Mage Wars / Mage Wars Arena (Bryan Pope, Benjamin Pope)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
conus
Posty: 293
Rejestracja: 17 kwie 2009, 17:08
Lokalizacja: opacz kolonia - prawie wawa
Has thanked: 1 time

Re: Mage Wars

Post autor: conus »

ok 2 godzin do tej pory a teraz pewnie przynajmniej na początku będzie zdecydowanie dłużej: nowe karty, zdolności to wszystko wydłuży grę. Te 2/3 godziny mijają szybko nawet za szybko tylko z drugiej strony na rewaz nie ma już raczej czasu...
to jest tylko moja subiektywna opinia a nie Obiektywna Prawda Objawiona
Rafal75
Posty: 304
Rejestracja: 21 gru 2012, 20:54
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Mage Wars

Post autor: Rafal75 »

dobrze że nie trzeba rozkładać godzinę, bo wtedy faktycznie grało by się 4h.
Gra jest świetna i dziwi mnie że jest tak mało znana, popularyzowana. Tyle osób gra w MTG i nie wieżę że część nie zachwycila by się MAGE WARS.
Awatar użytkownika
conus
Posty: 293
Rejestracja: 17 kwie 2009, 17:08
Lokalizacja: opacz kolonia - prawie wawa
Has thanked: 1 time

Re: Mage Wars

Post autor: conus »

Też tego nie rozumiem mogę jedynie podejrzewać, ze kiedy ludzie czytają "fantasy","pojedynek magów" "na arenie" "przywoływanie kreatur"; "czary - fireballs" itp. to wyobrażają sobie jakieś infantylne pitu-pitu o smokach i potworach. I nawet nie sprawdzą jak się w to coś gra, chociaż uczciwie trzeba przyznać że temat jest wyeksploatowany do wyrzygania. Dużo poważniejszy :) temat to np. komputery, korporacje, obrażenia mózgu, taki bardziej dla dorosłych. Oczywiście nic nie ujmując NR który jest naprawdę świetnym tytułem.
Poza tym możliwość grania wszystkimi kartami i trudność polegająca na właściwym wyborze może być deprymujaca na początku, nie decydujesz na podstawie 5/7-kilku kart na ręce tylko wszystkich jakie wlozyłeś do decku a to łatwe nie jest.
to jest tylko moja subiektywna opinia a nie Obiektywna Prawda Objawiona
Rafal75
Posty: 304
Rejestracja: 21 gru 2012, 20:54
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Mage Wars

Post autor: Rafal75 »

conus pisze:Też tego nie rozumiem mogę jedynie podejrzewać, ze kiedy ludzie czytają "fantasy","pojedynek magów" "na arenie" "przywoływanie kreatur"; "czary - fireballs" itp. to wyobrażają sobie jakieś infantylne pitu-pitu o smokach i potworach. I nawet nie sprawdzą jak się w to coś gra, chociaż uczciwie trzeba przyznać że temat jest wyeksploatowany do wyrzygania. Dużo poważniejszy :) temat to np. komputery, korporacje, obrażenia mózgu, taki bardziej dla dorosłych. Oczywiście nic nie ujmując NR który jest naprawdę świetnym tytułem.
Poza tym możliwość grania wszystkimi kartami i trudność polegająca na właściwym wyborze może być deprymujaca na początku, nie decydujesz na podstawie 5/7-kilku kart na ręce tylko wszystkich jakie wlozyłeś do decku a to łatwe nie jest.
Tak, zgadzam się, ale to samo występuje w MTG a tam gra kilka set osób w Polsce jak nie kilka tysięcy. fakt że MTG zapracował sobie na pozycje latami...
Co do trudności, to wydaję mi się że wystarczy raz zagrać i przeglądając księge podczas gry można poznać podstawowe karty wybranego maga.
Mam nadzieje ze gra będzie coraz bardziej popularna. Dodam że gram także w MTG, więc mam porównanie...
ZalexWwa
Posty: 14
Rejestracja: 09 paź 2013, 12:43

Re: Mage Wars

Post autor: ZalexWwa »

Ja tymczasem zapraszam na stołeczną rozgrzewkę. Zrobię co w mojej mocy, by MW zagościł na stałe w waszych kalendarzach.
Grudzień traktuję jako test, zatem od razu zaznaczam, że możliwe są organizacyjne wpadki :)
Będę wdzięczny za wszelki odzew.

Jeśli macie możliwości to nieście wieść o MW na wszelkich nośnikach/forach/gameplacach itp.

https://www.facebook.com/groups/753715097989653/
http://wowtcg.pl/forum/index.php?topic= ... icseen#new
Rafal75
Posty: 304
Rejestracja: 21 gru 2012, 20:54
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Mage Wars

Post autor: Rafal75 »

Super sprawa taki turniej, szkoda że jestem z Wrocławia. Chętnie bym się pisał... Życze powodzenia i dużej liczby graczy.
Może cos takiego i we Wrocławiu zostanie zorganizowane... Miejsce chyba bym nawet miał...
Rafal75
Posty: 304
Rejestracja: 21 gru 2012, 20:54
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Mage Wars

Post autor: Rafal75 »

ZalexWwa pisze:Ja tymczasem zapraszam na stołeczną rozgrzewkę. Zrobię co w mojej mocy, by MW zagościł na stałe w waszych kalendarzach.
Grudzień traktuję jako test, zatem od razu zaznaczam, że możliwe są organizacyjne wpadki :)
Będę wdzięczny za wszelki odzew.

Jeśli macie możliwości to nieście wieść o MW na wszelkich nośnikach/forach/gameplacach itp.

https://www.facebook.com/groups/753715097989653/
http://wowtcg.pl/forum/index.php?topic= ... icseen#new
Z tego co wiem to są dostępne specjalne dodatki Mage Wars Organized Play Kit. Jest tam podobno wszystko opisane jak organizować turniej i wszystkie zasady turniejowe. I najważniejsze, specjalne karty jako nagrody.
Neoko
Posty: 60
Rejestracja: 08 gru 2010, 15:41
Lokalizacja: Gliwice

Re: Mage Wars

Post autor: Neoko »

Bedzie Polska wersja Mage wars wiadomo cos ? , jezeli tak to kiedy?
Awatar użytkownika
blacklunthor
Posty: 237
Rejestracja: 12 cze 2008, 23:49
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Mage Wars

Post autor: blacklunthor »

Wrocław niedaleko :) w Wałbrzychu udało nam się zebrać i zagrać po raz pierwszy :) rozgrywka była by zobaczyć jak działa gra i czym to się je. Ogólnie dla mnie, osoby która kiedyś dużo grała w MTG Mage Wars okazał się strzałem w dziesiątkę. Zagraliśmy od razu na maxa ze spellbokami podanymi na końcu instrukcji. Priest kontra Mag - było bardzo dobrze i rozgrywka zajęła nam 2h plus krótkie tłumaczenie zasad. Gra bardzo fajna i spodobała się nam. Zasady i napisy na kartach są dość intuicyjne i dla osób które grają w karciani język nie będzie stanowił problemu. Rozgrywki turniejowe mogą okazać się bardzo fajną rzeczą :)

Jedyny minus to plansza - mogłaby być większą bo czasami robił się tłok na jednym obszarze. Trzeba będzie pomyśleć nad jakaś matą :)
Awatar użytkownika
Migdał
Posty: 224
Rejestracja: 21 wrz 2012, 20:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mage Wars

Post autor: Migdał »

Czy obecnie dostępne w sprzedaży egzemplarze MW maja juz karty po korekcie? Coś już wiadomo na temat wydania de luxe?
SPRZEDAM: Sword&Sorcery z dodatkami, Drakula, Zatoka Kupców z dodatkami.
Awatar użytkownika
conus
Posty: 293
Rejestracja: 17 kwie 2009, 17:08
Lokalizacja: opacz kolonia - prawie wawa
Has thanked: 1 time

Re: Mage Wars

Post autor: conus »

Cholera wie czy będzie deluxe narazie wiadomo tylko kiedy planują dwa nowe dodatki i jak się będą nazywały.
Link w pierwszym poście.

http://boardgamegeek.com/thread/1076139 ... ions-named

szkoda że się Pasza nie doczekał a tak chciał Krasnoluda
to jest tylko moja subiektywna opinia a nie Obiektywna Prawda Objawiona
ZalexWwa
Posty: 14
Rejestracja: 09 paź 2013, 12:43

Re: Mage Wars

Post autor: ZalexWwa »

Z tego co kojarzę, to karty po korekcie mają być dodawane sukcesywnie z nowymi dodatkami. Taką info w każdym bądź razie gdzieś zauważyłem.
Awatar użytkownika
conus
Posty: 293
Rejestracja: 17 kwie 2009, 17:08
Lokalizacja: opacz kolonia - prawie wawa
Has thanked: 1 time

Re: Mage Wars

Post autor: conus »

z tego co wiem Bimszale i reszta ma wyjsc poprawiona w nastepnym tematycznie zblizonym dodatku czyli z Palasem pewnie. Co do reszty kart, poprawionych ikonek i klaryfikacji tekstu to chyba juz sie zadzialo i te zmiany sa na bieżąco wproawdzane. Znajomy ktory gral z kumplem ze stanow mowil ze jego karty (kupione pozniej w USA) roznily sie tekstem - czyli zostaly poprawione :) raczej...
Ostatnio zmieniony 13 gru 2013, 16:12 przez conus, łącznie zmieniany 1 raz.
to jest tylko moja subiektywna opinia a nie Obiektywna Prawda Objawiona
Awatar użytkownika
Migdał
Posty: 224
Rejestracja: 21 wrz 2012, 20:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mage Wars

Post autor: Migdał »

Pytanie brzmi czy sklep na R ma już takie poprawione wersje?
SPRZEDAM: Sword&Sorcery z dodatkami, Drakula, Zatoka Kupców z dodatkami.
Awatar użytkownika
Migdał
Posty: 224
Rejestracja: 21 wrz 2012, 20:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mage Wars

Post autor: Migdał »

Jak wygląda sprawa z re-grywalnością Mage Wars? Jestem teraz dosłownie w przed dzień zakupu ale wole się jeszcze upewnić w swym wyborze :) Odpuszczam sobie netrunnera i szukam jakiegoś zamiennika. Sądzę, że MW może dać radę. Myślałem też nad Summoner Wars ale grafiki na kartach mnie odrzucają :(
SPRZEDAM: Sword&Sorcery z dodatkami, Drakula, Zatoka Kupców z dodatkami.
Awatar użytkownika
blacklunthor
Posty: 237
Rejestracja: 12 cze 2008, 23:49
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Mage Wars

Post autor: blacklunthor »

regrywalność będzie dość duża w tej grze - zanim opanujesz swojego maga i jego księgę mini parę rozgrywek, z każdą osobą gra będzie inna, a jak podstawowe talie się ograją wystarczy złożyć nowe według własnego uznania co daje tej grze długą żywotność :)
Awatar użytkownika
Wajar
Posty: 111
Rejestracja: 17 wrz 2011, 09:37
Lokalizacja: Wymysłów

Re: Mage Wars

Post autor: Wajar »

No ja wiem... wg mnie nic nie przebije regrywalności NR;P
Sprzedałem na forum:
Spoiler:
http://www.boardgamegeek.com/collection/user/Wajar
Awatar użytkownika
conus
Posty: 293
Rejestracja: 17 kwie 2009, 17:08
Lokalizacja: opacz kolonia - prawie wawa
Has thanked: 1 time

Re: Mage Wars

Post autor: conus »

O regrywalność w ccg; lcg i hgw nie martwił bym się wcale, tym bardziej że MW fajnie się rozwijają a nowe dodatki jak dla mnie wychodzą w rozsądnych odstępach czasu :)

Jeżeli chodzi o porównanie do NR to nie od dziś wiadomo że każda sroczka swój ogonek chwali.
Mam podstawkę i cały pierwszy cykl do ANR nadal nie ograne tak jak bym chciał ale narazie nie mam ciśnień na więcej.
Ostatnio zmieniony 16 gru 2013, 16:57 przez conus, łącznie zmieniany 2 razy.
to jest tylko moja subiektywna opinia a nie Obiektywna Prawda Objawiona
Neoko
Posty: 60
Rejestracja: 08 gru 2010, 15:41
Lokalizacja: Gliwice

Re: Mage Wars

Post autor: Neoko »

Kolega pisal w temacie tutaj , ze moze bedzie polskie wydanie gry wiadomo cos na ten temat
ZalexWwa
Posty: 14
Rejestracja: 09 paź 2013, 12:43

Re: Mage Wars

Post autor: ZalexWwa »

Ma podobno być...i tyle szczegółów w tym temacie. Nie znam daty, wiem jedno, że nasz lokalny dystrybutor jest prawie out of stock i następna partia będzie dopiero w nowym roku :(
Co za tym idzie to już ostatnie okazje, by zaopatrzyć się w MW pod choinkę...
Rafal75
Posty: 304
Rejestracja: 21 gru 2012, 20:54
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Mage Wars

Post autor: Rafal75 »

Neoko pisze:Kolega pisal w temacie tutaj , ze moze bedzie polskie wydanie gry wiadomo cos na ten temat
Mam wiadomość od ISA że planują wydanie POLSKICH kart w styczniu...
TTR_1983
Posty: 3948
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 89 times
Kontakt:

Re: Mage Wars

Post autor: TTR_1983 »

co to jest ISA?
Rafal75
Posty: 304
Rejestracja: 21 gru 2012, 20:54
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Mage Wars

Post autor: Rafal75 »

Polski dystrybutor gry MW www.isa.pl
CrossSleet
Posty: 291
Rejestracja: 17 gru 2013, 15:02
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 41 times
Been thanked: 61 times

Re: Mage Wars

Post autor: CrossSleet »

Starter pack na początek wystarczy czy lepiej zaopatrzyć się od razu w dodatki?
Rafal75
Posty: 304
Rejestracja: 21 gru 2012, 20:54
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Mage Wars

Post autor: Rafal75 »

CrossSleet pisze:Starter pack na początek wystarczy czy lepiej zaopatrzyć się od razu w dodatki?
Spokojnie Ci wystarczy! Ale i tak kupiłem już wszystkie dodatki... Gra ma niesamowity klimat, świetne grafiki na które chce się cały czas patrzeć... Każdy Mag jest inny, inaczej się nim gra... Gra ma WIELKI potencjał.
ODPOWIEDZ