Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: rattkin »

I byłby tylko po polsku.
Peter128
Posty: 636
Rejestracja: 23 lip 2012, 15:11
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Peter128 »

I jest już nowy, super rozbudowany i super klimatyczny scenariusz po polsku!

https://www.dropbox.com/s/i4xl002u1zd28 ... one_PL.zip
Awatar użytkownika
Adamso97
Posty: 91
Rejestracja: 02 mar 2013, 14:30

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Adamso97 »

Czy znacznik dodatkowego pionka, który jest efektem księgi na karcie wydarzenia pozostaje na polu akcji eksploracji do końca gry czy tylko do czasu najbliższej akcji? Wydaje mi się, że znacznik ten zostaje i kumuleje, ale wolę się upewnić.

A tak poza tym to genialny scenariusz. Mega fabularna bomba :D
trzewik

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: trzewik »

Pozostaje do najbliższej eksploracji.
Ale uwaga, gdy gracze nie beda eksplorowali i pojawi sie kolejny to one sie sumuja! Czyli przy gapiostwie graczy mgla moze graczy bardzo sparalizowac.
Ruben$
Posty: 107
Rejestracja: 04 sty 2013, 23:26
Has thanked: 2 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Ruben$ »

Trzewik - chciałem zapytać o kartę dodatkowego bohatera. Pisałem na stronie Portalu pod newsem ale brak odzewu. Cytuję komentarz ze strony.

"Chciałbym zapytać o dodatkowego bohatera? Czy będą do niego dołączone dodatkowe pionki i naklejki tak jak do 4 postaci z podstawowej wersji? Skoro naklejki na stare postaci nakleimy na wszystkie dostępne drewniane dyski tzn., że postacią marynarza będziemy musieli grać pionkami zdobytymi we własnym zakresie? Dziękuję za informację. Pozdrawiam"
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: rattkin »

Dlatego właśnie naklejki są mało sensowne :)
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 162
Rejestracja: 28 gru 2011, 12:37
Lokalizacja: Bytom

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Kowal »

Niestety podobnie w przypadku postaci z dodatku nie ma dodatkowych pionów na nie. Jedyna opcja dokupić osobno takie drewniane dyski (może gdzieś są w takim rozmiarze)
Lubel
Posty: 628
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Lubel »

Kowal pisze:Niestety podobnie w przypadku postaci z dodatku nie ma dodatkowych pionów na nie. Jedyna opcja dokupić osobno takie drewniane dyski (może gdzieś są w takim rozmiarze)
To by było dobre rozwiązanie. Naklejki wyglądają świetnie, ale ten brak pionów dla nowych postaci trochę boli.
Shogman pisze:
Elementy drewniane, naklejki oraz dodatkowy scenariusz będą także dostępne w naszym sklepiku.
a "Marynarz" ?
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: rattkin »

Kowal pisze:Niestety podobnie w przypadku postaci z dodatku nie ma dodatkowych pionów na nie. Jedyna opcja dokupić osobno takie drewniane dyski (może gdzieś są w takim rozmiarze)
Dyski można dokupić z spielematerial.de. Niestety akurat dokładnie takiej grubości (robinsonowe są w okolicach 20x10) to nie mają, najblizej będzie taki :

http://www.spielematerial.de/en/holzsch ... x6-mm.html

Sklejony podwójnie będzie nieco większy niż robinsonowy, pojedynczy będzie nieco mniejszy.
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 162
Rejestracja: 28 gru 2011, 12:37
Lokalizacja: Bytom

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Kowal »

Fajnie by było, ale specjalnie dla kilku dysków średnio opłacają się później okazało koszty wysyłki :(
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: rattkin »

No jak ja tam kupuje, to całe worki naraz :)

Btw, minidodatek Plaża i Marynarz pojawiły się w angielskim sklepiku:
http://portalgames.pl/shop/index.php?ro ... uct_id=105
http://portalgames.pl/shop/index.php?ro ... uct_id=104
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: vojtas »

Podobne krążki widziałem jeszcze tutaj, ale nie wiem, jakiej dokładnie są grubości. :D

Obrazek
Awatar użytkownika
veljarek
Posty: 1189
Rejestracja: 07 sty 2009, 19:50
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 5 times
Been thanked: 23 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: veljarek »

Kowal pisze:Niestety podobnie w przypadku postaci z dodatku nie ma dodatkowych pionów na nie. Jedyna opcja dokupić osobno takie drewniane dyski (może gdzieś są w takim rozmiarze)
W castoramie widzialem w paczkach po 20 sztuk chyba. :)
_______________
Nie wystarczy grać w gry, trzeba jeszcze grać we właściwe gry
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: vojtas »

Średnica krążka to ok. 2 cm, a grubość 1 cm.

Dobrze mają Ci z Castoramą na podorędziu. :(
Awatar użytkownika
jolietjake
Posty: 849
Rejestracja: 21 lip 2012, 11:28
Lokalizacja: Warszawa / Sosnowiec
Been thanked: 1 time

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: jolietjake »

Osoby, ktore Dziedzictwo zakupili z dodatkowymi pionami, maja 8 nieuzywanych, prawie-robinsonowych pionow na dodatkowe postaci ;)
Joliet Jake na BGG
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 162
Rejestracja: 28 gru 2011, 12:37
Lokalizacja: Bytom

Re: Odp: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Kowal »

veljarek pisze:
Kowal pisze:Niestety podobnie w przypadku postaci z dodatku nie ma dodatkowych pionów na nie. Jedyna opcja dokupić osobno takie drewniane dyski (może gdzieś są w takim rozmiarze)
W castoramie widzialem w paczkach po 20 sztuk chyba. :)
A na jakim dziale i jako co są one sprzedawane? :D
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: ChlastBatem »

Dla mnie sytuacja jest co najmniej żenująca. Może jeszcze mam sobie wystrugać taki drewniany znacznik aby grać nową postacią? Jest to zaniedbanie graczy przez wydawnictwo i inaczej tego nazwać się nie da. Nie można dawać naklejek do połowy zestawu... bo co z resztą? Wszystkie te nowości i dodatki powinny cieszyć, a w moim odczuciu stwarzają tylko problemy bo widzę Wasze komentarze tutaj jak i na FB czy pod artykułami. Pewnie pojawią się głosy, że ludzie się czepiają, że można użyć zwykłej monety jako krążka, że można samemu wydrukować postać na mało estetycznym papierze czy naklejkę i wyciąć krzywo nożyczkami. Ale jak później ta gra będzie wyglądać? Jak straszydło... albo jak mój kolega mówi "samojeba". Czemu wydawnictwo nie odpowiada ludziom na pytania dotyczące tych spraw? Sam ja nawet zostałem przez nich olany. Oczywiście na każdy komentarz pochwały albo dotyczący próby zamówienie odpowiadają w czasie krótszym niż otwarcie piwa.


PS: Nowa postać w sklepiku jest na cienkiej, starej tekturze czy już tej grubej (kolejny problem dla ludzi z starą wersją Robinsona... albo i na odwrót)?
Kiler
Posty: 122
Rejestracja: 07 sie 2010, 18:26
Lokalizacja: Starachowice/Warszawa/Wałcz/Piła
Has thanked: 4 times
Been thanked: 24 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Kiler »

Te paskudne ikony banana i "takie se" drewna ze scenariusza będą również na kartach, planszy i w instrukcji nowego wydania zamiast tych fajnych ikon drewna i pożywienia z poprzedniego druku?
Spoiler:
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: vojtas »

^ Chlastbatem: nick adekwatny do treści posta. :lol:

Znalazłem jeszcze polską firmę, która robi przeróżne elementy do gier. Można by spytać o krążki 20 x 10 mm.
http://stolarstwo.decodrew.pl/pionki-dr ... anszowych/
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1363
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 27 times
Been thanked: 303 times
Kontakt:

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Portal Games »

1. Karta scenariusza obecnie faktycznie jest tylko w j. angielskim - przygotujemy polską.
2. W nowej edycji Robinsona znajduje się komplet naklejek dla postaci w niej występujących.
3. Marynarz będzie dostępny w polskim sklepiku jak tylko dotrze do nas z drukarni - grubość zbliżona do postaci z dotychczasowych edycji, bez dodatkowych pionów i naklejek.

Zdajemy sobie sprawę, ze te odpowiedzi nie usatysfakcjonują wszystkich graczy, ale na chwilę obecną tak wygląda sytuacja.
Awatar użytkownika
veljarek
Posty: 1189
Rejestracja: 07 sty 2009, 19:50
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 5 times
Been thanked: 23 times

Re: Odp: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: veljarek »

Kowal pisze:
veljarek pisze:
Kowal pisze:Niestety podobnie w przypadku postaci z dodatku nie ma dodatkowych pionów na nie. Jedyna opcja dokupić osobno takie drewniane dyski (może gdzieś są w takim rozmiarze)
W castoramie widzialem w paczkach po 20 sztuk chyba. :)
A na jakim dziale i jako co są one sprzedawane? :D
Jako kolki do naprawy drewnianej podlogi.
_______________
Nie wystarczy grać w gry, trzeba jeszcze grać we właściwe gry
Peter128
Posty: 636
Rejestracja: 23 lip 2012, 15:11
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Peter128 »

A karty Plaży będą po polsku?
Awatar użytkownika
jolietjake
Posty: 849
Rejestracja: 21 lip 2012, 11:28
Lokalizacja: Warszawa / Sosnowiec
Been thanked: 1 time

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: jolietjake »

ChlastBatem pisze:Dla mnie sytuacja jest co najmniej żenująca. Może jeszcze mam sobie wystrugać taki drewniany znacznik aby grać nową postacią? Jest to zaniedbanie graczy przez wydawnictwo i inaczej tego nazwać się nie da. Nie można dawać naklejek do połowy zestawu... bo co z resztą? Wszystkie te nowości i dodatki powinny cieszyć, a w moim odczuciu stwarzają tylko problemy bo widzę Wasze komentarze tutaj jak i na FB czy pod artykułami. Pewnie pojawią się głosy, że ludzie się czepiają, że można użyć zwykłej monety jako krążka, że można samemu wydrukować postać na mało estetycznym papierze czy naklejkę i wyciąć krzywo nożyczkami. Ale jak później ta gra będzie wyglądać? Jak straszydło... albo jak mój kolega mówi "samojeba". Czemu wydawnictwo nie odpowiada ludziom na pytania dotyczące tych spraw? Sam ja nawet zostałem przez nich olany. Oczywiście na każdy komentarz pochwały albo dotyczący próby zamówienie odpowiadają w czasie krótszym niż otwarcie piwa.


PS: Nowa postać w sklepiku jest na cienkiej, starej tekturze czy już tej grubej (kolejny problem dla ludzi z starą wersją Robinsona... albo i na odwrót)?
Nowa postać nie jest częścią nowej edycji, dlatego nie ma pionów do niej. Jest dodawana jako bonus poza pudełkiem. Jejku, nie przesadzajcie już :?
Joliet Jake na BGG
Awatar użytkownika
xel4
Posty: 392
Rejestracja: 13 sie 2012, 17:39
Lokalizacja: Gliwice
Been thanked: 1 time

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: xel4 »

:lol: Śmiechłem
Awatar użytkownika
Ryu
Posty: 2750
Rejestracja: 28 gru 2009, 19:58
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 83 times
Been thanked: 161 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Ryu »

:lol: :lol: :lol:
@ChlastBatem - dzięki :mrgreen: Dawno ktoś mnie nie obdarzył takim wybuchem śmiechu z samego rana :mrgreen:
ODPOWIEDZ