TtR: Nordic countries - co dalej?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
cichociemny007
Posty: 13
Rejestracja: 01 lut 2015, 17:03
Lokalizacja: kraków

TtR: Nordic countries - co dalej?

Post autor: cichociemny007 »

Witam. Dopiero od niedawna mam pierwszą z tych serii gier i przez ostatnie dni nie schodziła ze stołu, czyli jak przewidywałem gra nam bardzo podeszła dla 2 osób. Ale chciałbym ją bardziej rozbudować biorąc pod uwagę to co jeszcze jest na rynku.
warunki:
- najczęściej pozostaniemy w gronie 2 graczy
- od święta liczba osób może wzrosnąć do 3,4,5, ale jako że nie mamy stałej grupy osób chętnych do gier to naprawdę ciężko mi zakładać, który wariant pojawi się najczęściej

czyli co można ewentualnie dopasować?
- Indie/Szwajcaria chyba 2-4 osób - więc max zagra 3 osoby biorąc pod uwagę 3 kolory wagonów, jednak czytałem o minusach planszy szwajcarii, a indie na 2 osoby z kolei ponoć średnie...
- Holandia (2 osoby + wirtualny gracz?)
- albo Marklin?
Jakoś po prostu nie chcę inwestować w Europę, jesli nie mielibyśmy w pełni jej wykorzystywać.
admi99
Posty: 192
Rejestracja: 28 sty 2015, 19:25
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: TtR: Nordic countries - co dalej?

Post autor: admi99 »

Podstawowy wariant czyli usa? W europe gra sie troche latwiej, moim zdaniem przyjemniej.

My w gronie 2-3 osob gralismy w europe (okazyjnie 4). Terazkupilismy holandie i sprawdza sie super, troche inna strategia rozgrywki, raczej nie na pierwszy raz gdzie europa sprawdza sie znakomicie.
cichociemny007
Posty: 13
Rejestracja: 01 lut 2015, 17:03
Lokalizacja: kraków

Re: TtR: Nordic countries - co dalej?

Post autor: cichociemny007 »

Jeśli pytanie dotyczyło, który Ticket mam obecnie, to jak w tytule - Nordic countries, czyli z podstawą.

dzięki za opinię, właśnie zastanawiam się na tą Holandią chociaż wcześniej sporo czytałem, że najlepiej w wariancie najczęściej 2 osobowym sprawdzają się Indie/Szwajcaria.
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1933
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 154 times
Been thanked: 176 times

Re: TtR: Nordic countries - co dalej?

Post autor: tomuch »

Moim zdaniem Indie działają fajnie na dwie osoby. Fakt, jest dużo miejsca, ale żeby zrobić kilka kółek to trzeba się nieźle namęczyć...
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
admi99
Posty: 192
Rejestracja: 28 sty 2015, 19:25
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: TtR: Nordic countries - co dalej?

Post autor: admi99 »

cichociemny007 pisze:Jeśli pytanie dotyczyło, który Ticket mam obecnie, to jak w tytule - Nordic countries, czyli z podstawą.

dzięki za opinię, właśnie zastanawiam się na tą Holandią chociaż wcześniej sporo czytałem, że najlepiej w wariancie najczęściej 2 osobowym sprawdzają się Indie/Szwajcaria.
Umknęło mi :)
Polecam holandię jeśli macie grać częściej w 2 osoby. Po pierwsze ze względu na inną mechanikę gry (z której jeśli się nie spodoba można zrezygnować), a po drugie ze względu na wirtualnego gracza (z którego jeśli się nie spodoba można zrezygnować).

W kontekście do:
Marklin'a która też jest ciekawą i często chwaloną edycją, jednak wg mnie na większą ilość graczy, podobnie jak Indie, czy też dosyć ciekawa Afryka, którą jedni kochają inni nienawidzą.
Szwajcaria mimo iż wielkościowo wypada podobnie jak nordic to wymaga modyfikacji by naprawić błędy biletów.
cichociemny007
Posty: 13
Rejestracja: 01 lut 2015, 17:03
Lokalizacja: kraków

Re: TtR: Nordic countries - co dalej?

Post autor: cichociemny007 »

No to zaczynam polowania na Holandię :)
ODPOWIEDZ