adam_k27
Posty: 721
Rejestracja: 28 cze 2013, 10:07
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 19 times
Been thanked: 19 times

Re: 2+, piękna, przyjemna, po polsku

Post autor: adam_k27 »

Polecam Epokę Kamienia (Stone Age), mojej żonie się bardzo podoba, podobnie jak CV które też gorąco polecam. CV z kolei jest bardziej fabularne niż Epoka Kamienia. Obie gry świetnie działają na dwóch.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Odp: 2+, piękna, przyjemna, po polsku

Post autor: Rocy7 »

Ja polece Lords of Waterdeep choc gra nie jest po polsku ale: 1) jest kompletne tlumaczenie 2) po jednej partii wiekszosc rzeczy zalatwiaja symbole. Na dwie osoby calkiem nizle choc lepiej 3-4 jest syndrom jeszcze jednej partii i bogate ladne wydanie. Mojej dziewczynie bardzo sie podoba. Czas gry jakas niecala godzina. Regrywalnosc zapewnia losowa kolejnosc misji budynkow oraz postacie z tajnymi punktami za inne rodzaje misji.
Awatar użytkownika
100rk
Posty: 448
Rejestracja: 27 sty 2011, 23:19
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Been thanked: 1 time

Re: 2+, piękna, przyjemna, po polsku

Post autor: 100rk »

@Rocy7
Myślę że z
Rocy7 pisze:Ja polece Lords of Waterdeep choc gra nie jest po polsku ale: 1) jest kompletne tlumaczenie 2) po jednej partii wiekszosc rzeczy zalatwiaja symbole. Na dwie osoby calkiem nizle choc lepiej 3-4 jest syndrom jeszcze jednej partii i bogate ladne wydanie. Mojej dziewczynie bardzo sie podoba. Czas gry jakas niecala godzina. Regrywalnosc zapewnia losowa kolejnosc misji budynkow oraz postacie z tajnymi punktami za inne rodzaje misji.
wprost idealnie trafiłeś w wymagania:
Wajar pisze: Szukam pozycji, ładnej, dobrze działającej we dwoje, ciekawej i najlepiej wydanej w ojczystym języku. Dobrzy by było, gdyby miała też wysoką regrywalność i syndrom "jeszcze jednej partii".
(ważne, żeby chociaż dwa wymagania się zgadzały) ;-)

Zdecydowanie więcej klimatu niż eurogłowienia. Może to być kooperacja, może być walka o zwycięstwo.
Z ceną chciałbym zamknąć się w okolicach 100-150 zł.
W.
6% zniżki Rebel, 7% Planszomania, 7% 3 Trolle - chętnie się podzielę.
sprzedam/kupię/wymienię
kolekcja - w miarę aktualna
lista życzeń
Awatar użytkownika
jagoda
Posty: 19
Rejestracja: 06 lut 2013, 23:00

Re: 2+, piękna, przyjemna, po polsku

Post autor: jagoda »

Świat Dysku AM !
Furia
Posty: 730
Rejestracja: 27 lut 2012, 23:13

Re: 2+, piękna, przyjemna, po polsku

Post autor: Furia »

Jeśli lubi kostki to ja polecę:
CV
Seasons
Potwory w Tokio.

Co do tokaido nie miałam okazji pograć więcej razy, ale jakoś specjalnie mnie nie zachwyciła. Pupile także są fajne.
Piotr Komorowski
Posty: 79
Rejestracja: 17 lut 2013, 10:02
Lokalizacja: Piła
Has thanked: 3 times

Re: 2+, piękna, przyjemna, po polsku

Post autor: Piotr Komorowski »

Świat bez końca
Awatar użytkownika
charlie
Posty: 1001
Rejestracja: 14 wrz 2011, 13:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 59 times
Been thanked: 54 times

Re: 2+, piękna, przyjemna, po polsku

Post autor: charlie »

Dla waćpanny i na 2+ graczy zdecydowanie:

Świat bez Końca
Ostatnia Wola (pięknie wydana, ładne ilustracje, regrywalna i polega na tym, kto szybciej wyda pieniądze)
Agricola
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: 2+, piękna, przyjemna, po polsku

Post autor: Rocy7 »

100rk pisze: wprost idealnie trafiłeś w wymagania:


LoW jest ładna dobrze działa na dwoje jest ciekawa. Zaś w wymogach było (ważne, żeby chociaż dwa wymagania się zgadzały) ;-) więc sądziłem że język polski może być tym wymogiem który da się pominąć:P. W kwestii klimatu jak dla mnie LoW jest hybrydą euro i ameritrashu i osobiście grając czuje klimat. :)
Awatar użytkownika
100rk
Posty: 448
Rejestracja: 27 sty 2011, 23:19
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Been thanked: 1 time

Re: 2+, piękna, przyjemna, po polsku

Post autor: 100rk »

Cóż, dla mnie to prosty i schematyczny worker placement, ze znacznie słabszym wariantem 2-osobowym, wsadzony na siłę w uniwersum D&D... a pragnę zaznaczyć, że klimat wyczuwam nawet w Eufracie i Tygrysie :D Tutaj wyczuwam tylko klimat wyciągania kasy z kieszeni graczy tęskniących za D&D.
6% zniżki Rebel, 7% Planszomania, 7% 3 Trolle - chętnie się podzielę.
sprzedam/kupię/wymienię
kolekcja - w miarę aktualna
lista życzeń
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: 2+, piękna, przyjemna, po polsku

Post autor: mig »

Pokolenia, Ninjato (choć to oczywiście euro, więc są gry z mocniejszym klimatem).
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
Wajar
Posty: 111
Rejestracja: 17 wrz 2011, 09:37
Lokalizacja: Wymysłów

Re: 2+, piękna, przyjemna, po polsku

Post autor: Wajar »

Dziękuję pięknie wszystkim za odzew. Faktycznie polecacie naprawdę ciekawe gry. :-)

Jednak muszę zrezygnować z Euro. To nie ten styl ;P
Ciekawym wyjątkiem wydaje się być Steam Park. Ale to raczej taka awaryjna opcja.
Raczej skłaniam się ciągle ku Seasons. Świat Dysku AM mamy i lubimy, ale raczej w większym gronie.
Tajemnicze domostwo ciągle mnie kusi, Tokaido, raczej nie w tym stylu. Tak jak i Potwory w Tokio.


Spodobało mi się strasznie Escape: The Curse of the Temple. Niestety nigdzie nie mogę znaleźć.
Może znacie jeszcze jakieś podobne kulanki?
Sprzedałem na forum:
Spoiler:
http://www.boardgamegeek.com/collection/user/Wajar
ODPOWIEDZ