[Warszawa] Weekendowe planszówki w podWieczorki poRanki

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Jasper
Posty: 68
Rejestracja: 14 sie 2014, 07:23

Re: [Warszawa] Weekendowe planszówki w podWieczorki poRanki

Post autor: Jasper »

Maxxx76 - Można grać w soboty i w niedziele (a tez i w ciągu tygodnia :) )

Tak to wyglądało w poprzednią sobotę:
Obrazek

Obrazek


Ciągle zbieram chętnych na Blood Bowla (I w tym tygodniu pewnie będę robił mecze pokazowe, zatem zapraszam zainteresowanych.)

Jeżeli kogoś by naszła chęć zagrać w Magie i Miecz to dajcie znać :^)
berem
Posty: 1218
Rejestracja: 26 sie 2008, 14:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [Warszawa] Weekendowe planszówki w podWieczorki poRanki

Post autor: berem »

W następnym tygodniu będę mógł mieć czas przed południem ale nie w weekend. W Blood Bowla mogę się nauczyć. Grałem na komputerze w ta grę no i mam starego polskiego Troll Football z tej "serii".
A gdzie są spotkania?
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Weekendowe planszówki w podWieczorki poRanki

Post autor: Maxxx76 »

Jasperze, skoro tak to wygląda, to pozwolę sobie ponowić moje zaproszenie do waszego lokalu na najbliższą niedzielę :-)
Awatar użytkownika
Jasper
Posty: 68
Rejestracja: 14 sie 2014, 07:23

Re: [Warszawa] Weekendowe planszówki w podWieczorki poRanki

Post autor: Jasper »

berem - Jeśli grałeś na kompie w wersje taktyczną (a nie tryb live action) to w sumie większość zasad już znasz.
Z doświadczenia wiem jednak (jako iż sam grałem w wersje pctową), że rozgryki offline są bardziej emocjonujące.

Maxxx76 - W takim razie, czuj się oficjalnie zaproszony nie tylko przez siebie ale także i przez nas :^)
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Weekendowe planszówki w podWieczorki poRanki

Post autor: Maxxx76 »

:-)
Awatar użytkownika
nahar
Posty: 1348
Rejestracja: 24 sty 2005, 21:11
Lokalizacja: Warszawa....teraz
Has thanked: 125 times
Been thanked: 86 times

Re: [Warszawa] Weekendowe planszówki w podWieczorki poRanki

Post autor: nahar »

Ej to jest zaraz koło mojej pracy. A na lunch można przyjść i w coś zagrać do 30 min?
Awatar użytkownika
Jasper
Posty: 68
Rejestracja: 14 sie 2014, 07:23

Re: [Warszawa] Weekendowe planszówki w podWieczorki poRanki

Post autor: Jasper »

Z szybkich gier polecam King of Tokyo lub Neuroshime Hex (które mamy na składzie)
Dominion może wyjśc poza 30 minut (zależy od zestawu kart i samych graczy :) )
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4486
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa/Zielonka
Has thanked: 1445 times
Been thanked: 1103 times

Re: [Warszawa] Weekendowe planszówki w podWieczorki poRanki

Post autor: garg »

Puściłem dzieci do przedszkola i "ebola z przedszkola" zaatakowała już trzeciego dnia :? . Dlatego się nie odzywałem. Coś widzę, że spotkania będę mógł planować z maksymalnie jedno-dwudniowym wyprzedzeniem :lol: .

Czy w przyszłym tygodniu środa pasowałaby komuś na dwie-trzy godzinki w przedziale 9.00-12.00? Planowałem przynieść na początek coś lżejszego, żeby rozpoznać teren i warunki. Nie podaję konkretnych tytułów, bo jest tego za dużo - raczej mogę się dopasować do cudzych preferencji. Oczywiście moje dzieci mogą pokrzyżować te plany, ale od czegoś muszę zacząć umawianie :) .
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
Jasper
Posty: 68
Rejestracja: 14 sie 2014, 07:23

Re: [Warszawa] Weekendowe planszówki w podWieczorki poRanki

Post autor: Jasper »

Współczuje ataku przedszkolnych choróbsk, myśmy przechodzili przez to dwa tygodnie temu.

Co do planszówek, to nasz składzik wzbogacił się o Munchkina, Wsiąść do pociągu: Europa, Guillotine i Takenoko, zatem nawet jeżeli samemu nie posiada się lekkich tytułów, zawsze można skorzystać z naszych :)
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Weekendowe planszówki w podWieczorki poRanki

Post autor: Maxxx76 »

A w niedzielę o 12 partyjka Robinsona :-) Są 2 miejsca wolne:-)
Awatar użytkownika
balif
Posty: 514
Rejestracja: 04 wrz 2010, 21:20
Lokalizacja: Warszawa, Płock

Re: [Warszawa] Weekendowe planszówki w podWieczorki poRanki

Post autor: balif »

Robinson jest na 5 bo na meetup widzę juz 3 osoby ?
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Weekendowe planszówki w podWieczorki poRanki

Post autor: Maxxx76 »

Tej osoby raczej nie będzie
Awatar użytkownika
Paskudnik
Posty: 1431
Rejestracja: 06 cze 2014, 16:49
Lokalizacja: Ergsun-Tuek
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Re: [Warszawa] Weekendowe planszówki w podWieczorki poRanki

Post autor: Paskudnik »

garg pisze:Czy w przyszłym tygodniu środa pasowałaby komuś na dwie-trzy godzinki w przedziale 9.00-12.00? Planowałem przynieść na początek coś lżejszego, żeby rozpoznać teren i warunki. Nie podaję konkretnych tytułów, bo jest tego za dużo - raczej mogę się dopasować do cudzych preferencji. Oczywiście moje dzieci mogą pokrzyżować te plany, ale od czegoś muszę zacząć umawianie :) .
Ja chętnie wezmę udział, chociaż też muszę zastrzec możliwość, że nie będę jednak dostępny (ale na razie nie mam z niczym kolizji). Tylko nie przesadzajmy z tą lekkością tytułów ;) A co do propozycji - może napiszę na PW listę rzeczy, która mnie interesuje i z niej coś by się wybrało? Tylko że jest ich chyba kilkadziesiąt ;P
Nie gram w gry, których nie lubię a lubię tylko te gry, w które już grałem :P
Awatar użytkownika
SeeM
Posty: 936
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: [Warszawa] Weekendowe planszówki w podWieczorki poRanki

Post autor: SeeM »

Paskudnik pisze:
garg pisze:Czy w przyszłym tygodniu środa pasowałaby komuś na dwie-trzy godzinki w przedziale 9.00-12.00? Planowałem przynieść na początek coś lżejszego, żeby rozpoznać teren i warunki. Nie podaję konkretnych tytułów, bo jest tego za dużo - raczej mogę się dopasować do cudzych preferencji. Oczywiście moje dzieci mogą pokrzyżować te plany, ale od czegoś muszę zacząć umawianie :) .
Ja chętnie wezmę udział, chociaż też muszę zastrzec możliwość, że nie będę jednak dostępny (ale na razie nie mam z niczym kolizji). Tylko nie przesadzajmy z tą lekkością tytułów ;) A co do propozycji - może napiszę na PW listę rzeczy, która mnie interesuje i z niej coś by się wybrało? Tylko że jest ich chyba kilkadziesiąt ;P
Też się piszę. Tylko powiedz wcześniej w co gramy, żebym instrukcję zdążył przeczytać.
+ (BGG)
Loluu
Posty: 10
Rejestracja: 04 gru 2013, 09:07
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Weekendowe planszówki w podWieczorki poRanki

Post autor: Loluu »

hej, ja w nadchodzaca srode takze jak najbardziej, mogę zabrac: co2,robinsona, glenmoore, dziedzictwo, pokolenia, agricole, lehavre lub ore albo bore bore;)
Szadoł
Posty: 713
Rejestracja: 20 sie 2012, 14:04
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Weekendowe planszówki w podWieczorki poRanki

Post autor: Szadoł »

czy ktoś tam się jutro wybiera ?
Awatar użytkownika
Paskudnik
Posty: 1431
Rejestracja: 06 cze 2014, 16:49
Lokalizacja: Ergsun-Tuek
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Re: [Warszawa] Weekendowe planszówki w podWieczorki poRanki

Post autor: Paskudnik »

Loluu pisze:hej, ja w nadchodzaca srode takze jak najbardziej, mogę zabrac: co2,robinsona, glenmoore, dziedzictwo, pokolenia, agricole, lehavre lub ore albo bore bore;)
CO2! Poproszę :) Zresztą z tych tytułów to wszystko będzie, może oprócz Robinsona :P
Nie gram w gry, których nie lubię a lubię tylko te gry, w które już grałem :P
Awatar użytkownika
mintir
Posty: 12
Rejestracja: 13 wrz 2014, 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Weekendowe planszówki w podWieczorki poRanki

Post autor: mintir »

A czy zainteresowanie MiM jest ciągle aktualne? To moja ulubiona gra z dzieciństwa :)
M
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4486
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa/Zielonka
Has thanked: 1445 times
Been thanked: 1103 times

Re: [Warszawa] Weekendowe planszówki w podWieczorki poRanki

Post autor: garg »

SeeM pisze:
Paskudnik pisze:
garg pisze:Czy w przyszłym tygodniu środa pasowałaby komuś na dwie-trzy godzinki w przedziale 9.00-12.00? Planowałem przynieść na początek coś lżejszego, żeby rozpoznać teren i warunki. Nie podaję konkretnych tytułów, bo jest tego za dużo - raczej mogę się dopasować do cudzych preferencji. Oczywiście moje dzieci mogą pokrzyżować te plany, ale od czegoś muszę zacząć umawianie :) .
Ja chętnie wezmę udział, chociaż też muszę zastrzec możliwość, że nie będę jednak dostępny (ale na razie nie mam z niczym kolizji). Tylko nie przesadzajmy z tą lekkością tytułów ;) A co do propozycji - może napiszę na PW listę rzeczy, która mnie interesuje i z niej coś by się wybrało? Tylko że jest ich chyba kilkadziesiąt ;P
Też się piszę. Tylko powiedz wcześniej w co gramy, żebym instrukcję zdążył przeczytać.
Paskudnik pisze:
Loluu pisze:hej, ja w nadchodzaca srode takze jak najbardziej, mogę zabrac: co2,robinsona, glenmoore, dziedzictwo, pokolenia, agricole, lehavre lub ore albo bore bore;)
CO2! Poproszę :) Zresztą z tych tytułów to wszystko będzie, może oprócz Robinsona :P
Z wymienionych chętnie bym pograł w: Dziedzictwo, Pokolenia lub Borę. Mogę też przynieść: dwuosobową Agricolę (pełnej wersji nie trawię), Campaign Manager 2008, Castellan, Dolinę Królów, Dream Factory, Fresco z dodatkami, Summoner Wars i Palazzo. I w ogóle mnóstwo innych tytułów, ale wymienianie zajęłoby kilka stron :lol: .

No i oczywiście wezmę trochę drobnicy na rozgrzewkę dla różnej liczby osób :) .

Czy 9.00 w środę jest OK?
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Odp: [Warszawa] Weekendowe planszówki w podWieczorki poR

Post autor: Maxxx76 »

mintir pisze:A czy zainteresowanie MiM jest ciągle aktualne? To moja ulubiona gra z dzieciństwa :)
M
Oczywiście :-) Ja i Paskudnik w bliżej nieokreślonym terminie przymierzamy się do zabytkowej wersji :-)
Awatar użytkownika
mintir
Posty: 12
Rejestracja: 13 wrz 2014, 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Weekendowe planszówki w podWieczorki poRanki

Post autor: mintir »

Maxxx76 pisze:
mintir pisze:A czy zainteresowanie MiM jest ciągle aktualne? To moja ulubiona gra z dzieciństwa :)
M
Oczywiście :-) Ja i Paskudnik w bliżej nieokreślonym terminie przymierzamy się do zabytkowej wersji :-)
Super, to ja się piszę :) Mam jeszcze jedną ewentualną chętną.
Awatar użytkownika
Paskudnik
Posty: 1431
Rejestracja: 06 cze 2014, 16:49
Lokalizacja: Ergsun-Tuek
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Re: [Warszawa] Weekendowe planszówki w podWieczorki poRanki

Post autor: Paskudnik »

mintir pisze:
Maxxx76 pisze:
mintir pisze:A czy zainteresowanie MiM jest ciągle aktualne? To moja ulubiona gra z dzieciństwa :)
M
Oczywiście :-) Ja i Paskudnik w bliżej nieokreślonym terminie przymierzamy się do zabytkowej wersji :-)
Super, to ja się piszę :) Mam jeszcze jedną ewentualną chętną.
Super :) czteroosobowy skład to idealna opcja do MiM.

Tylko co do terminu to hmm... jak dla mnie albo 21. września, albo dopiero 4. października - bo do Magii i Miecza potrzebujemy minimum 4 godzin, więc pewnie tylko weekend wchodzi w grę, a po drodze są jeszcze dwie imprezy planszówkowe, do wzięcia udziału w których również bardzo Cię zachęcam - klik i klik (filmik zapowiadający) (w tym drugim przypadku - wbrew temu co jest napisane w pierwszym poście, chodzi o imprezę w dniach 27-28 września b.r., a nie 10-11 listopada 2012 r. ;) ).

Cieszę się już z wyprzedzeniem na tą partię - akurat posiadam [szpan]całość MiM ze wszystkimi dodatkami kompletne i w idealnym stanie[/szpan]. Zagramy pewnie w część z tego, tak żeby chociaż spróbować to skończyć w rozsądnym czasie ;) Musisz się nastawić psychicznie na to, że wspomnienia mogą być znacznie fajniejsze niż "świadome" zagranie w MiM w dorosłym wieku - ale na pewno pierwsza partia będzie super :) W sumie to chętnie pogram więcej razy, w planie mam wdrukowanie dodatków fanowskich i ogranie ich również, więc jest tu co wziąć na warsztat ;)
Ostatnio zmieniony 14 wrz 2014, 15:44 przez Paskudnik, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie gram w gry, których nie lubię a lubię tylko te gry, w które już grałem :P
Awatar użytkownika
Paskudnik
Posty: 1431
Rejestracja: 06 cze 2014, 16:49
Lokalizacja: Ergsun-Tuek
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Re: [Warszawa] Weekendowe planszówki w podWieczorki poRanki

Post autor: Paskudnik »

garg pisze:Czy 9.00 w środę jest OK?
Będę :) Z kolei z wymienionych przez Ciebie dla mnie najchętniej Bora, no i na sprawdzenie CO2 jestem nadal napalony jeśli zdążymy. Pozostałe wymienione tytuły też jak najbardziej chętnie ;)
Nie gram w gry, których nie lubię a lubię tylko te gry, w które już grałem :P
Awatar użytkownika
mintir
Posty: 12
Rejestracja: 13 wrz 2014, 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Weekendowe planszówki w podWieczorki poRanki

Post autor: mintir »

Paskudnik pisze:
Super :) czteroosobowy skład to idealna opcja do MiM.

Tylko co do terminu to hmm... jak dla mnie albo 21. września, albo dopiero 4. października - bo do Magii i Miecza potrzebujemy minimum 4 godzin, więc pewnie tylko weekend wchodzi w grę, a po drodze są jeszcze dwie imprezy planszówkowe, do wzięcia udziału w których również bardzo Cię zachęcam - klik i klik (filmik zapowiadający) (w tym drugim przypadku - wbrew temu co jest napisane w pierwszym poście, chodzi o imprezę w dniach 27-28 września b.r., a nie 10-11 listopada 2012 r. ;) ).

Cieszę się już z wyprzedzeniem na tą partię - akurat posiadam [szpan]całość MiM ze wszystkimi dodatkami kompletne i w idealnym stanie[/szpan]. Zagramy pewnie w część z tego, tak żeby chociaż spróbować to skończyć w rozsądnym czasie ;) Musisz się nastawić psychicznie na to, że wspomnienia mogą być znacznie fajniejsze niż "świadome" zagranie w MiM w dorosłym wieku - ale na pewno pierwsza partia będzie super :) W sumie to chętnie pogram więcej razy, w planie mam wdrukowanie dodatków fanowskich i ogranie ich również, więc jest tu co wziąć na warsztat ;)
Mi pasują oba te terminy, jeszcze zapytam koleżanki :) Super, ja zawsze chciałam zobaczyć kosmiczną otchłań! A mam tylko podstawke (1 i 2 edycja, jeszcze nie rozcięta ;)) miasto i podziemia :(

A czy na te imprezy trzeba się gdzieś zapisać czy można przyjść z marszu?
Ostatnio zmieniony 14 wrz 2014, 15:53 przez mintir, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Paskudnik
Posty: 1431
Rejestracja: 06 cze 2014, 16:49
Lokalizacja: Ergsun-Tuek
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Re: [Warszawa] Weekendowe planszówki w podWieczorki poRanki

Post autor: Paskudnik »

mintir pisze:Mi pasują oba te terminy, jeszcze zapytam koleżanki :) Super, ja zawsze chciałam zobaczyć kosmiczną otchłań! A mam tylko podstawke (1 i 2 edycja, jeszcze nie rozcięta ;)) miasto i podziemia :(
To tak naprawdę masz wszystko, co jest potrzebne do fajnej gry ;) - z WKO kilka rzeczy to najlepiej wyrzucić (tzn. prawie wszystkich poszukiwaczy :P ), Smoki są trochę za ciężkie na początek chociaż mają wiele fajnych artefaktów, a Jaskinia jest bardzo źle zbalansowana = prawie niegrywalna. Ale wszystko do spróbowania ;)

P.S. Zedytowałem poprzedni post, wrzucając do niego filmik z zapowiedzią "Rzuć kostką".
Nie gram w gry, których nie lubię a lubię tylko te gry, w które już grałem :P
ODPOWIEDZ