Eldritch Horror: Przedwieczna Groza (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: Hiu »

W arkham dodatek wychodzil pozniej ;) tutaj byl projektowany razem z podstawka :)
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6131
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 647 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Eldritch Horror

Post autor: pan_satyros »

Hiu pisze:W arkham dodatek wychodzil pozniej ;) tutaj byl projektowany razem z podstawka :)
W sensie podstawkę pokrojono na kilka kolejnych dodatków hehe
Awatar użytkownika
wolfe
Posty: 264
Rejestracja: 05 cze 2004, 20:40

Re: Eldritch Horror

Post autor: wolfe »

pan_satyros pisze:w podstawce jest koszmarnie mało kart spotkań, przez co 2-3 gry i te zaczną się powtarzać.
W Arkham było tego dużo więcej.
A nie jest tak, że każda karta zawiera spotkania dla trzech lokacji - miasto, morze, pustkowia (czy jakoś tak)? Czyli ilość kart spotkań x3?
Imagine there's no Heaven, it's easy if you try. No Hell below us, above us only sky.
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: Hiu »

tak samo jest w AH - z tym,ze tam jest poprostu wiecej kart - takze ciezej jest talie przewinac i miec to samo spotkanie (Ps. Udalo mi sie talie przewinac w trakcie jednej partii, takze jest cieniutko z iloscia kart) :)
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: sirafin »

To nie do końca tak, nie o liczbę kart tu chodzi.

Arkham - 112 kart Spotkań
Eldritch - 120 kart Spotkań
Arkham - 7 spotkań na Obszar (niektóre spotkania zdublowane)
Eldritch - 8 spotkań na Miasto (spotkania bez dubli)

Tak więc w Arkham wcale nie było tego dużo więcej :D Cały myk polega na tym, że w Arkham gracz często nie losuje karty (skończył ruch na ulicach \ korzysta z opisu pola), a w Eldritch gracz co turę musi wylosować kartę. Z tego powodu wszystkie historie pożera się się szybciej i od razu chciałoby się więcej. FFG dobrze o tym wie, bo w rozszerzeniu faktycznie ładuje solidny zastrzyk do wszystkich talii (niektóre rosną nawet trzykrotnie), po tym jak już zaostrzyli apetyty tym, co zaserwowali w podstawce :P
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Furia
Posty: 730
Rejestracja: 27 lut 2012, 23:13

Re: Eldritch Horror

Post autor: Furia »

sirafin pisze:Tak więc w Arkham wcale nie było tego dużo więcej :D Cały myk polega na tym, że w Arkham gracz często nie losuje karty (skończył ruch na ulicach \ korzysta z opisu pola), a w Eldritch gracz co turę musi wylosować kartę. Z tego powodu wszystkie historie pożera się się szybciej i od razu chciałoby się więcej. FFG dobrze o tym wie, bo w rozszerzeniu faktycznie ładuje solidny zastrzyk do wszystkich talii (niektóre rosną nawet trzykrotnie), po tym jak już zaostrzyli apetyty tym, co zaserwowali w podstawce :P
Ehhh portfelu szykuj się na dodatek. ;)
Awatar użytkownika
mafiafb
Posty: 137
Rejestracja: 28 lip 2013, 20:18

Re: Eldritch Horror

Post autor: mafiafb »

sirafin pisze:(...) FFG dobrze o tym wie, bo w rozszerzeniu faktycznie ładuje solidny zastrzyk do wszystkich talii (niektóre rosną nawet trzykrotnie), po tym jak już zaostrzyli apetyty tym, co zaserwowali w podstawce :P
Masz na myśli "Forsaken Lore"? Bo nie mogę się nigdzie dogrzebać do zawartości dodatku i tego co będzie nam oferował.
Borek224
Posty: 348
Rejestracja: 25 lis 2010, 13:35
Been thanked: 1 time

Re: Eldritch Horror

Post autor: Borek224 »

własnie wyszedł "rzut okiem": https://www.youtube.com/watch?v=ojt2b9NYT-g
Awatar użytkownika
hadrian
Posty: 543
Rejestracja: 18 sie 2012, 20:05
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 19 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: hadrian »

Patrząc na ilość kart w tym dodatku stwierdzam że coś takiego powinno wychodzić max 2 miesiące od wydania gry, a nie po pół roku :?
Large Hadrian Collider
Awatar użytkownika
wolfe
Posty: 264
Rejestracja: 05 cze 2004, 20:40

Re: Eldritch Horror

Post autor: wolfe »

hadrian pisze:Patrząc na ilość kart w tym dodatku stwierdzam że coś takiego powinno wychodzić max 2 miesiące od wydania gry, a nie po pół roku :?
Jak księgowość Galakty się zgodzi to może się zmieszczą w dwóch miesiącach od polskiej premiery?
Na BGG ktoś napisał, że za szybko też kończą się karty mitów podczas gry. Czy ma ktoś z was też takie odczucia po rozgrywce?
Imagine there's no Heaven, it's easy if you try. No Hell below us, above us only sky.
Furia
Posty: 730
Rejestracja: 27 lut 2012, 23:13

Re: Eldritch Horror

Post autor: Furia »

wolfe pisze:
hadrian pisze:Patrząc na ilość kart w tym dodatku stwierdzam że coś takiego powinno wychodzić max 2 miesiące od wydania gry, a nie po pół roku :?
Jak księgowość Galakty się zgodzi to może się zmieszczą w dwóch miesiącach od polskiej premiery?
Na BGG ktoś napisał, że za szybko też kończą się karty mitów podczas gry. Czy ma ktoś z was też takie odczucia po rozgrywce?
Karty mitów zdarzyło mi się powtórzyć, ale zdecydowanie rzadziej niż karty spotkań.
Zawartość dodatku jest tutaj. Niestety mało szczegółów. Nowe spotkania, tajemnice, zaklęcia i ekwipunek. Patrząc po ilości koszulek potrzebnych do dodatku to jest tego trochę.
Awatar użytkownika
hadrian
Posty: 543
Rejestracja: 18 sie 2012, 20:05
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 19 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: hadrian »

Furia pisze: Zawartość dodatku jest tutaj. Niestety mało szczegółów. Nowe spotkania, tajemnice, zaklęcia i ekwipunek. Patrząc po ilości koszulek potrzebnych do dodatku to jest tego trochę.
Przecież wszystko ładnie widać na filmiku (link od Borka wyżej) ;)
Large Hadrian Collider
Furia
Posty: 730
Rejestracja: 27 lut 2012, 23:13

Re: Eldritch Horror

Post autor: Furia »

hadrian pisze:
Furia pisze: Zawartość dodatku jest tutaj. Niestety mało szczegółów. Nowe spotkania, tajemnice, zaklęcia i ekwipunek. Patrząc po ilości koszulek potrzebnych do dodatku to jest tego trochę.
Przecież wszystko ładnie widać na filmiku (link od Borka wyżej) ;)
Tak. Właśnie oglądam. ;)
Awatar użytkownika
wolfe
Posty: 264
Rejestracja: 05 cze 2004, 20:40

Re: Eldritch Horror

Post autor: wolfe »

Furia pisze:Karty mitów zdarzyło mi się powtórzyć, ale zdecydowanie rzadziej niż karty spotkań.
Mówisz o EH czy AH, bo w tym pierwszym wyczerpanie kart mitów kończy grę. Chyba że ja się już pogubiłem... :)
Imagine there's no Heaven, it's easy if you try. No Hell below us, above us only sky.
Furia
Posty: 730
Rejestracja: 27 lut 2012, 23:13

Re: Eldritch Horror

Post autor: Furia »

wolfe pisze:
Furia pisze:Karty mitów zdarzyło mi się powtórzyć, ale zdecydowanie rzadziej niż karty spotkań.
Mówisz o EH czy AH, bo w tym pierwszym wyczerpanie kart mitów kończy grę. Chyba że ja się już pogubiłem... :)
Tak, racja. Chodziło mi o powtarzalność mitów pomiędzy poszczególnymi rozgrywkami. Kiedy gra się kilka partii w niewielkim odstępie czasu jest to nużące.
Awatar użytkownika
wolfe
Posty: 264
Rejestracja: 05 cze 2004, 20:40

Re: Eldritch Horror

Post autor: wolfe »

Pojawił się bardziej szczegółowy spis zawartości Forsaken Lore.
Daniel Honig na BGG pisze:[6] New Mythos cards (YN, YH, GN, GH, BN, BH)
[4] New Generic Encounters
[6] New Expeditions
[6] New Other World Encounter
[8] New Mysteries, 2 per per GOO (total 6)
[12] New GOO-specific Encounters (total 8), 2 for Yog/Cthulhu, including a new set of [8] for Yog.
[64] New GOO-specific Research Encounters, 16 per GOO (total 24)
[24] New conditions: 1 copy of each existing condition card except Blessed and Cursed (total 4), plus 4x Poisoned, 4x Lost in Time and Space, 3x Blessed and Cursed (total 6)
[28] New spells, 2 copies of each spell (total 4), plus 4x Poison Mist, 4x Healing Words.
[8] New Artifacts
[16] New Assets
[24] New Location-Specific Encounters, 8 per continent(total 16)
[7] New Epic Monsters (including Yig), with more variety re: tests
[1] New GOO, Yig
[24] Yig Research Encounters
[6] Yig Mysteries
[8] Yig Special Encounters
[1] New Cultist (total 6)
W sumie: 8 potworów (7 potężnych), 168 dużych kart (40 spotkań - po 8 na kontynent, 122 do przedwiecznych), 74 małych kart - dla porównania w podstawce było 122 karty spotkań a tu 116 tylko do istniejących przedwiecznych a do tego jeszcze nowy przedwieczny ze swoimi kartami. Podstawka 56 kart stanów i zaklęć a w dodatku 52.
Imagine there's no Heaven, it's easy if you try. No Hell below us, above us only sky.
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: ChlastBatem »

Chce zakupić koszulki do EH. Wiem, że potrzebuje rozmiaru Standard American (zielone) i Mini American (żółte) ale nie wiem w jakiej ilości. Kart w grze jest około 300. Pytanie więc mam do Was ile potrzebuje tych małych koszulek, a ile dużych?
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: Hiu »

Tyl pudelka i instrukcja mowia ile tego jest. Na stronie FFG tez to jest podane: 4 zielone, 3 zolte

http://www.fantasyflightgames.com/edge_ ... 2&esum=249
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: ChlastBatem »

Hiu pisze:Tyl pudelka i instrukcja mowia ile tego jest. Na stronie FFG tez to jest podane: 4 zielone, 3 zolte

http://www.fantasyflightgames.com/edge_ ... 2&esum=249
Aaaa faktycznie, przepraszam za brak mojego ogarnięcia ale myślałem, że ta 4 i 3 to oznaczają rozmiar czy coś.

Tak więc dziękuję za pomoc :-)
Awatar użytkownika
hadrian
Posty: 543
Rejestracja: 18 sie 2012, 20:05
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 19 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: hadrian »

Na stronie Galakty stoi że 7 maja premiera. Może im napiszę, że jak będą wysyłać paczkę do Gdańska by kurier zrobił przystanek w Warszawie i wyrzucił jedno pudło dla mnie :mrgreen:
(pograłbym już sobie w ten weekend :( )
Large Hadrian Collider
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2391
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1301 times
Been thanked: 790 times
Kontakt:

Re: Eldritch Horror

Post autor: vinnichi »

hadrian pisze:Na stronie Galakty stoi że 7 maja premiera. Może im napiszę, że jak będą wysyłać paczkę do Gdańska by kurier zrobił przystanek w Warszawie i wyrzucił jedno pudło dla mnie :mrgreen:
(pograłbym już sobie w ten weekend :( )
To jaki problem - Rozmnożenie Bramy w Warszawie a z niej Rozmnożenie - Jedno Pudło EH :-)
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6131
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 647 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Eldritch Horror

Post autor: pan_satyros »

hadrian pisze:Na stronie Galakty stoi że 7 maja premiera. Może im napiszę, że jak będą wysyłać paczkę do Gdańska by kurier zrobił przystanek w Warszawie i wyrzucił jedno pudło dla mnie :mrgreen:
(pograłbym już sobie w ten weekend :( )
Nie Ty jeden masz ten problem. Sam liczę na to, że uda się zagrać w weekend.
Czekam na ten tytuł, jak na mało który. Nie dość, że Lovecraft, to jeszcze przy okazji remake gry, od której zacząłem przygodę z planszówkami.
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2391
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1301 times
Been thanked: 790 times
Kontakt:

Re: Eldritch Horror

Post autor: vinnichi »

Chyba raczej marne szanse, w środę Galakta ma zacząć wysyłać od siebie, więc sklepy dostaną w czwartek, a wysyłka do nas zacznie się w piątek, przynajmniej jeśli chodzi o 3trolle, taką dostałem informację.
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Awatar użytkownika
Epyon
Posty: 1164
Rejestracja: 30 mar 2012, 08:07
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 8 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: Epyon »

Fatalna informacja, też w 3T zamówiłem. :(
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6131
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 647 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Eldritch Horror

Post autor: pan_satyros »

Epyon pisze:Fatalna informacja, też w 3T zamówiłem. :(
... zostaje paczkomat i liczyć, że dostarczą w sobotę.
ODPOWIEDZ