Pan Lodowego Ogrodu (Krzysztof Wolicki)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Homunkulus
Posty: 6
Rejestracja: 15 lis 2012, 10:56
Lokalizacja: Słupsk

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Homunkulus »

Czy RedImp planuje może opublikować w najbliższym czasie jakieś zbiorcze FAQ do gry? Pal licho kiepską instrukcję, myślę że większość graczy porwała trochę włosów z głowy, ale zasady udało im się przyswoić. Większym problemem wydaje się za to bardzo duża liczba wątpliwości, interpretacji i wyjątków, na których temat instrukcja milczy. Przy takiej ilości niejasności jakiś pdf z odpowiedziami na najbardziej palące kwestie byłby bardzo przydatny (z pewnością wygodniejszy niż przeglądanie wątku z pytaniami o zasady na forum, który, jestem przekonany, jeszcze znacznie się rozrośnie).
salane
Posty: 278
Rejestracja: 05 lip 2012, 12:53
Lokalizacja: Wrocław

Re: Odp: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: salane »

Myślę że logicznym jest że na FAQ trzeba poczekać. Pytania muszą zostać zadane (to właśnie się dzieje), a potem wybrać te które się powtarzają, w dodatku najczęściej ;-). Cierpliwości, niektórzy jeszcze mają swoje pierwsze partie przed sobą a niektórzy czekają na paczkę...

Wysyłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk 2
Moje gry
10% zniżki planszomania.pl pw me
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: FortArt »

RedImp pisze:Pamiętajcie, że PLO ma tło fabularne i nie możecie podchodzić do Martwego Śniegu jak do jakiegoś wskaźnika w "eurosucharze".
E, tam. To jest zwykła eurogra, area control z paroma twistami (niesymetryczne jednostki, tor reputacji). :P
Najlepsze w tej grze są indywidualne cele. To jest szalenie pociągająca taka wizja, że nie wygrasz na punkty jak w każdej grze tylko epicko roznosząc wszystkich. Na dodatek to jest tak zmyślnie ustawione, że kończąc partię jesteś o ten ruch, dwa od celu i myślisz sobie mogłem inaczej, trzeba zagrać jeszcze raz. To właśnie czyni z niej świetną grę.
RedImp pisze:
Wczujcie się w postać waszych naukowców, poczujcie presję jak narasta z każdą wizytą Vuko.
Gdybym chciał się w coś wczuwać grałbym w RPG lub LARPy, a nie w planszówki.
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
Awatar użytkownika
RedImp
Posty: 603
Rejestracja: 03 maja 2012, 20:53
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: RedImp »

Homunkulus pisze:Czy RedImp planuje może opublikować w najbliższym czasie jakieś zbiorcze FAQ do gry? Pal licho kiepską instrukcję, myślę że większość graczy porwała trochę włosów z głowy, ale zasady udało im się przyswoić. Większym problemem wydaje się za to bardzo duża liczba wątpliwości, interpretacji i wyjątków, na których temat instrukcja milczy. Przy takiej ilości niejasności jakiś pdf z odpowiedziami na najbardziej palące kwestie byłby bardzo przydatny (z pewnością wygodniejszy niż przeglądanie wątku z pytaniami o zasady na forum, który, jestem przekonany, jeszcze znacznie się rozrośnie).
Idziemy o krok dalej - uruchomimy na dniach FAQ online ;)
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: KubaP »

FortArt pisze: Gdybym chciał się w coś wczuwać grałbym w RPG lub LARPy, a nie w planszówki.
Przestań, bo się jeszcze obrażą i napiszą na angoljęzycznym blogu, że Polacy to trolle i hejterzy ;)
Awatar użytkownika
neutrino
Posty: 227
Rejestracja: 20 lis 2013, 08:13
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: neutrino »

Polska społeczność planszówkowa potrzebuje nowej TMHP ("the most hated person"). Może RedImp (za tę instrukcję)? ;)
"Talent, ciężka praca, wytrwałość i poświęcenie. Nikt się nie rodzi leniwy. To umiejętność nabyta (...) forma sztuki, jeśli wolisz, podobna do poezji, tańca czy muzyki."
CheshireCat
Posty: 58
Rejestracja: 29 lis 2012, 00:18
Been thanked: 2 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: CheshireCat »

i jak udało się wysłać wszystkie sztuki dziś?
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: kwiatosz »

FortArt pisze: Gdybym chciał się w coś wczuwać grałbym w RPG lub LARPy, a nie w planszówki.
Ciekawostka językowa - rekomendowany przez radę języka polskiego zapis to "larp".
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Wintermute
Posty: 945
Rejestracja: 22 wrz 2013, 15:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Wintermute »

neutrino pisze:Polska społeczność planszówkowa potrzebuje nowej TMHP ("the most hated person"). Może RedImp (za tę instrukcję)? ;)
To nie jest czepianie sie o pojedyncze literowki, tylko calkiem konkretne pytania o mase niejasnosci. Poza tym wydawca w watku z zasadami zlozyl samokrytyke za skopana instrukcje...
Alien Frontiers, Descent 2ed, D&D: Drizzt, Doom, Dreadfleet, Fortune & Glory+Exp, Ghost Stories, High Command, LOTR LCG, Middle-Earth Quest, Sid Meier's Civilization, Space Hulk, Warhammer Quest ACG, War of the Ring + Exp, Warzone, X-Wing
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 972
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 39 times
Been thanked: 188 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: krecilapka »

neutrino pisze:Polska społeczność planszówkowa potrzebuje nowej TMHP ("the most hated person"). Może RedImp (za tę instrukcję)? ;)
Mnie jakoś trudno hejcić RedImpa. Fakt - co się namęczyłem nad instrukcją to moje. Obniżyli moje poczucie wartości, bo ślęcząc nad nią miałem chwile zwątpienia i myślałem, że jestem średnio sprawny intelektualnie ;).
Zostałem kupiony paroma rzeczami: np. przeprosinami za niedoskonałość podręcznika. W tym jednym słówku było tyle pokory, że mnie to ujęło. Udzielanie się w wątku z niejasnościami, było bardzo pomocne.
Poza tym PLO to po prostu fajny produkt :).
Póki co w mojej grupie graczy sprzeczamy się czy w grze jest dobry balans, czy nie. Ale wszystkim chce się w to grać! Choćby po to by udowodnić swoją rację ;). A to chyba najważniejsze. W partiach są emocje, rozkminki, móżdźenie. Jest dobrze. Być może za jeszcze parę gier okaże się, że ktoś odkryje metodę na combo-nie-do-powstrzymania, co zniszczy radość z kombinowania nad planszą. To nowy król na naszym stole. Chociaż instrukcja mnie ... :evil:
Ale ma się poczucie, że gra została stworzona dla GRACZY. Nie dla kałżali, tylko faktycznie dla fanów planszówek.
Więc nie będę hejcił RedImpa.

P.S. A nic nie napisałem o całkiem fajnych figsach, bez efektu łał ;).
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2337
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 577 times
Been thanked: 932 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Galatolol »

krecilapka pisze:Ale ma się poczucie, że gra została stworzona dla GRACZY. Nie dla kałżali, tylko faktycznie dla fanów planszówek.
Dokładnie, i za to duży plus w dobie upraszczania gier (co mogło spotkać grę na tak silnej [jak na Polskę] licencji).
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Post autor: zakwas »

Galatolol pisze:
krecilapka pisze:Ale ma się poczucie, że gra została stworzona dla GRACZY. Nie dla kałżali, tylko faktycznie dla fanów planszówek.
Dokładnie, i za to duży plus w dobie upraszczania gier (co mogło spotkać grę na tak silnej [jak na Polskę] licencji).
Podpisuję się pod tym akurat oburącz!
Awatar użytkownika
farmer
Posty: 1768
Rejestracja: 08 gru 2007, 10:27
Lokalizacja: Oleśnica
Has thanked: 381 times
Been thanked: 94 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: farmer »

Zgoda z powyższym :)
W czasie wojny, milczą prawa.
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda.


W to gram...
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Odp: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Maxxx76 »

espresso pisze:Zastanawia mnie jeszcze jedna sprawa: czy gra przypadła do gustu komuś, kto nie zna książki? Mnie trudno jest to ocenić, ale mam wrażenie, że wstęp fabularny w instrukcji prawie nic nie wyjaśnia. Wiele elementów mechaniki jest ściśle powiązanych z powieścią, np. taka żarłoczna góra czy cele poszczególnych postaci. Da się zagrać pomijając odniesienia fabularne?
W grę nie grałem, jednak sama dyskusja o niej skłoniła mnie do przeczytania powieści:-)
tejot
Posty: 354
Rejestracja: 25 lip 2012, 12:37
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: tejot »

CheshireCat pisze:i jak udało się wysłać wszystkie sztuki dziś?
Dzwoniłem wczoraj do Redimp i otrzymałem informację, że wszystkie sztuki zostały już spakowane i przygotowane do wysyłki, ale ostatecznie nie wyszły. Mają zostać odebrane przez kuriera dzisiaj.
Też się niecierpliwię, bo wsparłem jako jeden z pierwszych i liczyłem, że to coś da :wink:
Ale trudno - podobno planszówki uczą też cierpliwości.. - polemizowałbym :)
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5614
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 803 times
Been thanked: 1254 times
Kontakt:

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: mat_eyo »

Ja odebrałem PLO równo tydzień temu, zdążyłem posegregować elementy, przeczytać kilka razy instrukcję i nadal czekam na pierwszą rozgrywkę :/ powinno udać się dzisiaj, mam nadzieję, że jakoś pójdzie.
Awatar użytkownika
Harth
Posty: 272
Rejestracja: 28 lis 2013, 12:38
Lokalizacja: Skierniewice
Has thanked: 9 times
Been thanked: 19 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Harth »

Ciekawe jest to że sporej liczbie osób zależy głownie na tym żeby grę mieć a nie koniecznie w nią zagrać. Takie kolekcjonerskie podejście :)
Mam/Miałem
3Trolle 7%
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5243
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 527 times
Been thanked: 1851 times
Kontakt:

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Gambit »

Harth pisze:Ciekawe jest to że sporej liczbie osób zależy głownie na tym żeby grę mieć a nie koniecznie w nią zagrać. Takie kolekcjonerskie podejście :)
Jak nie masz, to nie zagrasz :)
Awatar użytkownika
Wintermute
Posty: 945
Rejestracja: 22 wrz 2013, 15:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Wintermute »

Gambit pisze:
Harth pisze:Ciekawe jest to że sporej liczbie osób zależy głownie na tym żeby grę mieć a nie koniecznie w nią zagrać. Takie kolekcjonerskie podejście :)
Jak nie masz, to nie zagrasz :)
Zaklad? :)
Alien Frontiers, Descent 2ed, D&D: Drizzt, Doom, Dreadfleet, Fortune & Glory+Exp, Ghost Stories, High Command, LOTR LCG, Middle-Earth Quest, Sid Meier's Civilization, Space Hulk, Warhammer Quest ACG, War of the Ring + Exp, Warzone, X-Wing
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3079
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 90 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: cezner »

Czy ktoś może wie, jaki klej się nada do sklejenia elementów tych figurek?
Niestety jedna figurka przyszła mi z odrąbanym ramieniem kraba...
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: mig »

cezner pisze: Niestety jedna figurka przyszła mi z odrąbanym ramieniem kraba...
Myślę, że najlepiej zgłosić to do wydawnictwa. Jak na razie pochodzą do swojej roboty bardzo solidnie więc nie sądzę, że oleją problem.
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1221
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 397 times
Been thanked: 267 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Deem »

Czy gra będzie miała jakąś szerszą dystrybucję?
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
Awatar użytkownika
8janek8
Blokada konta
Posty: 900
Rejestracja: 08 mar 2010, 21:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 14 times
Been thanked: 28 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: 8janek8 »

Najlepiej od razu z dopracowana instrukcja.
Collection
Sprzedam
Kupię dodatki do: Runewars (Banners of War), Warhammer: Inwazja (Ukryte Królestwa), Battle Star Galactica (Świt), Revolution! (The Palace), Fresco, Scoville
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: FortArt »

Deem pisze:Czy gra będzie miała jakąś szerszą dystrybucję?
Miała na całą planetę bo KSem. Nie jestem przekonany czy obecnie mogą jakoś szerzej :)
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: schizofretka »

Jest chyba normalnie dostępna w strefie gier?


Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
ODPOWIEDZ