Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Hiu »

Cos pieknego ... I te pierdoly beda do kupienia w portalu.
Awatar użytkownika
Adamso97
Posty: 91
Rejestracja: 02 mar 2013, 14:30

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Adamso97 »

Hiu pisze:Cos pieknego ... I te pierdoly beda do kupienia w portalu.
Racja. Kupiłbym, gdyby nie fakt, że posiadam już drugie wydanie Robinsona. Ale scenariusz i te bajeranckie znaczniki na pewno zamówię. Ciekawe czy znacznik pierwszego gracza też będzie w sklepiku Portalu?

A, i w tym tygodniu ma być dostępny nowy scenariusz do Robinsona. To będzie chyba ten dawno zapowiadany Livingstone :D
Mój portfel znowu ucierpi...
Awatar użytkownika
Baartoszz
Posty: 836
Rejestracja: 27 sty 2010, 13:35
Lokalizacja: Komorów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 19 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Baartoszz »

Peter128 pisze:A tu zapowiedź filmowa nowej edycji gry: https://www.youtube.com/watch?v=gIweK3-r6K0
No no, propsy dla Portalu, że sprzedaje te elementy oddzielnie :) Większość wydawnictw robiąc nowe wersje raczej tego nie robi. Np taki Queen Games. Jako fan Escape musiałem kupić cały nowy wielki Big Box żeby mieć kilka pierdół więcej :P
Awatar użytkownika
krupnik86
Posty: 54
Rejestracja: 20 cze 2012, 13:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: krupnik86 »

Adamso97 pisze:Ciekawe czy znacznik pierwszego gracza też będzie w sklepiku Portalu?
Byłoby świetnie, jak również gdyby do sprzedaży trafił nie tyle znacznik co grube planszetki postaci... Drewniane znaczniki też fajne, zastanawiam się tylko czy większa ilość zmieści się "w skrzyni" na planszy i kartach scenariuszy z 2. edycji (chociażby stos drewna na karcie 1. scenariusza) - stąd zapewne również graficzne zmiany na kartach scenariuszy.
Awatar użytkownika
Poochacz
Posty: 265
Rejestracja: 16 maja 2014, 17:27
Has thanked: 17 times
Been thanked: 73 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Poochacz »

No proszę, zamówiłem jeszcze w maju w przedsprzedaży a tu taka niespodzianka. Tym bardziej nie mogę się doczekać :D
Awatar użytkownika
Losiek
Posty: 950
Rejestracja: 31 sie 2010, 03:12
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 314 times
Been thanked: 202 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Losiek »

Poochacz pisze:No proszę, zamówiłem jeszcze w maju w przedsprzedaży a tu taka niespodzianka. Tym bardziej nie mogę się doczekać :D
Zamówiłeś edycję Gra roku czy zwykłą?
Awatar użytkownika
Poochacz
Posty: 265
Rejestracja: 16 maja 2014, 17:27
Has thanked: 17 times
Been thanked: 73 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Poochacz »

Losiek pisze:Zamówiłeś edycję Gra roku czy zwykłą?
Sądząc po tej zapowiedzi Portalu: "Nowe wydanie Robinsona Crusoe w czerwcu trafi na półki dobrych sklepów z grami w całej Polsce. Jest to edycja, którą nazwaliśmy Gra Roku i jest to edycja wydana na niezwykłym poziomie" wnioskuję że cały dodruk jest sygnowany Edycją "Gra Roku". Chyba że ktoś ma pełniejsze informacje to niech mnie poprawi
Awatar użytkownika
carlos
Posty: 573
Rejestracja: 20 sie 2012, 21:10
Lokalizacja: Głogów
Has thanked: 8 times
Been thanked: 8 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: carlos »

Cały dodruk to "Gra Roku" :)
Awatar użytkownika
Losiek
Posty: 950
Rejestracja: 31 sie 2010, 03:12
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 314 times
Been thanked: 202 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Losiek »

Poochacz pisze:
Losiek pisze:Zamówiłeś edycję Gra roku czy zwykłą?
Sądząc po tej zapowiedzi Portalu: "Nowe wydanie Robinsona Crusoe w czerwcu trafi na półki dobrych sklepów z grami w całej Polsce. Jest to edycja, którą nazwaliśmy Gra Roku i jest to edycja wydana na niezwykłym poziomie" wnioskuję że cały dodruk jest sygnowany Edycją "Gra Roku". Chyba że ktoś ma pełniejsze informacje to niech mnie poprawi
To zazdraszczam!
carlos pisze:Cały dodruk to "Gra Roku" :)
I głowę posypuję popiołem, ze kupiłem rok temu :wink:
uday
Posty: 726
Rejestracja: 11 wrz 2013, 23:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: uday »

A ja wcale się nie kajam, bo to mi dało rok gry w świetny tytuł :)
Awatar użytkownika
Poochacz
Posty: 265
Rejestracja: 16 maja 2014, 17:27
Has thanked: 17 times
Been thanked: 73 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Poochacz »

Losiek pisze:To zazdraszczam!
No w czerwcu wyjątkowo się z grami pofarciło. Najpierw rzutem na taśmę dorwałem Race to the Rhine a teraz Robinson z tyloma bonusami za 144 złote - toż to prawie jak Gwiazdka :o
Awatar użytkownika
jolietjake
Posty: 849
Rejestracja: 21 lip 2012, 11:28
Lokalizacja: Warszawa / Sosnowiec
Been thanked: 1 time

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: jolietjake »

Jest gdzieś lista 14 kart Wydarzeń z dodatku Wyprawa HMS Beagle? Chciałbym wyjąć karty z talii, a nie wiem które były z podstawki, a które z dodatku :( Ktoś pomoże?
Joliet Jake na BGG
Awatar użytkownika
carlos
Posty: 573
Rejestracja: 20 sie 2012, 21:10
Lokalizacja: Głogów
Has thanked: 8 times
Been thanked: 8 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: carlos »

Dziwne ślady
Paskudna pogoda
Poranne oberwanie chmury
Przerażająca pobudka
Wyczerpanie zasobów
Zły los
Niepokojące wycie
Ślady krwi
Stary list
Przerazajacy pisk
Łut szczęścia
Tajemnicze ślady
Tahemnicze wezwanie
Kłopoty w obozie

To chyba tyle z dodatku. :)
Awatar użytkownika
jolietjake
Posty: 849
Rejestracja: 21 lip 2012, 11:28
Lokalizacja: Warszawa / Sosnowiec
Been thanked: 1 time

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: jolietjake »

Dzięki Ci wielkie!
Joliet Jake na BGG
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: ChlastBatem »

Jeśli nowych (odnowionych 1-6) scenariuszy nie będzie można dokupić w sklepiku to moim zdaniem nie ma sensu kupować drewnianych nowy elementów surowców bo nie będzie kompatybilne drewno z 1 scenariuszem.

Dokupienie nowych tekturowych postaci (albo posiadanie ich po kupieniu nowego wydania gry) również będzie się gryzło z postaciami z dodatku HMS Beagle, gdzie mamy tylko cienką tekturkę.

Mam nadzieje, że wydawnictwo przemyśli takie logistyczne sprawy. Bo moim zdaniem tego wymaga profesjonalizm ;)

PS: Czy Wy też czujecie się rozczarowani, że nie będzie super plastikowej wypraski na wszystkie elementy/karty do gry? Np. taka jak w 7 cudów świata albo Smallworld.
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2622
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: sqb1978 »

Plastikowe wypraski to lipa. Zawsze wywalam. Np. układanie żetonów w wyprasce Lords of Waterdeep to droga przez mękę.
Optymalnie to żetony w pudełku na śrubki a karty spięte frotkami do włosów :)

Co do Robinsona to liczę, że będzie dało się kupić wszystko w sklepiku.
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: vojtas »

Portal mógłby też sprzedawać w sklepiku kartę z Żeglarzem, postacią dołączoną do książki kickstarterowej.

Obrazek
Marecki
Posty: 36
Rejestracja: 17 kwie 2014, 09:54

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Marecki »

Poochacz pisze:No proszę, zamówiłem jeszcze w maju w przedsprzedaży a tu taka niespodzianka. Tym bardziej nie mogę się doczekać :D
Ta przedsprzedaż prowadzona była bezpośrednio w sklepie Portalu? Pytam, bo zaglądam tam regularnie i nie widziałem takiej opcji.

I jeszcze jedno pytanie do osób zorientowanych - Portal zaznaczał wcześniej, że wersje gier sprzedawane bezpośrednio w ich sklepie zawierają "bonusy" w stosunku do sklepów internetowych - czy wiadomo co będzie tym bonusem w przypadku trzeciej edycji Robinsona?

Edit: Pytam ponieważ w przedsprzedaży jest po około 145 pln, a sugerowana cena detaliczna podana przez Portal to 199 pln. W dodatku Trzewik wspominał w podcastach kilkakrotnie, że gracze mają wybór kupić "gołą" wersję w sklepach internetowych z niższą ceną, lub wersję "bonus" w sklepie Portalu w cenie sugerowanej ceny detalicznej.

Ps. Być może to info było podawane w podcaście 2pionki, ale nadrabiam zaległości i jestem dopiero na 16-tym odcinku. :wink:

Ps.2 - I tak oto po dwóch miesiącach czytania Forum, wątek o Robinsonie w końcu zmotywował mnie do napisania pierwszego postu, więc tym samym witam Forumowiczów.
Awatar użytkownika
Poochacz
Posty: 265
Rejestracja: 16 maja 2014, 17:27
Has thanked: 17 times
Been thanked: 73 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Poochacz »

Marecki pisze: Ta przedsprzedaż prowadzona była bezpośrednio w sklepie Portalu? Pytam, bo zaglądam tam regularnie i nie widziałem takiej opcji.
Nie, w sklepie Portalu przedsprzedaży nie było. Z tego co zauważyłem to była prowadzona może raptem w dwóch sklepach internetowych i w jednym z nich zamówiłem.
Pytam ponieważ w przedsprzedaży jest po około 145 pln, a sugerowana cena detaliczna podana przez Portal to 199 pln. W dodatku Trzewik wspominał w podcastach kilkakrotnie, że gracze mają wybór kupić "gołą" wersję w sklepach internetowych z niższą ceną, lub wersję "bonus" w sklepie Portalu w cenie sugerowanej ceny detalicznej.
Nie widziałem tych podcastów ale tak jak pisałem - wiadomość na stronie Portalu wskazuje że całe wydanie to edycja "Gra Roku". Może się mylę, pewien nie jestem - tak to interpretuję. Napiszę jeszcze dziś dla pewności do sklepu i do samego Portalu i być może się dowiem czy mam słuszność - wtedy dam znać co i jak
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1363
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 27 times
Been thanked: 303 times
Kontakt:

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Portal Games »

Cały nakład gry jaki trafi do polskich sklepów to edycja Gra roku.

Ponadto w roku 2014 zrezygnowaliśmy z polityką unikalnych bonusów w ramach przedsprzedaży w sklepie Portal Games, bowiem była krytykowana przez fanów gier na forum.
Materiały promocyjne podczas premiery są dostępne zarówno w sklepie Portal Games jak i w innych sklepach, vide przypadek marcowej premiery gry Pośród gwiazd.
Podczas premiery Robinsona nie będzie żadnych promosek, samo wydanie jest już bardzo bogate.
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Bea »

Portal Games pisze: Ponadto w roku 2014 zrezygnowaliśmy z polityką unikalnych bonusów w ramach przedsprzedaży w sklepie Portal Games, bowiem była krytykowana przez fanów gier na forum.
Materiały promocyjne podczas premiery są dostępne zarówno w sklepie Portal Games jak i w innych sklepach
+1 I bardzo dobrze!
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: rastula »

czy te drewienka itp będą sprzedawane jako swoisty "upgrade pack" - mam pierwszą edycję gry - chętnie bym ją wzbogacił o ekstrasy z edycji gra roku...
Awatar użytkownika
Adamso97
Posty: 91
Rejestracja: 02 mar 2013, 14:30

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Adamso97 »

ChlastBatem pisze: Dokupienie nowych tekturowych postaci (albo posiadanie ich po kupieniu nowego wydania gry) również będzie się gryzło z postaciami z dodatku HMS Beagle, gdzie mamy tylko cienką tekturkę.

PS: Czy Wy też czujecie się rozczarowani, że nie będzie super plastikowej wypraski na wszystkie elementy/karty do gry? Np. taka jak w 7 cudów świata albo Smallworld.
Oj tam. To już jest czepialstwo :wink: Czy naprawdę różnica w grubości planszetki stanowi taki problem? Po prostu jedna będzie gruba, druga cienka. Co innego gdyby różniły się szatą graficzną...

Co do wypraski, to w przypadku Robinsona wolę akurat kartonowy kanion. Więcej się w nim zmieści, a i nadrukowana tekstura desek fajnie się prezentuje. Jak prawdziwa skrzynia skarbów :D
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Hiu »

Deska jak deska, ja zaluje, ze 2nd edition ma takie male pudlo bo ledwo sie do niego mieszcze :) wypraska mi na plaster, ze tak powiem. Przy takiej ilosci elementow plus dodatek to naprawde pudlo 1st edition bylo zacne. Ale jak wiemy, rynek usa preferuje kwadraty, a i ujednolicenie opakowan ma swoje zalety :) jakby nie bylo - damy rade.

Z cyklu ciekawostki dropsa:
Spotykam rano listonosza, pytam czy ma paczke dla mnie - on mowi - nie.
Wracam za godzinke a tu awigo z godziny mojej rozmowy z listonoszem. Szczerze powiem - strzelilem karpia :)
Boardgames that tell stories napisaly wlasnie kolejna historie.
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4135
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 315 times
Been thanked: 344 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: tomb »

A bo listonosz nie nosi przesyłek powyżej pewnej wagi/gabarytu, tylko od razu niesie awizo. Chyba, że to był kurier pocztowy...
ODPOWIEDZ