Eldritch Horror: Przedwieczna Groza (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: rastula »

niech dmucha - nie trzeba kupować - (łatwo powiedzieć ;)
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Eldritch Horror

Post autor: Rune »

No ja takiej nadziei nie mam i myślę, że będzie dojonko, co nie oznacza, że wszystko musimy łykać.
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5243
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 527 times
Been thanked: 1851 times
Kontakt:

Re: Eldritch Horror

Post autor: Gambit »

Rune pisze:No ja takiej nadziei nie mam i myślę, że będzie dojonko, co nie oznacza, że wszystko musimy łykać.
Jaaasne. Też tak mówiłem przy Arkham Horror i ostatnio przy Legendary. Wcale nie muszę tego kupować. Ja po prostu CHCĘ kupić!
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Eldritch Horror

Post autor: Rune »

Wiem, wiem to takie zaklinanie samego siebie, a na półce już jest sterta tytułów nierozfoliowanych od dłuższego czasu :P
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Eldritch Horror

Post autor: Rune »

Na stronie FFG opublikowano nowy wpis z informacjami o dodatku Mountains of Madness:
http://www.fantasyflightgames.com/edge_ ... ?eidn=5260

Nowy przedwieczny:
Obrazek

Instrukcja do dodatku w wersji ENG.
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4784
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1039 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: Trolliszcze »

Gambit pisze:
Rune pisze:W sumie trochę marne to pocieszenie, bo to FFG zapowiedziało ten dodatek już jakiś kawał czasu temu, a my nadal nie mamy pierwszego o którym się mówiło, że został wycięty z podstawki. Widocznie mało u nas kultystów i po prostu za mało ofiar w złotówkach idzie na Cthulhu ;)
Kiedy do podstawki dokłada się Forsaken Lore, faktycznie czuć różnicę. Co prawda, sama podstawka nie jest zła, ale te dodatkowe karty z FL robią swoje. Mam jednak nadzieję, że FFG nie nadmucha Eldritcha dodatkami do tak monstrualnych i bezsensownych rozmiarów, jak zrobili to z Arkhamem.
O rety, a one Ci się same na stół pchały?! To rzeczywiście mogło być upierdliwe... :D
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5243
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 527 times
Been thanked: 1851 times
Kontakt:

Re: Eldritch Horror

Post autor: Gambit »

Trolliszcze pisze:
Gambit pisze:Kiedy do podstawki dokłada się Forsaken Lore, faktycznie czuć różnicę. Co prawda, sama podstawka nie jest zła, ale te dodatkowe karty z FL robią swoje. Mam jednak nadzieję, że FFG nie nadmucha Eldritcha dodatkami do tak monstrualnych i bezsensownych rozmiarów, jak zrobili to z Arkhamem.
O rety, a one Ci się same na stół pchały?! To rzeczywiście mogło być upierdliwe... :D
Poniekąd. Arkham, jak i Eldritch należą do tej grupy gier, w których podświadomość mówi mi, że im więcej kart tym lepiej. Szybko jednak okazuje się, że to ślepa uliczka, a czwarta plansza na stole i siódmy kilogram kart spotkań, jednak nie są dobrym pomysłem. Z drugiej strony serce się kraje, jak śliczny, kolorowy, kupiony za ciężkie pieniądze dodatek, zostaje na półce, kiedy reszta jego braci leży rozłożona na stole ;)
Awatar użytkownika
wolfe
Posty: 264
Rejestracja: 05 cze 2004, 20:40

Re: Eldritch Horror

Post autor: wolfe »

Gambit pisze:Szybko jednak okazuje się, że to ślepa uliczka, a czwarta plansza na stole i siódmy kilogram kart spotkań, jednak nie są dobrym pomysłem.;)
Na szczęście nowe dodatki jak widać to nie tylko nowe karty czy plansze ale i nowe pomysły mechaniczne i fabularne, więc to bardzo cieszy. Szkoda tylko że np. taki zimowy dodatek Galakta wyda pewnie w środku przyszłego lata...
A tak przy okazji, to Vassel zrobił recenzję planszówki The X-Files, która mogła być takim EH we współczesnych realiach i niestety wygląda że okazja została zmarnowana, bo to wygląda beznadziejnie.
Imagine there's no Heaven, it's easy if you try. No Hell below us, above us only sky.
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Odp: Eldritch Horror

Post autor: Maxxx76 »

Gambit pisze: Z drugiej strony serce się kraje, jak śliczny, kolorowy, kupiony za ciężkie pieniądze dodatek, zostaje na półce, kiedy reszta jego braci leży rozłożona na stole ;)
Serce się już kraje, gdy taki dodatek widzę w sklepach :-)
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: vojtas »

wolfe pisze:Szkoda tylko że np. taki zimowy dodatek Galakta wyda pewnie w środku przyszłego lata...
Nie doceniasz Galakty. Góry Szaleństwa będą w zimie, oczywiście nie tej obecnej. :)
Ostatnio zmieniony 12 gru 2014, 20:23 przez vojtas, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Eldritch Horror

Post autor: Rune »

vojtas pisze:
wolfe pisze:Szkoda tylko że np. taki zimowy dodatek Galakta wyda pewnie w środku przyszłego lata...
Nie doceniasz Galaty. Góry Szaleństwa będą w zimie, oczywiście nie tej obecnej. :)
W sumie słuszna uwaga. Trochę to jednak boli, bo obsuwa w Forsaken Lore jest naprawdę długaśna.
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
Piehoo
Posty: 1007
Rejestracja: 15 gru 2012, 21:31
Lokalizacja: Warszawa Tarchomin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 46 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: Piehoo »

Rzut okiem na Przedwieczny Horror. :)
Rozgrywka
Recenzja

Co do Gór Szaleństwa... Strasznie czekam na ten dodatek. Jedno z 2-3 moich ulubionych opowiadań H.P.L, po prostu muszą dać radę z klimatem. (jeżeli ci sami ludzie zajmują się podstawką i dodatkami to jestem spokojny)
Galakto, prosimy. :)
Cloud Games
Cloud Games na FB
Recenzje i przykładowe rozgrywki - Granie W Chmurach
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: ChlastBatem »

Piehoo pisze:Rzut okiem na Przedwieczny Horror. :)
Rozgrywka
Recenzja

Co do Gór Szaleństwa... Strasznie czekam na ten dodatek. Jedno z 2-3 moich ulubionych opowiadań H.P.L, po prostu muszą dać radę z klimatem. (jeżeli ci sami ludzie zajmują się podstawką i dodatkami to jestem spokojny)
Galakto, prosimy. :)
Akcja przygotowania do podróży wykonywana może być tylko w mieści i tak samo tyczy się to akcji pozyskiwania zasobów (jeśli nie ma potwora). Np. jak w filmiku, w dżungli nic nie kupisz bo nie ma sklepów, pamiętaj o tym :)
Piehoo
Posty: 1007
Rejestracja: 15 gru 2012, 21:31
Lokalizacja: Warszawa Tarchomin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 46 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: Piehoo »

ChlastBatem pisze:
Piehoo pisze:Rzut okiem na Przedwieczny Horror. :)
Rozgrywka
Recenzja

Co do Gór Szaleństwa... Strasznie czekam na ten dodatek. Jedno z 2-3 moich ulubionych opowiadań H.P.L, po prostu muszą dać radę z klimatem. (jeżeli ci sami ludzie zajmują się podstawką i dodatkami to jestem spokojny)
Galakto, prosimy. :)
Akcja przygotowania do podróży wykonywana może być tylko w mieści i tak samo tyczy się to akcji pozyskiwania zasobów (jeśli nie ma potwora). Np. jak w filmiku, w dżungli nic nie kupisz bo nie ma sklepów, pamiętaj o tym :)
Prawda. Z podróżą pamiętam, a z zasobami jest to jakaś taka abstrakcyjna akcja że się zapomniało. :)
Z kolei to nie prawda że nie ma sklepów w dżunglach. Miesiąc temu wróciłem z urlopu, i byłem załamany faktem że na "bezludnych wyspach" można kupić pocztówki, breloczki, baterie i karty pamięci do aparatów... :D
Cloud Games
Cloud Games na FB
Recenzje i przykładowe rozgrywki - Granie W Chmurach
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: vojtas »

Piehoo pisze:Miesiąc temu wróciłem z urlopu, i byłem załamany faktem że na "bezludnych wyspach" można kupić pocztówki, breloczki, baterie i karty pamięci do aparatów... :D
A gdzie konkretnie wylądowałeś? :)
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: schizofretka »

100 lat temu wyglądało to trochę inaczej ;)


Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
Poochacz
Posty: 267
Rejestracja: 16 maja 2014, 17:27
Has thanked: 17 times
Been thanked: 77 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: Poochacz »

schizofretka pisze:100 lat temu wyglądało to trochę inaczej ;)
Dokładnie. Kart pamięci nie dostawało się wtedy byle gdzie :lol:
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Eldritch Horror

Post autor: Maxxx76 »

Ani kart, ani pamięci :-)
Piehoo
Posty: 1007
Rejestracja: 15 gru 2012, 21:31
Lokalizacja: Warszawa Tarchomin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 46 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: Piehoo »

vojtas pisze:
Piehoo pisze:Miesiąc temu wróciłem z urlopu, i byłem załamany faktem że na "bezludnych wyspach" można kupić pocztówki, breloczki, baterie i karty pamięci do aparatów... :D
A gdzie konkretnie wylądowałeś? :)
Tutaj. jakby ktoś szukał konkurencyjnych cen w stosunku do Media Marktu. :)
Żeby całkowicie nie rozmywać. Grał ktoś na 8 osób w Eldritcha? Jest znośnie? W sumie powinno się dobrze skalować (więcej wskazówek, portali itd.).
Cloud Games
Cloud Games na FB
Recenzje i przykładowe rozgrywki - Granie W Chmurach
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5243
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 527 times
Been thanked: 1851 times
Kontakt:

Re: Eldritch Horror

Post autor: Gambit »

Piehoo pisze:Żeby całkowicie nie rozmywać. Grał ktoś na 8 osób w Eldritcha? Jest znośnie? W sumie powinno się dobrze skalować (więcej wskazówek, portali itd.).
Grałem na osiem osób. Skalowało się bardzo dobrze, choć w takim składzie lekko się zaczęło dłużyć. Graliśmy jakieś 5 godzin chyba, ale były wśród nas nowe osoby.
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: sirafin »

Nadzorowałem rozgrywkę na 8 nowych graczy. Było wesoło, ale kiedy czytamy opisy i próbujemy choć w minimalnym stopniu "robić klimat", faza spotkań trwa przy tylu osobach trochę przydługo. Na osiem osób gra się raczej w tytuły bardzo lekkie, szybkie, jakieś imprezówki, albo dzieli na dwie czteroosobowe grupki ;)
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
evrard
Posty: 362
Rejestracja: 19 paź 2013, 08:32
Has thanked: 4 times
Been thanked: 15 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: evrard »

Ze względu na mój przeciętny angielski, nie do końca rozumiem zasady z dodatku. Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić jak duża część MoM, może być wykorzystana w walce z podstawowymi przedwiecznymi? Wolałbym nie wydawać zapewne ok 150 zł na produkt, którego tylko mała część ma uniwersalne zastosowanie.
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: Phate »

Nie znalazłem lepszego tematu.
Czy wykorzystujecie do gry jakieś podkłady muzyczne ? Soundtrack lub coś w tym stylu ? Myślę, że przy grze wieczorową porą z piwkiem i świecami przyda się dobry podkład muzyczny w celu potęgowania klimatu.

Macie jakieś propozycję ?
Awatar użytkownika
Poochacz
Posty: 267
Rejestracja: 16 maja 2014, 17:27
Has thanked: 17 times
Been thanked: 77 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: Poochacz »

Phate pisze:Nie znalazłem lepszego tematu.
Czy wykorzystujecie do gry jakieś podkłady muzyczne ? Soundtrack lub coś w tym stylu ? Myślę, że przy grze wieczorową porą z piwkiem i świecami przyda się dobry podkład muzyczny w celu potęgowania klimatu.

Macie jakieś propozycję ?
http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... lit=muzyka
Masz tu podane propozycje do wielu gier - spod znaku Lovecrafta równieź
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: sirafin »

Phate pisze:Nie znalazłem lepszego tematu.
Czy wykorzystujecie do gry jakieś podkłady muzyczne ? Soundtrack lub coś w tym stylu ? Myślę, że przy grze wieczorową porą z piwkiem i świecami przyda się dobry podkład muzyczny w celu potęgowania klimatu.

Macie jakieś propozycję ?
Na YouTube jest bardzo przyjemna lista HP Lovecraft Cthulhu music ambience 1920s, świetnie robiąca tło do wszelkich rozgrywek spod znaku Call of Cthulhu.
A poza tym takie próbki z mojej horrorowej playlisty, może coś wpadnie w ucho ;)
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
ODPOWIEDZ