gra dla 4osob

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
senti
Posty: 13
Rejestracja: 01 lis 2012, 10:52

gra dla 4osob

Post autor: senti »

hej jak wiadomo zblizaja sie swieta. poszukuje jakiejs gry na prezent dla zony. niestety wymagania sa dosyc spore bo troszke juz gramy i ma dosyc wyrobiony gust :S chcialbym zeby ta gra zrobila na niej wielkie wow, co rowniez sprawiloby mi frajde.

jej ulubione tytuly to ticket to ride, cesarski kurier, swiat dysku, small world.
czasem zagra w wysokie napiecie, kupcy i korsarze, osadnikow, glory to rome, cyklady
wrecz nienawidzi descenta, runebounda, shadows over camelot, robinsona, puerto rico, agricoli i innych worker placementow ;)


dodam ze glownie gramy w 4 osoby (z drugim malzenstwem gdzie kobita ma podobne upodobania)
szukam czegos czym ja jeszcze zadziwie :) moze byc cos z dobra interakcja (tzw. gry rozwodowe:), chodza mi po glowie 2 tytuly Relic Runners i Linie Lotnicze Europa.
niewiele wiem o runnersach, natomiast lini lotniczych boje sie ze moze to byc troche gorsza kopia ttr.

czekam na propozycje, nie ukrywam ze zalezy mi na czasie
pozdrawiam
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

gra dla 4osob

Post autor: mig »

Znaczy czytam to tak:
- raczej nie worker placement
- raczej niekoniecznie dużo konfrontacji
- raczej klimatycznosc (ameri) są niekonieczne
- raczej coś lekkiego/średniego niż mózgożer
- raczej w miarę szybkie
? :)

Przyjrzyj sie Speicherstadt, Alea Iacta Est, Augustus, CV, mykerinos, Montego Bay, Sobek, Suburbia, Rattus.

Ani w linie lotnicze ani w Runnersow nie grałem, wiec nie pomogę, ale ostatnio na Games Fanatic bodajże była bardzo pozytywna recenzja Relic Runners.
Ostatnio zmieniony 19 gru 2013, 05:29 przez mig, łącznie zmieniany 2 razy.
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
plokij
Posty: 46
Rejestracja: 14 lis 2010, 20:30

Re: gra dla 4osob

Post autor: plokij »

Najlepsza gra na 4 osoby to Chaos w Starym Świecie:
-czas gry podobny do świata dysku
-duuużo interakcji
-bardzo klimatyczna gra
-zasady dosyć łatwe do przyswojenia

tylko nie wiem czy akurat ten klimat się spodoba (chociaż może Cyklady byłyby jakimś wstępem do Chaosu :)
Awatar użytkownika
Hipke
Posty: 554
Rejestracja: 05 lis 2012, 18:40

Re: Odp: gra dla 4osob

Post autor: Hipke »

A ja zaproponuje coś kompletnie z innej beczki, coś co nie jest docenione- Primordial Soup, czyli zupa pierwotna :cool: gra o dryfujacych amebach, pozerajacych się nawzajem :twisted: dużo interakcji, dużo kombinacji, a przy tym proste zasady i wielka miodność.
Minusem jest słaba dostępność:-\ Ja zakupiłem w planszomanii i czekam na przesyłkę.
Grałem w samoróbkę kolegi i tak mi się spodobało, że postanowiłem kupić ;-)
Awatar użytkownika
adam_k27
Posty: 721
Rejestracja: 28 cze 2013, 10:07
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 19 times
Been thanked: 19 times

Re: gra dla 4osob

Post autor: adam_k27 »

Polecam CV. Kobietom się podoba, no i to bedzie coś nowego w stosunku do tego w co graliscie i nie workerplacement. Polecam też Tajemnicze Domostwo, podobnie jak wyżej, coś zupełnie innego niż to w co graliscie i nie workerplacement :-)

PS niechęć żony do workerplacementow może wynikać z tego że graliscie w ciężkie tytuły i/lub mało klimatyczne. Może Epoka Kamienia by jej się spodobała?
Awatar użytkownika
watman
Posty: 809
Rejestracja: 22 kwie 2010, 14:33
Lokalizacja: Tychy

Re: gra dla 4osob

Post autor: watman »

senti pisze:hej jak wiadomo zblizaja sie swieta. poszukuje jakiejs gry na prezent dla zony. niestety wymagania sa dosyc spore bo troszke juz gramy i ma dosyc wyrobiony gust :S chcialbym zeby ta gra zrobila na niej wielkie wow, co rowniez sprawiloby mi frajde.

jej ulubione tytuly to ticket to ride, cesarski kurier, swiat dysku, small world.
czasem zagra w wysokie napiecie, kupcy i korsarze, osadnikow, glory to rome, cyklady
wrecz nienawidzi descenta, runebounda, shadows over camelot, robinsona, puerto rico, agricoli i innych worker placementow ;)

dodam ze glownie gramy w 4 osoby (z drugim malzenstwem gdzie kobita ma podobne upodobania)
szukam czegos czym ja jeszcze zadziwie :) moze byc cos z dobra interakcja (tzw. gry rozwodowe:), chodza mi po glowie 2 tytuly Relic Runners i Linie Lotnicze Europa.
niewiele wiem o runnersach, natomiast lini lotniczych boje sie ze moze to byc troche gorsza kopia ttr.

czekam na propozycje, nie ukrywam ze zalezy mi na czasie
Troche rozstrzelone te wymagania, ale zdaje mi się, że Evo by się sprawdziło - http://www.boardgamegeek.com/boardgame/ ... nd-edition - wg. i-szopa jest jeszcze gdzieniegdzie dostępne...
Jeśli nie Evo, to może Seasons? Paniom z naszej grupy się BARDZO podoba - http://www.boardgamegeek.com/boardgame/108745/seasons
Sepelite me facie versa in terram, osculetur me mortuum mundus in culum... | In omnia pericula tasta testicula
BGG | Piwo i Planszówki Blog | Fanpage na FB
cezaras
Posty: 1926
Rejestracja: 08 maja 2008, 13:15
Lokalizacja: Reda
Has thanked: 15 times
Been thanked: 16 times

Re: gra dla 4osob

Post autor: cezaras »

oczywiście nie koniecznie mam rację, ale wydaje się, że przede wszystkim Twoja luba nie lubi zbyt ciężkich gier
odrzucając worker placemen'ty popatrzyłbym zatem na:
- Zamki Burgundii
- Alhambrę
- Ducha Teb :)
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3649
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 119 times

Re: gra dla 4osob

Post autor: gafik »

Można rzucić okiem na DZIEDZICTWO

albo jeszcze:

7 Cudów
Dominion
Pandemia
King of Tokio
Ghost Stories
Filary Ziemi / Świat Bez Końca
Kingdom Builder
Taluva
senti
Posty: 13
Rejestracja: 01 lis 2012, 10:52

Re: gra dla 4osob

Post autor: senti »

chaos w starym swiecie juz od dawna bardzo mi sie podoba niestety raczej nie uda mi sie przekonac dziewczyn do klimatu, chociaz sam nie wiem. na chwile obecna mysle nad 3tytulami:

evo - propozycja watman'a bardzo mnei zainteresowalo
chaos w starym swiecie - tak czy siak chce ta gre miec i keidys ja kupie nei wiem tylko czy jako prezent dla plci pieknej to odpowiedni pomysl
relic runners - tu boje sie powtarzalnosci. wez przedmiot wroc po jedzonko i tak w kolko.

jesli chodzi o interakcje, wieksza pewno bedzie w evo i chaosie i chyba na tych tytulach sie skupie
Awatar użytkownika
jenny70
Administrator
Posty: 170
Rejestracja: 19 kwie 2012, 21:32
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: gra dla 4osob

Post autor: jenny70 »

Jeśli któreś z Was jest daltonistą to za żadne skarby świata nie kupujcie Evo. Chyba, że będziecie np. drzewka z ciastoliny sadzić na zielonych polach, żeby odróżnić je od brązowych....

A przyglądałeś się Room 25? Fajnie chodzi na 4 osoby. No i można grać i kooperacyjnie, i w trybie podejrzliwości, i rywalizacji (dla 4 - tryb drużynowy).
Awatar użytkownika
adam_k27
Posty: 721
Rejestracja: 28 cze 2013, 10:07
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 19 times
Been thanked: 19 times

Re: gra dla 4osob

Post autor: adam_k27 »

senti pisze: chaos w starym swiecie - tak czy siak chce ta gre miec i keidys ja kupie nei wiem tylko czy jako prezent dla plci pieknej to odpowiedni pomysl
Odnoszę wrażenie że szukasz prezentu dla siebie, ale takiego który mógłbyś wręczyć swojej małżonce :wink: Co do Chaosu w Starym Świecie to masz rację - ta gra raczej nie jest takim prezentem :wink:
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Odp: gra dla 4osob

Post autor: Rocy7 »

Chaos to gra z duza iloscia negatywnej interakcji na wieczor z kumplami w sam raz ale kobietom moze nie podejsc (ale to zalezy od osoby).
senti
Posty: 13
Rejestracja: 01 lis 2012, 10:52

Re: gra dla 4osob

Post autor: senti »

nie ze szukam dla siebie ale musi mnie tez ciagnac do gry zebym mogl smialo namowic reszte :) po przegladnieciu filmikow na youtubie zamowilem Evo a koles wzial Chaos w starym swiecie. wyszlo calkiem milo;) teraz trzymac kciuki zeby doszlo przed swietami i mozna rozdziewiczac na wigilie ;)

dziekuje wszystkim za pomoc i zycze wesolych swiat

btw w Pathfindera ktos gral? http://www.boardgamegeek.com/boardgame/ ... he-runelor
wiadomo moze czy wyjdzie rodzima wersja jezykowa?bo chyba bedzie to moj nastepny tytul.
ODPOWIEDZ