Stoły do gier planszowych - producent

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Geeknson
Posty: 12
Rejestracja: 18 lis 2014, 00:36
Lokalizacja: Evesham UK
Kontakt:

Stoły do gier planszowych - producent

Post autor: Geeknson »

Zastanawiałem się gdzie umieścić ten wątek i nie znalazłem odpowiedniego miejsca, dlatego może, że nie jest to zbyt popularny temat w Polsce. Cóż trzeba być pionierem w pewnych kwestiach :) . Jeżeli to nieodpowiednie miejsce proszę dajcie mi znać.

Zapewne każdemu z was obiła się o uszy nazwa GeekChic. Dla niewtajemniczonych to nazwa producenta stołów do gier planszowych i nie tylko. Są to wysokiej jakości stoły wykonane z litego drewna o przeznaczeniu do różnego rodzaju gier i służące jednocześnie za stoły do jadalni – przynajmniej niektóre z nich.
Bardzo ciekawe artykuły
http://giznet.pl/gry-planszowe-zostaly- ... ego-stolu/
http://planszoholik.pl/2013/08/19/jak-b ... nt-page-1/
http://marcinkrupinski.znadplanszy.pl/2 ... geek-chic/

Obecnie w Europie nie ma producenta takich stołów, a przynajmniej nie było do tej pory. Na Essen 2014 pojawiła się firma z Francji, tylko nie urzekła mnie jakością i modelami a tym bardziej ceną.
Link do strony producenta - http://www.legacygamehd.com/

Przejdę do sedna. Jesteśmy producentem stołów do gier planszowych wykonanych z litego drewna dębowego i jesionu. Obecnie dysponujemy dwoma modelami o prostym designie o funkcjonalności stołu jadalnego z przeznaczeniem do grania w gry planszowe. Są to stoły konfigurowane i wykonywane pod klienta indywidualnego. Każdy stół jest unikatowy.

Klipy video stołu Denis i niektórych z akcesoriów podczepianych na szynie można zobaczyć na naszym fanpage - https://www.facebook.com/geeknson

Postawiliśmy na prostotę design'u na początek ze względu na cenę finalną produktu. Obecnie natomiast opracowujemy projekt bardziej zaawansowanego stołu który będzie posiadał wydzielone stacje dla poszczególnych graczy.

Poniżej wkleiłem niektóre ze zdjęć naszego stołu.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

W razie jakichkolwiek pytań proszę o maila przez forum lub na info@geeknson.com

Pozdrawiam wszystkich fanów planszówek i nie tylko.

Marcin
Geeknson - producent stołów do gier planszowych. RPG, Warhammer i karcianek.

Dołącz do nas na Facebooku: https://www.facebook.com/geeknson
Awatar użytkownika
Christoforos
Posty: 437
Rejestracja: 22 lut 2009, 22:51
Lokalizacja: Lublin / Czerniejów
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Stoły do gier planszowych - producent

Post autor: Christoforos »

Ciekawe.Niemniej nigdzie nie znalazłem ceny waszego stołu. Podasz ją?
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Stoły do gier planszowych - producent

Post autor: rastula »

Christoforos pisze:Ciekawe.Niemniej nigdzie nie znalazłem ceny waszego stołu. Podasz ją?

dokładnie - brak ceny - nawet jeśli stoły robicie pod zamówienie (są przecież modele referencyjne) jest marketingowym strzałem w kolano

od razu myślę

1) drogo
2) cena jest "strzelana na twarz"
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3421
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1169 times
Been thanked: 627 times
Kontakt:

Re: Stoły do gier planszowych - producent

Post autor: piton »

Stół wygląda fajnie, ale pewnie za jego cenę to sobie kupię zwykły duży stół i dokupię szafeczki/półeczki wolnostojące dla każdego gracza, żeby sobie trzymał komponenty poza blatem.
Niemniej jednak pomysł i wygląd super. O cenę też się obawiam, ale chętnie poznam ;)
(prawdziwe drewniane stoły kosztują dużo, customowe drewniane stoły jeszcze więcej)
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Stoły do gier planszowych - producent

Post autor: rastula »

tym bardziej nie widzę powodu żeby ukrywać ceną :)

a kilku zainteresowanych się znajdzie na pewno ( w tym i piszący te słowa)
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Stoły do gier planszowych - producent

Post autor: Bea »

A co tam niby w tym stole ma się trzymać? Pudła?
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8794
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2705 times
Been thanked: 2385 times

Re: Stoły do gier planszowych - producent

Post autor: Curiosity »

Bea pisze:A co tam niby w tym stole ma się trzymać? Pudła?
+1
Pudła to chyba najlepiej trzymać na półkach. Stół powinien zapewnić mi miejsce i udogodnienia na jedną grę, w którą akurat gram.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
farmer
Posty: 1768
Rejestracja: 08 gru 2007, 10:27
Lokalizacja: Oleśnica
Has thanked: 381 times
Been thanked: 94 times

Re: Stoły do gier planszowych - producent

Post autor: farmer »

Też się nad tym zastanawiałem.
No i... fajnym pomysłem wydaje się trzymanie w stole rozłożonej gry!
Bardzo przydatne dla gier, w których partia trwa nieco dłużej (Descenty, Cywilizacje i inne Mage Knight'y).

Partia w trakcie a przychodzą znajomi na kawę?
Nic to... układamy blat ponad planszą, biesiadujemy a gra spokojnie czeka do następnej okazji.

Ten jeden fakt sprawia, że niniejszy stół stał się dla mnie nagle opcją bardzo interesującą (obecnie ciężko jest mi znaleźć więcej niż godzinę czasu ciągłego na grę i muszę grać na raty - a pozostawienie rozłożonej gry przy małym dziecku, jest bardzo kłopotliwe).

pozdr,
farm
Ostatnio zmieniony 18 lis 2014, 09:38 przez farmer, łącznie zmieniany 1 raz.
W czasie wojny, milczą prawa.
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda.


W to gram...
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5244
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: Stoły do gier planszowych - producent

Post autor: Gambit »

Cena może tu być dość istotnym czynnikiem decyzyjnym. Ale stół wygląda cholernie ciekawie.
Awatar użytkownika
hrachubi
Posty: 398
Rejestracja: 17 sty 2013, 20:07
Lokalizacja: Pruszków
Has thanked: 56 times
Been thanked: 10 times

Re: Stoły do gier planszowych - producent

Post autor: hrachubi »

To chyba nie jest przestrzeń do trzymania pudeł, ale do grania. Inni producenci stołów do gier też tak robią.
Choć nie do końca rozumiem po co. Bo po to aby kostki przy mocniejszych rzutach, nie spadały na podłogę wydaje mi się słabym argumentem ;)

edit: O nowe posty zanim swój wysłałem - uzasadnienie farmer'a do grania "w stole" mnie przekonuje :)
Ostatnio zmieniony 18 lis 2014, 09:45 przez hrachubi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 162
Rejestracja: 28 gru 2011, 12:37
Lokalizacja: Bytom

Re: Stoły do gier planszowych - producent

Post autor: Kowal »

Fajna opcja trzymania tam rozłożonej gry, ale jakoś sobie tego nie wyobrażam. Przez zastosowane poprzeczne listewki do podtrzymania blatu niemożliwe jest granie w wewnętrznej części, a przełożenie rozłożonej planszy do środka z górnego blatu tak by niczego nie ruszyć to chyba sprawa niemożliwa. Chyba że macie inne pomysły jak to zrobić.
gaseki
Posty: 412
Rejestracja: 25 lut 2013, 22:16
Lokalizacja: Doncaster

Re: Stoły do gier planszowych - producent

Post autor: gaseki »

[...]
[edit]
Z filmiku wynika, że poprzeczka jest wyjmowana. No i przynajmniej kości nie powinny spadać ze stołu (a jeśli tak, to gracz powinien dostać coś na uspokojenie)
Ostatnio zmieniony 18 lis 2014, 09:44 przez gaseki, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
hrachubi
Posty: 398
Rejestracja: 17 sty 2013, 20:07
Lokalizacja: Pruszków
Has thanked: 56 times
Been thanked: 10 times

Re: Stoły do gier planszowych - producent

Post autor: hrachubi »

Kowal pisze:.. Przez zastosowane poprzeczne listewki do podtrzymania blatu ...
Też zwróciłem na to uwagę - zakładam ze te listewki też się wyjmuje.
Awatar użytkownika
farmer
Posty: 1768
Rejestracja: 08 gru 2007, 10:27
Lokalizacja: Oleśnica
Has thanked: 381 times
Been thanked: 94 times

Re: Stoły do gier planszowych - producent

Post autor: farmer »

Kowal pisze:Fajna opcja trzymania tam rozłożonej gry, ale jakoś sobie tego nie wyobrażam. Przez zastosowane poprzeczne listewki do podtrzymania blatu niemożliwe jest granie w wewnętrznej części, a przełożenie rozłożonej planszy do środka z górnego blatu tak by niczego nie ruszyć to chyba sprawa niemożliwa. Chyba że macie inne pomysły jak to zrobić.
Grasz "od razu" wewnątrz :).
Blat zewnętrzny jest do użytku poza-growego :P
W czasie wojny, milczą prawa.
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda.


W to gram...
Awatar użytkownika
hamanu
Posty: 856
Rejestracja: 16 lis 2006, 14:19
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Re: Stoły do gier planszowych - producent

Post autor: hamanu »

Fajny stol, ale niestety cena zaporowa (przynajmniej dla przecietnego Polskiego gracza, jakiego przykladem jestem).
cytat z BGG:
"Finally we got the price(...) starting point is GBP900 and the top price is GBP1600. All depends on size"

Czyli w wariancie najtanszym wychodzi (po srednim kursie NBP: 4761 PLN w porownaniu ze stolem z IKEI za 399 ktory z powodzeniem aktualnie sluzy do grania...jak dobijemy do srednich zarobkow w UK to deklaruje zakup najdrozszego modelu :)
"Jutro to dziś, tyle że jutro."
S. Mrożek
gaseki
Posty: 412
Rejestracja: 25 lut 2013, 22:16
Lokalizacja: Doncaster

Re: Stoły do gier planszowych - producent

Post autor: gaseki »

Geeknson - patrząc na to, że jesteście stosunkowo niedaleko, to pytanie - ile za podstawową konfigurację Denisa i co w niej jest?
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Stoły do gier planszowych - producent

Post autor: rastula »

na ochłodę :)

I think that a nice surprise will be for you all that for the base table the starting price is £900.

What a surprise boys! ;)


Including VAT, by the way?
Awatar użytkownika
Paskudnik
Posty: 1431
Rejestracja: 06 cze 2014, 16:49
Lokalizacja: Ergsun-Tuek
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Re: Stoły do gier planszowych - producent

Post autor: Paskudnik »

Dla mnie taki stół to genialna sprawa - jako osoba lubiąca pyknąć sobie solo, a niekoniecznie mająca na to bloki czasu w odpowiedniej wielkości, potrzebuję dużego stołu, na którym mogę zostawić rozłożoną grę. Wcześniej miałem do dyspozycji osobny pokój w którym grałem, a teraz cóż - nie gram już solo, bo nie mam jak.
Oczywiście nie mam szans na kupno takiego stołu w tym roku czy w przyszłym, ale przyjdzie czas, że będę konstruował własną man-cave i wówczas jak najbardziej mam w planie mieć wypasiony stół do planszówek :) A że pasja kosztuje... - a która nie kosztuje? ;)
Nie gram w gry, których nie lubię a lubię tylko te gry, w które już grałem :P
Awatar użytkownika
clown
Posty: 1226
Rejestracja: 13 sty 2009, 12:40
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 12 times

Re: Stoły do gier planszowych - producent

Post autor: clown »

Skoro wydajecie po kilkaset złotych (miesięcznie/tygodniowo, właściwe podkreślić) na papier i jakieś drewna, to nie zaboli was, w rozumieniu producenta, tych kilka tysiaków za tak wypaśny stół ;]
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Stoły do gier planszowych - producent

Post autor: rastula »

myślę jednak że 4000 za stół to na polskie warunki całkiem spora suma - nie przez przypadek sprzedający postawił na klientów zagranicznych raczej.


Chociaż jestem ciekaw ile kosztowałaby wersja "ekonomiczna" np bez systemu mocowań, z płytszą wnęką, niekoniecznie z 1000 letniego dębu ;) itp itd


Ale życzę powodzenia i dobrze, że się ktoś za to wziął ... przynajmniej jest odnośnik :)
Awatar użytkownika
Diesel
Posty: 90
Rejestracja: 31 maja 2014, 16:52
Lokalizacja: Olsztyn/Inowrocław

Re: Stoły do gier planszowych - producent

Post autor: Diesel »

Panowie (i Panie) nieco domowego majsterkowania i za dwie, trzy stówki taki sobie zmajstrujecie. :mrgreen:
Jak będą chętni mogę pomóc w opracowaniu opensourcewej dokumentacji wykonania stołu która poprowadzi za rączkę :)

A Ci co z łodzi czy wawy mają jeszcze prościej - macie fablab pod ręką ;)
Ciekawy świata.. planszówkowego ;)
Nie odmówię rozgrywki w dobrym towarzystwie, daj znać na fb: https://www.facebook.com/DawidSzatkowski
Awatar użytkownika
Geeknson
Posty: 12
Rejestracja: 18 lis 2014, 00:36
Lokalizacja: Evesham UK
Kontakt:

Re: Stoły do gier planszowych - producent

Post autor: Geeknson »

Dzisiaj nad ranem pisałem tego maila i szczerze mówiąc nie spodziewałem się jakiegokolwiek odzewu.
Ci, którzy dokopali się informacji na BGG mają rację, stół bez dodatków kosztuje w przedziale £900 do £1600 i jest to cena eksportowa czyli nie zawiera vat.
Nie będę tu dywagował na temat ceny czy jest to za dużo czy nie ,myślę że każdy w duchu może sobie na to pytanie odpowiedzieć. Ja wiem, że cenowo jesteśmy bezkonkurencyjni.

Jasne, że znajdą się tacy, którzy będą grali na ławie, lub jakimkolwiek stole z IKEA - sam tak robiłem, to nie wstyd lub gorsza jakoś grania. W końcu to gra jest tu najważniejsza, prawda?

Dla porównania cena za podstawę - nie kompletny stół u GeekChic zaczyna się w przedziale od $1750 do £2850. Natomiast producent francuski za goły stół poprosi was o 2990€ plus koszt wysyłki 400€. To jest realny świat w jakim się poruszamy i konkurujemy jako producent.
Zatem proszę nas wspierać :)

Jeżeli ktoś jest zainteresowany pobraniem katalogów proszę to są linki:
http://geeknson.com/catalogues/GEEKNSON ... ternet.pdf
http://geeknson.com/catalogues/GEEKNSON ... ternet.pdf

Stół Henry obecnie jest w fazie testów i będzie w sprzedaży pod koniec lutego.

Miłego dnia życzę wszystkim
Geeknson - producent stołów do gier planszowych. RPG, Warhammer i karcianek.

Dołącz do nas na Facebooku: https://www.facebook.com/geeknson
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Stoły do gier planszowych - producent

Post autor: rastula »

Oczywiście argument że coś w USA czy Francji jest tańsze / droższe zupełnie mnie nie przekonuje - bo to porównywanie świąt Wielkanocy z Bożym Narodzenie - gdyby stół kosztował 1500 zł (zamiast 1500 GBP) to nie byłoby dyskusji .


Wspieram was hmmmm mentalnie :)...


PS - "cena eksportowa czyli bez VAT - ale to chyba jak ktoś w USA sobie kupi bo każdy europejczyk VAT zapłacić musi - a wy musicie go uwzględnić ... więc może lepiej nie komplikować (lub sztucznie wywoływać wrażenia niskiej ceny)
Ostatnio zmieniony 18 lis 2014, 11:46 przez rastula, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Stoły do gier planszowych - producent

Post autor: mig »

Niespecjalnie przekonuje mnie ten system, bo mam wrażenie, że granie w takiej "dziurze" będzie niezbyt wygodne.
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Stoły do gier planszowych - producent

Post autor: rastula »

mig pisze:Niespecjalnie przekonuje mnie ten system, bo mam wrażenie, że granie w takiej "dziurze" będzie niezbyt wygodne.


w kasynach się sprawdza ;)
ODPOWIEDZ