Na prezent dla 11-latki do 100zł

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
phantazm84
Posty: 29
Rejestracja: 02 lut 2013, 01:15

Na prezent dla 11-latki do 100zł

Post autor: phantazm84 »

Witam!

Chcę kupić grę na prezent dla bratanicy na 11 urodziny. W swojej małej kolekcji ma już Eurobiznes, Rancho i Story Cubes (zresztą wszystkie "gry" są sprezentowane przeze mnie :) )
Wszystkie 3 gry spodobały się.
Dziewczyna jest raczej z takich spokojniejszych i nieśmiałych.
Cena maks do 100zł.

Z moich typów:
- Koncept - bardzo mi się spodobała tylko nie jestem pewien czy nie jest to zbyt poważna pozycja?
- Merlin ZinZin - też ciekawa sprawa, tylko znów w drugą stronę czy nie jest za dziecinna?
- Pick a Pig - sam nie jestem specjalnie przekonany.

Proszę o pomoc!
Awatar użytkownika
adam_k27
Posty: 721
Rejestracja: 28 cze 2013, 10:07
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 19 times
Been thanked: 19 times

Re: Na prezent dla 11-latki do 100zł

Post autor: adam_k27 »

CV
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Na prezent dla 11-latki do 100zł

Post autor: Pixa »

Zastanow sie nad gra "Osadnicy z Catanu" - fajna klasyczna pozycja, proste reguly, ale rozgrywka dostarcza mnostwa frajdy. Kupisz spokojnie za okolo 90 zl.
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Na prezent dla 11-latki do 100zł

Post autor: rastula »

słowostwory
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: Na prezent dla 11-latki do 100zł

Post autor: KubaP »

Takenoko, Fauna, Arka Zwierzaków, Dungeon Fighter
Awatar użytkownika
polaquinha
Posty: 251
Rejestracja: 29 gru 2012, 11:49
Lokalizacja: Łódź

Re: Na prezent dla 11-latki do 100zł

Post autor: polaquinha »

Carcassonne, Dixit, Zakazana Wyspa, Agricola: Chłopi i ich zwierzyniec, Timeline
phantazm84
Posty: 29
Rejestracja: 02 lut 2013, 01:15

Re: Na prezent dla 11-latki do 100zł

Post autor: phantazm84 »

Póki co Carcassone mi najbardziej podeszło, zastanawiam się nad Smoczym Skarbem od G3.
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3039
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 578 times
Been thanked: 239 times

Re: Na prezent dla 11-latki do 100zł

Post autor: DarkSide »

Wszystkie wymienione przez użytkowników: Rastula, KubaP i Polaquinha
Dodam od siebie: Tokaido (ale nie wiem czy chodzi poniżej 100zł), Maori, Dobble, Fasolki
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
Paskudnik
Posty: 1431
Rejestracja: 06 cze 2014, 16:49
Lokalizacja: Ergsun-Tuek
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Re: Na prezent dla 11-latki do 100zł

Post autor: Paskudnik »

Od siebie polecę Panic Lab - jest to naprawdę świetna zabawa dla dzieci, jak i dorosłych (nie ma w niej nic infantylnego), zwłaszcza jednak dla dzieci, które mają szansę wykazać się szybkością / spostrzegawczością i sprawnym myśleniem. Jednocześnie ta gra nie męczy takich młodych ludzi (często: w przeciwieństwie do dorosłego), a wręcz przeciwnie: przy niej osoby znudzone "aktywują się".

Jest to pozycja naprawdę warta rozważenia - możesz kupować w ciemno, AFAIR kosztuje 35 zł, jej wielką zaletą jest też dobra skalowalność na liczbę osób. Ze wszystkich wymienionych tu pozycji ja bym kupił jednak to (sam kupuję ją dla mojej 12-letniej siostrzenicy). :)
Nie gram w gry, których nie lubię a lubię tylko te gry, w które już grałem :P
kasia_d
Posty: 23
Rejestracja: 01 lip 2014, 12:17

Re: Na prezent dla 11-latki do 100zł

Post autor: kasia_d »

phantazm84 pisze:Póki co Carcassone mi najbardziej podeszło, zastanawiam się nad Smoczym Skarbem od G3.
Carcassonne jest jak najbardziej warte polecenia. Proste zasady, a rozgrywka mega wciągająca. W razie znudzenia się zawsze można zaopatrzyć się w któryś z 8(?) już dodatków, każdy z nich rozszerza grę na inny sposób. W zależności co kto lubi.

Smoczy skarb bym sobie odpuściła. Dla 11-latki może okazać się za prosty, gra jest kierowana do dzieci już od 4 lat.
Paskudnik pisze:Od siebie polecę Panic Lab
Potwierdzam, Panic Lab - pozycja warta rozważenia ;).

Od siebie dorzucę może jeszcze Speed Cups - szybka gra na refleks i spostrzegawczość. Na tegorocznym Pyrkonie robiło furorę zarówno wśród dzieci jak i starszych :P.

Łatwiej byłoby coś doradzić, gdybyś sprecyzował jakie klimaty lubi Twoja bratanica. Coś bardziej na spostrzegawczość, szybkość czy może gry logiczne? A może lubi jakieś konkretne bajki, czy np. świat fantasy... :>
phantazm84
Posty: 29
Rejestracja: 02 lut 2013, 01:15

Re: Na prezent dla 11-latki do 100zł

Post autor: phantazm84 »

Mogę tylko dodać, że w grę będzie grała najczęściej z jednym z rodziców, czasem z obojga rodzicami, może z jakąś koleżanką? Czyli docelowo od 2 do 3/4 osób.
Zainteresowania... z rok temu interesowała się barbie i wszystkimi tymi dziwnymi filmami z tą lalką, ale u małych dziewczynek to wszystko tak się szybko zmienia, że teraz to nie wiem co jest na topie.
Wydaje mi się, że każdy "klimat" podejdzie. Fajna byłaby może jakaś przygoda?

Z tego co mi poleciliście wyliczyłem sobie, że do 100zł bym się zmieścił z zestawem Panic Lab plus Carcassonne, ale urodziny są dopiero 4 sierpnia więc może z Waszą pomocą znajdzie się jeszcze jakiś inny pomysł...
punny1900
Posty: 68
Rejestracja: 25 lut 2014, 18:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Na prezent dla 11-latki do 100zł

Post autor: punny1900 »

Carcassone zimowa edycja + 6 bierze, albo Rokoko samo jakbyś chciał poprosić kogoś na forum o użyczenie rabatu to do 100 złotych z groszami też kupisz
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3039
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 578 times
Been thanked: 239 times

Re: Na prezent dla 11-latki do 100zł

Post autor: DarkSide »

Ale po co zimowa edycja? Zimowa edycja to taki ekstra bajer dla kolekcjonerów-fanatyków gry ;) Wszystkie najważniejsze dodatki do gry pasują do klasycznej podstawki. A tę da się znaleźć za ok. 55zł

Z kolei "6 bierze" najlepiej chodzi w gronie około 5-6 osób (no powiedzmy 4 dobrych graczach). W dodatku żeby w pełni czerpać z niej przyjemność grania powinny być to osoby o umysłach analitycznych, z zacięciem do blefu, lubiących gdy umysł chodzi na najwyższych obrotach przez całą rozgrywkę. Wymaga planowania kilka rzutów kart do przodu. Dla 11-latki gra może się wydawać dziwna. :roll:
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Na prezent dla 11-latki do 100zł

Post autor: rastula »

ja wczoraj zagrałem w super grę rodziną ( pod warunkiem że rodzina akceptuje że 3/4 jej pionków ulega pożarciu i podtopieniu ...) ... śmiechu było no niemiara...

survive escape from atlantis

fotka nie moja , ale jak widać gra dzieciolubna

Obrazek

http://boardgamegeek.com/boardgame/2653 ... e-atlantis


w planszostrefie jest za 119 ale 5% rabatu dla nowych + 5% na hasło boardgamegirll (do 12 VII) i jest prawie 100 - a gra jest super (z ww. zastrzeżeniem) - zarówno pod względem wkonania jak i grywalności :)...
Awatar użytkownika
Paskudnik
Posty: 1431
Rejestracja: 06 cze 2014, 16:49
Lokalizacja: Ergsun-Tuek
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Re: Na prezent dla 11-latki do 100zł

Post autor: Paskudnik »

rastula pisze:ja wczoraj zagrałem w super grę rodziną ( pod warunkiem że rodzina akceptuje że 3/4 jej pionków ulega pożarciu i podtopieniu ...) ... śmiechu było no niemiara...

survive escape from atlantis
Looks great! - sam bym w to chętnie zagrał :)
Nie gram w gry, których nie lubię a lubię tylko te gry, w które już grałem :P
punny1900
Posty: 68
Rejestracja: 25 lut 2014, 18:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Na prezent dla 11-latki do 100zł

Post autor: punny1900 »

DarkSide pisze:Ale po co zimowa edycja? Zimowa edycja to taki ekstra bajer dla kolekcjonerów-fanatyków gry ;) Wszystkie najważniejsze dodatki do gry pasują do klasycznej podstawki. A tę da się znaleźć za ok. 55zł
Bo jest ładniejsza i samemu pomimo że mam obydwie wersje, więcej razy gram w zimową edycję bo są osoby chętne na granie bez pierdyliarda dodatków? To jest dla dziewczynki nie dla planszożerców którzy będą kupować dodatek za dodatkiem - jak będą grały raz- dwa razy w tygodniu to będzie dobrze. Ale dzięki za informacje że jestem fanatykiem :D
DarkSide pisze:Z kolei "6 bierze" najlepiej chodzi w gronie około 5-6 osób (no powiedzmy 4 dobrych graczach). W dodatku żeby w pełni czerpać z niej przyjemność grania powinny być to osoby o umysłach analitycznych, z zacięciem do blefu, lubiących gdy umysł chodzi na najwyższych obrotach przez całą rozgrywkę. Wymaga planowania kilka rzutów kart do przodu. Dla 11-latki gra może się wydawać dziwna. :roll:
6 bierze najlepiej chodzi dla mnie na 3-4 osoby wtedy rzeczywiście można obrać jakąś strategie na 6+ graczy jakich normalnie się znajdzie to raczej zamienia się w loterię. W moim towarzystwie jest najbardziej lubianą grą przez dzieci no chyba że znajomi mają nieprzeciętnie uzdolnione dwie 9 latki :mrgreen: albo sam jestem cienki w 6 bierze bo notorycznie ze mną wygrywają i swoimi rodzicami. A najwyższe obroty to ja myślałem że coś w stylu brass wyciąga...

Proponowałbym porozmawiać z jej koleżankami/ kimś z jej kręgu znajomych żeby podpytać co najbardziej jej by pasowało z zaproponowanych gier bo:
A) znają ją lepiej od nas
B) są w jej wieku
C) możemy przestrzelić w obydwie strony albo damy za prostą / albo za trudną albo się nie spodoba szata wizualna...
phantazm84
Posty: 29
Rejestracja: 02 lut 2013, 01:15

Re: Na prezent dla 11-latki do 100zł

Post autor: phantazm84 »

Toście dowalili do pieca... Już byłem napalony na Panic Lab i coś do tego, a tu wyjeżdżacie z Survive escape from Atlantis! Ta gra wydaje się świetna, ale muszę sprawę skonsultować z bratem. W między czasie wciąż jestem otwarty na propozycje.


Co myślicie o Potwory w Tokio i Niebezpiecznej Wyprawie?
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3039
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 578 times
Been thanked: 239 times

Re: Na prezent dla 11-latki do 100zł

Post autor: DarkSide »

punny1900 pisze: Bo jest ładniejsza i samemu pomimo że mam obydwie wersje, ... Ale dzięki za informacje że jestem fanatykiem :D
No właśnie sam żeś to przyznał w swej wypowiedzi :P
Osobiście uważam, że pierwszy egzemplarz Carcassonne winien być zwykłą podstawką. Bo jeśli się spodoba gra i ktoś będzie jednak chciał kupić sobie dodatki to lepiej współgrają one ze "zwykłą" wersją. Wg. mnie wydanie zimowe jest własnie skierowane do kolekcjonerów (czyt: wyciąganie od nich hajsu). Sam mam Big Boxa + kilka dodatków ekstra dokupionych, ale na zimówkę się nie zdecydowałem, bo było to dla mnie zbyt czytelne wyciąganie kasy od fanów ;) ;) ;)
punny1900 pisze: 6 bierze najlepiej chodzi dla mnie na 3-4 osoby wtedy rzeczywiście można obrać jakąś strategie na 6+ graczy jakich normalnie się znajdzie to raczej zamienia się w loterię.
Z kolei u mnie na 3-4 graczy zwykle jest mało emocjonująca i to niezależnie od tego czy gra się pełną talią (czyli część kart nie wchodzi) czy ogranicza się talię w zależności od liczby graczy. Przy 6 osobach rzędy jednak się szybko zapełniają, co gwarantuje szybkie skoki ciśnienia :twisted:
punny1900 pisze: to ja myślałem że coś w stylu brass wyciąga...
Jest pewna pula gier stojąca pomiędzy "6 bierze" a "Brassem", które potrafią wycisnąć z człeka intelektualne siódme poty. Poza tym nie twierdziłem, że gra jest wysoce wymagająca, jeno że aby w pełni czerpać z niej przyjemność trzeba mieć w sobie zacięcie do ruszania mózgownicą. Nie wiadomo jakie ma podejście do takich gier rzeczona 11-latka :)

A w "Survive" sam chętnie bym pograł, bo uwielbiam tę grę od pierwszego z nią kontaktu i nie wiedziałem że jest ogólnie dostępna w sklepach :roll: To jeden z tych evergreenów, które obroniły się na przestrzeni trzech dekad(sic!) :D
Jeśli jest do kupienia to brać z czystym sumieniem ;)
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Na prezent dla 11-latki do 100zł

Post autor: rastula »

A w "Survive" sam chętnie bym pograł, bo uwielbiam tę grę od pierwszego z nią kontaktu i nie wiedziałem że jest ogólnie dostępna w sklepach :roll: To jeden z tych evergreenów, które obroniły się na przestrzeni trzech dekad(sic!) :D
Jeśli jest do kupienia to brać z czystym sumieniem

wyszła śliczna edycja na 30-lecie gry. Rzeczywiście niewiele tytułów z tamtych lat zniosło próbę czasu - jak pisałem jeśli tylko dziecko potrafi znieść odrobinę straty (albo chcemy go tego nauczyć) to doskonała gra rodzinna...
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Na prezent dla 11-latki do 100zł

Post autor: mig »

+1 Carcassonne, Słowostwory

I jeszcze Mały książę, Fauna/Fauna Junior, Hej to moja ryba

Imho od Pick a Pig lepsze będzie zwykłe Dobble.
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
Paskudnik
Posty: 1431
Rejestracja: 06 cze 2014, 16:49
Lokalizacja: Ergsun-Tuek
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Re: Na prezent dla 11-latki do 100zł

Post autor: Paskudnik »

DarkSide pisze:
punny1900 pisze: Bo jest ładniejsza i samemu pomimo że mam obydwie wersje, ... Ale dzięki za informacje że jestem fanatykiem :D
No właśnie sam żeś to przyznał w swej wypowiedzi :P
Osobiście uważam, że pierwszy egzemplarz Carcassonne winien być zwykłą podstawką. Bo jeśli się spodoba gra i ktoś będzie jednak chciał kupić sobie dodatki to lepiej współgrają one ze "zwykłą" wersją. Wg. mnie wydanie zimowe jest własnie skierowane do kolekcjonerów (czyt: wyciąganie od nich hajsu).
Dokładnie tak, poza tym, jeśli Zainteresowana otrzyma "zwykłą" podstawkę, to zawsze fajnie będzie dokupować jej kolejne dodatki tak po jednym na gwiazdkę, urodziny itp. (a najlepiej jeszcze nie mówić, ile ich jest i że w ogóle są dodatki) :)
Nie gram w gry, których nie lubię a lubię tylko te gry, w które już grałem :P
phantazm84
Posty: 29
Rejestracja: 02 lut 2013, 01:15

Re: Na prezent dla 11-latki do 100zł

Post autor: phantazm84 »

Decyzja już prawie podjęta!
Na pewno wezmę Panic Lab plus coś. To coś to: Carcassonne lub Prawo Dżungli.
Dzięki za pomoc!
tf4RdY
Posty: 20
Rejestracja: 08 kwie 2014, 16:06

Re: Na prezent dla 11-latki do 100zł

Post autor: tf4RdY »

Ode mnie- jeśli można się wtrącić- również +1 dla Carcassonne ;)

Wysłane z mojego HUAWEI P6-U06 przy użyciu Tapatalka
pwitkows
Posty: 168
Rejestracja: 31 sty 2012, 10:39
Has thanked: 20 times
Been thanked: 14 times

Re: Na prezent dla 11-latki do 100zł

Post autor: pwitkows »

Zakupiłem w ciemno (po Waszych komentarzach) Survive escape from Atlantis! - cały weekend uciekaliśmy z wyspy :). Gra jest świetna !!!. Graliśmy zarówno w 2 jak i w 3 osoby. Polecam !!!.
Graliśmy z 6-latkiem (ma za sobą kilka innych gier m.in. Pędzące żółwie, Poszukiwaczy skarbów). Zasady do wytłumaczenia w 5 min (a nawet nie). Jeszcze raz polecam.
ODPOWIEDZ