Zamki Szalonego Króla Ludwika (Ted Alspach)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4721
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: BartP »

Rozumiem, że dodatkowe kafelki nie będą dostępne wraz z kopią gry, gdy ta trafi do normalnej sprzedaży? Tego typu ekskluzywność dodatków jest kontrowersyjna - lubią ją tylko ci, którzy wiedzieli o kampanii i mogli ją ówcześnie wesprzeć. Wszyscy pozostali będą się wkurzać po fakcie.
Awatar użytkownika
Wspieram.to
Posty: 675
Rejestracja: 07 lut 2013, 12:00
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 16 times
Kontakt:

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Wspieram.to »

BartP pisze:Rozumiem, że dodatkowe kafelki nie będą dostępne wraz z kopią gry, gdy ta trafi do normalnej sprzedaży? Tego typu ekskluzywność dodatków jest kontrowersyjna - lubią ją tylko ci, którzy wiedzieli o kampanii i mogli ją ówcześnie wesprzeć. Wszyscy pozostali będą się wkurzać po fakcie.
Nie będą dostępne. Jest to ukłon dla tych dzięki którym ten projekt się zrealizuje.
Awatar użytkownika
Aduanath
Posty: 495
Rejestracja: 31 paź 2012, 18:55
Lokalizacja: Legnica
Been thanked: 1 time

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Aduanath »

BartP pisze:Rozumiem, że dodatkowe kafelki nie będą dostępne wraz z kopią gry, gdy ta trafi do normalnej sprzedaży? Tego typu ekskluzywność dodatków jest kontrowersyjna - lubią ją tylko ci, którzy wiedzieli o kampanii i mogli ją ówcześnie wesprzeć. Wszyscy pozostali będą się wkurzać po fakcie.
Na kickstarterze wiele dodatków można dostać w zamian za to, że się wsparło w ramach kampanii, a nie są później nigdzie dostępne i nigdy z tym problemu nie było, więc nie wiem, czemu tutaj miałoby się pojawić oburzenie? Kampania została ustawiona na 60dni. Jeśli ktoś interesuje się planszówkami, marna szansa, by nie dotarła do niego wiadomość o kampanii, a jeśli ktoś nie siedzi w planszówkach zbyt mocno, to pewnie nawet się nie dowie, że coś stracił ;) .

ps. już bardziej mogliby się denerwować ludzie z zagranicy, którzy mają "brzydką wersję" gry ;)
Nasza kolekcja - ciągle się rozwija :)
Awatar użytkownika
Aduanath
Posty: 495
Rejestracja: 31 paź 2012, 18:55
Lokalizacja: Legnica
Been thanked: 1 time

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Aduanath »

MisterC pisze:Ale mecenas i wszystkie sklepy, które się zaopatrzą w towar poprzez wspieram.to dostaną do gier dodatki i będą mogły je dołączać sprzedając je samemu?
Jeśli kupią przez wspieram.to, to tak :D Przecież nikt im tego nie zabroni, a że do każdej kopii gry będzie dodawany dodatek, to przecież sklepy sobie tego nie zostawią :D
Nasza kolekcja - ciągle się rozwija :)
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: vojtas »

A może jakieś info nt. dodatku "Zamki polskie"? Wiemy już, że ma być to 10 dodatkowych kafelków. A coś więcej na ten temat? Proszę o jakiś tyci przeciek. ;)
Awatar użytkownika
Aduanath
Posty: 495
Rejestracja: 31 paź 2012, 18:55
Lokalizacja: Legnica
Been thanked: 1 time

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Aduanath »

vojtas pisze:A może jakieś info nt. dodatku "Zamki polskie"? Wiemy już, że ma być to 10 dodatkowych kafelków. A coś więcej na ten temat? Proszę o jakiś tyci przeciek. ;)
Ja zgaduję, że będzie coś z Malborka, Wawelu i Książa :D Mooooże z zamku w Warszawie ;)
Nasza kolekcja - ciągle się rozwija :)
Palmer
Posty: 1270
Rejestracja: 13 mar 2010, 15:24
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 120 times
Been thanked: 193 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Palmer »

Dobiłem do 50K, co tam macie dalej ? :mrgreen:
Awatar użytkownika
Wspieram.to
Posty: 675
Rejestracja: 07 lut 2013, 12:00
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 16 times
Kontakt:

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Wspieram.to »

Palmer pisze:Dobiłem do 50K, co tam macie dalej ? :mrgreen:
Hehehehe no to oficjalnie mamy dodatek! Czekam na grafikę i ujawniamy co dalej :) Zdradzę, że następny cel jest trochę skromniejszy i wynosi 53k
Awatar użytkownika
tokage
Posty: 964
Rejestracja: 26 cze 2008, 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: tokage »

MisterC pisze:Ale mecenas i wszystkie sklepy, które się zaopatrzą w towar poprzez wspieram.to dostaną do gier dodatki i będą mogły je dołączać sprzedając je samemu?
Tak jest.
vojtas pisze:A może jakieś info nt. dodatku "Zamki polskie"? Wiemy już, że ma być to 10 dodatkowych kafelków. A coś więcej na ten temat? Proszę o jakiś tyci przeciek.
Pracujemy nad tym. Zaczęliśmy wczoraj wieczorem, jak tylko coś będziemy wiedzieć to pokażemy. A tymczasem jak macie jakiś świetny pomysł na kafelek z polską komnatą to śmiało na PM mi pisać możecie :)
BartP pisze:Rozumiem, że dodatkowe kafelki nie będą dostępne wraz z kopią gry, gdy ta trafi do normalnej sprzedaży? Tego typu ekskluzywność dodatków jest kontrowersyjna - lubią ją tylko ci, którzy wiedzieli o kampanii i mogli ją ówcześnie wesprzeć. Wszyscy pozostali będą się wkurzać po fakcie.
Było trochę czasu żeby się zainteresować. Trochę gier będzie w Centrum gier, pewnie kilka zostawimy na jakiś turniej w ramach nagród - c'est la vie.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: rastula »

bardzo fajnie że otrzymamy grę z nowymi grafikami i dodatkiem


ale to przygotowywanie dodatkowych premii na ostatnią chwilę nie robi niestety najlepszego wrażenie - czyżby nawet wydawca był zaskoczony sukcesem...
Awatar użytkownika
Grzdyll
Posty: 819
Rejestracja: 14 lip 2013, 22:06
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 74 times
Been thanked: 298 times
Kontakt:

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Grzdyll »

W takim tempie to od razu się bierzcie za przygotowanie kolejnego progu po 53k... :)
No nie powiem hype jest niezły, mam nadzieję że gra jest go rzeczywiście warta :)
Awatar użytkownika
Chaaber
Posty: 1054
Rejestracja: 29 sty 2014, 22:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Chaaber »

tokage pisze: Pracujemy nad tym. Zaczęliśmy wczoraj wieczorem, jak tylko coś będziemy wiedzieć to pokażemy. A tymczasem jak macie jakiś świetny pomysł na kafelek z polską komnatą to śmiało na PM mi pisać możecie :)

Komnata skład cebuli, tudzież cebulowy spichlerz. Podziemna, za każdy ogród w zamku 3 pkt niech daje. Uważam, że absolutnie nie ma szans, żeby ta gra powstała bez tejże komnaty. :)
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5242
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 527 times
Been thanked: 1849 times
Kontakt:

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Gambit »

No to teraz tylko wypatrywać shitstormu na forum BGG. Polscy gracze mają nie tylko wypasione grafiki, ale jeszcze 10 unikatowych kafelków. A może jeszcze unikatowy znacznik pierwszego gracza się trafi :)
Awatar użytkownika
Wspieram.to
Posty: 675
Rejestracja: 07 lut 2013, 12:00
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 16 times
Kontakt:

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Wspieram.to »

IV cel już oficjalny - Nowy wygląd znacznika pierwszego gracza - 53 000 (brakuje 2 100)
Spoiler:
https://wspieram.to/Zamki
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Andy »

Pora szykować Bursztynową Komnatę ;-)
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
Aduanath
Posty: 495
Rejestracja: 31 paź 2012, 18:55
Lokalizacja: Legnica
Been thanked: 1 time

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Aduanath »

Jakoś mnie zawiedliście tym poziomem... Gier w szafie mam ponad 100, a ze znaczników pierwszego gracza prawie nie korzystamy...
Może dajcie już następny poziom, by było do czego dążyć?
Nasza kolekcja - ciągle się rozwija :)
Awatar użytkownika
ahrian
Posty: 311
Rejestracja: 26 cze 2013, 00:36

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: ahrian »

progi progami, ważne, żeby gra była wydana porządnie i na czas!

dorzuciłem pięć dyszek do wybranego wcześniej zestawu, zawsze to bliżej 53k... ;]
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: vojtas »

tokage pisze:Pracujemy nad tym. Zaczęliśmy wczoraj wieczorem, jak tylko coś będziemy wiedzieć to pokażemy. A tymczasem jak macie jakiś świetny pomysł na kafelek z polską komnatą to śmiało na PM mi pisać możecie :)
Na komnatę nie mam pomysłu w tej chwili (nie wiem też, jakie są już dostępne oprócz tych kilku pokazanych), ale znam zamek, który Wasza wspaniała ilustratorka powinna zlustrować. Zamek w Mosznej jest dla mnie oczywistą oczywistością. ;)

Obrazek
Ostatnio zmieniony 11 sty 2015, 16:57 przez vojtas, łącznie zmieniany 1 raz.
Kheldar
Posty: 56
Rejestracja: 11 sty 2014, 22:30

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Kheldar »

Jak będzie można zadeklarować do jakiego paczkomatu ma być wysłana gra?
Awatar użytkownika
Grzdyll
Posty: 819
Rejestracja: 14 lip 2013, 22:06
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 74 times
Been thanked: 298 times
Kontakt:

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Grzdyll »

Jeśli dobrze rozumiem to dodatek powinien się raczej nazywać "komnaty zamków polskich" bo mają to być pomieszczenia do gry. Czyli coś a la "komnata z kasetonami" inspirowana Salą Poselską na Wawelu albo "komnata husarza"...
xelos80
Posty: 669
Rejestracja: 15 lis 2013, 17:33
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: xelos80 »

Czy przy pakiecie 8 gier można zrezygnować z kuriera i wybrać paczkomat ?
Awatar użytkownika
Aduanath
Posty: 495
Rejestracja: 31 paź 2012, 18:55
Lokalizacja: Legnica
Been thanked: 1 time

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Aduanath »

Obrazek
Obrazek

Za każdym razem, gdy tam jestem, to te sale mnie zachwycają, niestety są to wnętrza klasztoru (w Lubiążu), a nie zamku...
Nasza kolekcja - ciągle się rozwija :)
Awatar użytkownika
Paskudnik
Posty: 1431
Rejestracja: 06 cze 2014, 16:49
Lokalizacja: Ergsun-Tuek
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Paskudnik »

Wspieram.to pisze:IV cel już oficjalny - Nowy wygląd znacznika pierwszego gracza - 53 000 (brakuje 2 100)
A Skład Cebuli dopiero przy 55K? :cry:
Nie gram w gry, których nie lubię a lubię tylko te gry, w które już grałem :P
Awatar użytkownika
nahar
Posty: 1349
Rejestracja: 24 sty 2005, 21:11
Lokalizacja: Warszawa....teraz
Has thanked: 125 times
Been thanked: 86 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: nahar »

Bo zaraz jak DarkSide będę rozważał kupno drugiego egzemplarza z przeznaczeniem na sprzedaż za granicę....

Emocje są.
Awatar użytkownika
Wspieram.to
Posty: 675
Rejestracja: 07 lut 2013, 12:00
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 16 times
Kontakt:

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Wspieram.to »

nahar pisze:Bo zaraz jak DarkSide będę rozważał kupno drugiego egzemplarza z przeznaczeniem na sprzedaż za granicę....

Emocje są.
Nie będziesz pierwszy, po za tym mamy już parę osób z zagranicy (obcokrajowców) które zakupiły grę na adres polski - pewnie przez "friend in Poland" otrzymają tą grę ;)
ODPOWIEDZ