Pixel Tactics (Waleczne Piksele) - pytania dotyczące zasad

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4721
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: Pixel Tactics (Waleczne Piksele) - pytania dotyczące zas

Post autor: BartP »

Uwielbiam tę jednostkę. W szczególności zwolnić pole przed Liderem przeciwnika i z drugiej akcji pierdut mu w mordę ;].

Edit: post spadł na następną stronę, więc chodzi mi o Przywoływacza.
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Pixel Tactics (Waleczne Piksele) - pytania dotyczące zas

Post autor: zakwas »

Tak jest, można grać nim zarówno ofensywnie w trn sposób, albo defensywnje, tak jak opisałem. :)

Dobre combo dla drugiego gracza: Przywoływacz w pierwszej fali usuwa zasłone ze środka, inna atakuje dowódcę, w drugiej fali gdy zostaje dziura na środku u przeciwnika, przegrupuj swoją jednostkę z pierwszej fali ze środka tak, by Twój Dowódca mógł zaatakować wręcz przeciwnika.

Nie w każdej sytuacji działa, ale dość czesto się sprawdzi. ;)
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Pixel Tactics (Waleczne Piksele) - pytania dotyczące zas

Post autor: rattkin »

Ha, ciekawe, nie pomyślałem o tym :)
vlysses
Posty: 47
Rejestracja: 20 lis 2013, 13:18
Lokalizacja: Warszawa - Praga
Been thanked: 1 time

Re: Pixel Tactics (Waleczne Piksele) - pytania dotyczące zas

Post autor: vlysses »

Kolejne dwa pytania.
1. Sobowtór jako dowódca. Zagrywam rozkaz z Maskotki i co teraz?
2. Zdolności Władcy z 2. fali. Czy mogę wymusić atak wręcz dowódcą jeśli na froncie zasłania go inna jednostka?
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Pixel Tactics (Waleczne Piksele) - pytania dotyczące zas

Post autor: zakwas »

vlysses pisze:Kolejne dwa pytania.
1. Sobowtór jako dowódca. Zagrywam rozkaz z Maskotki i co teraz?
Musisz mieć na ręku przynajmniej jeszcze jedną kartę oprócz Maskotki i wtedy możesz wykonać rozkaz z te kolejnej karty, bez jej odrzucania.
vlysses pisze: 2. Zdolności Władcy z 2. fali. Czy mogę wymusić atak wręcz dowódcą jeśli na froncie zasłania go inna jednostka?
Nie, atak wręcz to atak wręcz, musisz spełnić wymogi pozwalające go wykonać.
vlysses
Posty: 47
Rejestracja: 20 lis 2013, 13:18
Lokalizacja: Warszawa - Praga
Been thanked: 1 time

Re: Pixel Tactics (Waleczne Piksele) - pytania dotyczące zas

Post autor: vlysses »

1. Nie byłem pewien czy używam rozkazu Sobowtóra, czy również to jest kopiowane z dowódcy przeciwnika.
2. Czyli tak jak myślałem (niestety).
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Pixel Tactics (Waleczne Piksele) - pytania dotyczące zas

Post autor: zakwas »

vlysses pisze:1. Nie byłem pewien czy używam rozkazu Sobowtóra, czy również to jest kopiowane z dowódcy przeciwnika.
Sobowtór kopiuje umiejętność (tekst na czerwonym polu pod jego "Nazwiskiem"), siłę i wytrzymałość przeciwnika. Nie ma nic o reszcie karty, więc nie ma co kombinować. ;)
vlysses
Posty: 47
Rejestracja: 20 lis 2013, 13:18
Lokalizacja: Warszawa - Praga
Been thanked: 1 time

Re: Pixel Tactics (Waleczne Piksele) - pytania dotyczące zas

Post autor: vlysses »

Przeciwnik usiłował zakombinować :P
Karczmarz
Posty: 1
Rejestracja: 21 wrz 2014, 18:40

Re: Pixel Tactics (Waleczne Piksele) - pytania dotyczące zas

Post autor: Karczmarz »

Hej mam pytanie co do Dowódcy Eligor Larington - opis mówi, że jednostka dostaje +5 jeśli otrzymała obrażenia w danej Fali. Pytanie - co to znaczy otrzymać obrażenia? Czy np. jeśli za pomocą innej karty (np. Wampira) przeniosę obrażenia z jednej jednostki na drugą, to czy to się liczy jako otrzymanie obrażeń i triggeruje zdolność Eligora?
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4721
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: Pixel Tactics (Waleczne Piksele) - pytania dotyczące zas

Post autor: BartP »

Tak, takie coś również się liczy.
mortos
Posty: 30
Rejestracja: 08 maja 2009, 14:52
Has thanked: 1 time

Re: Pixel Tactics (Waleczne Piksele) - pytania dotyczące zas

Post autor: mortos »

na tyłach stoi naukowiec, wystawiam jednostke na tyły, czy moge użyć naukowca aby zaatakować dopiero wystawioną jednostką?
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4721
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: Pixel Tactics (Waleczne Piksele) - pytania dotyczące zas

Post autor: BartP »

Nie znam na pamięć zdolności kart, ale jeśli Naukowiec mówi "zaatakuj wybraną jednostką" albo coś w tym stylu, to tak, możesz.
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Pixel Tactics (Waleczne Piksele) - pytania dotyczące zas

Post autor: zakwas »

Tak, to atak specjalny Naukowca, więc możesz - nie jest to liczone jako atak innej jednostki.

Powiem więcej: jeżeli wcześniej stałaby tam ta jednostka, mógłbyś wykonać atak specjalny Naukowcem, a potem zwykły tamtą jednostką.
mortos
Posty: 30
Rejestracja: 08 maja 2009, 14:52
Has thanked: 1 time

Re: Pixel Tactics (Waleczne Piksele) - pytania dotyczące zas

Post autor: mortos »

Dzięki za wcześniejsze odpowiedzi, mam kolejną sytuacje, która powoduje u mnie wątpliwości.

Na froncie stoi Bereserker przeciwnika (otrzymuje o 1 obrażenie mniej z ataków), ja używam swojego Wampira stojącego na tyłach (przenieś do 2 obrażeń ze swojego dowódcy na dowolną jednostkę), czy zdolność Berserkera w tym wypadku zadziała?
Tyrogus
Posty: 54
Rejestracja: 03 lut 2012, 21:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Pixel Tactics (Waleczne Piksele) - pytania dotyczące zas

Post autor: Tyrogus »

mortos pisze:Na froncie stoi Bereserker przeciwnika (otrzymuje o 1 obrażenie mniej z ataków), ja używam swojego Wampira stojącego na tyłach (przenieś do 2 obrażeń ze swojego dowódcy na dowolną jednostkę), czy zdolność Berserkera w tym wypadku zadziała?
Nie mam pewności, ale w instrukcji jest napisane, że Ataki Specjalne nie są traktowane jako "Atak na oddział" lub "Atak na jednostkę" w przypadkach reakcji. Wydaje mi się, że i w tym przypadku ta zasada działa.
Ostatnio zmieniony 04 lis 2014, 13:52 przez Tyrogus, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Chaaber
Posty: 1054
Rejestracja: 29 sty 2014, 22:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: Pixel Tactics (Waleczne Piksele) - pytania dotyczące zas

Post autor: Chaaber »

Moim zdaniem nie działa, ponieważ używasz zdolności innej jednostki na swoją jednostkę. Nie atakujesz jej, a w umiejętności jest napisane jasno, że jeden mniej w wyniku ataków. Także niestety nie znalazłeś comba na leczenie obrażeń. Przenosisz całość, bo w przeciwnym wypadku, gdybyś miał dowódcę niwelującego jedno obrażenie z ataków, mógłbyś się całkowicie leczyć w ten sposób.
NoMoRe
Posty: 31
Rejestracja: 29 paź 2014, 22:33

Re: Pixel Tactics (Waleczne Piksele) - pytania dotyczące zas

Post autor: NoMoRe »

A ja mam pytanie do jednego dowódcy, którego nazwy nie pamiętam, ale mianowicie pozwalał on na darmową akcje przegrupowania. Czy w tej chwili, mogę właściwie WSZYSTKIM nie limitowanie ruszać? Mogę np. w 1 fali, przenosić sobie jednostki z 3 fali do pierwszej (tak, żeby wykorzystać ich bonus 1 fali), następnie wrócić je na tyły, żeby potem w kolejnych falach zaatakować nimi dystansowo? Przecież to by był najpotężniejszy, wręcz nie pokonany dowódca! Bez przerwy można by wszystko tak zmieniać, korzystać z dowolnego ataku/ataku specjalnego na stole każdą kartą, co chwile zmieniać sobie osobę chroniącą front... grałem parę partii i nie wyobrażam sobie wygrać z takim bonusem.

Przy okazji a propo tematu, tak samo są dowódcy z darmową rekrutacją-tu moje pytanie. Czy mogę:
-zaatakować-pierwsza akcja
-pociągnąć kartę-druga akcja
-zrekrutować-darmowa, lecz teoretycznie akcja PO możliwych do wykonania dwóch akcjach.

chodzi mi o to, że teoretycznie, w wyżej wymienionym przypadku, po pociągnięciu karty (druga akcja) kończy się nasza tura, ale jednak rekrutacja jest darmowa, jak to rozpatrzyć?
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Pixel Tactics (Waleczne Piksele) - pytania dotyczące zas

Post autor: zakwas »

NoMoRe pisze:A ja mam pytanie do jednego dowódcy, którego nazwy nie pamiętam, ale mianowicie pozwalał on na darmową akcje przegrupowania. Czy w tej chwili, mogę właściwie WSZYSTKIM nie limitowanie ruszać? Mogę np. w 1 fali, przenosić sobie jednostki z 3 fali do pierwszej (tak, żeby wykorzystać ich bonus 1 fali), następnie wrócić je na tyły, żeby potem w kolejnych falach zaatakować nimi dystansowo? Przecież to by był najpotężniejszy, wręcz nie pokonany dowódca! Bez przerwy można by wszystko tak zmieniać, korzystać z dowolnego ataku/ataku specjalnego na stole każdą kartą, co chwile zmieniać sobie osobę chroniącą front... grałem parę partii i nie wyobrażam sobie wygrać z takim bonusem.
Chyba zapomniałeś o jeden rzeczy - przegrupowane jednostki nie mogą atakować, a atakujące jednostki ni mogą być już przegrupowywane. Samo przegrupowane nic Cię nie kosztuje i pozostawia dwie akcje do wykonania, ale nie możesz zaatakować przegrupowaną właśnie jednostką. Ta moc wcale nie jest jakaś miażdżąco lepsza od innych, jednak daje szerokie pole do popisu. ;)
NoMoRe pisze: Przy okazji a propo tematu, tak samo są dowódcy z darmową rekrutacją-tu moje pytanie. Czy mogę:
-zaatakować-pierwsza akcja
-pociągnąć kartę-druga akcja
-zrekrutować-darmowa, lecz teoretycznie akcja PO możliwych do wykonania dwóch akcjach.

chodzi mi o to, że teoretycznie, w wyżej wymienionym przypadku, po pociągnięciu karty (druga akcja) kończy się nasza tura, ale jednak rekrutacja jest darmowa, jak to rozpatrzyć?
Ja bym powiedział, że tak, możesz zrekrutować - są karty, które dają Ci np. trzy akcje na turę, więc darmową akcję można potraktować tak samo i wstawić w dowolne miejsce fali, nawet po wszystkich zwykłych akcjach. Choć tu sobie głowy uciąć nie dam.
Awatar użytkownika
Chaaber
Posty: 1054
Rejestracja: 29 sty 2014, 22:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: Pixel Tactics (Waleczne Piksele) - pytania dotyczące zas

Post autor: Chaaber »

W pierwszym przypadku nie masz racji, bo atak, rekrutacja i przegrupowanie się wykluczają nawzajem, możesz wykonać tylko jedną z tych akcji daną jednostką w danej fali. Także, albo atak, albo przegrupowanie, albo rekrutacja i druga sprawa, to, że przegrupować możesz jedynie na wolne miejsce w oddziale i to też daje pewne ograniczenia.

Co do darmowej rekrutacji, możesz śmiało dostawiać jednostki w danej fali po wykonaniu 2óch akcji. Dopóki nie powiesz, że kończysz turę to jej nie kończysz.
NoMoRe
Posty: 31
Rejestracja: 29 paź 2014, 22:33

Re: Pixel Tactics (Waleczne Piksele) - pytania dotyczące zas

Post autor: NoMoRe »

no i to rozwiało moje wątpliwości! dziękuję serdecznie!:)
Awatar użytkownika
Fiszu
Posty: 197
Rejestracja: 01 mar 2010, 18:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pixel Tactics (Waleczne Piksele) - pytania dotyczące zas

Post autor: Fiszu »

Karit pisze: 1. Jeśli Berserker atakuje jednostkę przeciwnika a za sobą ma Zabójcę , to w jakiej kolejności zadziałają bonusy? Najpierw doda +2 do ataku a potem Zabójca mu to podwoi?
w tym wypadku ja uważam że:
1) wg matematyki, najpierw się mnoży potem dodaje.
więc najpierw bonus Zabójcy który też jest efektem stałym, potem Bonus +2 do ataku.
3*2+2=8 a nie 10
2) w innych grach np inwazja (karta "krwiopuszcz" czy jakoś tak), jest tak że mnoży się tylko wartość bazową jednostki, aby uniknąć mnożenia, x4, x8 w prosty sposób wartości obrażeń (ale to inna gra więc wykładnia może nie mieć zastosowania)
3) w jakim innym celu ta cecha jest oddzielona od wartości bazowej ataku?
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Pixel Tactics (Waleczne Piksele) - pytania dotyczące zas

Post autor: zakwas »

Fiszu pisze: 3*2+2=8 a nie 10
To może 12? ;)
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4137
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 317 times
Been thanked: 346 times

Re: Pixel Tactics (Waleczne Piksele) - pytania dotyczące zas

Post autor: tomb »

zakwas pisze:
Fiszu pisze: 3*2+2=8 a nie 10
To może 12? ;)
Fiszu miał na myśli to, co miał na myśli Karit, czyli (3+2)*2=10.
I moim zdaniem to jest dobre liczenie, bo w grze działają najpierw zasady gry, a potem zasady matematyki. A zasady gry mówią, że jeśli dwie karty działają jednocześnie, to ich właściciel decyduje o kolejności odpalenia ich cech. Zatem najpierw Berserker dodaje 2 do siły, potem Zabójca mnoży całość 2 razy.
Ale dawno nie grałem, więc może czegoś nie pamiętam?
Fiszu pisze:3) w jakim innym celu ta cecha jest oddzielona od wartości bazowej ataku?
Powodów może być kilka:
- jednolita ikonografia,
- zaznaczenie, że +2 obowiązuje tylko w konkretnej fali,
- może powstać karta, która zapobiega korzystaniu z takich bonusów itd.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Pixel Tactics (Waleczne Piksele) - pytania dotyczące zas

Post autor: zakwas »

Wiem, śmieję się po prostu jak niektórzy próbują kreatywnie koksić w różnych grach. ;)
vlysses
Posty: 47
Rejestracja: 20 lis 2013, 13:18
Lokalizacja: Warszawa - Praga
Been thanked: 1 time

Re: Pixel Tactics (Waleczne Piksele) - pytania dotyczące zas

Post autor: vlysses »

[Waleczne Piksele 2]
Przykład:
działa taktyka Taktyka ;) (twoje jednostki otrzymują dwa obrażenia mniej z ataków). Przeciwnik chce wykonać atak specjalny Roznosicielki Plagi (zadaj 2 obrażenia...).

Czy atak specjalny o treści "zadaj obrażenia" jest traktowany jako atak?
ODPOWIEDZ