(Wrocław) Spotkania planszówkowe

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Magma
Posty: 1166
Rejestracja: 01 wrz 2004, 01:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Magma »

Avandrel pisze:A to jutrzejsze spotkanie dojdzie do skutku? (w którymkolwiek z miejsc)
Dlaczego miało by go nie być ? Właśnie z niego wróciłem :wink: Pisałem już i mówiłem, że jeżeli będziemy zmieniać lokalizację wszystko napiszę na forum.
macike pisze:BTW ja chyba poczekam na MDK. O ile ciemność daje się rozproszyć świecami, o tyle dym papierosowy daje się we znaki.
O ile się doczekasz. Póki co Dyrektor powiedział: "W ramach zajęć samofinansujących trzeba będzie wnosić symboliczną opłatę (nie określił jaką) z racji potrzeby prowadzenia księgowości no i oczywiście za wynajem sali" :? Nie wiem skąd ten Pan się urwał, ale na pewno nie jest ziemianinem. Nie będę wszystkiego streszczał. Powiem tylko tyle, że jestem w kontakcie z dyrektorem i będę mocno naciskał, żeby jednak doszło to do skutku.

mackie to rozumiem, że do PUB'ów nie chodzisz, na imprezach nie bywasz bo wszędzie ludzie palą ? :wink:
Avandrel pisze:Ale on to napisał w niedzielę, więc zakładam, że chodzi mu o poniedziałek. A ja pytam o wtorek.
Tak, chodziło o poniedziałek. Dzisiaj spotkanie odbyło się normalnie.

Wypadałoby jeszcze napisać co dzisiaj się działo :wink: Otóż na początku były 4 osoby więc ruszyliśmy z Filarami Ziemi. Cudowna gra. Rozpływam się nad nią w każdym calu. Oczywiście trzeba zaznaczyć, że przegrałem :lol: Wygrała Monika, przed Kamilem i Jokerem. W między czasie zwizytował nas Browarion i rzecz jasna Maks z Asią :) Podzieliliśmy się na dwie grupki i zabraliśmy się za Salamankę (Asia, Maks, Kamil) i Hazienda (Monika, Browarion, Joker i moja skromna osoba). Hazienda jest grą do której zawsze chętnie usiądę. Po ciężkiej i emocjonujacej rozgrywce (z drobnymi błędami :lol: ) wygrał Browarion jednak deptałem mu po pietkach :twisted: Potem Monika i Joker :) Czas jak zwykle upłynał migusiem i trzeba było zmykać do domku. Teraz czekamy na następny wtorek i oczywiście kolejną porcję dobrej zabawy :D

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
macike
Posty: 2308
Rejestracja: 07 cze 2007, 18:24
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: macike »

Magma pisze:O ile się doczekasz. Póki co Dyrektor powiedział: "W ramach zajęć samofinansujących trzeba będzie wnosić symboliczną opłatę
:( a już tliła się we mnie iskierka nadziei. :(
Magma pisze:mackie to rozumiem, że do PUB'ów nie chodzisz, na imprezach nie bywasz bo wszędzie ludzie palą ? :wink:
Dobrze rozumiesz. Restauracje i kawiarnie też wybieram te (z salami) dla niepalących.
Si vis pacem, para bellum.
Gratislavia - wrocławski festiwal gier planszowych
Awatar użytkownika
Magma
Posty: 1166
Rejestracja: 01 wrz 2004, 01:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Magma »

macike pisze: :( a już tliła się we mnie iskierka nadziei. :(
Spokojnie, jeszcze nic nie jest przesądzone :twisted: W końcu Wrocław od zawsze poddaje się ostatni :P
mackie pisze: Dobrze rozumiesz. Restauracje i kawiarnie też wybieram te (z salami) dla niepalących.
No to teraz rozumiem Cie jeszcze lepiej :wink:
Awatar użytkownika
Magma
Posty: 1166
Rejestracja: 01 wrz 2004, 01:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Magma »

I jako to bywa z naszym wątkiem - padło :lol: Chcę tylko powiedzieć wszystkim, że w zeszły poniedziałek i wtorek był w Róży remont (tak pisało na dzwiach) i mam cichą nadzieję, że warunki świetlne sie poprawią lekko :P

O mdk'u jeszcze nic nowego nie wiadomo, ale pojawiła się inna opcja - szkoła, więcej informacji będę miał w przyszłym tygodniu :wink:

Dzisiaj spotkanie oczywiście się odbędzie więc zapraszam wszystkich :)
Awatar użytkownika
steady
Posty: 1034
Rejestracja: 25 wrz 2006, 17:51
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: steady »

Hejka!

Mnie ostatnio męczą sprawy około szkolne, ale będziemy dziś z Asią na 100%. Fajnie byłoby jakby coś ruszyło z MDK-iem czy szkołą. Myślałem też, że jak nic nie wypali, to może by się przenieść do Empik Cafe- jest tam dosyć jasno, a jakby pogadać z dyrekcją, to może i udałoby się coś większego tam zorganizować. Co do dzisiaj, to ładujemy do plecaczka Sienę, Herę i Zeusa i może jeszcze coś. A będziemy chyba gdzieś 6-7.
Awatar użytkownika
Magma
Posty: 1166
Rejestracja: 01 wrz 2004, 01:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Magma »

Spotkanko wczorajsze było jak zwykle niesamowicie przyjemne. Pojawiło się 8 osób. Były także "nowe" gry tzn. Siena, Nimmt 6, Zeus i Hera i Mafia. I tyle wam starczy :lol: Kto nie był niech żałuje :twisted:

Teraz ważniejsze sprawy. Mam wiadomość z MDK-u:
1. Wynajem sali 26zl/h
2. Max. 20 osób
3. Czwartek od godziny 12:30-13 można korzystać z sali
4. Jeżeli chcielibyśmy większą sale w gre wchodzi sobota i sala na max 50 osób.

Ktoś upadł mocno na głowe, ale spróbujemy to zrobić troche inaczej :twisted: Szczegóły mam nadzieje niebawem :wink: W między czasie, bedę próbował porozmawiać z dyrektorką IX LO. Jeżeli chodzi o to miejsce to jest wręcz idealne, a i władze placówki powinny być przychylnie nastawione do tego pomysłu :) Ogólnie jestem w tym wypadku niepoprawnym optymistą, ale pożyjemy - zobaczymy.
Awatar użytkownika
steady
Posty: 1034
Rejestracja: 25 wrz 2006, 17:51
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: steady »

Raport późny, ale zawsze:)

Faktycznie, było miło, pojawiły się dwie nowe osoby. Udało mi się zagrać w:

6nimmt- pierwszy raz, gra całkiem miła, ale chyba nic więcej niż chwiler.

Siena- milutka partia z Asią i Maćkiem. Grę po prostu ubóśtwiam, ale jednak lepiej o wiele chodzi na piątkę, albo chociaż czwórkę.

Bang!- Jak zawsze git, tym razem odpadłem dosyć szybko. Lubię tę grę bardzo, ale definitywnie tylko w naszym gronie.

Hera i Zeus- jako, że odpadliśmy szybko z Kamilem z Banga udało nam się stoczyć dosyć zacięty bój. Kamil wygrał zjadając Argusa.

Mafia- po pierwsze, mega ładne wydanie, po drugie wymaga większej ilości osób. No i wg mnie przebija Werewolfa!!
Awatar użytkownika
Sztefan
Posty: 1690
Rejestracja: 01 wrz 2006, 17:18
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Post autor: Sztefan »

steady pisze:
Mafia- po pierwsze, mega ładne wydanie, po drugie wymaga większej ilości osób. No i wg mnie przebija Werewolfa!!
Co takiego ma Mafia, czego nie ma Werewolf? Grałem w Werewolfa, do grannowskiej Mafii na razie czytałem tylko zasady. Kilka kart specjalnych jak dla mnie wiele nie zmieni. Wariant z trzema stronami wydaje się jedynie ciekawy, ale wymaga min. 14 osób. A tak to chyba Werewolf ciekawszy, bo jest więcej różnych postaci. Choć tak generalnie to chyba nie opłaca się kupować, ani jedno, ani drugie. Do Mafii wystarczy kilka kartek :)
Awatar użytkownika
Piotro
Posty: 365
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:46
Lokalizacja: Wrocław, Cz-wa

Post autor: Piotro »

Hej. Szukam ludzi, z którymi mógł bym pograć w gry planszowe. Brzmi jak anons matrymonialny;)... Od pół godziny próbuję wyczytać z waszych rozmów gdzie się spotykacie, ale jakoś umyka mi nazwa miejsca, czas itp. tu się przewija Pracownia, tam MDK i w końcu niewiem co i jak. Czy mógł by mi ktoś napisać konkretnie (jeżeli taki konkret istnieje) kiedy i gdzie i czy oczywiście można do was dołączyć. Jest nas dwoje, znaczy Ja i moja dziewczyna, towarzystwo do grania rozjechało nam się po świecie i jakoś tak nie ma z kim... Do tej pory grywaliśmy w Osadników i Wysokie Napięcie, chętnie pogralibyśmy w te tytuły jak i poznali nowe. Ps.Najbardziej odpowiednie dla nas są łikendy i wieczory.
Dzieki za odpowiedź.
Awatar użytkownika
steady
Posty: 1034
Rejestracja: 25 wrz 2006, 17:51
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: steady »

Hej! Bardzo zapraszamy na nasze spotkania! Rozumiem, że posty mogą być trochę mylące, w każdym razie: spotkania są we wtorki około 18 w Gumowej Róży- miła knajpka na Wita Stwosza, wejście od św. Wita (w piwnicy BWA). Zamieszanie jest bo właśnie chcemy się z tamta wynieść:)
Awatar użytkownika
Dusso
Posty: 348
Rejestracja: 04 lip 2005, 13:02
Lokalizacja: Wroclaw
Has thanked: 1 time

Post autor: Dusso »

Witam wszystkich po urlopie :)

Może ktoś by miał dziś czas i ochotę w coś zagrać? no i co z tą Gumową? skończony remont? zmieniło sie coś?

Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Dusso
Posty: 348
Rejestracja: 04 lip 2005, 13:02
Lokalizacja: Wroclaw
Has thanked: 1 time

Post autor: Dusso »

No i jednak nie zdołałem dotrzeć we wtorek :( a za tydzień będę w Warszawie więc znów mnie nie będzie :x
Jak tam, zagraliście w Shoguna?
Awatar użytkownika
steady
Posty: 1034
Rejestracja: 25 wrz 2006, 17:51
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: steady »

Szkoda, szkoda, że Cię nie było...

Pojawiło się sporo nowych twarzy- nawet więcej niżstałej ekipy, więc trzymajmy kciuki, żeby taka frekwencja dopisała. Shogun był grany i jestem zauroczony, wbity w ziemię i w ogóle ochy i achy. Graliśmy w trójkę: Asia, Zielu i ja. Wygrała Asia, ja byłem drugi (punkt do remisu:(), trzeci Zielu. Wiem, że na pewno Maciek i Monika cisnęli w Filary i w Pitchcara (z Russem i Anią i Kamilem).

Druga gra grana tego wieczoru przez nas również zauroczyła mnie bardzo. Tytuł roboczy brzmi "Wieże", a roboczy dlatego, że grę wymyślił i narysował Kamil. Polecam i mam nadzieję, że za tydzień będzie okazja ponowić testy.

Więc standardowe: "do wtorku!"

PS. Maciek walczy o salę, trzymać kciuki!!!
Awatar użytkownika
Dusso
Posty: 348
Rejestracja: 04 lip 2005, 13:02
Lokalizacja: Wroclaw
Has thanked: 1 time

Post autor: Dusso »

W Shoguna zagram jak tylko nadarzy się okazja, uwielbiam japońskie klimaty :)
niestety prawie cały przyszły tydzień spędzę w delegacji, więc będę musiał z tym poczekać..
.. no chyba ze mielibyście czas i ochotę zagrać np jutro? ;)
Awatar użytkownika
steady
Posty: 1034
Rejestracja: 25 wrz 2006, 17:51
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: steady »

Ochota, żeby zagrać może i by się znalazła, ale czasu jak na lekarstwo... Na szczęście okazji będzie wiele, a mieszkamy blisko;)
Awatar użytkownika
Dusso
Posty: 348
Rejestracja: 04 lip 2005, 13:02
Lokalizacja: Wroclaw
Has thanked: 1 time

Post autor: Dusso »

szkoda bo akurat mam cały dzień wolny..
pewnie więc jakiś film obejrzę :roll:
Awatar użytkownika
Ausir
Posty: 12
Rejestracja: 02 lis 2004, 01:35

Post autor: Ausir »

W najbliższy wtorek powinienem pojawić się ja :).
Awatar użytkownika
russ
Posty: 63
Rejestracja: 19 gru 2006, 22:39
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: russ »

Graliśmy też w "Bug Bluff" (mój drugi raz). Ta prosta ciekawa gra podoba mi się!
Awatar użytkownika
steady
Posty: 1034
Rejestracja: 25 wrz 2006, 17:51
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: steady »

Bug Bluff rządzi! W sumie to Maciek doprowadził do wypromowania i wydania gry po polsku- kłóć się odarmowe egzemplarze w nagrodę za przyniesienie Blafuja do Polski!!!
Awatar użytkownika
steady
Posty: 1034
Rejestracja: 25 wrz 2006, 17:51
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: steady »

Heja!

Dzisiaj spotkanie jak zwykle, miejmy nadzieję, że nie będzie tym razem kłopotów z prądem :). Niestety mam już nowy plan, i wtorki u mnie absolutnie odpadają- zaczynam zajęcia o 19, kończę o 20.30 i jeszcze w środę na ósmą rano do szkoły. Tak więc dziś jeszcze się zjawię, nie wiem jak będzie później. Asia pojawi się o 20, ja raczej trochę później. Jakieś życzenia co do gier??
Awatar użytkownika
Dusso
Posty: 348
Rejestracja: 04 lip 2005, 13:02
Lokalizacja: Wroclaw
Has thanked: 1 time

Post autor: Dusso »

steady pisze: Niestety mam już nowy plan, i wtorki u mnie absolutnie odpadają- zaczynam zajęcia o 19, kończę o 20.30 i jeszcze w środę na ósmą rano do szkoły.
Świetnie, będzie dobry powód do zmiany dnia, np na poniedziałek lub środę :)
Awatar użytkownika
flak
Posty: 35
Rejestracja: 27 gru 2004, 15:54
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Post autor: flak »

witajcie : >

Właśnie wróciłem ze spotkania w IX LO, na którym byłem wspólnie z Maćkiem. Okazało się ono całkiem owocne i wreszcie możemy przedstawić pewne konkrety na temat naszej nowej lokalizacji. A zatem:

- Nasza prośba spotkała się z pełnym poparciem kadry nauczycielskiej i zrozumieniem dyrekcji:) wyrażona została wstępna zgoda na nasze spotkania. Musimy teraz jedynie wystąpić z oficjalnym podaniem, dołączyć regulamin klubu i w zasadzie nie powinniśmy się spodziewać żadnych kłód rzucanych nam pod nogi; innymi słowy, jest już praktycznie zaklepane, że salę dostaniemy. A dokładniej, chodzi o którąś z sal na III piętrze IX LO, tam gdzie zwykle odbywają sie zajęcia dla dorosłych.

- Dzień spotkań możemy ustalić samodzielnie. Mamy do wyboru dowolny dzień w środku tygodnia, tj. od poniedziałku do piątku, z lekkim wskazaniem na środę (wtedy III piętro jest praktycznie puste i nikomu nie będziemy zawadzać). Myślę, że nikt nie będzie nam robił problemów także w przypadku, gdybyśmy chcieli ustalić sobie nie jedno, a dwa spotkania w tygodniu.

- Przedział czasowy, w jakim możemy się spotykać, to od godziny 16 do 21.30. Jest to podyktowane trybem działania szkoły (normalne lekcje odbywają się do 15.30, a po 21.30 szkoła musi zostać zamknięta, bo panie z portierni idą do domu).

- Spotakania będą bezpłatne i otwarte dla wszystkich fanów planszówek, tak z IX LO, jak i spoza szkoły. Myślimy, że pierwsze z nich może odbyć się już za mniej więcej 2 tygodnie.

- Formuła naszych spotkań pozostaje niezmieniona. Innymi słowy, przynosimy własne gry i ciupiemy w nie:) Jedyne, co może ulec zmianie, to fakt, że na spotkaniach może pojawiać się troszkę więcej osób, niż dotychczas (choć raczej nie spodziewamy się dzikich tłumów). Wszyscy, którzy do nas przyjdą, będą rzecz jasna witani z szeroko otwartymi ramionami. Zapewnimy im możliwość dołączenia się do zabawy i w razie potrzeby, będziemy im tłumaczyć zasady gier. Tę funkcję powinniśmy spełniać na zasadzie zwykłego koleżeństwa, tzn. pierwsza osoba z klubu, która akurat jest wolna, zna daną grę i może ją komuś wytłumaczyć, podchodzi do "nowych" i pomaga im się wkręcić :). W ten sposób wszyscy będziemy mogli spokojnie grać i nie będzie sytuacji, w której ktoś z nas przychodzi do klubu i bezustannie biega między stolikami i tłumaczy wszystko wszystkim dokoła. Mam nadzieję, że mamy Wasze pełne poparcie w tej sprawie:)

- Na szczęście, dyrekcja LO okazała ludzką twarz i jak sądzimy, nie będzie stawiać żadnych wymogów formalnych w kwestii organizowanych przez nas spotkań, poza pewną dozą oczywistych, ujetych w regulaminie działania naszego klubu (którego wstępny projekt zamieszczę poniżej). Generalnie sprowadza się do tego, że my wszyscy, jako uczestnicy spotkań, jesteśmy odpowiedzialni w sposób solidarny za to, co tam się dzieje. Wspólnie pilnujemy porządku, odpowiadamy też za wszelkie szkody, jakie nasza działalność mogłaby wyrządzić, co jak myślę, nie będzie mieć miejsca, wszak jesteśmy wszyscy ludźmi kulturalnymi i nie spodziewamy się inwazji barbarzyńców :)


Jeszcze parę kwestii wymagających zabrania przez Was głosu:


- Rzecz pierwsza i najważniejsza, to propozycje dnia, w którym chcecie/możecie się spotykać. Proszę wszystkich przeglądających ten wątek, aby napisali, w jakich dniach pasują im spotkania; ci, którzy mają kontakt z innymi uczestnikami naszych spotkań, proszeni są o kontakt z nimi, przekazanie dobrej nowiny, zasięgnięcie języka i przekazanie informacji od nich uzyskanych:) Na podstawie danych, które zbierzmy tutaj, ustalimy najodpowiedniejszy dzień, lub być może nawet dwa, aby mieć pewność, że każdy z nas będzie miał mozliwość przyjścia przynajmniej raz w tygodniu.

- Po drugie, potrzebna nam nazwa klubu. Prosimy zatem wszystkich Ludzi Dobrej Woli o zgłaszanie swoich propozycji;) Maciek swój typ już ma i pewnie wkrótce go przedstawi, ja jeszcze go nie mam, ale myślę nad nim intensywnie:>

Jeśli macie jakieś pytania, czy obiekcje względem czegokolwiek, co zostało tu napisane, to właśnie tu i teraz jest szansa na

to, aby je wyartykułować :)
Trojan
Posty: 31
Rejestracja: 18 wrz 2007, 13:10
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Trojan »

tylko pogratulować pomyślnego załatwienia sprawy. :)
niestety mi oraz paru znajomym wtorkowe spotkania w róży kolidowały ze spotkaniami w pracowni( sklep). teraz może będziemy częstszymi gośćmi.

jeżeli miałbym sugerować termin to: środa-czwartek ze wskazaniem na czwartek
Awatar użytkownika
Magma
Posty: 1166
Rejestracja: 01 wrz 2004, 01:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Magma »

Mój typ dnia to środa i/lub piątek. Nazwa to "COLOSSEUM". Dlaczego :?: Nazwa kojarzy się z Rzymem, areną, lwami, walkami gladiatorów. Czyli czymś co od czasów starożytnych fascynowało ludzi, przyciągało ich uwagę, a jednocześnie budziło respekt. Po małej ankiecie dzisiaj w której udział wzięło kilka osób wszyscy odpowiadali zgodnie, że COLOSSEUM kojarzy się z Rzymem. Jest nam to w prawdzie potrzebne tylko na papier, a sama nazwa praktycznie nie będzie wystepować nigdzie. Jednak formalności muszą być zachowane, a my musimy działać w pełni profesjonalnie.

Dziękuję jednocześnie Kamilowi za umieszczenie informacji na forum, jak widać ja dopiero późną nocą mogę tu cos skrobnąć z przyczyn odemnie niezależnych :wink:
Trojan
Posty: 31
Rejestracja: 18 wrz 2007, 13:10
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Trojan »

piątek zasadniczo też nie brzmi źle....

Mam tylko jedną uwagę, przedział czasowy.

Dla tych doroślejszych graczy, którzy pracują, spotkania od 16 do 21.30 to krótko. Bo w ich przypadku możliwe godziny zabawy zaczynają się raczej od 18-19.
W przyszłym tygodniu będe prawdopodobnie w takim hmmm nieformalnym domu kultury. Zorientuje się jakie oni maja warunki.
ODPOWIEDZ