Space Hulk (Richard Halliwell)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Wintermute
Posty: 945
Rejestracja: 22 wrz 2013, 15:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Space Hulk.

Post autor: Wintermute »

Barto pisze:Panowie co byście doradzali. Poczekać na oferty innych sklepów czy "brać na gwałt" ?? Faktycznie mogą się wszystkie egzemplarze w kilka dni rozejść ??
Jakbym mial zamawiac, to dzis o polnocy na strone GW i zamawiam. Wysylka do PL za darmo. A musza choc pare egzemplarzy na swej stronie sprzedac:)
Alien Frontiers, Descent 2ed, D&D: Drizzt, Doom, Dreadfleet, Fortune & Glory+Exp, Ghost Stories, High Command, LOTR LCG, Middle-Earth Quest, Sid Meier's Civilization, Space Hulk, Warhammer Quest ACG, War of the Ring + Exp, Warzone, X-Wing
Awatar użytkownika
ghostartur
Posty: 411
Rejestracja: 09 lut 2014, 16:05
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Space Hulk.

Post autor: ghostartur »

Na stronie GW będzie za 125$? Jeśli tak, to cena bardzo słaba.
Awatar użytkownika
Vasquez21
Posty: 167
Rejestracja: 21 lip 2004, 14:26
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

Re: Space Hulk.

Post autor: Vasquez21 »

Ponieważ dostaliśmy już informację, że można ogłaszać to: http://mgla.pl/index.php?p=14&id_p=4118 :-)
Od godz. 20 będzie uruchomiona przedsprzedaż, póki co można rezerwować poprzez naszą listę życzeń.
http://www.mgla.pl - ogromny wybór gier bitewnych, gier planszowych i gier karcianych. Jeżeli jesteś w Jaworznie lub okolicach odwiedź nas!
(HUDSON): Hey Vasquez, Have you ever been mistaken for a man?
(VASQUEZ): No... Have you ?
Awatar użytkownika
Wintermute
Posty: 945
Rejestracja: 22 wrz 2013, 15:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Space Hulk.

Post autor: Wintermute »

By ktos chcial to mozna zamawiac:

http://www.games-workshop.com/en-PL/Space-Hulk
Alien Frontiers, Descent 2ed, D&D: Drizzt, Doom, Dreadfleet, Fortune & Glory+Exp, Ghost Stories, High Command, LOTR LCG, Middle-Earth Quest, Sid Meier's Civilization, Space Hulk, Warhammer Quest ACG, War of the Ring + Exp, Warzone, X-Wing
Awatar użytkownika
ripsento
Posty: 115
Rejestracja: 03 sty 2007, 21:53
Lokalizacja: Rybnik okolice

Re: Space Hulk.

Post autor: ripsento »

Amerykanie dostali możliwość kupienia 3 rodzajów misji dodatkowy w wersji cyfrowej a mu nas znowu lipa.
Zniżka w Rebel - 5% - Rybnik - pw jeśli ktoś jest zainteresowany.
Awatar użytkownika
Wintermute
Posty: 945
Rejestracja: 22 wrz 2013, 15:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Space Hulk.

Post autor: Wintermute »

ripsento pisze:Amerykanie dostali możliwość kupienia 3 rodzajów misji dodatkowy w wersji cyfrowej a mu nas znowu lipa.
A ja w sumie licze na to, ze wlasnie jakies cyfrowe misje sie pojawia. GW ostatnio lubi sprzedawac takie rzeczy online. A jak amerykance maja to pewnie w net gdzies trafi. Jak znajde i ktos bedzie zainteresowany to sie podziele.

Skoro nie chca mojej kasy...
Alien Frontiers, Descent 2ed, D&D: Drizzt, Doom, Dreadfleet, Fortune & Glory+Exp, Ghost Stories, High Command, LOTR LCG, Middle-Earth Quest, Sid Meier's Civilization, Space Hulk, Warhammer Quest ACG, War of the Ring + Exp, Warzone, X-Wing
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Space Hulk.

Post autor: costi »

Hipke pisze:
costi pisze:
AkitaInu pisze:I czemu od dolu? (to do ostatniego posta), bez przesady
Bo figurki GW dalekie są w dzisiejszych czasach od wyznaczania standardów, chyba, że absurdu...
eeeee? Rozwiń tą myśl, bo jest co najmniej interesująca..
Zacznijmy od tego, że GW właściwie od początku było na bakier z anatomią i nic się w tej kwestii nie zmienia, dalej mamy pięści większe od głowy itp. kwiatki. Ale do tego zaczyna gonić w piętkę i dostajemy wynalazki w stylu latającej katedry, Space Marines w pancerzach ubranych w kolejne pancerze czy latających sań zaprzężonych w zdeformowane wilki wielkości koni. Po prostu nie mają już pomysłu co zrobić z obraną stylistyką i brną dalej, tworząc coraz bardziej groteskowe i przerysowane wynalazki.
Do tego figsy składają się zasadniczo z płaskich powierzchni, których monotonia jest rozbijana przez naklejenie kolejnych czaszek. Tutaj GW też stoi w miejscu (zresztą ogranicza ich trochę obrane tworzywo), za to konkurencja poszła mocno do przodu i to, co kiedyś wyglądało ok dziś już zaczyna trącić myszką.
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Wintermute
Posty: 945
Rejestracja: 22 wrz 2013, 15:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Space Hulk.

Post autor: Wintermute »

ajfel pisze:
Dowcip polega na tym, że chętnie bym tą kasę wydał, gdybym w pudle znalazł nowe rzeczy.
Nie chodzi o zmianę gry, ale chyba nikt by się nie obraził, gdyby:
- pierwszy raz po 20 latach pojawiły się całkiem nowe, oficjalne misje
- dorzucono coś nowego w temacie broni (chociażby heavy plasma, skoro w bitewniaku deathwingowy terminator biega z czymś takim)
- na łamach gamesworkshopowej prasy publikowano coś więcej niż marketingowy bełkot, czyli jak za dawnych czasów: nowe misje i nowe płytki planszy dołączane do numeru
Ogladam zapowiedzi Datasleetow i chyba Cie posluchali... Sa trzy: Ultramarines, Dark Angels i Space Wolves, kazdy chapter ze swoim specyficznym uzbrojeniem, wiec dostaniesz plasme do Deathwinga:)

Tylko, motyla noga dlaczego tylko na rynek US?
Alien Frontiers, Descent 2ed, D&D: Drizzt, Doom, Dreadfleet, Fortune & Glory+Exp, Ghost Stories, High Command, LOTR LCG, Middle-Earth Quest, Sid Meier's Civilization, Space Hulk, Warhammer Quest ACG, War of the Ring + Exp, Warzone, X-Wing
ajfel
Posty: 626
Rejestracja: 17 mar 2009, 11:02
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Space Hulk.

Post autor: ajfel »

Wintermute pisze: Ogladam zapowiedzi Datasleetow i chyba Cie posluchali... Sa trzy: Ultramarines, Dark Angels i Space Wolves, kazdy chapter ze swoim specyficznym uzbrojeniem, wiec dostaniesz plasme do Deathwinga:)
Miła niespodzianka, chociaż tej heavy plasmy się mimo wszystko nie spodziewam:)

Duty of Honour, Return to Kalidus i Bringer of Sorrow to oczywiście kampanie znane z wcześniejszych edycji, chętnie bym sprawdził czy nanieśli jakieś zmiany.

Jeżeli będą mocno bazować na starych publikacjach to z nowymi zasadami skończy się na regułach kapitana dla Deathwinga, a Space Wolves będą mieli +1 do walki wręcz i tyle.
Wintermute pisze: Tylko, motyla noga dlaczego tylko na rynek US?
no właśnie...
Awatar użytkownika
ghostartur
Posty: 411
Rejestracja: 09 lut 2014, 16:05
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Space Hulk.

Post autor: ghostartur »

W końcu zamówione :mrgreen: . Teraz tylko czekam niecierpliwie na grę.
Awatar użytkownika
skolo
Posty: 1074
Rejestracja: 02 lis 2011, 19:52
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Space Hulk.

Post autor: skolo »

Space Hulk
EUR100 Quantity This product is limited to 3 items per order

Availability: No Longer Available
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Space Hulk.

Post autor: schizofretka »

lol :) ciekawe po ile będą chodzić za dwa tygodnie jak je dostarczą....


Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
ripsento
Posty: 115
Rejestracja: 03 sty 2007, 21:53
Lokalizacja: Rybnik okolice

Re: Space Hulk.

Post autor: ripsento »

No to już nowy White Dwarf w moich rękach. Battle report, nowa misja i fajnie pokazany sposob malowania figurek. Fajny numer, czekam na grę.
Zniżka w Rebel - 5% - Rybnik - pw jeśli ktoś jest zainteresowany.
Awatar użytkownika
Wassago
Posty: 918
Rejestracja: 09 sty 2012, 20:11
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Space Hulk.

Post autor: Wassago »

Z ciekawości, kto kupuje/kupił więcej niż 1 kopię :D?
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: Space Hulk.

Post autor: Dwntn »

Wassago pisze:Z ciekawości, kto kupuje/kupił więcej niż 1 kopię :D?
Zdecydowałem się na dwa egzemplarze. Jeden do grania na organizowanych przeze mnie w Chorzowie spotkaniach graczy; drugi prywatnie w celach kolekcjonerskich.

- K.
Ostatnio zmieniony 13 wrz 2014, 17:53 przez Dwntn, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ghostartur
Posty: 411
Rejestracja: 09 lut 2014, 16:05
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Space Hulk.

Post autor: ghostartur »

Jeden w zupełności mi wystarczy :wink: .
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Space Hulk.

Post autor: janekbossko »

2 :)
Muttah
Posty: 1197
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Re: Space Hulk.

Post autor: Muttah »

A skąd najlepiej zamówić tego White Dwarfa? Bo o ile edycja 3.1 nie wywołuje u mnie zbytnich emocji, to jednak jakieś nowe misje w oficjalnym formacie szłoby przygarnąć :D
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Space Hulk.

Post autor: mig »

skolo pisze:Space Hulk
EUR100 Quantity This product is limited to 3 items per order

Availability: No Longer Available
W niektórych sklepach w PL można jeszcze spokojnie dostać ;)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
skolo
Posty: 1074
Rejestracja: 02 lis 2011, 19:52
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Space Hulk.

Post autor: skolo »

luz, kupujta. ja mam swoje pomalowane :P)
ajfel
Posty: 626
Rejestracja: 17 mar 2009, 11:02
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Space Hulk.

Post autor: ajfel »

Kupujcie, kupujcie. A potem bądźcie kolegami i podzielcie się tymi 4 dodatkowymi misjami, co ich w wydaniu z 2009 nie ma ;-)
Awatar użytkownika
Orris
Posty: 42
Rejestracja: 18 cze 2007, 18:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: Space Hulk.

Post autor: Orris »

Czy we wznowionej wersji Space Hulka jedyna różnica w stosunku do 3. edycji to te 4 dodatkowe misje? Czy w White Dwarfie są jeszcze jakieś inne misje? I na koniec: czy ktoś mi wytłumaczy na czym polega opcja grania różnymi zakonami? Modele są te same, kwestia umowna "koloru" terminatorów?

Z góry dzięki za odpowiedź. :)
ajfel
Posty: 626
Rejestracja: 17 mar 2009, 11:02
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Space Hulk.

Post autor: ajfel »

Orris pisze:Czy we wznowionej wersji Space Hulka jedyna różnica w stosunku do 3. edycji to te 4 dodatkowe misje?
są jeszcze cztery nowe elementy planszy
Orris pisze:Czy w White Dwarfie są jeszcze jakieś inne misje?
jedna
Orris pisze: I na koniec: czy ktoś mi wytłumaczy na czym polega opcja grania różnymi zakonami? Modele są te same, kwestia umowna "koloru" terminatorów?
Chodzi w fabularną otoczkę zestawów misji. Klasycznie podstawowy zestaw gry opowiadał o Krwawych Aniołach, dodatek Deathwing jak sama nazwa wskazuje o Mrocznych Aniołach. Kolejne zestawy misji w White Dwarfach opowiadały także o innych zakonach. Jedyne różnice w regułach jakie sobie przypominam, to +1 do walki wręcz u wszystkich Kosmicznych Wilków (chyba że coś pokręciłem) (edit: całkiem inne reguły były dla Grey Knights, ale oni nie mieli dedykowanych misji).
Awatar użytkownika
Orris
Posty: 42
Rejestracja: 18 cze 2007, 18:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: Space Hulk.

Post autor: Orris »

Czy dodatek Deathwing jest jakoś zaadaptowany do realiów 3 edycji, czy ona po prostu już go w sobie zawiera? Pytam, bo czytałem, że SH to gra zamknięta i nie wymaga już innych dodatków.
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Space Hulk.

Post autor: schizofretka »

ten white dwarf to miesięcznik? trzeba już się rzucać, czy za tydzień, jak dopłyną hulki keszcze się da?


Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
ODPOWIEDZ