Blood Rage (Eric M. Lang)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
bubu
Posty: 605
Rejestracja: 21 lut 2014, 15:16
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: Blood Rage

Post autor: bubu »

Rocy7 pisze: Choc mozna jedynie zdobyc szamanow i pozbyc sie ulepszen;)
Można?
My graliśmy tak, że jak ktoś się pozbywał kart to figurki też spadały- podobnie jak potwory.

Mystic Troll- na mojej karcie jest taka jego właściwość, że d prowincji gdzie on jest mogę robić inwazję innymi figurkami za darmo. To potężna zdolność bo co turę mogę kogoś wrzucić nie tracąc rage (nawet Fire Gianta).
Ale widzę, że istnieje inna wersja karty- że inne jednostki w jego prowincji mają +1 STR. I to by było faktycznie słabe.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Blood Rage

Post autor: Rocy7 »

bubu pisze:
Rocy7 pisze: Choc mozna jedynie zdobyc szamanow i pozbyc sie ulepszen;)
Można?
My graliśmy tak, że jak ktoś się pozbywał kart to figurki też spadały- podobnie jak potwory.
Z Szamanami tak to nie dziala, jak dorwe zasady przytocze cytat.
Awatar użytkownika
balif
Posty: 514
Rejestracja: 04 wrz 2010, 21:20
Lokalizacja: Warszawa, Płock

Re: Blood Rage

Post autor: balif »

Rocy7 pisze:
bubu pisze:
Rocy7 pisze: Choc mozna jedynie zdobyc szamanow i pozbyc sie ulepszen;)
Można?
My graliśmy tak, że jak ktoś się pozbywał kart to figurki też spadały- podobnie jak potwory.
Z Szamanami tak to nie dziala, jak dorwe zasady przytocze cytat.
Potwierdzam. W instrukcji zostało to nawet wyróżnione, że utrata karty nie powoduje utraty figurki.
Awatar użytkownika
herman
Posty: 687
Rejestracja: 12 paź 2009, 12:24
Lokalizacja: ukochana Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 43 times

Re: Blood Rage

Post autor: herman »

Czy jest jakaś zapowiedź ponownego druku gry w szerszym niż KS nakładzie?
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Blood Rage

Post autor: crsunik »

Gra jest normalnie w sklepach dostępna
Awatar użytkownika
bubu
Posty: 605
Rejestracja: 21 lut 2014, 15:16
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: Blood Rage

Post autor: bubu »

A jeszcze trochę to i po polsku będzie.
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Blood Rage

Post autor: crsunik »

Ciekawe czy KS Exclusive będą
Awatar użytkownika
bubu
Posty: 605
Rejestracja: 21 lut 2014, 15:16
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: Blood Rage

Post autor: bubu »

Nie będzie.
xelos80
Posty: 669
Rejestracja: 15 lis 2013, 17:33
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Blood Rage

Post autor: xelos80 »

A streach goale?
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 972
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 39 times
Been thanked: 188 times

Re: Blood Rage

Post autor: krecilapka »

No niby nikt tam oficjalnie nie powiedział, że nie będzie żadnych dodatkowych exclusivów.
Ale bądźmy poważni: w Blood Rage'u nie będzie nic więcej niż jest w dostępnej obecnie wersji sklepowej. Nie ma co liczyć (przynajmniej na początek) by był to tytuł tak obłożony dodatkami jak eng.
No ale nikt nie zabrania mieć nadziei na figurki specjalne tylko dla wersji PL. Prawych i sprawiedliwych oraz narejdźowanych typów archetypicznych u nas dostatek ;)

Wiadomo, jak będzie sprzedaż szła dobrze to można się liczyć z tym, że np. wskoczy do sprzedaży dodatek z 5 graczem czy jakimiś mistykami. Jeśli tej gry ludzie nie zechcą kupować to nie będzie NIC ponad to co jest w podstawce. Naszymi portfelami zagłosujemy na to co się ukaże :)
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Blood Rage

Post autor: vojtas »

krecilapka pisze:Naszymi portfelami zagłosujemy na to co się ukaże :)
Otóż to. Jeśli to wydanie odniesie sukces, to zwiększy się szansa na polskie edycje podobnych gier również innych wydawców. Duży szacun dla Portalu, że postanowił zaryzykować. Mam nadzieję, że im się to opłaci. Bo jeśli nie, to utwierdzi to firmy w przekonaniu, że lepiej inwestować w bezpieczne tytuły, często niezależne językowo.
Fegat
Posty: 837
Rejestracja: 23 lut 2015, 08:22
Lokalizacja: Zabrze
Been thanked: 1 time

Re: Blood Rage

Post autor: Fegat »

Byłem bardzo podjarany tytułem, ale po 2 partiach mam mocno mieszane uczucia. Gra ładnie wydana, z zaporową ceną, ciekawym klimatem oraz mechaniką i brakiem jakiegokolwiek balansu w kartach. Do tego ciut za duża losowość (biorąca się z balansu kart, albo jego braku)...

Chyba pierwszy utwór, w którym bardziej opłaca się umierać niż zabijać przeciwnika.
www.przystole.org <<=== Ameri, ameri i więcej ameri! :D
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Blood Rage

Post autor: Rocy7 »

Fegat pisze:brakiem jakiegokolwiek balansu w kartach. Do tego ciut za duża losowość (biorąca się z balansu kart, albo jego braku)...

Chyba pierwszy utwór, w którym bardziej opłaca się umierać niż zabijać przeciwnika.
Biorac pod uwage, iz na 5 partii, strategia na Lokiego dwa razy mnie zawiodla, a tylko raz dala rade śmiem twierdzić, że mam inne zdanie co do strategii umierania (pare postow wyzej opisalem zreszta kontr strategie).

W kwestii zarzutu braku balansu kart, są tu przegięte komba, ale jest ich na tyle dużo, że każdy ma szansę, któregoś użyć (o ile potrafi je dostrzec).

Biorąc pod uwagę, że karty dobierane są w drafcie nie zgodzę się z dużą losowością, każdy ma szansę znaleźć coś dla siebie.

(Mam wersje z KS, gram z reguły z Szamanami, co zwiększa ilość ciekawych komb).

Dodatkowo byłem świadkiem wygranej opartej na punktach za walki i kontrolę Ydrasil, gdzie żadne wymyślne komba z kart nie pomogły reszcie graczy.
Ostatnio zmieniony 20 gru 2015, 09:35 przez Rocy7, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
siekan
Posty: 425
Rejestracja: 28 gru 2014, 09:47
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 4 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Re: Blood Rage

Post autor: siekan »

Też uważam, że brak balansu jest trochę na wynos powiedziane. Karty są mocne, ale mocnych kart jest na tyle dużo, że każdy może sobie jakieś wybrać. Poza tym im więcej rozegranych partii tym bardziej trzeba patrzeć nie tylko na siebie ale też na przeciwników i kontrować ich zagrania.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Blood Rage

Post autor: Rocy7 »

siekan pisze:Też uważam, że brak balansu jest trochę na wynos powiedziane. Karty są mocne, ale mocnych kart jest na tyle dużo, że każdy może sobie jakieś wybrać. Poza tym im więcej rozegranych partii tym bardziej trzeba patrzeć nie tylko na siebie ale też na przeciwników i kontrować ich zagrania.
W tej grze naprawde warto patrzec jakie ulepszenia ma przeciwnik, czesto od wziecia dobrej karty dla siebie, wazniejsze jest zablokowanie karty komuś innemu.

Widzisz, że ktoś ma 2 ulepszenia Lokiego? nie pozwól mu dostać 3.

Ktoś ma Fenrira? Zabierz mu podwójne punkty za Ragnarok.

Ktos za darmo wstawia 2 wojownika? Odbierz mu ulepszenie ich sily.

Ktos kupił górskiego giganta? Ostrożnie z ulepszeniami lidera.

W mojej ekipie często jest właśnie tego typu strategia stosowana i naprawdę wymusza jeszcze większe kombinowanie.
Fegat
Posty: 837
Rejestracja: 23 lut 2015, 08:22
Lokalizacja: Zabrze
Been thanked: 1 time

Re: Blood Rage

Post autor: Fegat »

Pierwszy etap:
-dostawianie dodatkowych wojowników (są tylko 2 karty)
-zmniejszenie ceny o 1

Drugi etap:

Trzeci etap:
-questy x2 chwały
-combo: zabijanie własnych jednostek + zadania na ginięcie jednostek (a z dodatkowymi punktami za każdą zabitą jednostkę to już w ogóle)
-x2 wojów - 6 str


To są dla mnie karty ostro przegięte. Nikt ich nigdy nie puścił w obieg. Oczywiście kart mocnych jest sporo, ale w rozgrywce pięcioosobowej dwarft NIC nie pomaga. Jeżeli nie dostałeś czegoś fajnego na rękę, albo w pierwszej zmianie, to szanse na fajną kartę w późniejszych zamianach są nikłe. Na 6 draftów, 2 razy miałem tak słabe karty, że mogłem robić co najwyżej za statystę.
Jeszcze nie podoba mi się zasada pierwszego gracza i tego, jak ona przechodzi dalej. Jest to rozwiązane bardzo słabo.

Oczywiście ocenianie gry po 2 partiach jest średnim pomysłem, aczkolwiek tak jak pisałem, byłem nieźle podjarany przed rozgrywką, a teraz czuję lekki niesmak. Kemet / Chaos jest dla mnie dużo ciekawszy.
www.przystole.org <<=== Ameri, ameri i więcej ameri! :D
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Blood Rage

Post autor: Rocy7 »

Fegat pisze:Kemet / Chaos jest dla mnie dużo ciekawszy.
ciekawe, iż "losowość" z draftu Ci nie pasuje, a większej losowości w Chaosie związanej z kośćmi w walce, dociągiem kart czy rozłożeniem żetonów nie widzisz ;) Chaos dla mnie jest dużo bardziej losowy niż Blood. (W Chaos grałem 12 razy w tym 2 ze Szczurem)

W Kemecie są bardziej przegięte komba z technlogii jednorazowych i tutaj nie widzę wielu opcji na równoważenie tego innymi kombosami, pisałem zresztą o tym w wątku Kemeta. (choć tutaj 1 partia nie czyni mnie ekspertem).

Blood Rage najlepiej chodzi na 3 i 4 graczy na 5 jest za duży tłok i chaos. Co ciekawe partia, w której graczom nie pomogły komba kart a wygrała osoba nabijająca punkty za walki i tory była właśnie 5 osobowa.

Odnośnie kart, które wymieniłeś u nas gracze ich używali i przegrywali, w ogólnym rozrachunku nie dają aż tak wiele o ile nie potrafisz tego wykorzystać, lub przeciwnicy potrafią to zablokować.

1) Dostawianie dodatkowych wojowników (są tylko 2 karty) -zmniejszenie ceny o 1 - w dwóch partiach, te ulepszenia nie dały wygranej.

2) x2 wojów - 6 str. nic Ci nie da jeśli nie możesz dużej ilości wojów wstawić (nie masz horns + rage) lub jeśli przeciwnik wstawi Wilkołaka, lub użyje Fire Giant.

3) -combo: zabijanie własnych jednostek + zadania na ginięcie jednostek (a z dodatkowymi punktami za każdą zabitą jednostkę to już w ogóle). Tracisz jednostki do punktowania za questy i walkę o kontrolę terytorium. Limituje Cię rage w kwestii wystawiania a mało jest jednostek, które wystawiasz za darmo. Wreszcie w jednej z moich partii, cały mój klan (wszystkie dostępne figurki) + potwory + okręt był w Valhalii miałem, ulepszenia Lokiego i nie wygrałem, więc stategia "umierania" nie jest jakaś super, są lepsze.

4) 2 x questy, musisz mieć karty questów, więc jednocześnie nie masz silnych kart ulepszeń i walki na ręku (bo jest limit wielkości ręki), przez co może się okazać, że nie uda Ci się questów spełnić, bo przewagi Ci zabraknie.

Jedyną przegiętą taktyką jaką widziałem było kupno Fire Giant, Montain Giant (+ ulepszenie lidera za udaną inwazje) i czyszczenie planszy - jeszcze kontr taktyki nie opracowałem, ale też nie łatwo ją wykonać.
Fegat pisze:Nikt ich nigdy nie puścił w obieg.
może spróbujcie z nimi zagrać? I wtedy to praktyka pokaże ich przegięcie.

Grałem w Blood Rage z kilkoma różnymi ekipami i zawsze kiedy mi się wydawało, że jakaś karta strategia jest przegięta i mam wygraną w kieszeni, ktoś mi udowadniał, że są lepsze drogi do wygranej.
Ostatnio zmieniony 20 gru 2015, 20:00 przez Rocy7, łącznie zmieniany 1 raz.
Fegat
Posty: 837
Rejestracja: 23 lut 2015, 08:22
Lokalizacja: Zabrze
Been thanked: 1 time

Re: Blood Rage

Post autor: Fegat »

Chaos jest losowy, ale od początku wiadomo, że są tam kości + nieszczęsne "wybuchy", tak więc trzeba się na to nastawić.
W BR nie widziałem kości, więc liczyłem na grę "kemeto" podobną pod tym względem. No nic, może przyszłe partie będą lepsze ;)
www.przystole.org <<=== Ameri, ameri i więcej ameri! :D
Awatar użytkownika
Chaaber
Posty: 1054
Rejestracja: 29 sty 2014, 22:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: Blood Rage

Post autor: Chaaber »

Myślę, że nie ma co się czepiać przegiętych komb. Bo jeśli Ci się takie uda, no to Twoja zasługa również w tym siedzi. Co do szczęścia w drafcie, taka niestety jest idea gier, które go posiadają, albo Ci podejdzie coś super albo masz piach i sobie radź. W Blood Rage jest naprawdę taka mnogość strategii i opcji, że myślę, że nie ma co narzekać na siłę kart. Ja na przykład uwielbiam zestawienie kart dających 12 pkt. za zniszczony statek i przyzywanie jednostek z Valhalli. Gra wymaga elastycznego myślenia, żeby z dostępnych kart w drafcie umielić jak najwięcej się da. Do tego, nie jest powiedziane, że jak umoczysz w jednej erze to po Tobie. Jak kiedyś z 10pkt. po 2 erach wyszedłem na 2 miejsce zdobywając ponad 100 w ostatniej erze.
Awatar użytkownika
bubu
Posty: 605
Rejestracja: 21 lut 2014, 15:16
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: Blood Rage

Post autor: bubu »

Rocy7 pisze:Jedyną przegiętą taktyką jaką widziałem było kupno Fire Giant, Montain Giant (+ ulepszenie lidera za udaną inwazje) oraz Wilkołaka i czyszczenie planszy
No ale chyba nie jednocześnie? (można mieć max 2 potwory w danym momencie)
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Blood Rage

Post autor: Rocy7 »

bubu pisze:
Rocy7 pisze:Jedyną przegiętą taktyką jaką widziałem było kupno Fire Giant, Montain Giant (+ ulepszenie lidera za udaną inwazje) oraz Wilkołaka i czyszczenie planszy
No ale chyba nie jednocześnie? (można mieć max 2 potwory w danym momencie)
Fakt na pewno byl lider mountain giant i fire giant, wilkolaka sam mialem, ale to bylo za malo.
Awatar użytkownika
trabiniu
Posty: 232
Rejestracja: 18 gru 2013, 15:39
Been thanked: 1 time

Re: Blood Rage

Post autor: trabiniu »

Gra jest bardzo dobrze zbalansowana. Cały myk polega na tym by nie pozwolić jednemu graczowi na zbyt wielkie harce. Tylko raz mieliśmy partyjkę gdzie po pierwszej erze zostaliśmy tak rozgnieceni, że nie było jak doskoczyć do lidera. Jednak wynikało to tylko z naszych decyzji i ruchów na planszy a nie jakiś losowych kwestii. Póki co nie mogę powiedzieć, że ta gra ma jedną, czy dwie wiodące do zwycięstwa strategie. Zawsze jakaś szuja popsuje nawet najbardziej misterny plan :)
Awatar użytkownika
bubu
Posty: 605
Rejestracja: 21 lut 2014, 15:16
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: Blood Rage

Post autor: bubu »

Na dwójkę potworów najlepsza jest karta bitwy pozostawiająca tylko jedną figurkę : )
bolos13
Posty: 42
Rejestracja: 06 lut 2015, 19:36

Re: Blood Rage

Post autor: bolos13 »

Moglby ktos przytoczyc zasady z dodatku "The Gods of Asgard"?
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Blood Rage

Post autor: Rocy7 »

bolos13 pisze:Moglby ktos przytoczyc zasady z dodatku "The Gods of Asgard"?
Na dwóch losowych obszarach jest 2 bogow (z 6). Kazdy bog inaczej modyfikuje zasady obszaru na ktorym sie znajduje. Bogow mozna przesuwac udana akcja pladrowania na ich obszarze. Gracz wybiera obszar na, który przemieści się bóg ze splądrowanej prowincji.
Co ere, bogowie sa losowo rozmieszczani.

Niektore modyfikacje wprowadzane przez bogow sa fajne, niektore mało wpływają na grę.
Ostatnio zmieniony 21 gru 2015, 19:07 przez Rocy7, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ